Mossel er weer Twee dagen feest in Wissenkerke k is ebe I 3." en lit Groen C h I - T -Mobile! Hoeksteen helpt War Child Merklappen in Grote Kerk Klik en win Schrijf mee Minder aanbod dan vorig jaar AUTONIEUWS Onroerend goed, tuin en interieur; al het woonnieuws is te vinden op www.deweekkrant.nl/wonen korting. Kijk verderop voor 100% Woensdag 13 Boekenmarkt vrijmetselaars Iliz - In dit nummer van de merkendealers Midden-Zeeland dh ZOMER KORTING BIJ STEUTEL Juli 2011 S. STEUTEL Win de spannende game Mystery Legends: The Phantom of the Opera! De Bevelander geeft twintig exemplaren van dit prijs winnende spel voor de pc weg. Ga naar onze website en win! Een evenement, een persbericht of een leuk nieuwtje? Je kunt meeschrij ven aan De Bevelander. Maak een account aan op onze site en plaats je nieuws of vul de agenda aan. www.de-bevelander. n I van voor www.de-bevelander.nl V t De Bevelander j MYSTERY.ÏEHHNDS Met een week vertraging is het nieuwe mosselsei- zoen vandaag (woensdag) officieel van start gegaan. Volgens voorzitter Jos van Damme van Vissersvereniging Yerseke loopt de hoeveel heid mosselen nog achter. Carrie Frederiks Yerseke .ten goede aan War Child. En dus kan de school een cheque 1500 euro overhan digen. Van Damme. Toch heeft hij goede hoop dat ook dit jaar garant staat voor een goede mossel. De smaak is prima en de mosselen op de perce len in de Duitse Waddenzee zijn al wel goed. Die lopen volgens de vissersvereni- gingsvoorzitter altijd voor op de Nederlandse mosselen. Dat laatste wordt bevestigd door Daniëlle Westerweel van Krijn Verwijs. De mos selen die dat Zeeuwse bedrijf onder de naam Premier Pre mium Qualityaan aan de ho reca verkoopt, komen uit het Duitse deel van de Wadden zee en worden al sinds 5 juli geleverd. “Wij bieden onze klanten het hele jaar door mosselen aan en kijken waar de beste vandaan komen. Op dit moment zijn dat mos selen uit Duitsland. Het is daar over het algemeen wel iets kouder, maar het heeft puur met de kwaliteit van het water en de bodem te maken.” Het gaat om een bonte ver zameling van merklappen. Van antieke tot eigentijdse en zelf ontworpen merklappen. Maar ook het eenvoudige schoollapje kan worden be wonderd uit de periode 1750 tot heden. Zeldzaam is de Surinaamse merklap uit Pa ramaribo uit 1894, waarvan ook een foto van de maakster voorhanden is. De expositie is gratis te bezoeken. Wissenkerke In de kern van Wissenkerke is het op vrijdag 15 en zaterdag 16 juli groot feest. De Onderne mersvereniging Wissenkerke- Geersdijk houdt dan namelijk de Wissenkerkse Dagen. Er is een breed programma opgezet, met voor ieder wat wils. Lunchcafé Stadhuis Goes Zie onze personeels advertentie elders in deze krant schieten en paarden beslaan. Ook kunnen ze op de foto met tamme uilen en het ringrijden met oude tractoren bezoeken. Behalve springkussens, een braderie en een kindervrijmarkt zijn er ook een dikke banden race, squaredance, optredens van een dweilband en kun je met de brandweerauto meerij den. De Wissenkerkse Dagen zijn gratis te bezoeken. Voor de bra derie zijn er nog kramen te huur, kindervrijmakrt gratis opgeven via: johnbaaij@zeelandnet.nl. Jaargang 63 Nummer 28 Oplage 43.035 GroenRijk Goes Nieuwe Rijksweg 2 D 's-Heer Hendrikskinderen .0113-223359 www.groënrijk.nl Goes Vrijmetselaarsloge Scaldis in Goes houdt op zondag 24 juli voor de negentiende keer een boekenmarkt. De op brengst gaat naar drie goede doelen: medische hulpverle ning in Suriname, Stichting Ramro in Nepal en Stichting HOAT in Thailand. De ver koop is van 11.00 tot 13.00 uur in het logegebouw De Steen aan de Beestenmarkt 5. Voor geïnteresseerden is ook gelegenheid het logege bouw te bezichtigen. Hebe addenda’ Diverse kleureo Potmaati cm. Perstuk MENSWEAR Aan het kerkplein naast het VVV in Goes Zo staat op vrijdag 15 juli de Muziekavond op het program ma. Muziekvereniging Apollo Wissenkerke opent met de har monie de avond. Ook harmonie Kunst en Eer uit Zierikzee en het Zeeuws Mannenkoor tre den die avond op. Vanaf 21.00 uur zorgt de Heineken Cover band voor de nodige gezellig heid. De muziekavond begint om 19.00 en duurt tot zo’n 01.00 uur De zaterdag staat vooral in het teken van folklore. Zo kunnen bezoekers kijken naar het boog- CO o ro O “We verwachten een kleinere aanvoer dan vorig jaar, maar dat was ook een abnormaal goed jaar. Toen voeren we al op 1 juli uit. Dat had zelfs mijn vader nog nooit meegemaakt.” Ook het vleesgewicht is nog niet op het gewenste percentage. “De mosselen zijn nog niet zo groot als we willen. We dachten eigenlijk dat het zou voorlopen na al dat mooie weer in het voorjaar, maar het gaat om een natuurproduct. Daarop zijn al lerlei dingen van invloed, zoals voedselaanbod en watertempe raturen, waar een kweker wei nig aan kan veranderen”, aldus Vlees op de barbecue, wodka en opzwepende, dan weer melancholische, kozakkenmuziek. In de tuin van dirigent Mar cel Verhoeff in Wolphaartsdijk was zondag een speciaal feestje. Het wereldberoemde Don KosakenChor Russland kwam namelijk even op bezoek. Andrey Kolesnikov, één van de zangers, had het in elk geval duidelijk naar de zin. Lees meer op pagina 15. foto: carrie frederiks Wemeldinge Leerlingen van basisschool De Hoeksteen in Wemeldinge heb ben 1500 euro opgehaald voor War Child. In februari ontstond bij de kin deren van groep 8 het idee bij hun afscheid de musical van War Child ‘Voor kids gaat de zon op’ op te voeren. Kinderen van de onderbouw gingen met het thema Afrika aan de slag, één van de werelddelen waar War Child actief is. Op 7 juli was er een bazaar op school. De opbrengst van de bazaar en ook de opbrengst van het zen- dingsgeld van de school, komt Goes Naar aanleiding van het grote succes van de merklappenexpo sitie van vorig jaar heeft het His torisch Museum de Bevelanden besloten om dit jaar opnieuw een merklappententoonstelling te houden in de Grote of Maria Magdalenakerk te Goes. Tot en met 17 augustus zijn tijden de openingsuren van de kerk 160 merklappen uit particulier bezit te zien. 5<w jeans shirts polos shorts broeken truien overhemden kolbert’s kostuums Week krant .m

Bevelander | 2011 | | pagina 1