I de Bevelanden Familiebedrijf Vissertoys genoodzaakt te stoppen Zijn klanten lopen weg naar het goedkopere internet en de grote ketens. br De Laat: gebruikte caravans in perfecte staat 4 Uit het Zakenhart van... Bio Dróme: back tot basic Smullen bij de Molenhoek F Gemeentes handhaven 24-uurs afmeerregeling Veerse Meer iW Altijd actueel: de-bevelander.nl woensdag 16 mei 2012 De Bevelander pagina 21 ‘Het liefst had ik tot mijn 57e in deze winkel gestaan.’ •ij I J FOTO LEON JANSSENS De Laat Caravans biedt een breed aanbod. FOTO PR Kamperland Op camping De Molenhoek wordt met Hemelvaartsdag Pannenkoekenhuis De Mo lenhoek geopend. Zaterdag 19 mei is er een groot ridders en prinsessen openingsfeest van 15.30 tot 20.00 uur, met rid derspelen, diverse springkus sens, schminken, suikerspin nen en popcorn (alles gratis). Voor de kinderen komt Bobo op bezoek. De familie Bliek, eigenaar van De Molenhoek, laat via Kim Bliek weten: “Kin deren zijn welkom en ook hun ouders en opa’s en oma’s.” In het restaurant van camping De Molenhoek kwam steeds meer vraag naar pannenkoeken. “Re den om een pannenkoekhuis te beginnen en bovendien, op Noord-Beveland is er geen echt pannenkoekhuis. Er zijn veel varianten en bij ons kun je uit meer dan dertig pannenkoeken Goes Bio Dróme Natuurvoeding in Goes heeft een nieuwe uit breiding gerealiseerd en is deze week gestart met gedeeltelijk ambachtelijk afbakken én zelf bakken van brood en aanver wante producten. Eigenaar Damario Luitwieler, samen met zijn vrouw Iris: “Met de bakkerij komt er een biologische toevoe ging bij. Ook wordt de afdeling glutenvrije producten uitgebreid met ondermeer verse croissants, chocoladebroodjes en eierkoe ken. De oven staat de hele dag aan en zo kunnen wij elk ogen blik de winkelvoorraad vers aanvullen. Vraagt een klant om warme appelflappen, dan kun nen die in een aantal minuten gemaakt worden. Het geeft een hele verandering om zelf te bak ken, reden om een gedeelte van de winkel te verbouwen. Het is overigens wel zo dat het brood, dat wij al van een bakker be- Marjoleine Kramer Goes maten en soorten in verschil lende prijsklassen. Caravans en campers van ondermeer Fendt, Hymer, Bürstner, Knaus, Hob by, Dethleffs, Beijerland, de betere merken. Kwaliteit is be langrijk. Bij de aankoopcontrole voeren wij altijd een complete gebieden. Er komen hier regel matig klachten over binnen. De handhaving op deze regeling wordt ondersteund door de Ge bruikersraad Veerse Meer, een vertegenwoordiging van onder andere watersportverenigingen, jachthavens en de Recron. Gemeenten rondom het meer en het waterschap leveren bui tengewoon opsporingsamb tenaren voor de acties en het waterschap stelt zijn speedboot de Stormvogel ter beschikking. De boot wordt ingezet voor de controles van de eilandenstei- check uit, inclusief vochtme- ting. Voor aflevering kan een grondige poetsbeurt worden ge geven en een goede lakbescher- mer worden aangebracht.” Er is een ruime showroom in het fraaie pand plus een eigen par keerplaats. Voor onderhouds beurten kan men in de werk plaats van De Laat Caravans terecht. Het bedrijf beschikt over een beveiligde en verlichte buitenstalling voor campers en caravans. Op Hemelvaartsdag is het bedrijf gesloten, een extra korting geldt op 18 en 19 mei. Geopend: maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. De Laat Caravans, Mor- tiereboulevard 1, Middelburg, telefoon 0118-681669 en www. delaatcaravans.nl (binnenkort on line) lobal: “Toen ik net mijn rijbe wijs had reed ik op vrijdag naar Middelburg en laadde veertig tot zestig loloballen in de sta tioncar. Zaterdagochtend waren die dan alweer op!” Ook rubiks- kubus kwam als een rage bin nen, maar dat is daarna stabiel gebleven in de verkoop. Het meest verkochte speelgoed is volgens hem al vele jaren ab soluut Lego. webshop optimaliseren, draai ende houden en zijn winkelpand verhuren. een om de beurt ergens kan afmeren en van de omgeving kan genieten, is de 24-uursre- geling voor een groot deel van het Veerse Meer ingesteld. Dit betekent dat recreanten niet langer dan een etmaal achtereen op één plek gratis mogen blijven liggen. Binnen 24 uur moeten vaartuigen minstens 150 meter verplaatst worden. Handhaving is gewenst omdat er jaarlijks re creanten zijn die gedurende een langere periode steigers bezet houden. Hierdoor krijgen ande ren geen toegang tot bepaalde gers en auto’s worden inge zet voor de controles van de walsteigers. De medewerkers delen bij de controles flyers uit om mensen te wijzen op het belang van de 24-uurs- regeling. Na 24 uur komen ze terug in de hoop dat ie dereen plaats heeft gemaakt voor een ander. Mocht dit niet het geval zijn dan wordt er geverbaliseerd. In oktober wordt de handha ving op de 24-uursregeling geëvalueerd samen met de overige surveillances. ‘s Heer Arendsekerke