GEZONDHEID TIJDENS DE ZWANGERSCHAP TOT IN DE PUBERTIJD^ J de SCHIPPER Chiropractie De Schipper Eerste Weg 2 4339 PJ Nieuw en Sint Joosland Tel. 0118-606282 www.chiropractiedeschipper.nl PROGRAMMA 18 JANUARI 2014 Openingstijden 10.00 tot 16.00 uur. Adres: Eerste Weg 2,4339 PJ Nieuw en Sint Joosland Voor meer informatie zie www.chiropractiedeschipper.nl VERDER ZULLEN OP DIE DAG AANWEZIG ZIJN: CHIROPRACTIE KLASSIEKE PILATES EQUINE ASSISTED COACHING WORKSHOP 10.00 Klassieke Pilates groepsessie 10.30 Voltige workshop 11.15 Klassieke Pilates individuele sessie 11.30 Equine Assisted Coaching 12.00 Workshop chiropractie-behandeling 12.30 Klassieke Pilates sessie 13.45 Klassieke Pilates groepssessie 14.00 Equine Assisted Coaching 14.30 Klassieke Pilates individuele sessie 15.00 Workshop chiropractie-behandeling 15.00 Voltige Workshop 15.30 Klassieke Pilates groepsessie 10.30 Lezing chiropractie Gezondheid van zwangerschap tot puberteit spannen balans. Een balans die tijdens de zwan gerschap, wanneer het lichaam van de vrouw verandert en zich vormt'en het kindje groeit aan wezig moet zijn. Een ontspannen zwangerschap kan een bevalling gunstig beïnvloeden. Ook na de bevalling kan onze behandeling positief zijn voor het lichaam, om het herstel te bevorderen. Uit het oogpunt van de baby, die nu op eigen benen moet gaan staan, is een behandeling voor hem/haar een optie. Niet altijd gaat het zoals we zouden willen. Hierbij kan gedacht worden aan voedingsproblemen of voorkeurshouding, maar in het groeiende kind ook aan houdingsklach- ten zoals scoliose, motorische problemen of leer- concentratieproblemen en als gevolg daarvan gedragsproblemen. hoop fysieke en mentale klachten voorkomen. Onder de juiste begeleiding, is Klassieke Pilates een veilige manier van bewegen, maar ook bij klachten zoals nek- en rugklachten, bekkenin stabiliteit, artrose of wanneer u wilt revalideren van een operatie of blessure. Klassieke Pilates kan voor iedere leeftijd iets betekenen, om te werken aan de gezondheid. BRUUN DE BEER (www.bruundebeer.nl) uit Yerseke is op uitnodiging aanwezig, met producten en hulpmiddelen die het welzijn, de groei en de ontwikkeling van baby tot kind ondersteunen. Tevens zal Nuby vertegenwoordigd zijn om informa tie te verstrekken over alle aspecten van borstvoeding en flesvoeding. Ook zal er gelegenheid zijn om antwoord te krijgen op uw persoonlijke vragen. ZIMO-CONSULT (www.zimo-consult.nl) zal vertegenwoordigd zijn door dhr. H.J.G. Boer. Ogen zijn één van de belangrijkste informanten van de hersenen. Informatie van de ogen vormt, samen met informatie vanuit het lichaam en het evenwichtsor gaan, de aansturing van het lichaam, be paald onze houding en het functioneren van het lichaam inclusief een groot deel van onze organen. Doormiddel van een bijzondere en unieke oogmeetkundige methode stelt men bij Zimo-Consult via de ogen het besturingssysteem bij. Hierbij wordt rekening gehouden met de hou ding en de motoriek. Er wordt nog met meer zaken rekening gehouden zoals met medicatie en vegetatieve problemen. Het soort behandeling dat patiënten krijgen, wordt ook bij het bepalen van een oog- correctie meegenomen. Bij kinderen kan bijvoorbeeld gekeken worden of er sprake is van echte of vermeende dyslexie. Mis schien is het alleen maar het niet goed functioneren van de ogen en is er geen daadwerkelijke dyslexie aanwezig. U kunt hierover een ruime uitleg krijgen op deze dag. COTTELLI-PODOLOGIE (www.cottelli.nl) Aan de hand van een collectie leuke, ver antwoorde kinderschoenen zal u infor matie krijgen over het belang van juist passend schoeisel ten opzichte van een correcte houding en ontwikkeling. Vooral bij kinderen is een goede ondersteuning van de groeiende kindervoet van groot belang. Men kan een lichaamsafwijking en een slechte houding voorkomen door een juiste correctie aan te brengen. Vaak zijn ouders zich niet bewust van de gevolgen, op latere leeftijd, van verkeerd schoeisel. VERLOSKUNDIGENPRAKTUK BORSELE (www.verloskundigenborsele.nl) Informatie over de "ins en outs" met be trekking tot zwangerschap en bevalling. ZWANGER-TOTAAL (www.zwangertotaal.nl) is aanwezig voor het geven van uitleg en het beantwoorden van uw vragen met be trekking tot oefeningen en houding gere lateerd aan uw gezondheid. Al dan niet in relatie tot uw zwangerschap. Op de locatie van Chiropractie De Schipper aan de Eerste Weg 2 te Nieuw en Sint Joosland zal op 18 Januari 2014 een zorgmarkt worden gehouden, met als thema "Gezondheid tij dens de zwangerschap tot in de puberteit". Chiropractie de Schipper is een praktijk waar het bouwen aan en het behouden van de gezondheid het hoofddoel is. Aangezien uw gezondheid in een veel breder spectrum belicht dient te worden dan de expertise van de chiropractoren, bieden wij nu ook trainingen en coaching aan die aanvullend en on