Half the Horizon zwaait je op en neer I werk ik gelijk mijn account bij" "Als ik een boek uit heb, met initiatief voor de beveiliging De mooiste boeken ontdek je samen! KUNSTOPTREDEN Guard zoekt mannen en vrouwen 4 Houd je favoriete boeken bij op een persoonlijke boekenplank Beoordeel boeken en schrijf je eigen recensies Win boeken en andere prijzen cl r Steun voor de fruittelers Het wordt een voorstelling die je eigenlijk niet mag mis sen. In de ongeveer 75 minu ten durende uitvoering trek je het beste je veiligheids riem goed aan want je komt terecht in een multimediale FILM, FOTO, TONEEL EN LIVE MUZIEK LOPEN IN ELKAAR OVER the Horizon’. Aanstaande vrijdag is de try out in Sint Joosland. De try out van Half the Horizon is vrijdag 31 oktober om 20.00 uur in Theater de Wegwijzer, Sint Joosland. Entree kost een tientje. Je kan een kaartje aan de kassa kopen of rechtstreeks bij de familie de Nooijer reserveren per mail of telefoon. Info: www.denooijer.org muziektheatervoorstelling waarin van alles tegelijker tijd gebeurt. De scènes die ik vooraf mocht zien slinger den mijn gedachten en emo ties behoorlijk door elkaar. Menno: “In de voorstelling is de klap van de boodschap en de ellende van het traject dat volgt verwerkt. De pros taatkanker van Paul is het centrale thema, maar het is absoluut geen drama. Er zit ten ook hele mooie momen ten in, mooie live muziek en humor”. De kanker van Paul mag het centrale thema zijn, het ver haal handelt over het leven en de schepping. In de eer ste scène wordt met zeven 16mm projectoren de schep ping verbeeld. In de tweede scène zie je Michelangelo’s vrienden. Na de try out zijn er voorlopig slechts twee mogelijkheden om ‘Half the Horizon’ te gaan zien. Vijf november in Verkadefabriek ‘s-Hertogenbosch en zeven december in NatLab Eind hoven. ten Izhar Elias en Erik Bos- graaf aan zich weten te bin den en Jorrit Tamminga die ook de compositie geschre ven heeft. De tekst komt van lotgenoot en journalist Matt Dings en de cast bestaat zoals altijd uit familie en BAARSDORP - De voorstelling ‘Half the Horizon’ van Paul (71) en Menno (47) de Nooijer grijpt je aan, maar tegelijker tijd laat ze je zien dat er nog zoveel moois is. “Je schrikt je kapot als je hoort dat je prostaatkanker hebt, maar gisteren nog lag ik dubbel van het lachen om een scène van de voorstelling. Bij de titel 'Half the Horizon’ heb ik zoiets van, wat valt er nog uit die andere helft te ha len?”, vertelt Paul. Paul en Menno, vader en zoon, zijn al vier jaar bezig met de productie van ‘Half creatie van Adam en in scè ne drie een surrealistisch beeld van een verpleeg ster die tevergeefs meneer Adams oproept. Film, foto, toneel en live muziek lopen in elkaar over. Nachtafsluiting HEINKENSZAND - Rijkwater- staat legt bij Goes ter hoog te van verzorgingsplaats Vliedberg en knooppunt De Poel een weefvak aan. Hiervoor is de A58 tijdens de nacht van woensdag op donderdag afgesloten. Weg gebruikers dienen rekening te houden met extra reistijd. Dit werk kon eerder niet worden uitgevoerd wegens slecht weer. BORSELE - Afgelopen maan dag deelden de mede werkers van sporthal De Zwake peren uit aan de basisschoolkinderen van ‘s Gravenpolder. Met deze ac tie steunt Sportfondsen Bor- sele de Zeeuwse fruittelers. De telers van de peren zijn blij met de actie. De actie is bedacht na eerdere oproe pen van fruittelers om meer fruit te eten. De Russische boycot van Westerse land en tuinbouwproducten treft nog altijd veel fruittelers in heel Zeeland. Anita de Vos, manager van Sportfondsen Borsele, vertelt: “Toen we hoorden welke consequen ties de Russische boycot van fruit heeft voor de bedrijfs voering voor fruittelers, wilden we graag iets voor hen doen. Daarom hebben we peren ingekocht, die we weggeven. We geven de kin deren graag een peer mee. Een stuk fruit past heel