I I I I Uitgebreid fotoboek Kapelle en Biezelinge JS A rx rv Altijd actueel: de-bevelander.nl woensdag 25 april 2012 De Bevelander pagina 27 Nieuwe manier van winkelen Boeken- en rommelmarkt EPZ meldt voorvallen Extra controle vergunningen r -Bk Ihoven al het nieuws van het Pinksterweekend bijlage “Dag van de Bouw Koop de PZC of neem een proefabonnement. Bel 088 - 013 99 10 of kijk op www.pzc.nl/abonneren •- IDE OVERSTAP -- - dj FOTO LEON JANSSENS Goes Voor winkeliers is er vandaag (25 april) een informatiebij eenkomst over hoe ze op het veranderende koop- en win- kelgedrag van de consument kunnen inhaken. OOG, Horeca Goes, de Ka mer van Koophandel en de gemeente Goes hebben deze bijeenkomst georganiseerd. De bijeenkomst is toeganke lijk voor alle binnenstadon- dernemers. Vanaf 19.30 uur zijn zij welkom in de Rabo bank Oosterschelde aan de Livingstoneweg 13 in Goes. Opgbven kan via hetnieuwe- winkelen@goes.nl. Morgen wordt om 14.00 uur in het gemeentehuis in Kapelle het eerste exemplaar van het boek “Uitgebeeld verleden van Kapelle-Bieze- linge” door de samensteller Cees van den Bovenkamp aan burgemeester Sta pelkamp aangeboden. Borssele EPZ publiceert voortaan alle relevante veiligheidsgebeur- tenissen in de kerncentrale in Borssele op de website. Er wordt uitgelegd welke gebeurtenis heeft plaatsge vonden, wat dit betekent voor de nucleaire veiligheid en welke maatregelen er zijn genomen. De meldingen van 2012 staan er al op, die van 2011 volgen later. De minister van Economische Zaken, Landbouw en In novatie geeft een keer per jaar een overzicht van deze meldingen aan de Tweede Kamer. Deze meldingen zijn altijd openbaar geweest, maar worden nu beter toeganke lijk. De International Nu clear Event Scale (INES- schaal) drukt de ernst van een nucleaire gebeurtenis uit. De schaal loopt van 1 (abnormaliteit, of storing) tot 7 (ernstig ongeval zoals Fukushima). Meldingen zonder veiligheidsrelevantie zijn ‘below scale’ en krijgen de klassering 0. Kloetinge Er is een boekenmarkt in de Geertskerk in Kloetinge op maandag 30 april van 10.00 tot 16.00 uur. Er zijn daar boeken te koop voor 50 cent per stuk. Verder is er in de kerk koffie en thee met koek en een kleine rommelmarkt. Ook de kerktoren kan die dag worden beklommen. doorheen. Het resultaat is een dik boekje Kapelle, Biezelinge én Eversdijk want er zijn 54 fo to’s meer geplaatst dan gebrui kelijk. Waar mogelijk zijn er al lerlei wetenswaardigheden aan toegevoegd.’’ Veel groeps- en familiefoto’s, het verenigings- en bedrijfsleven, en de gewone man, uit vervlogen dagen zijn er in te vinden. In 1952 po seert Huib Eversdijk tussen twee boerinnen, mevrouw La- vooij in protestantse Zuid-Be- velandse dracht en mevrouw Willeboer in Walcherse dracht. De gouden bruiloft van Merien Verhuist en Tanne Weststrate, die in mei 1953 vijftig jaar ge trouwd waren, voor hun wo ning op Jufferswegje 33. Op 10 juni 1954 bestond Koninklijk Kweekbedrijf en Zaadhandel DJ. van der Have 75 jaar, bij welke gelegenheid het voltallig personeel op de foto ging. Een landelijk plaatje van Eversdijk op een ansichtkaart die door de familie Zuidweg in 1972 naar de wereldkampioen schaatsen Atje Middelburg De provincie Zeeland con troleert in april en mei extra op de vergunningen binnen de Natuurbeschermingswet. Ook krijgen het snijden van zeegroente en spitten van zee-aas, de herplantplicht, het betreden van afgesloten natuurgebieden, het ver storen van broedplaatsen en het gebruik van vang- kooien extra aandacht. De Natuurbeschermingswet zorgt voor de bescherming van Natura2000-gebieden. Voor activiteiten in of bij een Natura 2000-gebied is een vergunning nodig. Handhavers van de provin cie controleren de komende weken alle lopende vergun ningen in het kader van de Natuurbeschermingswet. Het is een prachtig fotoboek geworden met nog nooit eerder getoonde foto’s van het Van der Have-complex, van Coroos, van de veiling en veel van de fruit teelt. De gebruikelijke school foto’s met ondermeer de heer Bruinooge, nu burgemeester van Alkmaar, en minister Jan- Kees de Jager, beiden op de christelijke school. Daarnaast een gezinsfoto van het com plete gezin van de vorige min ster-president, Jan-Peter Bal kenende. Van de Bovenkamp was ruim een jaar bezig en had daarbij hulp van Jos Henneky, Kees Smallegange, Marein Ver huist, Rinus van der Vliet, Arie en Jo Dekker-van Overloop, Ri nus Paauwe en Hannes Beeke. “Het was een hele klus, maar zonder hulp van echte Kapel lenaars en Biezelingenaars kom je er niet”, zegt Cees, “Want de beide dorpen hebben van oudsher een oorspronkelijke bevolking. De spoorlijn snijdt er nu als een scheidslijn dwars Leon Janssens Kapelle Cees van de Bovenkamp, druk bezig met het fotoboekje Kapelle en Biezelinge. “Zonder hulp van echte Kapellenaars en Biezelingenaars kóm je er niet” Keulen-Deelstra werd gestuurd. De gezusters Koos en Mientje de Jonge van de drukbeklante drogisterij De Bank lachen hun klanten vanuit de deuropening vrolijk toe. ‘Uitgebeeld verleden van Ka- pelle-Biezelinge kost 22,50 en is verkrijgbaar bij: Lectori, Weststraat, Kapelle; Paard van Troje, Goes; Boekhandel Hoekman, Yerseke; Van Vel- zen, Krabbendijke, en bij Cees van den Bovenkamp, Waarde cvdb@zeelandnet.nl 11 11 i B SUDeStem ’’•'Mi, - OAI.UI ‘<>K' g..’ 1 ‘S t f1

Bevelander | 2012 | | pagina 27