Onderst FESTIVAL VLISSINGEN THEATER hMUZIEK KUNST Candy steekt jeugd hart onder de riem Zomerprogramma Het Zeeuws Orkest The Skatalites spelen reggae in De Piek deltamarina I AARDBEILANDTAART €8,50 MARMERCAKE €3,85 FIJN VOLKOREN €1,40 SUIKERBROOD €1,65 Twee dvd’s met een vuistvol herinneringen aan Willem Duys www.deweekkrant.nl/webwinkel Visliefhebbers opgelet!! Angel Witch sluit seizoen ON 9 Goudvis EF cE WWW.ONDERSTROOM.INFO Huisgemaakte tomatensoep met verse basilicum ‘De Landbouw' Varkenshaasmedaillons met champignonroomsaus geserveerd met frites, gebakken aardappeltjes en diverse groenten Crème brülée met vanille-ijs €15,25 HET VEERHUIS Ti zondag: Traditioneel Zeeuwse Stokvis of \joof Klassieke Bouillabaise 19,50 P-P' W' Hem Duys g 5. I Uit in Zeela RESTAURANT Candy is een voorstelling over diabetes FOTO: PR J as Het Gilde van de Betere Banketbakkers de CULTUURiWi Middelburg, Stationsstraat 1, tel. 0118-61 23 40 Goes, Korte Kerkstraat 15, tel. 0113-21 61 08 Graag even reserveren op tel. 0113 - 301 782 (privé t.n.v. F. F. Hamelink) of 0113 - 301 693 (restaurant Het Veerhuis) Candy is een voorstelling over diabetes en jongeren. Actrice Izaira Kersten en acteur Floris van Tilburg laten de kijker zien hoe het is om als puber diabetes te hebben. Acteur Barry Atsma regiseerde Candy. In herkenbare scènes wordt de kijker meegenomen in de wereld van Bart en Anne, Zondag 26 juni houdt Het Zeeuws Orkest haar jaar lijkse, gratis toegankelijke, repetitie in de Zeeuwse Concertzaal in Middel burg. Het Zeeuws Orkest voert samen met het de Middelburgse Oratorium Vereniging en vier solisten, een van de meest indruk wekkende werken uit de muziekgeschiedenis uit, de Missa da Requiem van de Italiaanse operacomponist Guiseppe Verdi (1813- 1901). Dit imposante werk van bijna anderhalf uur werd voor het eerst uitge voerd onder leiding van de componist zelf in de San Marco in Milaan op 22 mei 1874. De componist had het geschreven om de eerste verjaardag van de dood van de Italiaanse dichter Alessandro Manzoni te The Skatalites toeren door Europa. Woensdag 29 juni treden ze op in De Piek in Vlissingen. Deze Jamai- caanse legende stond aan de wieg van de reggae. Het is daarom niet verwonder lijk dat ze dit jaar al hun 47ste verjaardag vieren. The Skatalites werkte mee aan de eerste opnames van Bob Marley. Het was de eerste Jamaicaanse band die twee jongeren met diabetes. De voorstelling ontroert en is komisch tegelijk en steekt zo jongeren met diabetes een hart onder de riem. Daarnaast laat Candy ook de impact van diabetes aan de omgeving van de jon geren zien. Donderdag 30 juni in De Spot in Middel burg. Aanvang 20.00 uur. Podium ‘t Beest sluit don derdag 23 juni het seizoen af met een metalen editie van PopaanZee. Eén van de in vloedrijkste bands uit de New Wave of British Heavy Metal, het legendarische Angel Witch geeft een optreden. Het gelijk namige debuutalbum(1980) van de band geldt als een ab solute mijlpaal. Destijds stond Angel Witch op gelijke hoogte als Iron Maiden, maar moest het in populariteit al snel tegen die band afleggen. Vorig jaar gaf oprichter Kevin Heybour- ne de band een fikse infusie door de vermaarde gitarist Bill Steer toe te laten treden. De avond wordt geopend door de rauwe, agressieve thrash van het Zeeuws-Vlaamse Ynfamia. Aanvang 18.30 uur. Kaarten www.theaterverkoopzeeland.nl 10 juli in de Vlissingse bin nenstad afspeelt. Het festival verspreidt zich door de straten vanaf de Groene Boulevard tot aan de randen van de bin nenstad. Met als festivalhart Sunset City, in het decor van de Westerschelde. Onderstroom begint donder dagavond met Les Tambours du Bronx, een sensationele slagwerkvoorstelling. Daarna buitelen allerlei optredens over elkaar heen. Er zijn doorlo- GOES, Grote Markt 38 Telefoon 0113 - 22 79 52 www.restaurantdelandbouw.nl de Engelse hitlijsten wist te veroveren met de sound track uit de film Guns of Navarone. Naast de origi nele altsaxofonist en drum mer staan op het podium de bijna even beroemde Jamai caanse trompettist Kevin Batchelor en bassist Val Douglas. Aanvang 19.30 uur. Kaartverkoop: www. theaterverkoopzeeland.nl of 0900-3300033. ONDERSTROOM Restaurant Veerdam 7, 4484 NC Kortgene www.het-veerhuis.net Donderdag gamba-avond groot bord gamba’s met een keuze uit 5 verschillende bereidingen voor de prijs van 19,50 p.p. Bij ons elke vrijdag visdag zo van de vismijn Colijnsplaat keuze uit verse: sliptong, kabeljauw, paling, schar, tarbot voor de ongelooflijke prijs van 17,50 p.p. KORTGEME /Fl PATISSERIE - dJLJL cHocoLArER’E OPdorP GOES VCtWK f herdenken. Het werk wordt gekenmerkt door krachtige ritmes, sublieme melodieën en dramatische contrasten, vaak angstaanjagend, dan weer engelachtig. Het werk was een enorm succes, hoewel tijdelijk, want het verdween rond de jaren dertig van het repertoire. Inmiddels wordt het weer uitgevoerd door alle grote orkesten en koren over de gehele wereld. Het gratis concert begint om 14.00 uur. Missa da Requiem is verder te beluisteren donderdag 30 juni 20.15 uur in de Grote Kerk in Brouwershaven, vrijdag 1 juli 20.15 uur, Grote Kerk in Veere en zaterdag 2 juli 20.15 uur, St. Baafskerk in Aardenburg. Kaarten www. theaterverkoopzeeland.nl oS 0118 628204 Mama Roux Meesleeptheater' Onderstroom is gestart met de voorverkoop van toegangs kaarten. Onderstroom is het kunstenfestival dat zich van

Bevelander | 2011 | | pagina 30