Benzine bü Dirk Dirk y Trots op onze Johnny 2," krant .m Provincie: pas op voor kruiskwal Groen Serviceberichten Schrijf mee Groots onthaal Tourheld in Yerseke BijserHiAHS Optiek |- -T -Mobile! Onroerend goed, tuin en interieur; al het woonnieuws is te vinden op www.deweekkrant.nl/wonen korting. Kijk verderop voor 100% ZOMER KORTING BIJ STEUTEL Zon met Sophie Veldhuizen Woensdag 27 STEUTEL Ontdekking in boomgaard op benzine en diesel 'ii-. dé Elders in Goes goedkoper? Wij betalen u het verschil terug! Een cv-radiator op de vingers gekre gen of een ongelukje met de Kan- goo bij een weekendklusje? Het nummer van de huisartsenpost staat op onze site bij de serviceberichten. www.de-bevelander.nl Juli 2011 Een evenement, een persbericht of een leuk nieuwtje? Je kunt meeschrij ven aan De Bevelander. Maak een account aan op onze site en plaats je nieuws of vul de agenda aan. www.de-bevelander.nl 1 De Bevelander Lees uerder op pagina 6 Lange Vorststraat 57, Goes, tel. 0113-230214 Snackbar Beukenhof 1, Goes Per liter op de landelijke adviesprijs Yerseke is trots op Johnny Hoogerland en dat willen ze in het mosseldorp laten weten. Niemand die sinds zaterdag vanaf de A58 richting Yerseke rijdt, kan de enorme Hoogeriand-opleg- ger zijn ontgaan. Voorzien van rode bollen, een meer dan levensgrote foto van Tourheld Johnny en de tekst ‘Johnny wij zijn trots op je’. Initiatiefnemer van de Hooger- land-truck is Erik de Koeijer, eigenaar van de Kotra-groep. Dit eerbetoon aan Johnny werd verder mogelijk gemaakt door de verenigde mosselbedrijven en In out reklame. Maar Yer- Carrie Frederiks Yerseke GroenRijk Goes Nieuwe Rijksweg 2 D 's-Heer Hendrikskinderen0113-223359 I www.groenrijk.nl www.eijsermans-optiek.nl BRILLEN, CONTACTLENZEN OPTOMETRIE Diverse kleuren. Potmaat 19 cm. Perstuk Wolphaartsdijk In Zeeland zijn op verschil lende plaatsen kruiskwalletjes gesignaleerd. Met name aan de zuidkant van het Veerse Meer ten oosten van Wolphaartsdijk. In zeldzame gevallen kunnen de kwallen acute, ernstige allergi sche reacties veroorzaken. De provincie Zeeland vraagt zwemmers op te passen voor de kwallen, maar stelt dat er zeker geen reden tot ongerustheid is. Kruiskwallen zijn niet gevaar- de Noordzee gekomen via de import van oesters of via de scheepvaart. Ze komen ook voor in de Oosterschelde en Grevelingen. Bij aanraking met een kruiskwal ontstaat jeuk, prikkeling en een rode huid. Bij mensen die over gevoelig zijn voor het gif van de kruiskwal kunnen de huidreac ties heftiger zijn. De provincie adviseert bij een acute, ernstige allergische reactie zo snel mo gelijk medische hulp in te scha kelen. - Jaargang 63 Nummer 30 Oplage 43.035 lijk, maar kunnen bij overgevoe ligheid een allergische reactie veroorzaken. De kwallen hebben een door snee van ongeveer twee centi meter en zijn te herkennen aan het bruine kruis vlak onder de heldere glasachtige schotel. Ze bevinden zich vooral tussen wa terplanten, wier en het riet langs de oevers. Oorspronkelijk zijn kruiskwal len afkomstig uit de noordelijke Stille Oceaan. Vermoedelijk zijn ze begin vorige eeuw in Goes Het ZomerOrkest Nederland (ZON) komt 5 augustus om 20.00 uur voor een concert naar de Grote Markt in Goes. Het repertoire is zeer divers: van Barok tot Rock. Het concert wordt gehouden in samenwerking met musi- calzangeres Sophie Veldhui zen. Zij zingt bekende musi cal- en popliedjes. MENSWEAR Aan het kerkplein naast het VVV in Goes behulp van een loepje, pa pier, potlood en opdrachten ontdekken zij de verschillen tussen de appel- en perenbo men. Ook gaan zij creatief aan de slag. Info en aanmel den: 0113-344904. w jeans shirts polos shorts broeken truien overhemden kolbert's kostuums Wielrenner Johnny Hoogerland uit Yerseke werd op slag internationaal beroemd toen hij in de Tour door een volgauto in het prikkeldraad werd gereden. Gehavend als hij was, stapte de Yersekenaar toch weer op de pedalen en reed uitein delijk de hele Tour de France uit. Zijn dorp is trots op hem. Henk Schipper van café-restaurant De Kruik (midden met groen shirt en blauwe pet) heeft het initiatief voor een grootse huldiging genomen. FOTO: CARRIE frederiks Kapelle Kinderen van 5 tot en met 10 jaar kunnen dinsdag 2 au gustus tussen 10.00 en 12.00 uur op ontdekkingsreis in de fruitboomgaard van het Fruit- teeltmuseum in Kapelle. Met seke zou Yerseke niet zijn als het daarbij zou blijven. Het dorp weet met Mosseldag en Mosselrock hoe je een feestje moet vieren en Johnny wacht vandaag, woensdag 27 juli, dan ook een groots onthaal met als hoogtepuntenom 13.00 uur de huldiging door wethouder Knuijt van de ge meente Reimerswaal en het uitreiken van een cheque aan de Stichting Jayden waar Hoogerland ambassadeur van is. Het idee is ontstaan in een plaatselijke kroeg. Henk Schipper van Café De Kruik: “We willen het suc cesvolle optreden van John ny in de Tour de France niet zo maar voorbij laten gaan.” van voor Week 9 Q. C Q- ro o <8 3 S

Bevelander | 2011 | | pagina 1