Bevelands dier in het vizier I O Goes zaterdag weer Kinderstad Kapelse dag swingt weer Op de koffie De Bevelander^ CAMELEON COLOFON KORT NIEUWS Hulp bij schulden WGGGNGR Media Dorcas houdt inzameling Open avond Zangvereniging Winterkleding speelgoedbeurs t I f L O www.de-bevelander.nl De Bevelander woensdag 26 augustus 2015 5 door Leon Janssens Foto: Leon Janssens Vervolg van de voorpagina liefde voor het leven. Hij is van 1929 en kan zich aardig redden in zijn huishou dentje met wat hulp van de thuiszorg, de naaste familie en deze en gene die wat voor hem doet. De krant lezen doet Chris ook en wat er in staat, dat weet hij en je hoort hem daarover. Zeker als het hem niet bevalt. Minister Lodewijk Asscher van Sociale Zaken en Werkgelegenheid is zo’n onderwerp. Terwijl werkenden erop vooruitgaan, verliezen ouderen volgend jaar 1,1 procent koopkracht, berekende het Centraal Planbureau deze week. Dat is niet voor het eerst. In de periode 2009 tot 2013 kregen ouderen 6 procent minder te besteden. Maar, ge lukkig, die maatregel wordt door Asscher gerepareerd. Minister Asscher moet gepen- p de koffie, even naar Chris die al enige tijd op zichzelf woont na het overlijden van Mientje, zijn Zaterdag Zaterdag 29 augustus belooft een druk programma. De ac tiviteiten starten dan al om 10 uur. Zo is er ringrijden in de Van der Biltlaan, is het jaarmarkt in het dorpscen trum en enkele omliggende straten en kan de toren van Commercieel directeur Ivo van der Velde Zr Kijk voor informatie op de website: www. speelotheekdeschatkist. nl of op de Face book pagina van De Schatkist. Druk Wegener Nieuwsdruk Redactie en persberichten Frank Husslage E redactie.bevelander@ wegenermedia.nl T 088-013 09 21 Rubrieksadvertenties E telesales.rubrieks@wegenennedia.nl 1(088)0139999 Kantooradres Edisonweg 37E, 4382 NV Vlissingen Website www.de-bevelander.nl sioneerden 10 euro per maand bovenop de AOW geven. Maar senioren hebben ook last van bezuinigingen, zoals de afschaffing van de tegemoetkoming voor de zorgkosten. De ANBO doet daarom een aantal voorstellen, zodat gepensioneerden meer te besteden krijgen. Zo ontvangen ouderen nu 25,35 euro per maand bovenop hun AOW, maar dat moet terug naar het niveau van 2009: 36,45 euro. Chris is niet blij met kortingen en moet nu ook opeens weer zelf van alles gaan doen. Zijn eigen potje koken, boodschappen doen en zelf koffie zetten. “Potverdorie”, foeterde hij, “Heeft onze generatie er voor gezorgd dat die snotjonge toen wat konden gaan leren en nu krijg je dit op je brood. Zelf koffie zetten? Dat kan, stuur die minister Lodewijk maar dan zorg ik wel dat hij bij mij op de koffie komt.” Van 21.30 tot 22.30 uur speelt coverband The Powerful Le gends op het Kerkplein. Van 22.30 tot 24 uur speelt daar Deze Zeeuwse Band, die bestaat uit een groot aantal jongere Zeeuwse muzikan ten en oude rotten uit de Zeeuwse muziekscene. Zij spelen pop- en rock-klas- siekers, maar ook een cover van Ramblin’ Man van The Allman Brothers met eigen Zeeuwse tekst. (Bleekveld) dansworkshops door Bodyaction, Shirley en Moves. Tevens demonstra ties rugby, voetbal, tennis en scouting en mini EHBO cursus. Rondom de Grote Kerk een mini kermis en de Advertentieverkoop en media-advies Marjolein v.d. Horst E adverteren.zeeland@ wegenermedia.nl T 06-43 07 2510 Familieberichten E familieberichten@wegenermedia.nl T (088) 0137268 Zelf een familiebericht opgeven kan via www.femilieberichtenonline.nl open avond. Die is dins dag 1 september; het man nenkoor repeteert dan van 19.00 tot 20.00 uur, het ge mengde koor van 20.30 tot 22.00 uur. Deze repetities zijn in kerkgebouw de Le vensbron, Mansholtlaan 1 te Goes. Nieuwe zangers mogen de eerste vier we ken gratis meezingen om daarna pas te beslissen om eventueel te blijven. Info gemengd koor: Ellie van Gilst 312204, man nenkoor: Edwin Goetheer 269703. Redactie Frank Husslage (foto), Marina Meijers, Rachel van Westen, Harmke Kik, Dennis Rijsbergen (algemeen redactiechef) Bezorgklachten www.deweekkrant.nl/verspreidkiachten T 0900-424 57 26 Algemene voorwaarden en overige informatie (zoals advertentietarieven en oplage) www.wegenermedia.nl De Bevelander is een uitgave van Wegener Media BV Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van Wegener Media BV Wegener Media BV GOES - Vrijwilligers van Schuldhulpverlening Le ger des Heils Goes willen helpen bij hen die niet uit komen met hun inkomen, niet weten waar ze hun geld aan uitgeven, die veel of grote schulden hebben of er