Buys Ballotstraat op de schop Presentatie van plan verbindingsweg Ml I <5 Buurtwerk houdt een fietstocht WIJK-dag laat de Goese Polder en haar bewoners zien Werk in Poel III Praten over leefbaarheid Hk “«SE Op de A58 bij Goes moet een nieuwe afslag komen. FOTO: JAAP WOLTERBEEK Het onder de spoorweg gelegen Goes Zuid heeft slechts twee belangrijke verbindingswegen over het spoor met de rest van de stad. De Buys Bal lotstraat en de Van Hertumweg. De circa 10.000 motorvoertuigen en 3500 fietsers die elke dag van de Buys Ballotstraat gebruik maken zullen in september en oktober met wegwerkzaamheden rekening moeten houden. De gemeente hoopt een complete afsluiting van de stra tegisch gelegen Buys Ballotstraat tot twee nachten be perkt te kunnen houden. De geplande werkzaamheden zijn wel dusdanig ingrijpend dat hinder onontkoombaar is. Projectleider Ad Potter legt tijdens de gemeentelijke informatiebijeenkomst van dinsdag 14 juni uit dat het noodzakelijk is om direct in te grijpen. “De asfaltlaag is echt versleten, ze vertoont scheuren en er komt grind los. Als we nog zo’n winter als dit jaar krijgen gaat het mis, we durven het niet zo te laten.” Naast het drin gend vereiste onderhoud wil de gemeente meteen de veiligheid en de leefbaarheid in de straat aanpakken. Ook zullen er verbeteringen aan de waterhuishouding worden doorgevoerd. De asfaltdeklaag wordt dus vernieuwd, maar om die veiligheid en leefbaarheid aan te pakken zal de verkeers situatie in de Buys Ballotstraat er anders gaan uitzien. De rijstroken voor motorvoertuigen en fietsers worden ten koste van de parkeerstroken verbreed. Voor de vei ligheid worden de fietspaden meer herkenbaar door gebruik te maken van rood asfalt en andere markerin gen. Het motorvoertuigenverkeer krijgt te maken met een dubbele streep (niet passeren) en een 30-km zone. Halverwege de straat, ter hoogte van de Rietweg, komt er nog een verkeersremmer in de vorm van een versmal ling. De verbetering van de waterhuishouding wordt De klankbordgroepen Goes Beter Bereikbaar presen teren op dinsdag 28 juni de uitgewerkte voorstellen voor de Zuidelijke verbindingsweg. De inbreng van de klankbordgroepen heeft geleid tot aangepaste voorstel len, waar het college en de gemeenteraad dit najaar een besluit over nemen. Er wordt er ook stilgestaan bij de laatste stand van zaken van het totale project, waaronder de ontwerpen voor de afslag zelf. De presentatie is om 19.30 uur in het Stadskantoor. Als de nieuwe afslag vanaf de A58 richting Goes wordt gemaakt, dan kan er langs twee routes een verbindings weg worden aangelegd tussen de A58 en het centrum van Goes. Deze varianten zijn in het afgelopen najaar gepresenteerd tijdens een drukbezochte informatie avond. Elke route heeft voor- en nadelen op het gebied van inpassing in de ruimte, kosten en maatschappelijk draagvlak. Om een goede keuze te kunnen maken zijn er klankbordgroepen ingesteld. Iedereen kon zich hier voor aanmelden en zevenentwintig bewoners hebben, verdeeld over vijf sessies, meegedacht over de verdere bereikt door het plaatsen van extra straatkolken en een afzonderlijke hemelwaterafvoer via de Riethoek. De aanwezige bewoners van de Buys Ballotstraat en omgeving maken zich wel zorgen over het parkeren. De verkeersremmer gaat ten koste van acht parkeerplaatsen terwijl het in de huidige situatie al moeilijk is een plaatsje te vinden als je na het werk thuis komt. Daarnaast komt de vraag of het te overwegen is om vrachtverkeer uit invulling. Er is gepraat over de exacte routes, de groene invulling, veiligheid voor fietsers en voetgangers en de inrichting van kruisingen en rotondes. Bij de klankbord groepen was een duidelijke voorkeur voor het ‘bostracé’ en er zijn veel suggesties gedaan voor verbeteringen in de uitvoering. Na de klankbordgroepbijeenkomsten stond de gemeente voor de taak om alle opmerkingen en suggesties te verwerken in een aangepast ontwerp. Natuurlijk moest ook nog gekeken worden of de ideeën uit te voeren zijn met het geld dat er is gereserveerd voor de aanleg van de Zuidelijke verbindingsweg. Het programma van de presentatie begint om 19.30 uur met een welkomswoord door wethouder Loes Meeuw- isse. De officiële overhandiging van de resultaten door klankbordgroepen aan wethouder Meeuwisseis om 20.00 uur. De presentatie door Grontmij van de vari anten van de afslag A58 begint een kwartiertje daarna. Om 20.30 uur is er