Sla uw slag Sla uw slag Hij komt, hij komt die goede Sint Info over slechthorendheid Medische diensten Ballustrada viert jubileum SCHDENMQDE I Win een driedaags arrangement Lekker naar Mechelen! Klik en win - 3 Papegaaistraat 8, Goes Tel. 0113-230796 www.vandereepe.nl Ook dit jaar neemt Sint z’n intrek in het werkpaleis Altijd actueel: de-bevelander.nl www.deweekkrant.nl/actie bezoe Sinterklaas kan rekenen op duizeni van de reepe Goes De Nederlandse Vereniging voor Slechthorenden, afdeling Zeeland, houdt woensdagmid dag 23 november van 14.00 tot 16.00 uur in Hotel Terminus in Het programma start om 15.00 uur. Oprichter An dré van der Veeke belicht de historie van het blad en Chretien Breukers, hoofd redacteur van De Contra bas, spreekt over de moge lijkheden van het fenomeen literair tijdschrift anno 2011. Het eerste exemplaar van de Er zijn ook enkele optredens van Zeeuwse, Nederlandse en Vlaamse schrijvers, dich ters, muzikanten en beel dend kunstenaars. Het gaat om Kees Klok, Bert Bevers, Theo Raats, Anna Schenk, Juul Kortekaas, Emma Cre- bolder, De Mannen van Pa pier, Johanna Kruit, Marcel Koopman, Lou Vleugelhof, Peter van Druenen, Rien Vroegindeweij, Job Dege naar, Johan Everaers, Hen drik Carette en Kees Engel hart. jubileumuitgave wordt ge presenteerd aan de Zeeuwse cultuurgedeputeerde Ben de Reu. Daar wordt op de deur geklopt, hard geklopt, zacht geklopt. Wie zou dat zijn? Zaterdag 19 november komt Sint Nicolaas met zijn Zwarte Pieten rond 13.00 uur in Goes aan en legt aan bij ’t Viskot in de binnenstadsha- ven. Daar wordt de Goed- heiligman ontvangen door kinderburgemeester Emma Bareman. Samen gaan ze in een open rijtuig naar het of ficiële ontvangst op het oude stadhuis op de Grote Markt. Dat is het begin van een grootse intocht met wel 85 Pieten die lekkers strooien. Het is voor het zesde jaar dat Comité Heer lijk Avondje voor de Stichting Goes Promotie het Sinterklaas feest in de Goese binnenstad organiseert. Monique Dom- Leon Janssens Goes Wil je weten wat de weekend diensten zijn van de huisartsen, tandartsen en dierenartsen? Kijk dan op onze website. Daar vind je trouwens ook de kerkagenda. www.de-bevelander.nl de ontvangst op het bordes willen uitbreiden. Bijvoorbeeld met een podium en optredende artiesten. Dit jaar verleent het Kinder- en Tienerkoor van de Zeeuwse Muziekschool haar medewerking.” Comité Heerlijk Avondje ontvangt veel positieve reacties over de jaarlijkse Sinter klaas intocht, mensen komen er speciaal voor naar Goes. Middelburg Zeelands enige literaire tijdschrift Ballustrada viert vrijdag 18 november het 25- jarige bestaan in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteensedijk in Mid delburg. Om 14.30 uur be gint de inloop met koffie en thee in de foyer. Goes een informatiebijeen komst over slechthorend heid. Er wordt onder meer advies gegeven over boortoe stellen en andere hulpmidde len. Toegang is gratis. Ie bedrijven die leuke bedragen beschikbaar stelden. Ook onder de Goese middenstanders zijn er gevonden die hier een bij drage aan wilden geven.” De Lampionoptocht is dit jaar op donderdagavond 1 decem ber. Start is om 19.00 uur vanaf het Werkpaleis op de Grote Markt. De Lampionoptocht is een speurtocht naar de ver blijfplaats van de Sint, want waar is hij nu? Het wordt een rondje door de binnenstad van kinderen met verlichte lampion nen die overal rondkijken waar Sinterklaas toch is. Als afslui ting kunnen de kinderen Sint Nicolaas in het Werkpaleis wel terusten gaan wensen. Zondag 27 november is het kijk- en be zoekdag in het Werkpaleis. Op de markt kunnen kinderen hun Pietendiploma halen en Sint zet er zijn handtekening onder. Er zijn spelletjes, pakjes werpen, Sinterklaaszaklopen, taai-taai happen en een springkussen. “Wij zijn verplicht vanwege nieuwe regelgeving om tijdens de intocht acht stewards op de markt te hebben. Het is nood zakelijk voor de veiligheid en brengt kosten met zich mee”, al dus Monique. “Wat op ons ver langlijstje staat, is dat wij graag manschet, woordvoerster van Comité Heerlijk Avondje: “Het was voor dit jaar niet altijd ge makkelijk. De populaire Lam pionoptocht leek even een pro bleem te worden wegens gebrek aan subsidie. Sinterklaas is één van de grootste promotionele activiteiten in Goes en trekt jaarlijks duizenden bezoekers. Gelukkig heeft Sint Nicolaas veel contacten en vond hij enke- r°r4,e,'*GS0'ïVen,

Bevelander | 2011 | | pagina 4