Winkel ’t Siepje brengt producten van het land de Bevelanden Hengelsportspecialist voor zoutwatervisserij Uit het Zakenhart van... Feest bij L’Hirondelle Goedkoop maar goed Jammakerij wordt 85e Landwinkel van Nederland Fruithandel De Visser heet voortaan Fruitshop Goldlabel yy Altijd actueel: de-bevelander.nl woensdag 13 april 2011 De Bevelander pagina 13 4* 1 VI! E i Naast workshops en bessenjams nu ook producten uit de streek DE FRUIT -J i Batine (1) en Leontine Steketee van L'Hirondelle. Monique de Winter in Landwinkel ’t Siepje. FOTO: LEON JANSSENS Het team van Uw Kapper in Goes. Goes Bijna een jaar is Uw Kapper, kapasalon voor dames, heren en kinderen, open. De formule Uw kapper wordt gebruikt door twee kappers uit Rotterdam. Dit is de eerste vestiging in Zeeland. Het is een lowbudgetformule, dus lage prijzen, maar hoge kwali teit. In de Goese vestiging staat een team van zeven ervaren, ge diplomeerde kapsters voor de klanten klaar. Woordvoerster Judy Kooger: “Er wordt gewerkt met het merk Keune. Bij onze le verancier volgen wij regelmatig cursussen en om op de hoogte te blijven van de nieuwste ont wikkelingen in ons vakgebied en de presentatie van de nieuwe haarmodelijnen. Vooral haar kleuren hebben de laatste jaren een grote vlucht genomen. De haarverfproducten zijn sterk verbeterd, ze zijn milder van sa menstelling geworden. Het haar glanst veel mooier, de houdbaar- Kapelle Al vijfentwintig jaar staat L’Hirondelle Lingerie in Kapelle klaar met persoonlijk advies en verkoop van lingerie, badmode en nachtkleding voor zowel da mes als heren. Batine Steketee is*samen met haar moeder Leontine eigenaar van L’Hirondelle Lingerie. “Ik had er indertijd vertrouwen in dat luxe lingerie toekomst had en dat is gebleken”, zegt Leontine. Vanaf de start van L’Hirondelle Lingerie werd ingehaakt op de vraag naar de -mamaprothese. In nauwe samenwerking met de After Care groep gaf Leontine Steketee hier lezingen over. “Zo werd dit gevoelige onderwerp beter bespreekbaar gemaakt, maar dat had toch tijd nodig. Wij zijn gecertificeerd voor de ver zekering door Stichting Erken ningsregeling voor Leveranciers van medische Hulpmiddelen, de SEMH. Zorgverzekeraars ver goeden. Wij meten ook zwaar dere corsetten aan.” De nieuw ste badkleding, tot en met cupmaat H, is binnen. Batine Steketee: “Er zijn veel vrolij ke kleuren in badkleding. De modellen zijn niet al te laag, het gaat om meer draagbare badmode. Erg gewild is de tangkini, een los bovenstukje met een broekje. Handig bij het zonnebad. Bikini’s zijn nog steeds populair.” De vernieuwende collecties lin gerie met bh’s en hipsters zijn van aansprekende merken als Prima Donna, Marie-Jo en Twister. Speciale-bruidslin- gerie of zwangerschapslin- gerie, damesnachtkleding of herenondergoed van Mucha- chomalo, L’Hirondelle Lin gerie heeft het. De winkel heeft een rolstoelvriendelijke entree en een extra ruime paskamer. In de maand april bij elke aankoop een leuke verrassing. Kerkplein 53, Kapelle, 0113- 343032 en www.lhirondelle- lingerie.nl baarheid is beter en het geeft een mooi effect. Keune levert een topproduct om het haar in goede conditie te brengen en te houden.” Verschillende kleuren in je haar, ofwel highlights, is een specialiteit van Uw Kapper net als het aanbrengen van extensions en volume. Dit kan in alle kleuren voor een accent met kleur. Ook voor het haar invlechten kun je naar Uw Kapper. Uw Kap per beschikt over zeven kap- plaatsen en een wasunit met comfortabele wasschalen. Kooger: “Knippen kost 12 euro en dat is inclusief sty ling. Voor veel jongeren is dit een leuke prijs.” Uw kap per werkt zonder