Zeehonden en <1? I bruinvissen spotten V op uw kozijnen! Bestel nu kozijnen en ontvang tot ruim uw Braderie in hart van Goes DE SPECIALIST IN KOZIJNEN, RAMEN BUITENDEUREN Jarige van de week Turnschool scoort op NK BELISOL Voor een zoektocht naar een nieuwe baas of leukere collega’s www.deweekkrant.nl/banen M tri Ie Nobelweg 2-2 Altijd actueel: de-bevelander.nl »l www.de-beveiander.nl ■I, Goes (bij de Zeekmdhallen). Tel. 01 I www.belisoleties.nl za.: PRODUCTEN BELISOL Een nieuwe baan Geef ook iemand op voor de gratis taart. Stuur een goede foto met de reden waarom hij of zij een taart verdient. Kijk op onze site voor de winnaar van deze week. ‘Steeds duiken rugvinnen op en hoor je ze ademen’ geopend: ma. vt.: 09.00 17.30 uur 09.00 15.00 uur Inen. ramen en deuren PVC, ALU en HOUT Dakkapellen GRATIS offerte vrijblijvend en op maat binnen» en Buitenafwerking Alles volledig in eigen beheer 10 Jaar garantie WW’ 3U JAAR HSH Goes Op de Grote Markt van Goes is morgen (donderdag) een braderie. Bezoekers kunnen op zoek naar koopjes bij zo’n hon derd kramen. Naast standwer- In de talentendivisie waren bij de toestelfinale op vloer zelfs twee po'diumplekken voor de Zeeuwse club. Min- nah Sharifi won de zilveren medaille en Frederique Snij ders ging met de bronzen plak naar huis. Op de balk wist Minnah wederom een zilveren medaille te scoren. De Zeeuwse wateren tellen steeds meer zeehonden en de Oosterschelde is hierbij kop loper. Tijdens een wandeling over de dijken van deze zee arm zie je soms zwemmen. Guido Krijger van Outdoor Inspiration brengt de Ooster schelde nóg dichterbij, letter lijk binnen handbereik. Vanuit een zeekajak laat hij zijn gasten kennismaken met het mooiste dat de Oosterschelde te bieden heeft. Voordat ik mijn kano in stap, geeft Guido een korte uit leg over het kanoën: hoe houd je het beste de peddel vast, hoe stuur je en wat doe je als je in het water mocht vallen. Dan steek ik van wal met kilometers ongerepte natuur letterlijk voor de boeg. Al snel wen ik aan de cadans van de peddelslagen en voel ik me een met mijn kajak. Om me heen kijkend ontwaar ik in de verte nog net de dikke toren van Zierikzee en voor de rest zie ik alleen maar water, water en nog eens water. Totdat Guido de eerste zeehond spot. “Waar dan?” Het blijkt dat kleine stip je in de. verte te zijn. Maar dat verandert snel: ik ben nieuws gierig, maar de zeehond zo mo gelijk nog meer. De grens ligt bij zo’n twintig meter afstand: dan wordt het te spannend en duikt hij onder. Voor even dan, want nieuwsgierig als hij is, steekt hij al snel zijn kop weer boven water. Je kunt z’n snorharen tel len. Ondertussen vaar ik verder Goes Tijdens het Nederlands kam pioenschap turnen in Hee- renveen heeft Turnschool Zeeland wederom bewezen mee te tellen in de Neder landse top. Zeven turnsters van de Turnschool kwamen uit in verschillende finales in de eredivisie en de talenten divisie. In totaal werden vier medailles behaald. Edelmetaal Bij de toestelfinale in de eredivisie jeugd was er ook edelmetaal voor Diona van Herwijnen; zij won een zil veren medaille op sprong. Bij de vloer greep ze net naast de medailles en werd ze vierde. De dag daarvoor tijdens de meerkampfinale behaalde Diona een veer tiende plek. Bij de talentendivisie pu pil 2 had Rachelle Hamels zich voor drie toestelfinales weten te plaatsen maar het lukte haar niet om een me daille te scoren. k c F z V V e kers zijn er ook kramen met Zeeuwse producten. Voor kinderen is er een draaimo len en ze kunnen eendjes vis sen. De braderie is van 10.00 tot 21.00 uur. Frank Husslage Colijnsplaat naar een schelpeneilandje, en de zeehond volgt me een half uur lang. Pas als hij ziet dat ik veilig aanmeer op het onbewoonde eiland, zwemt hij naar zijn on dertussen ook gearriveerde fa milie. Als ik vanaf het eilandje ga zwemmen is de aanwezigheid van die zeehond wel heel bijzon der. Na een goede lunch stap ik weer in de kajak. Guido heeft nog meer bijzonders in petto. Al varend langs de oever scant hij de rand van een stroomgeul: zitten er vandaag bruinvissen? Het duurt niet lang voordat er geroepen wordt. “Daar, een vin.” Wie niet beter zou weten, zou denken aan dolfijnen. Maar neen. Ze behoren ook tot de walvisachtigen, maar zijn een maatje kleiner en zijn héél Zeeuws. Steeds opduikend met hun ruggen en vinnen boven water en hoorbaar ademend vor men ze een waardige afsluiting BELISOL van deze gedenkwaardige tocht. Outdoor Inspiration biedt ook voor absolute beginners tochten aan. Ze duren circa vier uur en kosten, dankzij een bijdrage van het Nationaal Park Oosterschel de, 40 euro inclusief complete uitrusting. Info en aanmelden via 06 20526380. u7U7w.outdoorinspiration.nl Even pauzeren op een schelpenei B

Bevelander | 2011 | | pagina 4