tegenop zien om hulp te vragen. De schuldhulp- verleners zijn te bereiken via shvgoes@zeelandnet. nlof 06-41393689 workshops en Kolveniershof is de plaats van de grote Sus- ke Wiske Tour met meet en greet, de Teletijdma- chine, een stripbos en voor de kleintjes een Schanul- leke puzzel. Op Sportplein Meiden Beautyplein voor haarstylen, nagels lakken of opmaken. Balletstudio Free maakt van de Vismarkt een echt Dansplein. Op de Vlas- markt, Creatief Plein, tas jes schilderen en creatieve GOES - Dorcas Hulp Neder land houdt zaterdag van 09.00 tot 11.30 uur een kledinginzameling bij de Sionkerk aan de Louise de Colignylaan 177 en bij de Levensbron aan de Mansholtlaan 1 in Goes. Dorcas vraagt om bruik bare schone gedragen kleding dekens, lakens en kussenslopen en goed schoeisel, per paar ver pakt, in te leveren in een gesloten vuilniszak. Ook is het mogelijk kleding af te geven op zaterdagen tussen 9.00 en 12.00 uur aan de Kloetingseweg 21 in ’s Gravenpolder. geheimen van Slot Oostende zijn te ontdekken. Er rijdt een treintje door de binnen stad en in de winkelstraten zijn ook veel attracties. Alle De Levensbron houdt een attracties voor kinderen gra tis. GOES - Zangevereniging KAPELLE - De zomer is ver- gangen, dus tijd voor de winterbeurzen komt er aan. Dinsdag 22 septem ber verzorgt speel-o-theek De Schatkist een beurs voor kinderkleding en tweedehands speelgoed. Deze beurs is in De Vroo- ne te Kapelle van 9.00 tot 11.30 uur. Wie winterkle ding en/of speelgoed wil aanbieden kan telefonisch een nummer aanvragen tussen 19.30-20.30 uur bij Peggy. Kinderwagens, buggy’s, sokken, onder- kleding en knuffels zijn niet toegestaan. Daarnaast is De Schatkist nog op zoek naar vrijwil ligers, die eens per drie weken willen helpen met de uitleen in de speel-o- theek. Neeltje is vernoemd naar de plaats waar ze gevonden is, ze had ook zomaar fans kun nen heten... Hoe bestaat het he, dat beestje is daar vast niet op eigen houtje/pootjes terecht gekomen. Ze had duidelijk net kittens gehad, misschien waren die wel leuk genoeg om te houden en moeders niet? We zullen het nooit weten, maar wat maakt het ook uit. Neeltje is nu bij ons, ze is gesteriliseerd, gezond en er helemaal klaar voor om te verhuizen naar nieuwe baasjes. Ze is nog jong en voor mensen erg vriende lijk. De andere katten in de kattenkamer vindt ze nog niet echt leuk, daar doet ze Van het huidige kindercol- lege, Bas Geijs, Nina Hou- tekamer en Emma Oggel wordt afscheid genomen. Deze bijeenkomst is vrij toegankelijk. Goes Kinder- stad is gevuld met allerlei attracties. Op het Centraal Plein (Grote Markt) staat de klimattractie Rabo Vulcano Glijbaan, Kookktheater om pannenkoeken te bakken. Het Omnium is er met het springkussen. Of laat een glitter tattoo zetten. Op het Spektakelplein op de Dam staat de jeugdbrandweer, een quadparcours en het Lego Ninjago pretpark. Maak er je eigen schilderij met tips van een kunstenaar. Rondom de Stenen Brug is de Rabo Vrij markt en de dames van Atel- keetje zijn er om te schmin ken. Op de Oostwal is het wat kattig tegen. Hoe Neeltje Dierenasiel De Bevelanden, met honden omgaat weten Westhavendijk 140,4463 AE we niet, kinderen vindt ze Goes, telefoon 0113-212473, vast wel goed. www.dierenasielgoes.nl Neeltje is is gesteriliseerd, gezond ener helemaal klaar voor om te verhuizen naar nieuwe baasjes. Foto: Dierenasiel De Bevelanden De kinderen genoten vorig jaar volop van alle attracties in Goes Kinderstad. Ook komende zaterdag is het groot feest voor alle kinderen in hartje Goes. Zaterdag staat Goes in het teken van Kinderstad. Locoburgemeester Derk Alssema hangt de nieuwe kinderburgemeester, Rosalie Baaij'ens, de ambtsketen om rond 10.15 uur in het Stadhuis op de Grote Markt, en benoemt Kim Ditzel en Thomas Snoek tot wethouder. de Nederlands-hervormde kerk worden beklommen. Scoutinggroep Ridder van Maelstede organiseert ac tiviteiten in de tuin van de kerk. Verderop in de Van der Bilt laan houdt de Koninklijke Landmacht een radshow en zijn er oldtimer tractoren te zien. In Cederhof speelt mu ziekkorps Jonge Kracht. Qua muziek is er zaterdag ook een flink aanbod, met optredens op podium Kerk plein van The Evergreens, DJ Elroy en ‘s middags Jacques Herb en Lee Towers. Om 18 uur speelt daar de Zeeuwse band Yellow en vanaf 20.45 uur draait dj Jean. De Amstel Coverband sluit de avond af met een drie uur durend op treden (22.30 tot 01.30 uur). Ook draaien dj Neek en dj Willem (De Zwaan) nog. i I- f y

Bevelander | 2015 | | pagina 5