Lean and Green Award helpt ondernemers de Bevelander) h Nieuwe beweegprogramma’s bij Fitelly Uit het Zakenhart van... Rob Jacobs Mannenmode Kleding een tweede kans Zuidwest-Nederland speelt met duurzame logistiek in op toekomst Kinderopvang is goed geregeld bij Via Viela yy Altijd actueel: de-bevelander.nl woensdag 25 april 2012 De Bevelander pagina 24 “Niet alleen goed voor het milieu, maar ook voor de portemonnee.” - ff h FOTO LEON JANSSENS FOTO: LEON JANSSENS 2. Met de Lean and Green Award laten bedrijven zien dat zij maatregelen nemen om hun logistieke proces duurzamer te maken. Het toekennen van de Lean and Green Award gebeurt op basis van een plan, waarin concrete CO2-doelstellingen zijn vastgelegd en prestatie-in- dicatoren zijn bepaald. In Zuid west-Nederland kunnen nog 10 bedrijven deskundige hulp krijgen bij het opstellen hun plan van aanpak om te komen “Niet alleen goed voor het mi lieu, maar vooral ook voor de portemonnee.” Een aantrek kelijke combinatie die veel verladers en logistieke dienst verleners over de streep trekt om nu hun C02 uitstoot te verlagen door het aanpakken van verspilling. Bijvoorbeeld door minder lege kilometers te rijden, door meer te bun delen en door beter samen te werken. Sjel Wijngaards van Jan de Rijk Logistics is een van die ondernemers: “We zijn er in 2007 mee begonnen en verwachten dit jaar een verlaging van de C02-uitstoot van 20 procent. Bijkomend voordeel is dat het ook een kostenbesparing oplevert. Voor onze plannen hebben wij een Lean and Green Award ontvangen." ervoor dat gastouderschap goed geregeld is. Via Viela biedt begeleiding en advies voor ouders en gastou ders, en biedt daarnaast hulp met de aanvraag kindertoeslag. Esther en Sander Vlieland, Ari anne de Vries en Esther Buteijn vormen het team dat in deze regio voor Via Viela staat. “Via Viela is laagdrempelig en klein schalig. Wij werken met korte lijnen, een aanspreekpunt die weet waar het over gaat.. Het is een flexibele en vertrouwde vorm van opvang. Bij mensen tot een Lean and Green Award. Daartoe hield de Kamer van koophandel samen met EVO, TLN en Connekt op 24 april een voorlichtingsbijeenkomst bij Jan de Rijk in Roosendaal. Tijdens deze bijeenkomst kre gen geïnteresseerden te horen hoe het traject er uit ziet en ver- beginnen de lessen met cardi- otraining voor het verbeteren van de conditie, want met een optimale conditie herstel je thuis, gewoon het beste voor je kind”, geeft Esther Vlieland aan. De overheid stelt kwaliteitsei sen aan kinderopvang en gast ouders moeten aan veel voor waarden voldoen. Zo moeten de verzorgers een erkend MBO-2 diploma kunnen overleggen, net zoals een Verklaring Om trent Gedrag (VOG) van de de gemeente, daarbij moetn ze vaardig zijn in Eerste Hulp aan kinderen en moeten ze veel vei ligheids- en hygiëne maatrege len treffen op de opvanglocatie. sneller van behandelingen te gen kanker. Daarna een geza menlijke Pilatesles ondermeer gericht op een juiste houding en ademhaling. Naast trainen hechten wij veel waarde aan het sociale aspect, even er uit zijn. Maar de cursus biedt meer, een totaal leefstijl programma waar mensen leren wat goed voor hen is, Voeding, beweging én ontspanning.” Rob Jacobs Mannenmode bestaat twintig jaar en viert dit jubileum met 20 procent korting op alle aankopen. “In 1992 ben ik alleen begonnen en werk nu samen met mijn zoon Mare”, zegt Rob Jacobs, “In die tijd heb ik veel zien veranderen. Sowieso de opruimingstijd, een vaste periode, daar kwamen de klanten op af. Nu ruim je op wanneer het je uitkomt. Ook is er veel Oost Aziatische invloed gekomen. Wij kiezen daar be wust niet voor en betrekken van Europese fabrikanten. Wij hebben altijd veel exclusieve merken zoals La Coste, Daks, Lyly Scott. Dat past uitste kend bij onze klassieke en mo derne collecties in het midden- en hoog segment.” Rob Jacobs Mannenmode is een eigentijdse zaak met een warme klassieke uitstraling. Mode verandert ie der seizoen, en daar haken Rob en Mare op in. “Leuke cornbi- Vergoeding Cliënten kunnen doorverwezen worden door een arts, of zich zelf aanmelden via www.fitelly. nl 0651542628 en/of Fysio therapie De Tol 0113-250097. Vergoeding via de verzekering is mogelijk. Fitelly Fysiothera pie De Tol, ’s-Gravenpolderse- weg 2G, Goes. kwartaal van 2012 duidelijk pessimistischer zijn dan in het 4de kwartaal van vorig jaar. De logistieke barometer komt uit op 87 punten, tegen 119 punten eind vorig jaar. Wel zijn de on dernemers minder somber dan gemiddeld in Nederland. 