TANK NERGENS Hond maakt emoties los Zeeuwse Scholen strijden om klassenuitje Terra Maris - h Bliif ie uerbazen OM »5 2 en 3 ruitschade? Bij Dirk in Gons gegarandeerd de laagste literprijs. Kerkje in Kattendijke brengt kunst dichtbij Wêefci krant Er biggelt een traan over haar wang DURF JU NOG NAAR TURKIJE? EEN GEZELLIG KONIJNENKOPPEL De cliënten van Poelwijck in ’s-Heer Arendskerke, een locatie van SVRZ, kregen zaterdag 6 februari zes honden op bezoek. Het contact tussen de bewoners en de viervoeters leverde vertederende tafereeltjes op. Er werd geknuffeld, gekwispeld, geaaid en ja... hier en daar vloeide een traan. Bieb in de buurt Hansweert open KLIK WIN ACTIE Spark Joy van opruimgoeroe Marie Kondo Sr i De Bevelander Woensdag 10 februari 2016 Tekst en foto: Leon Janssens V autotaalglas van burgemeester Verhuist. Zaterdag waren er optochten in Lewedorp en Kwadendamme die beiden veel publiek trokken. Grote praalwagens, loopgroepen, trio’s, paren en eenlingen Ergens anders in Goes goedkoper? Wij betalen het verschil terug! Beukenhof 1, Goes In hoeverre houden we bij het maken van vakantieplannen rekening met alle dreigingen? Autotaalglas Goes 0113-251700 KIIK&Win MARIE KONDO SPARK JOY GOES - Na de druk bezochte expositie Van Plaagdier tot Prooidier bij Traas Onge- diertebestrijding zijn di verse Zeeuwse basisscholen aan de slag gegaan met het bouwen van hun ‘faunavoor- ziening’. Met deze opdracht strijden de scholen om een compleet verzorgd school- uitje en diverse publieksprij zen. Afgelopen najaar heb ben verschillende Zeeuwse scholen de expositie Van Plaagdier tot Prooidier’ be zocht. Tijdens deze exposi tie hebben ze de opdracht gekregen om een faunavoor- ziening te bouwen. Hiermee maakt elke klas kans op een compleet verzorgd school- uitje naar Terra Maris. Op vrijdag 12 februari worden de faunavoorzieningen bij Traas Ongediertebestrijding beoordeeld door een profes sionele jury. In deze jury zitten onder andere Wim Phaff van Bio Art, Sven van Rijswijk van Terra Maris en Peter Boelee van Fonds de Zeeuwse Steenuil. Op zater dag 13 februari is het open dag bij Traas Ongediertebe strijding. Tijdens deze dag worden ook de publieksprij- Er wordt hard gewerkt, want natuurlijk wil iedereen de mooiste faunavoorziening maken. Foto: PR KATTENDIJKE - Op vrijdag 19 februari om 20.00 uur mar keert het kerkje van Kat tendijke even ‘de rand van de wereld.’ Want dat is het thema van de kunstavond die enkele Zeeuwse kun stenaars daar gezamenlijk verzorgen. Er is muziek, verhalen, er zijn gedichten en balladen. En een pop- up-expositie van potlood tekeningen, schilderijen en fotografie. Wim van de Wege toont enkele levens grote portretten en laat hij haar hand legt. “Wij hadden ook een hond en die kroop altijd bij me in bed”, vertelt ze. “Maar als mijn ouders dan gingen slapen, moest carnaval gevierd. In Goes kreeg Prins Kees de stadssleutel de hond in de keuken. Een witte Keeshond was het. En hij heette Eddy.” HANSWEERT - Op woensdag 17 februari opent de Biblio theek Oosterschelde haar tweede Bieb in de buurt. Na melijk in zorgcentrum Ter Weel, locatie Maria-Oord aan de Maartenbroersweg 42 in Hansweert. Deze Bieb in de buurt heeft ruimere openingstijden en vervangt de voormalige Bibliotheek in Hansweert. Vrijwilligers helpen de klant graag bij het gebruik van deze nieuwe dienst. De Bieb in de buurt biedt dezelfde mogelijkhe den als de klant gewend was bij de oude Bibliotheek in Hansweert alleen met een compacte boekencollectie die door de Bibliotheek re gelmatig wordt aangevuld en