ff i Wolphaartsdijk krijgt eindelijk een eigen oorlogsmonument I Nieuwe afslag A58 is hard nodig’ t imi I 1 I F Pj Werk aan de Rommers- walestraat Kunst op de foto Project Werk voor Elkaar Goes voortvarend van start Visafslag in ere hersteld COS en Goes roepen MVO-prijs in het leven I Deze week: Minister komt binnenkort met besluit afslag A58 Goes zet zich in voor een nieuwe aansluiting op de verkeersader door midden-Zeeland, de A58. Deze is nodig om er voor te zorgen dat Goes beter bereikbaar wordt en om verkeersopstoppingen in de toekomst te voorkomen. De gemeente is niet de enige partij die te maken heeft met deze aansluiting. Er wordt samenge werkt met de provincie Zeeland, gemeente Borsele en Rijkswaterstaat. Deze partijen zien de komst van deze extra aansluiting ook positief. De gemeente Goes heeft het Rijk om een financiële bij drage van 8,3 miljoen euro gevraagd, maar daar is nog geen definitief antwoord op. Wethouder Loes Meeuw- isse: “Het is al heel belangrijk wanneer er toestemming voor dit project gegeven wordt. Je ziet steeds vaker dat het Rijk eerst nagaat wat een-regio zelf kan doen. Het onderwerp staat in mei op de agenda en dan willen wij een ontwerp hebben liggen. De partijen die bij het pro ject zijn betrokken, het Waterschap, Rijkswaterstaat, ge meenten Goes en Borsele, moeten eerst een beslissing nemen over de beste variant.” De varianten worden nu financieel uitgewerkt en met het totale project is rond de dertig miljoen euro ge moeid. Het gaat niet alleen pm de afslag zelf, maar ook om de verbindingswegen. Met de aanleg van de nieuwe afslag A58 wordt ook gekeken wat voor gevolg dit heeft Sjaan Huissoon (met kleinzoon): straat of een monument.” op verkeersafwikkelingen op de ’s-Gravenpolderseweg, de Buys Ballotstraat en de Beukenstraat. De wens voor deze extra afslag bestaat inmiddels al jaren. Indertijd bij de openstelling van de A58 in de jaren zeventig van de vorige eeuw was er bij veel weggebruikers al de vraag waarom er geen op- en afritten bij de ’s-Gravenpol- derseweg kwamen. Later werd de N256 aangelegd en dat was een grote verbetering voor afslaand verkeerd richting Goes. In totaal 25 deelnemers zijn aan het project Werk voor Elkaar Goes gestart. De eerste bijeenkomst was in het Nijverheidscentrum. De groep komt elke donderdag ochtend van 9.00 tot 12.00 uur bijeen. De opdracht van de groep is om een evenement te bedenken en te organiseren waarmee de leden op een bijzondere wijze in contact komen met potentiële werkgevers. Dit evene ment is waarschijnlijk in september in Goes. Het blijkt een gemêleerd gezelschap met veel potentie en enthousiasme. De tweede bijeenkomst is begonnen met een eerste brainstorming van ideeën voor het evenement. Daarnaast werd er veel tijd ingeruimd zodat deelnemers zich goed kunnen voorbereiden om zich professioneel te presenteren aan werkgevers. Ben je werkzoekend en 45 jaar of ouder? Heb je lang niet gewerkt? Laat het je er niet van weerhouden je aan te melden. Want wellicht kun je alsnog instromen en meedoen, omdat een deel nemer uitstroomt omdat hij of zij werk heeft gevonden. Inschrijven kan via www.werkvoorelkaar.nl. Een nieuwe afslag is nodig om files in de toekomst te voorkomen en zeer zeker om het ziekenhuis beter en sneller bereikbaar te maken. Wordt er geen actie onder nomen dan loopt het verkeer na 2020 regelmatig vast, denkt de gemeente. Wanneer het bij het Rijk aangevraagde geldbedrag er inderdaad komt, dan is er nog drie tot vijf jaar mèe ge moeid eer de nieuwe afslag A58een feit is. Het visafslaghuisje dat op de Turfkade staat, is weer in ere hersteld, het dak lekte waar door ook het hout eronder aangetast was. Het originele visafslaghuisje is in 1647 gebouwd, in 1912 werd dit afgebroken en op exact dezelfde wijze weer opgebouwd aan de Turfka de. Vanaf het begin van de 17e eeuw was de vishandel vooral op de Turfkade ge concentreerd. Het visperk werd dan vroeger ook ge bruikt om vis te verhandelen, vanuit het visluikje werd de vis verkocht. De zeemeer min bovenop is een kopie uit 1985. In 1982 is namelijk de originele gestolen en daarna heeft het loden koepeldakje jarenlang een kaal aanzicht gehad. De gemeente Goes verwacht dat de minister van Infrastructuur Schultz-van Haegen nog dit voorjaar instemt met de aanleg van een nieuw