dersteunend zijn op de Chiropractie. Maar in de loop der jaren zijn er ook waardevolle samenwerkingsverbanden ontstaan met specialisten die ieder op hun gebied een aanvul ling bieden op de zorg zoals die door Chiropractie de Schipper geboden wordt.Tijdens de informatiedag op zaterdag 18 januari 2014 zullen beide chiropractoren aanwezig zijn om uitleg te geven over hun technieken en uw vragen te beantwoorden. U kunt vragen stel len m.b.t. het thema van deze dag, maar ook over chiropractie in het algemeen. Daarnaast kunt u kennis maken met Klassieke Pilates en Equine Assisted Coaching. Om een beter idee te krijgen hetgeen zij doen, worden er verschillende workshops gegeven. Wanneer u meer informatie wenst over Chiropractie, Klassieke Pilates of Equine Assited Coaching kunt u gerust contact met ons opnemen. Zeker wanneer u twijfelt of Chiropractie een geschikte behandelmethode of Klassieke Pilates een geschikte trainingsmethode voor u is. Wij kun nen dan samen met u de mogelijkheden bespreken. Chiropractie is een specialisme in de gezond heidszorg dat zich bezighoudt met diagnose, behandeling en preventie van stoornissen aan het bewegingsapparaat en de effecten hiervan op het zenuwstelsel en de algehele gezondheid. Omgekeerd kan een minder goed functionerend zenuwstelsel een negatieve invloed hébben op het bewegingsapparaat. In onze praktijk wordt deze algehele gezond heidszorg op maat gegeven. Wij houden reke ning met de persoonlijke behoeften van het lichaam, met de nadruk op het optimaliseren van de neurologische coördinatie binnen het li chaam. Met andere woorden, door behandeling gericht op de functie van het zenuwstelsel kan de beweging, souplesse en kracht vergroten en zal de algehele controle over het lichaam verbeteren. Geboeid door de complexiteit van het menselijk lichaam, zijn onze chiropractoren, met behulp van hun behandeltechniek en hun kennis van o.a. het zenuw- bot - spierstelsel en evenzo de biochemische- en hormonale- processen, aange vuld met het lichaamsritmen, in staat eventuele oorzaken vast te stellen, die leiden tot gezond heidsklachten. Uit onze ervaring met mensen van alle leeftijden, van pasgeborenen tot ouderen, hebben wij ondervonden, dat chiropractie een zeer veilige en effectieve manier is om uw ge zondheid te optimaliseren en te onderhouden. De chiropractoren Nelia Wolf-de Schipper en Anne-Gaëlle Madec, hebben ervoor gekozen om hun behandelmethode verder uit te breiden met hun specialisaties. Een daarvan is de zorg voor moeder en kind is een belangrijk aspect binnen de praktijk. Zwangerschapsbegeleiding en onder steuning beginnen steeds belangrijker te worden in onze vaak drukke en stressvolle tijd. Onze on dersteuning zorgt voor zowel de moeder als het ongeboren kind voor een evenwichtige en ont- Klassieke Pilates is een effectieve trainings- vorm, die de nadruk legt op de juiste ba lans tussen kracht en soepelheid, on dersteund door een correcte ademhaling. De "de core" (een samen werking van de buik- rug- bil- en dijbeenspieren vormen het centrum) van het lichaam behoort sterk en stabiel te zijn. Van daaruit wordt een evenwichtige opbouw van het lichaam gecreëerd, met een correcte lichaams houding. Door het centreren van het lichaam wordt on balans in de spieren opgeheven en overbelaste spieren ontlast, maar verzwakte spieren weer ge activeerd. Als sport- en dansinstructrice, met vijf entwintig jaar ervaring,weet Bianca Walhout hoe belangrijk beweging voor de mens kan zijn. Het leren en weten, om met het eigen lichaam om te gaan, op een verantwoorde manier, kan een Equine assisted coaching is een methode die wordt toegepast in aanwezigheid van een paard. Paarden geven vanuit hun basis, rust i en vertrouwen, maar I spiegelen soms ook het confronterende (onbe wuste) gedrag van de mens. Door de interactie met paar den ervaren mensen, jong en oud, de consequenties van hun benadering, gedrag en beslissingen. Zonder een sturende aard of daaraan gekoppeld waardeoor deel wordt de cliënt aangezet tot zelfreflectie. Deze coaching methode kan zeer breed ingezet worden bij individuele coaching van volwassenen en kin deren, maar ook teamcoaching is mogelijk. Iris Schunselaar, reeds vijftien jaar ervaren dressuur- rijdster en instructrice, zal als Equine assisted coach samen met de cliënt en het paard deze ervarin- gen aangaan om problemen bespreekbaar^ te maken en helpen oplossingen te vin- 49 den. Hierdoor komt de cliënt sterker /jS9 in het leven te staan. Voor de coaching van grote groe pen is er een samenwer- king met Lucian Voet, ^9 Equi Coaching SAM-EN fl (www.sam-en.nl). 13.00 Lezing chiropractie Gezondheid van zwangerschap tot puberteit MEGABED (www.megabed.nl) Een presentatie over Tempur-producten, met de mogelijkheid om deze producten aan den lijve te testen en te ondervinden.

Bevelander | 2014 | | pagina 8