De Laat Caravans, verkoop van topkwaliteit gebruikte caravans en campers, opende 1 mei. Het Autobedrijf De Laat is nu ge centraliseerd in ’s-Heer Arends- kerke. “Caravans en campers zijn niet vreemd voor De Laat want wij hebben daar al tiental len jaren ervaring mee”, zegt eigenaar Edwin de Laat. “Er is steeds meer vraag naar en in Zeeland is er niet zo veel op dit gebied. Het nieuwe zomer seizoen komt er aan en een ge bruikte caravan is aantrekkelijk om aan te schaffen. Het biedt een voordelige manier van op vakantie gaan. Wat wij op ’s- Heer Arendskerke doen met gebruikte auto’s, doen wij hier met caravans en campers. Wij hebben een breed aanbod, veel Dit is het nieuwe koopgedrag volgens Marco Visser, de eige naar van familiebedrijf Visser- toys in Goes dat ermee stopt. “Mensen vinden het leuk om in de kleine winkeltjes te snuf felen, maar blijkbaar niet om er ook daadwerkelijk spellen te ko pen”, vertelt Marco. De consu ment koopt zijn spellen liever in de winkel van een grote keten of op internet. Dat is de reden dat familiebedrijf Vissertoys er na 176 jaar mee op moet houden. Marco heeft de speelgoedwinkel tweeëntwintig jaar draaiende gehouden en zijn vader ruim 45 jaar. Het specifieke speelgoed was de basis van Vissertoys’ concept. Het massaspeelgoed moet erbij om de winkel draai ende te houden, maar dat is op internet goedkoper. Hij vindt het jammer dat het familiebedrijf moet stoppen en vervelend voor zijn personeel. De beslissing te stoppen heeft hij kiezen. Dé specialiteit wordt Pannenkoek De Molenhoek. Er komt ook een kinderpan- nenkoek, die mogen de kids zelf versieren, en daarna mo gen ze een speelgoedje uit de schatkist kiezen”, zegt Kim. “De kaart zoals men die in het restaurant gewend is, blijft in afgeslankte vorm ge handhaafd. De toppers blij ven, ondermeer spare-ribs, en de fameuze lasagna van moeder Bliek. Elk weekend en woensdagmiddag is er animatie voor de kinderen met knutselen, tekenen of schminken. Wij organiseren ook kinderfeestjes. En als je pannenkoeken komt eten mag je ook in het zwembad.” Pannenkoekenhuis De Mo lenhoek, Molenweg 69a, Kamperland, telefoon 0113- 371202 en www.demolen- hoek.com. samen met zijn vader genomen op basis van de cijfers. Marco: “Het liefst had ik tot mijn 57e in deze winkel gestaan.” Vissertoys houdt op het mo ment uitverkoop. Speelgoed is tot twintig procent afgeprijsd, zeer ongebruikelijk in de speel goedbranche. Vooral steps, trokken, gewoon blijven ver kopen.” Er komt een brood- meubel te staan waar de klant zelf keuze kan maken uit allerlei kleine broodjes. Biologische producten, voor normale prijzen, hebben de belangstelling van een breed publiek en dat neemt alleen maar toe. “Het is vooral de smaak die het doet”, zegt Damario. “Back to basic. Dat begint al met babyvoe ding. Mijn visie is dat biolo gische voeding belangrijk is. Je hebt maar één lichaam. Kies dan het belangrijkste voor je lichaam: biologische voeding. Het aanbod van Bio Dróme is het grootste van Zeeland. Bij ons is echt alles te krijgen van muesli tot conserven. Iedereen is van harte welkom.” Bio Dróme Natuurvoeding, Bierkade 7, Goes, telefoon 0113-228009 en www.biodromegoes.nl. driewielers en loopfietsjes gaan op het moment hard. Het leukste speelgoed dat hij verkocht heeft vindt hij Kapla, simpele houten plankjes waar oneindige bouwwerken mee gemaakt kunnen worden. Als totaal merk vindt hij Playmobile geweldig om de thema’s, vari atie, details en de fantasie waar de kinderen mee spelen. Sinds de jaren zeventig heeft Visser toys altijd het complete assorti- In de toekomst gaat Marco zijn ment van Playmobile verkocht. Een rage die Marco zich nog goed kan herinneren is de lo- Kim Bliek met de schatkist: “Kom lekker pannenkoeken eten.” Damario Luitwieler van Bio Dróme Natuurvoeding in Goes: “Wij bieden ook producten voor huidverzorging en cosmetica op natuurlijke basis.” FOTO LEON JANSSENS Milou staat in de speelgoed winkel van een grote keten. Ze wil het kaartspelletje Ligretto kopen, maar hier heb ben ze het niet helaas. Eens even bij Vissertoys kijken. En jawel hoor, die heeft het wel. Een week later ziet ze dat ze het spel nog goedkoper op internet staan. Misschien iets voor de volgende keer? Goes De gemeenten Goes, Mid delburg, Veere en Noord- Beveland en waterschap Scheldestromen gaan tijdens het weekend van Hemelvaart en Pinksteren gezamenlijk handhaven op de ‘24-uurs (af-meer)regeling’ die geldt in het Veerse Meer. Tijdens het hoogseizoen wordt deze controle ook meegenomen in de jaarlijkse surveillance. In het Veerse Meer liggen veel openbare steigers. Om ervoor te zorgen dat ieder- -Vissertoys zoals het jaren bestaan heeft. Marco Visser vindt het jammer dat zijn familiebedrijf moet stoppen en vervelend voor zijn personeel. FOTO: PR 7 1 T I ERPINGfR

Bevelander | 2012 | | pagina 21