I 16?’ 1' IN DE TUIN 149 JTD intratuin kleurt je Leven Premiere van film over Kloetinge op filmfestival FILM BY THE SEA PLANT NU JE BLOEMBOLLEN VOOR EEN FLEURIG VOORJAAR Nieuwe natuurlijke ondersteuning voor rust en emotionele balans Veteraan van De Franse slag “Ik droeg zijn hoofd" - beglazing - kunststof kozijnen - aluminium kozijnen Zeeuwse Oldtimerdag ‘Top 3 signalen van stress-situaties: 1) Snel geïrriteerd 2) Vermoeidheid 3) Onrustig gevoel’ 24r prijsplukker vers I u is wi I leboer Tijdens Film by the Sea gaat De Herberg, een filmdocumentaire van beeldend kunstenares Ingrid van de Linde uit Goes, in première. Samen met beeldend kunstenares en theaterwetenschapper Renee Schouwen- berg bouwde ze een poëtisch beeld verhaal op. Intratuin Koudekerke Galgeweg 5, 0118-551623 Kijk voor onze actuele folder op www.intratuin.nl/folder Muzikale toer rond oorlog k' V - O www.de-bevelander.nl De Bevelander woensdag 9 september 2015 7 Foto: PR volle zon, potmaat 14 cm. NIEUW A.Vpg<?Zj Mand met voorgeplante bloembollen Rieten mand met 50 blauwbloeiende vooijaars- bloembollen die na elkaar opkomen, 0 37,5 cm. te blijven in stress-situaties4 én bevat magnesium voor extra energie bij vermoeidheid. 'passiebloem, Citroenmelisse, ’valeriaan, 4zink De Zompe 2a, Serooskerke 0118 - 629 056 www.versluisenwitleboer.nl KLEUR in 5 E 3 OJ cn ct> CD ra IS NI CT O CD KLOETINGE - Met De Herberg keert Ingrid terug naar de wortels van haar eigen be staan, haar geboortedorp Kloetinge, waar het monu mentale, pand staat. Kracht van de documentaire over de zestiende eeuwse Her berg, ligt in het belichten en beeldend verhalen van schoonheid in dingen om ons heen zonder ogenschijn lijke waarde. Zoals de ver vallen lemen muren, oude schouw, ornamenten en tal van vondsten die door Aad Door Diana van Wijngaarden C Aanmelden via www. evenementenmiddelburg. nl/oldtimerdag of via 0118 - 614258 (na 18.00 uur) Jan Louwerse: “Mei 1940 is mij heel mijn leven bijgebleven.” Tekst en foto: Leon Janssens Ik mocht ook helpen en wij waren daar woensdag mee bezig toen er een Duitse motor met zijspan stopte. De Duitsers vertelden dat er aan de Sloedam veel ge sneuvelde Nederlandse en Frans militairen lagen en daar moesten wij wat aan doen.” Bij de Sloedam ston den bunkers en daar om heen lagen verschillende gesneuvelde militairen. “Zo’n stuk of tien en die wer den door vader en Bierens weggedragen naar bunkers waar geen mens meer liep. Er kwamen wel Duitsers langs, maar die lieten ons begaan. Bij één soldaat heb ik geholpen, zijn hoofd was er af. Het is mij mijn hele leven bijgebleven dat ik, als elfjarige jongen, het hoofd van die soldaat droeg.” Jan bezoekt trouw de Franse herdenkingen in Kapelle en bij de Sloedam. GOES - De Gebroeders Bin houden organiseren op 19 september een toer met gids langs verschillende plaat sen in Vlaanderen waar de Eerste Wereldoorlog sporen heeft nagelaten. Vorig jaar brachten de Gebroeders Bin de cd Brieven uit, met songs over deze oorlog. Het bekendste nummer is ‘Mor gen Jaagt mijn Kogel’, over het kerstbestand van 1914. Sjoerd en Floris Bin spelen ook liedjes van hun cd. YERSEKE - Het was oorlog, vrijdag 10 mei 1940, Duits land viel ons land binnen. Aan de Zanddijklinie van Yerseke tot Hansweert lagen Nederlandse soldaten. Be woners van Yerseke moesten evacueren naar Noord-Beve- land en de Zak van Zuid-Be- veland. Deze slag komt terug in de film ‘De Franse slag” welke bij Film by the Sea in premiere gaat. “Met ons gezin, vader, moe der en vijf kinderen zijn we met een oesterschip naar Wolphaartsdijk gevaren, en met paard en wagen naar Nieuwdorp gebracht”, her innert Jan Louwerse (85] uit Yerseke zich, “Daar zijn wij bij de familie Bierens ondergebracht. Die had nog een hele goede ‘keete’ staan waar wij in konden. Bierens en mijn vader bedachten toen dat het goed was om