ns Asbest op het dak? Haal het weg! Toezicht, dus geen curatele Startersgroep hardlopen bij AV '56 Bis»»- T mg GRATIS. HOUTWORM INSPECTIE Wilt u meer informatie? 0113-639760 www.traas.nl [vyéek I 2 3 ruitschade? Getuigen gezocht van brutale roofoverval KLIK WIN ACTIE NIEUWTJES EN FILMPJES flpl Win de Oudejaarscon ference op cd Optiek A Optowietrie ‘Wegens uwtlaf geflotenjatuuvd Kapelle onder preventief toezicht I s I krant ZORGEN I- J» Ir* fa? jn De Bevelander www.de-bevelander.nl Woensdag 31 december 2014 door Leon Janssens 3 www.asbestvanhetdak.nl. autotaalglas Een nieuw plafond in 1 dag! asbest verdwenen. Dat is mooi nieuws, maar het kan nog beter. Op de hoogte blijven van leuke nieuwtjes en filmpjes? Like ons dan op Facebook! www.facebook, com/debevelander KAPELLE - “Wij kunnen in 2015 gewoon ons ding doen. Het probleem speelt dan ook niet in 2015, maar zit in de begroting van 2018. Daar zit een tekort van 800.000 euro. Op een begroting van 30 miljoen is dat drie procent. Dat is de reden voor het pre ventief toezicht.” Bezoek onze showroom: Ma-Vrij: 9.00- 17.00 uur geweest van deze beroving. Getuigen kunnen contact opnemen met de politie via 0900-8844. Liever anoniem? Bel dan 0800-7000. Ptameco Plafonds Van Gilst v.o.f. Columbusweg 3,4462 HA Goes Tel: 0113-270000 www.plameco.nl Ga snel naar: deweekkrant.nl/actie Autotaalglas Goes 0113-251700 www.eijsermans-optiek.nl Lange Vorststraat 57, Goes, tel. 0113-230214 geklede man rukte de tas uit haar handen en ging er daarna meteen vandoor. De politie zoekt mensen die mogelijk getuige zijn Realistisch “We hadden wel een soe pelere opstelling van de Provincie verwacht. Het is dan ook bezuinigingstijd. Voldoe je op één punt niet, dan is daar verscherpt toe zicht. Ik heb het idee dat er in Zeeland met een strenge re maat wordt gemeten dan in de rest van Nederland. Er zijn wel gemeenten die er veel slechter voor staan. Wij zijn realistisch, komen transparant over en worden daarvoor nu gestraft.” De gemeente Kapelle staat financieel onder preventief toezicht van de provincie Zeeland. “Preventief onder toezicht voor wat betreft nieuwe uitgaven, beslist niet onder curatele”, legt wethouder Jon Herselman uit, “Voor nieuwe uitgaven moeten wij dat eerst aan de provincie vragen." AV ‘56 biedt een cursus voor beginnende hardlopers. Foto: AV‘56 vergoeding De Provincie Zeeland heeft hiervoor in totaal 833.280 euro beschikbaar gesteld. Tot nu toe is bijna éen derde van het budget uitgekeerd. Dankzij de financiële steun van de regeling ‘Asbest eraf, zonnepanelen erop’ heb ben tot nu toe 29 Zeeuwse agrariërs asbest verwijderd en zonnepanelen geïnstal leerd op het dak van hun bedrijf. In totaal is daar bij 25.536 vierkante meter een keer ons goede voornemen ten uitvoer brachten en de kustmarathon uitliepen? Hoe groot of klein kan de wereld zijn? Vanavond sluiten we het jaar op passende wijze af. Een toast met familie of vrienden om middernacht en dan is het tijd voor vuurwerk. Jane van Eijzeren van Traas' Vuurwerkpaleis Zeeland rijdt hier één van de zes gewonnen kruiwagens vuurwerk de deur uit, die verdeeld werden in verband met hun tienjarig bestaan. Foto: Johan van der Heijden GOES - En zo zijn we toegekomen aan de laatste dag van het jaar 2014. Een turbulent jaar, met veel mooie gebeurtenissen maar helaas ook de nodige trieste momenten. Maar zo is het leven en het ondertussen vrijwel achter ons liggende jaar vormt daar geen uitzondering op. Was het hoogtepunt ‘onze’ Oranje kopbal van Van Persie? Of keken we breder en was het de hoopgevende Nobelprijs voor de Indiase Malala? Of hielden we het hier in Zeeland dichter bij huis en was ons mooiste moment dat we eindelijk Oplossen Herselman vertelt verder: “De begroting 2018 is niet zoveel verslechterd. Wij weten dat en zijn er druk mee bezig en nemen de ko mende drie jaar zorgvuldig de tijd om het op te lossen. Meer informatie Actuele informatie en de detailvoorwaarden om in aanmerking te komen voor de stimuleringsregeling Asbest eraf, zonnepanelen erop staat compleet gebun deld op de website Gemeente Kapelle heeft bo vendien een goede reserve- positie en geen problemen met grondexploitatie.” Asbestcheck Om het makkelijk te ma ken om de kans op vergoe ding in te schatten, bestaat deze asbestcheck: -Bent u agrariër? Heeft u een agrarisch bedrijf ge had? Of bent u eigenaar van een voormalig agra risch bouwblok? -Heeft u minimaal 250 m2 asbest op uw dak? -Is uw dak geschikt voor plaatsing van 20 zonnepa nelen? -Gebruikt u vrij veel stroom (5kW-piek?) Wie al deze vragen met ‘ja’ kan beantwoorden, komt mogelijk in aanmerking voor een vergoeding. gelijkheid om vanaf donder dag 8 januari mee te doen met de nieuwe startersgroep hardlopen. Onder begelei ding van gediplomeerde trainers, een fysiotherapeut en een osteopaat word je in 12 weken begeleid naar 30 minuten hardlopen. De starterscursus is geschikt voor iedereen vanaf 14 jaar. De trainingen vinden plaats op de donderdagavond van 20:00 - 21:00 uur. Meer In formatie over de cursus en hoe aan te melden vind je op de website www.av56.nl. De kosten bedragen 45 euro. JU KAPELLE - Agrarische on dernemers die nog asbest op het dak van hun onder neming hebben liggen, zijn verplicht dit vóór 2024 te verwijderen. Maar bij hen die het asbest nu alvast ver wijderen en tegelijkertijd zonnepanelen plaatsen, betaalt de overheid moge lijk mee. Dat is de kern van de stimuleringsregeling ‘Asbest eraf, zonnepanelen erop’. Ook voormalig agrarische ondernemers en eigenaren van een voormalig agra risch bouwblok komen in aanmerking voor een fi nanciële vergoeding. GOES - Een 19-jarige vrouw uit de gemeente Goes is 26 december rond 4.10 uur aan de Oostwal beroofd van haar tas. Een in het donker GOES - December is voor veel mensen een periode voor bezinning en voor goede voornemens. Veel mensen willen een start maken met hardlopen? Maar hoe begin nen? Op je eigen houtje gaan joggen en denken dat het dan wel goed komt? Daarnaast speelt het mentale aspect een belangrijke rol. Alleen of samen met een vriend of vriendin sporten is leuk maar je moet een ijzersterke mentaliteit hebben om door te gaan. Waarom dan niet in groepsverband? Atletiekver eniging AV ’56 biedt de mo- Kunnen de Bevelandse ge- l meentes de transitie van de zorg wel aan? Klik&Win

Bevelander | 2014 | | pagina 1