'De barometer is gebaseerd op de verwachte ontwikkeling van de omzet, export, orders en perso neel. Landelijk zakt de barome ter nog wat verder weg. Onder nemers zijn vooral kritisch over de omzetontwikkeling en dan vooral de binnenlandse omzet. telden ‘award winnaars’ over hun ervaringen. Investeren in duurzaamheid levert vaak ook een bedrijfseco nomische besparing op. Juist voor de logistiek, een sector die geconfronteerd wordt door enorme concurrentie, stijgende kosten, kleine marges en een slechte conjunctuur is kos tenreductie van groot belang. Uit de Logistieke Monitor van de Kamer van Koophandel Zuidwest-Nederland blijkt dat logistieke ondernemers in Zuid west-Nederland in het eerste Goes Sinds begin vorige maand is Elly Duijnhouwer binnen een aantal disciplines actief met Fitelly. Dit gebeurt veelal in samenwerking met Fysiotherapie Centrum De Tol in Goes. Elly is gewichtsconsulent en bewegingsdeskundige. Ze geeft Pilateslessen, de cursus Slank Fit voor mensen met overge wicht en een nieuw speciaal sa mengesteld beweegprogramma voor mensen met kanker, ge naamd Onco Fit. “Bij Zeeland Gezond in Middelburg loopt dit Onco Fitproject al bijna twee jaar met succes; daarom is besloten om uit te breiden naar Goes”, licht Elly toe. “Als zelfstandige verzorg ik die lessen nu ook bij De Tol. We trainen als groep, maar de deel- Van links naar rechts Nancy Polfliet, dochter Manon Polf- liet en Martha Bok-Heije.”Bij De Kledingkast krijgt je kle ding een tweede kans.” Grondlegger van de mannenmodezaak, Rob Jacobs (links) en zoon Mare Jacobs: “Eigentijdse mode met een warme klassieke uitstraling.”. FOTO LEON JANSSENS Een ‘groenere’ logistiek is niet alleen goed voor het milieu, maar ook voor de portemonnee. FOTO: BEN SEELT/ WWW.LAATZEELANDZIEN.NL Redactie Middelburg naties en veel colberts. Die kunnen op iedere jeans. Wij hebben ook confectie, wél goede confectie. Wij verko pen een uitstekende kwaliteit in goede en moderne kleding en veel vaste klanten weten ons te vinden.” Er is een gro te sortering in overhemden, eventueel mét bijpassende stropdas, shirts, polo’s, tri cots, kostuums en jeans, met uitstekende pasvorm, en veel pantalons in katoen en wol. Zelfs handgemaakte Greve schoenen met gratis een riem in dezelfde kleur. Rob Jacobs verzorgt ook bedrijfs- en pro- motiekleding voor bedrijven en instellingen. Maandag vanaf 13.00 uur geopend. Rob Jacobs Mannenmode, Ganzepoortstraat 21, Goes, telefoon 0113-213329 www.robjacobsmannen- mode.nl nemers volgen een individueel programma dat samengesteld is door een fysiotherapeut en bewegingsdeskundige. We Via Viela helpt daarbij: “Die certificaten kunnen thuis ge haald worden en bij Via Viela is dit gratis. Beschikken gast ouders al over die diploma’s dan is er vrijstelling”, zegt Arianne de Vries. Bij Via Viela betaal je alleen de wer kelijk opgepaste uren tegen een aantrekkelijk tarief. Via Viela Goes, Esther en Sander Vlieland, informatie: telefoon 0647049572, email: goes@viaviela.nl en U7wtu.uiauiela.nl Goes Nancy Polfliet heeft De Kle dingkast geopend, een nieuwe winkel in tweedehands kleding voor groot en klein. “De Kle dingkast is een nieuwe uitda ging voor mij. Wij zijn altijd op zoek naar goed uitziende tweedehands kleding. Alles is welkom, dus niet alleen merk kleding, maar geen onderkle- ding. De kleding wordt voor inname gecontroleerd. De rekken in De Kledingkast zijn gevuld met goed uitziende, gangbare mode. Kleding bren gen kan op maandagmiddag op afspraak, aangeboden in een stevige kartonnen doos of big shopper, voorzien van naam, adres, telefoon, emailadres. De maximale inbreng is vijftien stuks. Schoon, gestreken en fris, vrij van ‘huisluchtjes’ zoals nicotine, aanbieden. De kleding voorzien van (eventueel merk) Goes wanneer je als ouder buiten de deur gaat werken wil je dat je kind in goede handen is, veilig is, persoonlijke aan dacht krijgt en plezier kan maken. Gastouderschap biedt het beste van beide werelden en je kunt hier zelfs een vergoeding voor krijgen. Via Viela is een grote landelijke onderneming met ondertussen maar liefst 67 vestigingen in Nederland. Het bedrijf heeft een goede naam opgebouwd en zorgt Marco Tolhoek, eigenaar Fysiotherapie De Tol, in actie. Elly Duijnhouwer van Fitelly kijkt toe. label of anders overeengeko men. De kleding wordt bij inname nagekeken en wat niet verkoopwaardig is gaat direct mee terug. “Wij be palen de prijs van de kleding tenzij anders afgesproken. De kleding hangt minmaal zes- en maximaal twaalf we ken en moet dan opgehaald worden. Afrekenen is aan het einde van' de hangperi- ode”, geeft Nancy aan,”Wij nemen dameskleding, en kinderkleding vanaf maat 104 voor meisjes en jongens in. Schoenen alleen wanneer deze ongedragen zijn.” Ope ningstijden: maandag 13.00- 17.00 uur; dinsdag t/m zater dag 10.00 t/m 17.00 uur. De Kledingkast, Keizer straat 9, Goes, www.dekledingkastgoes. nl - i

Bevelander | 2012 | | pagina 24