afslag van de A58 aan de zuidkant van de stad Goes. De twee belangrijkste punten waar deze afslag gerealiseerd kan worden zijn bij het viaduct over de 's-Graven polderseweg, waar nu al een speciale afslag voor ambulanceverkeer is, of bij industrieterrein De Poel II. Het viaduct aan de ’s-Gravenpolderseweg waar de afslag van de A58 zou kunnen komen. FOTO: LEON JANSSENS COS Zeeland en de gemeente Goes hebben een MVO- prijs in het leven geroepen. Het doel van deze prijs is maatschappelijk verantwoord ondernemen bij het be drijfsleven in Zeeland te stimuleren. Vanaf morgen (donderdag) kunnen ondernemers in Goes zich aanmelden op de website www.mvopijs.nl. Aanmelden kan tot 12 juli. Vanaf die datum begint de publieksstemming. Een deskundige jury bepaalt uitein delijk wie de MVO-prijs verdient. De winnaar zal de prijs in november in ontvangst nemen. De MVO-prijs richt zich op bedrijven die kunnen laten zien dat duur zame winst voor milieu en maatschappij en bedrijfseco nomische resultaten elkaar versterken. Op de website www.mvoprijs.nl staan de criteria voor deelname en kunnen ondernemingen ‘best practices’ en tips lezen op het gebied van maatschappelijk verantwoord onder nemen. Ook wordt het bredere publiek actief bij de prijs betrokken. Na de selectieronde door een jury kunnen namelijk alle inwoners van Terneuzen en Goes, alle personeelsleden van de deelnemende bedrijven en toe leveranciers of andere handelspartners stemmen op de genomineerde ondernemingen. Op het Wolfertsplein in Wolphaartsdijk wordt vrijdag rond 14.45 uur een oorlogsmonument onthuld voor die dorpsgenoten die hun leven gaven voor de vrede. Het initiatief werd aangedragen door nabestaanden van gesneuvelden, veteranen en door andere inwoners van Wolphaartsdijk en Oud-Sabbinge. De vereniging Gemeenschap Wolfaartsdijk heeft zich vanaf 2008 ingespannen om dit monument te realise ren. Voorzitter Sjaan Huissoon: “In de wandelgangen hoorden wij dat mensen uit Wolphaartsdijk en Oud- Sabbinge waren gesneuveld in diverse oorlogen zo als in voormalig Nederlands-Indië en Korea. Op het monument staan op een RVS-naamplaat de namen van vijf militairen en een actieve verzetstrijder die in gevangenschap is omgekomen. Geen van allen heeft een openbare herinnering zoals een straat of zoals nu, een monument. In ons dorpsblad De Schalm werden Dit jaar organiseert Scoop eet> fotowedstrijd in het kader van de Week van de Amateurkunst (WAK) die van 14 t/m 21 mei door heel Zeeland plaatsvindt. En dus roept Scoop alle fotogra fen op om amateurkunst in beeld te brengen. De in te zenden foto’s moeten dus amateurkunst of amateur- kunstenaars als onderwerp hebben. Niet enkel techni sche kwaliteit, maar ook ori ginaliteit en creativiteit zijn hierbij van belang. Foto’s kunnen ingezonden worden tot 18 april en wor den op de website www. wakzeeland.nl gepubli ceerd. Daarna worden ze door een jury bekeken die de vijf winnende foto's be paalt. Meer informatie over het reglement en de prijzen die te winnen zijn op www. wakzeeland.nl mensen opgeroepen een idee voor het monument in te j leveren. Het basisidee was een monument wat herken- baar is, een blijvend gedenkteken.” De onthulling op 15 april gebeurt door drie personen. I Wim Veerhoek, die het winnende basisontwerp voor het j monument maakte, Wim Bakker, beeldend kunstenaar uit buurtschap De Rode Wijk, die het idee verder uit werkte en de realisatie van project begeleidde in overleg met de Werkgroep Kunst in de Openbare Ruimte van de gemeente Goes. “Wim Bakker heeft heel veel werk verricht en daar zijn wij als Stichting blij mee”, laat Huis soon weten. Burgemeester van Goes, René Verhuist, was desgevraagd onmiddellijk bereid om mee te werken aan de onthulling. Openbare basisschool De Achthoek heeft het monument geadopteerd en de school krijgt een taak bij de onthulling. Het oorlogsmonument staat op het Wolfertsplein, een centrale plaats en zichtlocatie. De Rommersw'alcstraat is opgebroken vanwege riole- rings en herbestratingswerk- zaamheden. Samen met het gedeelte van de Schenge- straat tussen de Zwakestraat en de Westwal zal deze naar verwachting tot 30 mei afge sloten blijven. Omrijden kan via de Westsingel-Zuidvliet- straat. “De gesneuvelden hadden nog geen openbare herinnering zoals een

Bevelander | 2011 | | pagina 9