vernieuwd. Verder is het een ontmoetingsplek waar ook de krant en tijdschriften kunnen worden gelezen. De openingstijden van de Bieb in de buurt Hansweert zijn vanaf woensdag 17 februari: maandag, woensdag en vrij dag van 14.00 tot 16.00 uur, dinsdag en donderdag van 10.00 tot 12.00 en 14.00 tot 16.00 uur, zaterdag en zon dag gesloten. De Bibliotheek is nog op zoek naar enthou siaste vrijwilligers. Meer informatie op: www.biblio- theekoosterschelde.nl zen van de opdracht uitge reikt. Wethouder Schenk van de gemeente Borsele zal de eerste stem uitbrengen. De klassen maken deze dag kans op een cheque waar mee ze een echt insecten hotel mogen uit zoeken voor hun school. De open dag start zaterdag 13 februari om 13.30 uur en duurt tot ongeveer 16.00 uur. Uiter aard zijn alle opa’s, oma’s of andere familie/kennissen van de deelnemende scho len ook van harte welkom om mee te komen suppor- enkele muziekstukken ho ren op het kleine kerkor gel. Jan Gunter exposeert minutieuze potloodteke ningen in een magisch-re- alistische stijl, waarin hij zoekt naar de diepte onder de oppervlakte. Ook hij is een dubbeltalent, want hij zal deze avond enkele Zeeuwse balladen ten ge hore brengen. De dichter Hans Dingemanse zal ge dichten voorlezen. Toe gang gratis. Reserveren via www.wimvandewege.com door Rachel van Westen ‘S-HEER ARENDSKERKE - Het zogeheten aaidierproject is opgezet in samenwerking met dierenbescherming. De honden zijn van te voren zorgvuldig geselecteerd. “De mensen die zich hiervoor hebben aangemeld met hun hond, kregen een bezoek aan huis”, vertelt Nita Kramer van de dierenbescherming. “We willen natuurlijk wel zeker weten dat we te maken hebben met sociale honden. Het project is al langere tijd een succes op Walcheren en Zeeuws-Vlaanderen, maar is nu voor het eerst gestart in deze regio.” Als het aan SVRZ-medewerkster Thea teren. Tijdens de open dag kunnen bezoekers tussen 14.00 en 15.00 uur de fauna voorzieningen jureren, een kijkje komen nemen in de wereld van Traas Ongedier tebestrijding en deelnemen aan een bedrijfsrondleiding. De faunavoorzieningen die de Zeeuwse scholen heb ben gemaakt, worden na de prijsuitreiking ingezet door Natuurmonumenten en Terra Maris. De faunavoor zieningen dienen als hotel voor diverse insecten, zoals vlinders en kevers. www.de-bevelander.nl Ben je op zoek naar een leuk stel konijnen? Kijk snel in onze dierenrubriek! deden hier aan mee en velen betrokken het publiek bij hun act. Zo kon je piano spelen voor een neut (pindanoot) of je mocht je in Maestro wanen door een klassiek orkestje te dirigeren. Zondag was de grote optocht in 's-Heerenhoek, dat zijn 55- jarig jubileum eer aandeed en flink uitpakte. Het kleurrijke evenement trok opnieuw weer vele duizenden toeschouwers die genoten van de fantasierijke creaties die voorbij kwamen. Hageman ligt, was afgelo- pen zaterdag ook zeker niet j de laatste keer. “Het is echt I mooi om te zien, dat contact I tussen mens en dier. Het ontroert me”, laat ze weten. I Zij is overigens niet de enige I die geraakt wordt door de aanwezigheid van de hon den. Over de wang van be woonster mevrouw Werner I biggelt een traan, terwijl een I zwarte labrador zijn kop in Vanaf vrijdagmiddag laat barstte het feestgedruis volop los, het was carnaval in Goes, ’s-Heerenhoek, Kwadendamme en Lewedorp. Aan het eind van de middag was het al lekker carnavallen voor de jongste schooljeugd. Later werd er in Hanzehat, Paerehat, Pikpot en Kraaienist door velen leutig Ga naar w www.de-bevelander.nl I*

Bevelander | 2016 | | pagina 1