BELISOL kozijnen en deuren 6% Kwiek Wies, 80 plussers in Zeeland Doping r- 1 EPÏ Nieuw boek over en door Zeeuwen in de boekenweek CAMELEON -pr BELISOL Nobelweg 2-24 4462 Goes Tei.: 0113 - 211 811 Fax: 0113-211 830 goes@belisol.nl www.belisol-goes.nl BAHLMANN SPORT Ontvang nu tot wel 3.000,- KORTING TWINTIG TACHTIG- PLUSSERS MET HUN GOUDEN TIJDEN EN ZWARTE BLADZIJDEN en profiteer ook van de VERLAAGDE BTW-TARIEVENÜ! op verbouw en renovatie!!! Boomfeestdag Intuïtief leven De Bevelander woensdag 13 maart 2013 4 X' www.de-bevelander.nl Door de redactie Vraag naar de voorwaarden Belisol. trotse sponsor van het Lotto-Belisol Cycling Team. der van de nationale Boom feestdag is op 20 maart. Het sportnieuws is door drenkt met doping. Onge oorloofde middelen om de sportprestaties te verster ken wat zo te zien nog ge lukt is ook. De wielrennerij spant de kroon en voert de boventoon. Armstrong, dé kampioen Tour de France winnaar uit de U.S.A., met een huive ringwekkende snelheid de berg af, de diepte in naar af. Zeven Tourzeges lang en vele andere wedstrij den, was deze coureur de wielersport te snel en te slim af.' Het moet gezegd, de Franse pers had het vanaf zijn eerste tourzege al niet op hem begrepen. Tijdens zijn eerste gewonnen Tour na de dopingtour van 1998 insinueerde de Franse pers al doping gebruik. Immers, als je kanker had overwon nen zoals Armstrong, dan was het sacré bleu niet mo gelijk om de Tour te win nen. Impossible!! Ondanks dat je een voorvechter bent in de strijd tegen kanker. Was Lance Armstrong een Fransman geweest had hij Lance Brasfort geheten, dan hadden die chauvinisten over een miracle sportif gesproken. Formidable! Nu jaren van nawroeten en spitten zijn verstreken, is Zeker van glashelder advies Zeker van professionele begeleiding Zeker van elke afspraak Zeker van een ruime keuze in kunststof, aluminium en hout EEN BETROUWBARE PARTNER Vorige week zag ik Joan- nathan Duinkerke fietsen, “Gelukkig”, dacht ik, want ik blijf van de wielersport houden. “Daar rijdt er een.” Herenhof Alphen a/d Rijn www.bahlmannsport.nl ten van het leven en ande ren inspireren. Rachel van de Vrede (85) uit Yerseke is altijd bezig. Ze haakt en breit, leest detecti ves, loopt elke dag minstens een half uur en geeft gym nastiekles aan een vrou wengroepje in het dorp. De in Kats geboren Rie Castel- Versprille (89) rijdt van hot naar her in haar auto, zit in de vrouwenvereniging Kwiek Wies, 80 plus struik. Dit gebeurt in het ka- in Zeeland, het nieuwste boek van Ellen De Vriend uit Vlissingen, verschijnt op 16 maart tijdens de Boekenweek (16-24 maart). Twintig actieve en energieke 80-plussers in Zeeland onthullen hun gouden tijden en zwarte bladzijden. De portretten worden afgewisseld met mooie gedichten over Zeeland. stad 13 in Goes werd Jo van Kalmthout geboren, de kras se winkeliersters die in de authentieke tabakszaak in Vorig jaar al ging Lance haar geboortehuis acht keer werd overvallen. Medio vo rig jaar stopte ze op 85 jarige leeftijd met werken. In de cember is zij overleden.An- dere 80-plussers uit het boek woonden door de oorlog of watersnoodramp soms ook enkele jaren op Beveland. De levensverhalen worden afgewisseld met Zeeuwse gedichten en een paar ge dichten in het Zeeuws. Kwiek Wies biedt ook een stuk Zeeuwse geschie denis. De twintig ouderen waren bijna allemaal arm in hun jonge jaren. Ellen De Vriend-de Jong schreef eer der Scheepsbergers in actie op de Westerschelde (1998); In noot weder (2005); 100 jaar Scheldemond (2008); Ons bin de léste (2010) en Wandelen en fietsen in Vlissingen (2011). Dit jaar verschijnt ook haar eerste thriller ‘Bitterzoet’. Kwiek Wies (Isbn: 978071937149X) wordt uitgegeven door Het Paard van Troje in Goes, telt 96 pagina’s en is voor 19,95 euro te koop. www.paardvantroje.nl. met dit boek laten zien dat 80-plussers lang niet alle- intuïtie. Voor de lezing zijn -maal eenzaam zijn en in een de kosten voor donateurs 5 euro en den 9,00 euro. w ww.verenigingdebron.n 1 tehuis zitten. De portretten voor belangstellen- laten zien dat ouder worden nieuwe kansen en uitdagin gen biedt. Met hun schat aan herinneringen en innerlijke rijkdom hebben de ouderen ook de tijd om die schat met anderen te delen. En daar slagen ze zeer goed in. Het zijn veelal positieve verha len met ferme tachtigers die zich goed in hun vel voelen. Die met volle teugen genie- de beerput wijd open en de een na de ander verzuipt er in. Vorige week gaf ook Michael Boogerd toe verbo den middelen te hebben ge bruikt. Je kunt nu eenmaal dag in dag uit niet van die prestaties leveren op een boterham met pindakaas en ’s avonds biefstuk. Er komt verzorging aan te pas, te vérgaande verzorging. Epo, zakken met bloed; cortiso- nen, pillen en spuiten, de lijst is lang. Als het in de wielersport zo voortwoekerde, dan ligt het voor de hand om te denken hoe dat zit bij andere spor ten. Allemaal op commando plassen, je where abouts invullen voor WADA en je hematocrietwaarde op peil houden. Ben je profes sioneel sporter en neem je iets om je werk beter te doen, dan mag dat niet. Heb je een kantoorbaan of een andere stress job en je neemt een pepmiddel om tot een beter werkresultaat te komen, geen probleem. Ondertussen staat het hele wielerpeloton in een kwaad daglicht want je denkt, wie is er ‘schoon’? en streekdrachtvereniging De Arke, bridget en maakt streekdrachtpoppen en kaarten. Ook speelt ze op vrijdag Rummikub met een paar ‘ouwetjes’, zoals zij zelf zegt. Frans Bliek (91) werd geboren in Wolphaartsdijk en was fotograaf. Daarnaast was hij jarenlang trompet tist bij de bekende Babyton- band van Baby den Toonder. De nestor van de Zeeuwse muziek, Bei Cok (93), zingt en dicht in zijn eigen oost Zuid-Bevelandse dialect en speelt ook graag keyboard. In de bedstede aan de Voor- OVEZANDE - Samen met de Stichting Landschapsbe heer Zeeland planten 28 kinderen van groep 8 van de Don Boscoschool uit ’s- Heerenhoek op 13 maart meidoornstruiken aan de ’s-Heerenhoeksedijk 29 in Ovezande (achter ’t Klom- pekot) Rond 9.45 uur helpt Wethouder Miermans met het planten van de eerste te Isolatie bégeteéding Ahimtnium kunststof Renovatie Ervaring ^Ol NieS» Enthousiasme Afwerking Reeds 35 jaar lang de expertise van BeiisoL KLOETINGE - In Dorpshuis Amicitia aan de Schimmel- penninckstraat 14 in Kloe- tinge wordt op woensdag 13 maart om 20.00 uur een lezing gehouden door Anna Lamb. Het onderwerp van deze avond is Intuïtief leven. Anna Lamb vertelt over het menselijke vermogen te communiceren met het uni versum. Ze legt onder meer uit wat het verschil is tussen aan- VLISSINGEN-De schrijfster wil voelen en intuïtie en hoe we leren vertrouwen op onze Service Eigen productie Adviseurs Mensen Advies Hout Vertrouwen Ruim aanbod Esthetiek Behsol-monteurs Lok^e ondernemers Duurzaam Comfort Vakmer 35 jaar Garantie Expertise Deuren Kteurer» shoMffooms kozijnen

Bevelander | 2013 | | pagina 4