voor het onbekende GERARDM 2 HALEN 1 BETALE M.U.V NIEUWE COLLECTIE 1 Expositie Litouwse volkskunst in Museum de Bevelanden DENKBEE L D j Vrijwilligers hoeven geen bedankje Kerstzangdienst met koperensemble M. 1 7 Goes 0113-217531 LEERPROBLEMEN EN BEELDDENKEN Me^ieN za'k AAè an roe Mie KosseMisse J I’ Ji verhuizingen en meubelopslag lï gemeld: 47.000 in totaal. Twee Zeeuwen doen hun verhaal bestaat uit de kleuren geel, groen en rood. www.gerardbouwense.nl zijn.” Bij het Rode Kruis en Vluch telingen Werk Nederland hebben zich de afgelopen tijd zo veel vrijwilligers aange meld dat er tijdelijk een stop op is gezet. Uit een landelijke voor de vluchtelingen. Bij de dienst is iedereen van harte welkom. Deze kerstzangdienst wordt gehouden in de Hervormde Kerk aan de Dorpsstraat in Krabbendijke. De aanvang van de dienst is om 21.30 uur, de deuren van de kerk gaan open om 21.00 uur telling blijkt dat zich voor ie dere vluchteling, zo’n 47.000 in totaal tot nu toe, een vrij williger heeft gemeld. Nieu we aanmeldingen worden op een wachtlijst gezet. streekdracht Van Litouwen te zien. Ook worden hand gemaakte onderdelen van het kostuum getoond zoals de manchetten met prach tige ingebreide patronen en het gehele vrouwenkos tuum. Deze manchetten zijn ook in de museumwinkel te koop. Goes heeft sinds lange tijd een stedenband met de stad Panevézys in Litouwen. Op tal van terreinen vinden uitwisselingen plaats. Het leren en informeren van elkaar staat hierbij voorop. Nadat in oktober vorig jaar de Goese merklappen gedu rende vier weken zijn ten toongesteld in Panevézys, is in het kader van de uitwis seling nu gedurende enkele maanden de folkloristische textiel van Litouwen in het Goese museum te zien. GOES - Om alle Bevelanders kennis laten maken met het culturele erfgoed van Li touwen zijn verschillende geweven ceintuurs uit de De foto’s van het aangespoelde vluchtelingetje Aylan op een strand in Turkije begin september schokten de hele wereld. Sindsdien hebben duizenden mensen zich als vrijwilliger aangemeld bij het Bode Kruis, Vluchte lingen Werk Nederland en het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA). Na een barre reis vanuit Syrië, Eritrea en andere landen kwamen honderden vluchte lingen in Zeeland terecht en konden hier rekenen op de steun van honderden vrijwilligers die zich achter de schermen van de organisaties onvermoeibaar inzetten. Een bedankje hoeven zij niet en zij willen niet met hun naam in de krant. Want zoiets doe je, of je doet het niet. Nu, na enkele maanden zijn we nieuwsgierig naar hun ervaringen als omwonende van een crisisopvang of naar hun werk als vrijwilliger. Overigens hebben zich in het hele land zo veel mensen aangemeld dat er per vluchteling een vrijwilliger beschikbaar is. Aanmelden kan nog steeds maar dan kom je op een wachtlijst. De ceintuurs worden ge dragen in de traditionele Litouwse streekdracht door zowel mannen als vrouwen. Alle kleurencombinatie zijn mogelijk, maar vaak ge bruikt men de kleuren van de Litouwse vlag. Deze vlag nen vluchtelingen inmiddels langere tijd. Een hoogbejaar de dame schu i feit achter haar rollator naar de overkant van de straat. Een grote doos lego steekt uit haar boodschap- penmandje. Ze zegt, en dit alles in goed Zeeuws: “Als je dit zo allemaal ziet, wat klagen wij dan? Natuurlijk heb ik ook moeten inleve ren de afgelopen jaren, maar dit is toch verschrikkelijk? Deze mensen hebben echt niets, behalve een paar tas sen met kleding. Daarom breng ik even wat langs voor die kleintjes, dan hebben die tenminste wat afleiding. En al dat gezeur over overlast? Ik merk er niets van. Ik geef het je te doen hoor. Na een gevaarlijke reis in een land aankomen waar je de taal niet spreekt, niemand kent en niets hebt. Ben je hier al eens binnen geweest? Dan zou ik daar eens gaan kij ken... Als je de Tweede We reldoorlog hebt meegemaakt dan oordeel je niet. Mensen moesten eens stoppen met zeuren en eens tevredener Winter/voorjaar 2016 Mindfulness Lolkema de meditatie; mu zikale medewerking is er van een organist en een ko- perensemble. Na de Kerstzangdienst wordt er bij de uitgang een collecte gehouden voor Kerk in Actie. De opbrengst van de collecte wordt bestemd voor het werk en de zorg KRABBENDIJKE - Op kerst avond, 24 december, wordt er een kerstzangdienst ge houden. Deze dienst wordt verzorgd door de drie Krab- bendijkse gemeenten van de Protestantse Kerk in Neder land. Tijdens deze muzikale kerkdienst verzorgt Ds. W. De Bevelander woensdag 16 december 2015 3 2 Foto: Izaak Verkeste A Wilhelminastraat 33 Wemeldinge T 0113 - 62 13 19 7/WW, /WWIJJWJI. J) O www.de-bevelander.nl Panevézys- In het kader van de stedenbanduitwisseling Goes-Panevézys (Litouwen) is tot en met 26 maart 2016 de wisselexpositie 'Lithuanian Folk Art’ te zien in het museumcafé van het Historisch Museum de Bevelanden. RARLIES BACK 2ANDKREEKSTRAAT 20 4456A* LEWEDORP 06-21 27 00 21 INFO@PRAKTIJKDENKBEELO.NL www.praktijkdenkbeeld.nl praktijk Stedenband ifgelopen maanden voor korte of langere tijd honderden vluchtelingen opgevangen. rrijwilliger aangemeld om hierbij te helpen. ADVIES BEGELEIDING BIJ Streekdracht om de week 8 maandagavonden (2,5 uur) 11 jan. t/m 18 april 2016 6-12 personen Gapinge Joke de Vrieze psychosociaal therapeut Tel. 06-22868392 www.meditatiezeeland.nl !c 1 k

Bevelander | 2015 | | pagina 3