Duvelsjong Zeeuws boekgeschenk Wiet pas ingevoerd Op 1 januari in heel Zeeland De wietpas wordt in Zeeland op 1 januari ingevoerd. Coffee shops worden per die datum besloten clubs. Om dan in de coffeeshop softdrugs te kunneh kopen moet je beschikken over een wietpas én een Nederlands paspoort. Mifens uoor elk budget! Groen ïijkC Serviceflats openen deuren Tuintips voor januari Vacatures AUTONIEUWS Onroerend goed, tuin en interieur; al het woonnieuws is te vinden op www.deweekkrant.nl/wonen Woensdag 2 November 2011 Hobby- en Kunstmarkt Optiek Brievenbus of niet? Keuken "/Plus •Ti Tl In dit nummer van de merkendealers BRILLEN, CONTACTLENZEN OPTOMETRIE Midden-Zeeland z De Bevelander SWTS’ *-•* Lange Vorststraat 57, Goes, tel. 0113-230214 /Oezt er Ittft Vorige week is in overleg met de burgemeesters van Goes, Vlissingen en Terneuzen deze maatregel door het Ministe rie van Veiligheid en Justitie goedgekeurd. De pas moet het softdruggebruik aan banden leggen. Alhoewel er bij de be stuurders en de coffeeshophou- ders nog twijfel bestaat, moet dit nieuwe beleid op korte termijn, twee maanden, zijn ingevoerd. Wie lid wil worden en een pas wil krijgen voor de besloten cof feeshop club dient een ingezete- neverklaring en een Nederlands paspoort te hebben. Je moet dus woonachtig zijn in Nederland en Leon Janssens Goes lijk andersom. Vergeet niet om de vogels te blijven voe ren, ook als het niet vriest. Zorg dat paden goed beloop- baar blijven. Op zoek naar een baan in het Sloegebied of een kantoorjob in Goes? Bekijk dan de personeelsadvertenties in onze krant en op onze website. www.de-bevelander.nl Nelleke van der Krogt, presen tatrice van het tv-programma Tussen Kunst Kitsch, schreef met Duvelsjong het geschenk voor de Week van het Zeeuwse Boek. Het boekje wordt door boekhandels cadeau gedaan bij aankoop van ten minste 15 euro aan boeken. In Duvelsjong beschrijft Van der Krogt haar jeugdjaren in Kloetinge en omgeving tij dens de wederopbouw na de Tweede Wereldoorlog. Nelleke signeert zondag 6 november, tussen 14.00 en 15.00 uur, haar boek in de Drvkkery. Het boek Parels van Zeeland van Joyce Muilenberg en fotograaf Mieke Wijnen wordt 2 november om 16.30 uur in de Drvkkery ge presenteerd en ook is daar een expositie van. Ook zijn er tijdens de Week van het Zeeuwse Boek foto’s van Juliette Timmerman te zien onder de noemer Schoonheid langs de Oosterschelde. Het zijn foto’s uit het gelijknamige boek. Dat boek is een ode aan de perkoenpaaltjes die langs de Oosterschelde staan. Jaargang 63 Nummer 44 Oplage 43.035 de open dag bij De Schakel en De Horst in Goes. Er kunnen appartementen van bewoners worden bezichtigd en enkele ap partementen die direct beschik baar zijn voor de verhuur. Wonen in een serviceflat houdt in dat men zelfstandig kan wo- Van onze redactie Middelburg De gezamenlijke Zeeuwse Boekverkopers houden vanaf vandaag (2 november) tot en met zaterdag 12 november de Week van het Zeeuwse Boek. Tijdens de 17e editie van het tiendaagse boekenfeest krijgen Zeeuwse boeken extra aandacht in bibliotheken en boekwin kels. Bij AMZ in Borssele is vrijdag een bijzondere touringcar onthuld: de Zeelandbus. Het idee werd geboren tijdens de Nieuwjaarsreceptie van het provinciaal bestuur, dit jaar. “Als vervoerder hebben wij een ideaal promotie-instrument in handen, waarmee we de kwaliteiten van Zeeland kunnen laten zien”, stelt Adri Spruit, directeur van AMZ Borssele. En dus is Zeeland voortaan te zien van de Efteling tot Leiden en Frankfurt tot Barcelona. FOTO: PR GroenRijk Goes Nieuwe Rijksweg 2 D 0113-223359 Kijk voor openingstijden op www.groenrijk.nl www.eijsermans-optiek.nl een bewijs van inschrij ving van de gemeente waarin je woont te kun nen overleggen. Zonder pas blijft de deur dicht en dat geldt ook wan neer de pas verloren of vergeten is. Bij con- Kloetinge Vereniging Dorpsbelangen houdt zaterdag 5 novem ber vanaf 10.00 uur een Hobby- en Kunstmarkt in Verenigingsgebouw Ami- citia aan de Schimmelpen- ninckstraat 14 in Kloetinge. Voor de kinderen is er een springkussen en Kluz d’hu Zes is er van de partij met een rollerbankwedstrijd. Bovendien is er enveloppen trekken en een grabbelton voor kinderen. I Maar liefst 28 verschillende kunstkerst- bomen in ons assortiment! Moet er bij bejaardencomplexen standaard nen, maar kan terugvallen op verschillende voorzienin gen. Bovendien kan gebruik worden gemaakt van de geboden service zoals een een serviceflat te ervaren tijdens kapsalon, pedicure, schoon heidsspecialiste, fysiothera peut een winkel en worden er verschillende activiteiten georganiseerd. Meer in/ormatie is te krijgen via unutu, service- flatszeeland.nl trole moeten clubleden V zich kunnen legitime- ren. “Dan komen we op het punt van handhaving. Wie gaat dat doen? Komt er meer politie bij? Dat is een probleem dat je als ge meente maar moet zien op te lossen”, reageert de Goese burgemeester René Verhuist. “Mochten wij mensen te kort hebben, dan trek ik onmid dellijk bij het ministerie aan de bel. Overigens ben ik van mening dat de invoering van de wietpas en de ingezeten bepaling neerkomt op het aanscherpen van het gedoog beleid. Ik verwacht dat het op den duur gunstiger uitpakt. Waarschijnlijk met vallen en opstaan en een hoop extra werk voor de gemeenten.” Goes Bezoekers krijgen zaterdag 5 november tussen 10.30 uur en 15.00 uur de gelegenheid het wonen, de sfeer en ambiance in Hoe je tuin er deze maand ook bijligt, drassig of stijfbevroren, neem een aantal regels in acht. Loop bij voorbeeld nooit over bevroren gras. Ook niet over plekken waar vaste planten groeien of bollen zijn gepoot. Hoewel je er dit jaargetijde niet automatisch aan zult denken, fruitbomen, druif en kiwi kun je tijdens vorstvrije perioden prima snoeien. Het is ook ver standig om de winterbescher- ming van planten die in potten of bakken buiten staan met een zekere regelmaat te controleren. Vooral als het weer van vorst naar dooi verandert, of natuur- Moet er bij bejaardencomplexen standaard een brievenbus staan? Of moeten familiele den van ouderen de brieven maar posten? Laatje mening weten. Klik op de ban ner ‘Dit Kan Beter!’ op.... F Spoorstraat 18c 4431 NK 's Gravenpolder T (0113) 312547 M 06 53314189 Luiuuj.keukenplus.com Geopend op afspraak, ook in de avonduren Week krant .ni i W «M I www.de-bevelander.nl

Bevelander | 2011 | | pagina 1