ns TANK NERGENS Herdenken in Kapelle |Hi|11 lid JliH Bij Dirk in Gons gegarandeerd de laagste literprijs. i Bijs@wï 9,99 EQ Geerteskerk KlogUgge viert 800-jarig Bestaan Blijf ie verbazen Orchideeën Eet gezellig mee tijdens lunch of avondeten 2 en 3 ruitschade? 'Week krant Cp zatwalai} 2 fefaauvd staan wij wewt wet u klaov! Flanbn - KLIK WIN ACTIE Stapelkamp hoopt op meer initiatieven Lu itr Een nieuw plafond in één dag! MIJN HERSENEN STERVEN AF VOLG ONS OOK OP FACEBOOK 12+ bloemen OP=OP! Optiek A Opto^etrie van 12,99 Hendrik’s ■■■■■■■■Plaza Win vier kaarten voor Burgers' Light Puzzel en win een vakantie Onder de naam Toujours Kapelle wordt sinds 2013 een Franse week georganiseerd rond de herdenking van mei 1940. Drieduizend Franse militairen kwamen Nederland te hulp, van wie er tachtig sneuvelden op wat nu Kapels grondgebied is. Er wordt weer een groot aantal activiteiten georganiseerd. jrjpg Warme truien Mi A z www.de-bevelander.nl Woensdag 3 februari 2016 C www.puzzelsite.nl Bezoek onze showroom (op afspraak) autotaalglas www.gewooon.ni Alzheimer zorgt voor een grauwsluier over het leven van Paula en Hans Zondag 7 februari starten de festiviteiten en activiteiten rondom het 800-jarig bestaan van de Geerteskerk in Kloetinge. Officieel bestaat de kerk sinds 5 februari 1216 toen paus Innocentius III een oorkonde tekende waarin de Kloetingse kerk genoemd werd. “De kerk was gesticht en erkend in 1216. Een katholieke kerk, het oudste deel is de Mariakapel van 1275, die later in verschillende fases is uitgebouwd. Rond 1600 kreeg het kerkgebouw zijn huidige vorm. Na de Beeldenstorm en de Reformatie is Nieuwe Rijksweg 2D, Goes geldig van woensdag 3-2 t/m 9-2 Ergens anders in Goes goedkoper? Wij betalen het verschil terug! Beukenhof 1, Goes Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f. Tel: 0113-270000 www.plamaco.nl Autotaalglas Goes 0113-251700 www.eijsermans-optiek.ni Lange Vorststraat 57, Goes, tel. 0113-230214 pi Af onos Sinds enige tijd bestaat in het ADRZ de mogelijkheid om mee te eten met patiënten die zijn opgenomen in het ziekenhuis. Foto: PR KAPELLE - Vooral langs het Kanaal door Zuid-Beveland werd zwaar gevochten. De bevolking begroef de ge sneuvelde militairen op de algemene begraafplaats. Na de oorlog werd de Kapelse begraafplaats aangewezen als militair ereveld en sinds 1950 wordt er jaarlijks een herdenkingsplechtigheid georganiseerd door de ge meente, samen met de Fran se Ambassade. De herden king Toujours Kapelle duurt van 13 tot en met 21 mei. Ook de band met de Fran se gemeente Orry-la-Ville krijgt aandacht. Daar liggen 114 Nederlandse militairen begraven. Van verschillende De Bevelander - Ga naar www.de-beveiander.nl GOES - Alle lokale infor matie en entertainment. Daarvoor pak je elke week deze krant. En daar bo venop kun je wekelijks ook nog eens een mooie prijs winnen met de prijspuzzel in deze krant. Deze week winnen twee puzzelaars een midweek of een weekend bij Landal Schuttersbos, ter waarde van 350 euro. Deelname is simpel: los de woord zoeker op en bel de op lossing door of stuur een sms. Alle details staan vermeld bij de puzzel verderop in deze krant. Volgende week benieuwd wie de winnaar is of wil je nog meer puzzelen? Kijk dan op de website: kanten zijn er al activiteiten aangemeld voor de Franse week. Donderdagavond was er een startbijeenkomst, waar ook mogelijke nieuwe initiatieven werden voor gesteld. De Cultuurraad, de Alliance Franpaise, oorlogs museum Vitality, het Kapels gemengd Koor en verschil lende scholen werken zeker mee. Ook komt er weer een Franse Slag-wandeltocht, demonstraties met militaire voertuigen en originele uni formen, een orgelconcert met Franse muziek en een Taizé.-viering. Burgemeester Anton Stapelkamp hoopt op nog meer nieuwe initiatie ven. gestart met een proef op de kinderafdeling en kraarm afdeling. In drie maanden werden 127 broodmaaltij den en 227 warme maaltij den verkocht. De belang stelling van bezoekers was groot en de patiënten waren enthousiast. In december is de maaltijdservice ook op de andere verpleegafdelin- gen ingevoerd, om tijdens de feestdagen deze mogelijk heid aan te bieden. De maal tijdservice bleek een groot succes en wordt daarom nu op alle verpleegafdelingen aangeboden. GOES - Vrijdag 5 februari is het Warme Truiendag. Op deze dag brengen we ener giebesparing extra onder de aandacht door bijvoorbeeld do kachel een graadje lager te zetten. Om het niet koud te krijgen, trekt iedereen een warme trui aan. Veel scho len, bedrijven en particu lieren- in Nederland doen al mee aan ‘Warme Truiendag’ en besparen zo veel energie. Op de hoogte blijven van leuke nieuwtjes en filmpjes? Like ons op Facebook! uvww.facebook.com/ DeBevelander het een protestantse kerk geworden en dat is het nog steeds. De bouwstijl is vroeg-Gothisch, het is een kruiskerk en opgetrokken uit Doornikse steen", legt Lies Walhout, ouderling, kerkgids en betrokken bij de organisatie, uit. Zondag 7 februari is er een feestelijke dienst waar iedereen van harte welkom is. “Jong en oud” zegt coördinator Elske Robbeson. “Na afloop is er koffie en gebak. Uniek is het filmfestival 4juni in de Geerteskerk en in het Geerteshuis." »Lees verder op pagina J GOES - Sinds enige tijd be staat in het ADRZ de mo gelijkheid om mee te eten met patiënten die zijn op genomen in het ziekenhuis. Bezoekers van patiënten kunnen op alle verpleegaf delingen meeeten tijdens de lunch of het avondeten. In de Foodshop van het zie kenhuis zijn maaltijdbon- nen verkrijgbaar voor een lunch. Dat is een uitgebreide broodmaaltijd voor 2,50 euro of een warme maaltijd met de keuze tussen twee ver schillende menu’s voor 7,50 euro. Vorig jaar is het ADRZ A KHk&WinJi

Bevelander | 2016 | | pagina 1