een schuilkelder te maken. Bruijns, huidige eigenaar van De Herberg, zijn gedaan. Juist de imperfectie moet vragen oproepen en interes se wekken bij het publiek. ‘Ik geloof niet gelijk in ant woorden, er is zoveel meer,’ stelt Ingrid van de Linde. Voor haar is de documentai re een schoonheidsbeleving in taal, klank en beeld. Een zoekproces tussen fictie en non-fictie over de besloten heid van het dorp in diver se tijdsperioden, waaraan Zeeuwse natuurbeelden een aanvullende beleving geven. Er wordt de kijker een blik gegund in het persoonlijke leven van Aad en hoe hij vergroeid is met het gebouw dat hij bezit. Verder zien we MIDDELBURG - Zaterdag 12 september is het Oldtimer dag op de Markt in Middel burg. Deze dag valt samen met de Open Monumenten dag, die dit jaar als thema Kunst en Ambacht heeft. Oude tijden herleven van 10.00 tot 16.00 uur met zo’n honderd klassieke voertui gen. Verspreid over de dag zijn er drie rondritten door Middelburg en omgeving. Er zijn prijzen te winnen voor de mooiste auto en de beste in stijl geklede deelnemers. Muziek wordt verzorgd door Mainline 55 uit Zoetermeer; het dweilorkest Original Orange Jazzband begeleidt de aanvang van de rondrit ten door de binnenstad. Bijna 70% van de Neder landers ervaart wel eens stress. Het is dan niet altijd vanzelfsprekend om emotioneel in balans te blijven. Sneller geïrriteerd, een kort lontje, prikkelbare gevoelens: allemaal herkenbaar. Ook vermoeidheid en een onrustig gevoel behoren tot de top 3 signalen van stress-situaties. De natuur kan hierbij ondersteuning bieden. A.Vogel Passiflora Rustgevend Emotionele Balans geeft rust en Natuurlijke ondersteuning ontspanning1, helpt evenwichtig De nieuwe A.Vogel Passiflora Rustgevend Emotionele Balans is 100% natuurlijk en bevat een krachtige combinatie van kruiden en mineralen. Het on dersteunt bij innerlijke onrust en stemmingswisselingen43 en overvolle helpt evenwichtig te blijven in stress-situaties4. Het bevat te vens een hoogwaardige en goed opneembare vorm van magne sium, wat gunstig is voor een een glimp van diverse func ties en connecties van en tot De Herberg, zoals het sinds de 16e eeuw bestaande Sint Sebastiaans Handbooggilde, het 19e-eeuwse leesgezel schap Lust tot Onderzoek en de rechtspraak. Dit al les muzikaal begeleid door wereldse klanken van trio Reijseger, Sylla en Fraan- je en een afronding van brassband Excelsior onder de oude vleugelnootboom voor De Herberg, waarbij bewoners uit de dorpsring figureerden. De mystiek die wordt behouden, bepaalt de sfeer van de film en maakt De Herberg tot een ontradi tionele documentaire. www.herberg-film.nl ADVERTORIAL Passiflora Rustgevend Emotionele Balans CEffiESöCESSJSSSI Rustig en evenwichtig y m stress-situaties Een bekend beeld voor mensen die de huidige eigenaar van De Herberg Aad Bruijns kennen. Onder andere een agenda, drukte op het werk en zorgen om gezondheid of de financiële situatie kunnen zor gen voor periodes van stress of spanning. Dan kan het soms goede geestelijke balans en extra lastig zijn de nodige rust te vin- energie bij vermoeidheid. Het is den en emotioneel in balans te geschikt voor overdag, houdt blijven. Ook kan het leiden tot - lichaam en geest fris en alert2 en vermoeidheid. Natuurlijk is het geeft geen gewenning. Zo kunt niet mogelijk om alle oorza- u ook in periodes van stress ken van stress of spanning weg en spanning goed blijven te nemen. Maar het is wel functioneren. mogelijk om ervoor te zorgen er rustiger mee om gaan. A.Vogel Passiflora Rust gevend Emotionele Balans is verkrijgbaar bij drogist, apotheek en gezondheids- winkels in een verpakking van 30 stuks. Adviesprijs €11,99. Meer weten? Bel de A.Vogel gezondheidslijn 0900-2464646 of kijk op avogel.nl. :i? I Chrysant Minipico Diverse kleuren, hoogte 20 cm, La v„.

Bevelander | 2015 | | pagina 7