goed bij sporten: allebei hartstik ke gezond!” Hoewel Paul en Menno na tionaal en vooral interna tionaal om beeld en regie vermaard zijn kregen ze geen subsidie of andere fi nanciering. Voor de muziek hebben ze de internationaal bekende klassieke muzikan- O www.de-bevelander.nl De Bevelander woensdag 29 oktober 2014 19 Door John de Kok Het succes van Guard Academy is de unieke combinatie van theorie en praktijk Dizzieni Al decennia lang vinden kunstenaars Paul en Menno de Nooijer inspiratie in lief en leed van het leven. En dan word je ineens met kanker geconfronteerd. De ellende die volgt wordt ook in een voorstelling verwerkt. Aangrij pend? Ja, maar met een flinke dosis vrolijkheid. Beveiligingsbedrijven vragen nog steeds goed opgeleid personeel. Dit komt onder meer door de steeds strenger wordende veiligheidseisen. Niet alleen bij luchthavens, maar ook bij scholen, ziekenhuizen, banken, overheidsgebouwen, industrieterreinen en evenementen. Bovendien neemt nog steeds de criminaliteit in omvang toe. Om te mogen werken in de beveiliging is een MBO niveau 2 diploma vereist. Uniek is dat Guard de theorie opleiding combineert met een zeer gevarieerd praktijkgedeelte. Zo kunnen cursisten brede werkervaring opdoen en in de volle breedte kennismaken met het vakgebied. Tevens kan op veel momenten in de week stage worden gelopen. Ook in de weekenden. Een stage bijna op maat dus en aangepast aan de persoonlijke situatie. Veiligheidsriem Guard kent eigenlijk geen uitvallers. Dit komt door de uitgebreide selectie vooraf. Zo wil de opleiding teleurstellingen voorkomen bij de cursist. Guard screent dan ook altijd vooraf. Half the Horizon Advertorial EEN TOEKOMST IN DE BEVEILIGING DIE WERKT EN LOONT Studeren kost helaas geld. Veel mensen die graag bij Guard de opleiding willen volgen hebben dat geld bij de start van de opleiding niet. Helaas is ook de overheid sinds enige tijd niet meer bereid om scholing te vergoeden. Guard merkt dan ook dat veel mensen niet meer willen en kunnen wachten op een bijdrage vanuit bijvoorbeeld het UWV of de Gemeente. Ze tonen zelf initiatief, investeren zelf en nemen zo hun eigen toekomst in handen. Een belangrijke reden voor Guard om te starten met een eigen studiefinancieringfonds waardoor voor iedereen met initiatief de opleiding toegankelijk en betaalbaar blijft. Voor inschrijving aan de opleiding is deelname aan de selecte- en adviesdag verplicht. Verder mag een cursist geen strafblad hebben. Inschrijven voor de selecte- en adviesdag kan via de website van Guard Academy, www.guardgroup.nl Guard Academy houdt op zaterdag 15 november een speciale selectie- en adviesdag voor de opleiding MBO beveiliger 2 op haar vestigingen te Deventer, Nijmegen, Amsterdam en Dordrecht. Diegene die de opleiding met succes afronden zijn kort daarna vrijwel zeker van een baan in de beveiliging. Ruim 80% van de cursisten heeft na het behalen van het beveiligingsdiploma binnen 2 a 3 maanden een baan in de beveiliging gevonden. De vraag naar beveiligers is namelijk nog steeds groot. Internationaal Guard heeft in de loop der jaren honderden beveiligers opgeleid. De opleiding is intensief en duurt een half jaar. Bijna alle toegelaten cursisten slagen en vinden zeer snel werk in de beveiliging. Nog steeds wordt bij beveiligers gedacht aan grote sterke mannen. Niets is minder waar. Ook aan vrouwen in de beveiliging is steeds meer behoefte net als aan 45 plussers. We moeten hier bij denken aan werkzaamheden zoals telefoniste, receptioniste en conciërge functies op scholen, baliewerkzaamheden in overheidsgebouwen, maar ook front en backstage activiteiten bij vele soorten evenementen en winkelbeveiliging. De projectie van Jailhouse Rock in ‘Half the Horizon’ is lang niet het enige vrolijke moment. Foto: Paul en Menno de Nooijer

Bevelander | 2014 | | pagina 19