KINDERSCHOENEN ZOMERACTIE Topmtwtem OT 1111a hl Bewegen zonder competitie en bewustwording van je lichaam o) “DE ZUIDSCHOR NAUTIC LIFESTYLE WATERSPORT ■m KOM SNEL want OP OP Kleding Schoenen: 2+1 gratis VERBURG hele gezin MR Gattino Develab Twins Renata Brakkies T. 0113 - 215604 www.verburgschoenmode.nl Track Style Skechers Natte Walk for the Roses ‘Kinderen leren hun eigen knopjes te vinden’ Pinocchio, enz. Nieuwe werken in de galerie afc. JaA i w Altijd actueel: de-bevelander.nl woensdag 16 mei 2012 De Bevelander pagina 5 'I Gaastra Mc.Gregor NZA MAC YaYa Stanfield Vingino Cyell Angels Falcon Sperry City of Sails RW Maier Ipanema etc. -- Yoga voor het kind kan alleen of samen met een ouder omgeving leren, ontdekken en bewegen zonder compe- titie-evenement. De eerst volgende workshop ouder kind yogales is op zondag 17 juni in Middelburg. Na de zomervakantie geeft Elleke nog een cursus kinderyoga in Vlissingen. Meer informatie: info@ellekecremers.nl. w i 800nr vernieuwde winkel 7 dagen per week geopend! ww-w.zuidschor.nl zandkreekweg 5 Wolphaartsdijk 0113-582310 geldig tot en met 31 mei Elleke Cremers geeft vijf jaar kinderyogalessen. Naast kin- deryoga geeft ze ook theater- lessen, ouder- kind yogalessen en yoga voor volwassenen. Vol gens haar is kinderyoga leuk om te doen, kinderen hebben plezier in bewegen. Gedurende de lessen wordt afgewisseld in ontspanning en spanning. Ook wordt er gelet op de ademhaling, concentratie, lichaamshouding en ze leren naar eikaars ervarin gen over de lessen te luisteren. Elleke: “Kinderen leren hun ei gen knopjes te vinden, elk kind haalt eruit wat het nodig heeft. Bijvoorbeeld het verschil tussen spanning en ontspanning bij het naar bed gaan.” Elleke vindt het heel belangrijk dat de kinderen plezier heben in haar lessen, zo blijven ze gemotiveerd. Ze houdt hun aandacht vast door Meike is samen met haar moeder en grote zus Nicole naar kinderyoga gegaan. Meike wil kijken of ze het ook leuk vindt. “Maak je groot als een boom, lang als een boom. Kunnen je takken ook helemaal de lucht in”, vraagt de docent aan haar klas. De kinderen strekken hun armen in de lucht. “En maak je klein, want dat voelt zo fijn.” Ze gaan weer op de grond zitten in foetushouding. Marjoleine Kramer Goes door de geblinddoekte wolven naar de overkant van de kamer komen zonder te worden aange tikt. Of geblinddoekt over een dik slingerend touw lopen. De massagespelletjes vinden de kinderen ook leuk. Ze beelden dan een weerbericht uit op de rug van een ander kind dat in foetushouding ligt. Regendrup peltjes, de zon, storm kunnen ze dan op hun rug voelen. Elleke werkt niet vanuit een probleem. Elk kind haalt er on bewust uit wat het nodig heeft. “Naar yoga gaan om te werken aan je concentratieprobleem is veel minder leuk en werkt min- Elleke geeft naast de kin deryoga ook één keer per maand ouder- en kind yoga lessen. Soms willen de kin deren eerst even met een van hun ouders kijken hoe yoga gaat. Ouders zijn op deze manier heel anders met hun kind bezig. De kinderen kunnen zo vanuit een veilige I alles in verhaalvorm! te vertel len. “Je neemt ze mee in een verhaal of fantasie”, legt Elleke uit. In de lessen is er afwisseling in individuele oefeningen en sa menspel. Elke houding heeft zijn eigen naam die tot de verbeelding spreekt. Zo is er de houding van de boom, berg, adelaar en leeuw. Elleke doet ook concen- tratiespelletjes met de kinde ren. Ze moeten bijvoorbeeld met hun ogen dicht naar de geluiden van buiten luisteren. Of het spel van de schaap en de wolven. Het schaap moet dan Heinkenszand Een kleine 500 deelnemers liepen afgelopen week mee in de Walk for the Roses. Drie avonden lang probeerde de regen het enthousiasme van de lopers te temperen, maar: keer op keer kwamen de deelnemers enthousi ast over de streep. Op een verregende Via Gladirosa wachtte er vrijdagavond een warm onthaal door Haven zanger Alwin in de Stenge waar iedereen zijn medaille in ontvangst kon nemen. Joy en Fleur Visch en Jens Moer dijk werden beloond met een cadeaubon, omdat ze het hoogste bedrag aan spon sorgeld voor Kika en KWF hadden binnengehaald. Joy had 75,60 euro opgehaald, Fleur 124,40 en Jens maar liefst 216,30 euro. Daarna was er voor zowel Kika als KWF Kankerbestrijding een cheque van 1500 euro elk. Yoga les in Studio Looks. De kinderen doen de houdin van de boom: “Maak je groot als een boom, lang als een boom. Kunnen je takken ook helemaal de lucht in?”F0T0: MARJOLEINE KRAMER T der motiverend dan gewoon naar yoga gaan en zien dat je de dingen toch oppakt die je an ders moeilijk vindt”, legt ze uit. Maandag 14 mei is een nieuwe reeks lessen gestart. Zes weken lang van 15:45 tot 16:45 uur zijn kinderen van vier tot tien jaar welkom in Studio Looks in Goes. Het is nog mogelik om in ge stromen. Na de zomerva kantie start Elleke een nieuwe cursus in Vlissingen. www.kinderyogazeeland.nl Goes Galerie van den Berge is zaterdag gestart met drie nieuwe presentaties. Paul Gees en Ralf Thys uit Bel gië exposeren hun werken. Marinus van Dijke toont ‘Coastlines’. Dit project be staat uit prints, tekeningen, een DVD en een boek. De exposities zijn te zien tot 23 juni. De galerie is gesloten op Hemelvaartsdag en van 30 mei tot 3 juni. galerievandenberge.nl modesc hoenen Grote Markt 9 GoesI

Bevelander | 2012 | | pagina 5