I Lekker buiten tussen de bloesems ■S I dn i De Delta is genieten; óók voor de bewoners zelf Bijzonderde fauna Nix-games in de golven Zeeuws licht Middelburg Vól koren I Verhalen in het Land de Recreatiekrant Voor veel toeristen is de Delta de vakantiebe stemming bij uitstek. Ze weten probleemloos al het moois van onze kust en het achterland te noemen: uiteraard onze eindeloze schone zandstranden en prachtige duinenrijen, onze fraai gerestaureerde middeleeuwse steden, onze vaak nog onverstoorde horizonten, ons brede aanbod aan spraakmakende festivals en zo kunnen ze nog wel een tijdje doorgaan. Alleen: zij moeten aan het einde van hun vakantie terug naar huis gaan, terwijl wij hier het hele jaar door mogen wonen. We zijn geluksvogels! Maar waarom zouden we al dat aantrekkelijks slechts voor onze toeristische gasten reserveren? waarom zouden we er niet zelf met volle teugen van meegenieten? Is er een betere vorm denkbaar van 'vakantie in eigen land'? ‘s Avonds na afloop van de werkdag nog even naar een concert op het Abdijplein of genoeglijk slenteren over een braderie op de Boulevard? Een tussendoorweekendje aan het Schouwse strand, of op een warme voorjaars dag lekker zonnig fietsen tussen de Bevelandse bloesems? Waar in Nederland ka.n dat zomaar? Hier in onze mooie Delta in ieder geval wél. Liefhebbers van de schilderkunst kunnen eind mei hun hart ophalen tijdens de Schildersweek in Dom burg. Voor de achtste keer brengt een internatio naal gezelschap kunstschilders de dagen terug dat Mondriaan en Toorop Domburg'op de wereldkaart van de kunst zetten. Op Noord-beveland maken fietsers op hun eigen manier kennis met het heden en verleden van Zeeland, tijdens de wekelijkse fietsexcursies van Verhalen in het Land. Op vijf mei, bevrijdingsdag, is Vlissingen ‘the place to be’ voor hen die van feesten en muziek houden. Al jaren heeft de Vlissingse editie van het lande lijke Bevrijdingsfestival een naam hoogte houden. De festivalstad aan zee viert deze dag feest op maar liefst vier podia: het hoofdpodium op het Bellamypark en drie sub-podia op respectievelijk de Zeilmarkt, het Arsenaalplein en Dijktheater en in de Piek. Kapelle Het voorjaar is in de Delta bloesemtijd. De eilan den zijn een immense oase van groen en rust tussen de omringende verstedelijkte gebieden. Met name Zuid Beveland is een waar lustoord, met tientallen groot- en kleinschalige fruitboom gaarden en vele, vele kilometers bloemendijken. Dezer dagen is Zuid Beveland een groot golvend tapijt van bloesems, waar het aangenaam fiet sen en wandelen is. Het hart van de fruitcultuur is het Bevelandse dorpje Kapelle. Hier is ook het Fruitteeltmuseum, dat het startpunt vormt van fiets- en wandeltochten door boomgaardenland. Zo heeft het museum de fietsroute ‘Boomtop pers' uitgezet. Deze schenkt aandacht aan monumentale bomen in de gemeente Kapelle. In tegenstelling tot veel andere delen van Zeeland is dit deel van Zeeland de afgelopen eeuwen niet overstroomd. Bomen van meer dan 100 jaar zijn hier dus niet zeldzaam. De route voert ook door Wemeldinge. In de Dorpsstraat staan maar liefst 148 leilindes van zo’n 150 jaar oud. Onder de naam Historisch Voetpad is een wan delroute uitgestippeld. De route is 5 kilometer lang en duurt ongeveer twee uur. Het wandelpad voert langs historische lokaties waar kastelen hebben gestaan. Wandelaars maken kennis met de historie van het fruitkweken. In de kasteel tuinen van Kapelle gaat deze terug tot het jaar 800. Dit pad voert langs bijzondere plekken waar de sfeer van historische gebeurtenissen, van de kastelen en de fruitteelt nog te proeven is. De routebeschrijving is voor 1 euro te koop bij het fruitteeltmuseum. Gegidste bloesemfietstochten zijn op zaterdag 23 en vrijdag 29 april en zaterdag 7 mei. Fruitteeltmuseum, 0113-344904 urunc./ruitteeltmuseum.nl Deze krant geeft een overzicht van alles wat er de komende maanden aan onze mooie kust té beleven is, evenementen waar al onze 1 toeristische gasten op af komen omdat ze het zo bijzonder vinden, maar waar wij zelf ook lekker van kunnen genieten. Tijdens het vakantieseizoen komen we nog twee keer met een uitgave als deze: een bewaarnummer voor onszelf én voor onze gasten, zodat u non-stop op de hoogte bent van alles wat er hier leeft. week 1513 april 2011 I jaargang 361 samenwerking met WV Dé Recreatiekrant Zeeland ll Zomeruitgave van @Wegener Huis- aan huis medial Postbus 5 H 4460 AA Goes I Adverteren (0113) 27 40 14 j Email zrk@whm.wegener.nl |i Redactie (0113) 27 40 00 I BHHM

Bevelander | 2011 | | pagina 25