pauze met mogelijkheid tot bekijken van de tekeningen,verkeerssimulaties en persoonlijk vra gen stellen aan experts. De avond duurt tot 21.30 uur. Op woensdag 29 juni is de allereerste WIJK-dag in de Goese Polder. Iedereen die iets doet in en voor de Goese Polder, kan dit tussen 15.00 en 21.00 laten zien. In en rondom wijkcentrum De Spinne is een gevarieerd pro gramma waar onder andere bewoners (groepen), ver enigingen en organisaties die actief zijn in de Goese Polder, laten zien wat ze doen. WIJK staat voor ‘Wat Is Jouw Kracht’. Er zijn een he leboel mensen die op hun eigen manier het wonen in de wijk leuk maken. Iedereen doet dit vanuit zijn eigen kracht, talenten en interesses. WIJK laat zien wat er allemaal kan in de Goese Polder: van knutselen voor kinderen en seniorenactiviteiten tot samen met andere bewoners ideeën bedenken om de leefbaarheid te ver groten. Inspireren Door dit samen op één dag op één plek te laten zien kunnen deelnemers elkaar inspireren. Daarnaast biedt het bezoekers gelegenheid om zich te laten informeren en aan te sluiten bij activiteiten die ze leuk vinden. Bij voorbeeld als vrijwilliger of deelnemer aan een activi teit. Aanmelden als deelnemer Deelname gratis en geeft een mooie kans om jezelf te laten zien. Zo kun je mensen interesseren om met jouw activiteit mee te doen. Of kom je in contact met iemand die het leuk vindt om een handje te helpen. Je hoeft niets te regelen, er is ruimte en een leuk programma. Het enige wat je hoeft te doen is jezelf laten zien. Hoe je dat wilt doen mag je helemaal zelf verzinnen: met een in formatieve stand, met een leuke activiteit, een optreden of nog anders. Een kraam/tafel en het open podium staan tot beschik king. Aanmelden kan door een mail te sturen naar k.labrujere@smwo.nl. Geef hierin aariwat je op 29 juni wilt doen en laten zien. Geef ook aan hoeveel ruimte je hiervoor nodig hebt. Vergeet niet om je contactgegevens te vermelden. WIJK is een initiatief van Leefbaarheidsgroep Goese Polder, Stichting Buurtwerk Goese Polder, RWS Part ner in Wonen, SMWO/Opbouwwerkplaats Zeeland Goes en Gemeente Goes. Stichting Buurtwerk Goes- Zuid houdt zaterdag 25 juni een fietstocht. De fietstocht begint bij Buurthuis de Pit, Appelstraat 2A in Goes- Zuid. De start is tussen 13i00 en 13.30 uur. Onderweg is er een tussen stop, waar de deelnemers een kopje koffie of thee krij gen met wat lekkers erbij. De tocht is ongeveer 35 kilome ter lang. Het inschrijfgeld bedraagt 3,50 euro. Bij slecht weer wordt de fietstocht uitge steld naar een andere datum. Voor informatie: Mattie de Dreu, 0113-230590 of Ko Louwerse, 0113-213114. de straat te weren. Wethouder Loes Meeuwisse: “We hebben geprobeerd zoveel mogelijk tegemoet te komen aan de wensen van de bewoners. Ik denk dat we een evenwichtig voorstel hebben en verwacht een goede behandeling in de commissie.” Als alles doorgaat als gepland dan zal in september met de uitvoering gestart worden en zou het project in no vember gereed moeten zijn. j tr» De Poel III heeft een tweede ontsluitingsweg gekregen, dit houdt in een verbinding tussen de Livingstone weg en de Dirk Dronkersweg. Dit geeft de mogelijkheid om de aansluiting van de Dirk Dronkersweg op de Anthony Fokkerstraat aan te pakken. Tot en met 15 juli is het deel van de Dirk Dronkersw'eg ter hoogte van nummer 1 tot en met 5 afgesloten voor al het verkeer van en naar de Anthony Fokkerstraat. De Poel III is deze periode niet bereikbaar vanaf de Antho ny Fokkerstraat, maar alleen via de nieuwe ontsluitings weg van de Livingstoneweg naar de Dirk Dronkersweg. Om de leefbaarheid voor dorpen te versterken, heb ben de dorpsraad, gemeente Goes, Scoop en het SMWO’ de handen ineen geslagen. In zes Goese dorpen wordt een dorpsplan opgesteld en ’s-Heer Hendrikskinderen zal het spits afbijten. Het dorpsplan wordt door be woners zelf opgesteld en is een verzameling van ideeën die uitgevoerd kunnen wor den. Dit gaat aan de ene kant over activiteiten die de soci ale samenhang bevorderen, dus dingen die bewoners zelf kunnen organiseren. Aan de andere kant gaat het over voorzieningen in het dorp op het gebied van verkeer, wonen, zorg en wel zijn. Vandaag (woensdag 22 juni) zijn alle inwoners van ’s-Heer Hendrikskinderen en Wissekerke vanaf 19.45 uur van harte welkom in het Heer Hendrikhuis om een bijdrage te leveren aan de toekomst van hun dorp. [p; -^4

Bevelander | 2011 | | pagina 9