afspraak. Geopend van maandag tot en met zaterdag van 8.30 tot 17.30 uur plus koopavond. Kreukelmarkt 41, Goes, 0113- 212003 en www.uwkapper. com Leon Janssens P ’s-Heerenhoek Sinds 2011 is ’t Siepje aangeslo ten bij de Landwinkelcoöperatie, een samenwerkingsverband van fruittelers, melkveehouders en akkerbouwers met een boerde- rijwinkel. Door de uitwisseling met andere Landwinkels biedt ’t Siepje naast de eigen zwarte bes senproducten ook boerderij- en streekproducten. In ’s-Heerenhoek opende vrijdag 1 april Landwinkel ’t Siepje de deuren. De winkel heeft een groot assortiment streekproducten, zwarte bessenproducten en relatie geschenken. Jammakerij ’t Siepje bestaat al sinds 1993. Sinds 2005 is Monique de Winter-Boonman de eigena res. 't Siepje is gevestigd aan Beeldhoeveweg 2 bij het ak- kerbouwbedrijf van de familie de Winter. Siepje met workshops. “Een ideale combinatie, workshops en jam maken. We hebben nu vaste openingstijden. Met een veel groter assortiment zijn we drie dagen per week open. We leverden al aan diverse Land winkels, maar nu zijn we de 85e Landwinkel in Nederland.” ’t zwart tentdoek in een punt en het fruit kleurig uitgestald. Nu weten mij te vinden. Ik zit hier prachtig aan de Oosterschelde. Het is vrij parkeren voor de deur én op de Oosterschelde is het vrij vissen. Een meerwaarde Siepje maakt jams, dessertsaus, chutney en kruidenazijn. De basis is zwarte bes gecombi neerd met andere fruitsoorten. De producten van ’t Siepje zijn verkrijgbaar door heel Zeeland en ook daarbuiten bij diverse boerderijwmkels, delicatessen zaken en supermarkten. “Van de Zeeuwse zwartebessentelers ne men wij onze zwarte bessen af. De workshop Jam maken slaat goed aan. In anderhalf uur leer je hoe je zelf jam maakt. Ik werk met groepen van acht tot twintig personen, zowel volwassenen als De Visser Fruit Goldlabel en dat staat voor de beste kwaliteit is het geven van workshops, vanaf de kant en vanaf de boot. Dat slaat goed aan. We gaan met goed materiaal aan de slag en deelnemers worden snel en voor een lage prijs.” De win kel in Biezelinge onderging een complete restyling, met nieuwe kleuren en een andere indeling. Klanten mogen hun koopwaar zelf uitzoeken; al leen de gevoelige fruitsoorten zijn al ingepakt en afgewogen. “Klasse A kwaliteit tegen een scherpe prijs. Dagelijkse versé aanvoer van de veiling zodat verse producten direct aan de consument geleverd worden. Zomers veel ker sen, de Belgische krieken”, zegt Niels. Nu ook op zater dag open. goed geïnformeerd. En alles bij elkaar is het een leuk dagje uit.” Nieuw is dit jaar de workshop ‘vissen van de kant’ voor men sen die dit nooit gedaan hebben of er meer vanaf willen weten. Bass Hengelsport heeft alles in huis voor een dagje, of langer, te gaan vissen. Dat loopt uiteen van een speciale hengel tot een simpel dobbertje en alles voor de zoutvisserij. Elke dag is er vers zeeaas zoals zagers, pieren en mesheften verkrijgbaar. Maar ook kunstaas. Openingstijden: zondag van 8.30 tot 12.00 uur en dagelijks van 8.30 tot 17.30 uur en vrijdag is er koopavond tot 20.00 uur. Havenstraat 1, Colijnsplaat, 0113-693108 en www. basshengelsport. nl Colijnsplaat Bass Hengelsport in Colijnsplaat is de specialist voor zoutwater visserij. De passie van eigenaar Bas Arkenbout is vissen op zee baars. “Ik heb me gespeciali seerd in vissen op zoutwatervis. Zelf vis ik al 25 jaar op zeebaars en dus draag ik mijn kennis over aan mijn klanten.” “Ik geef aan hoe ze moeten vis sen en waar. Ik geef stekinforma- tie en vertel met welk materiaal je moet vissen. Ook de aaskeuze is belangrijk.” Bas is gespeciali seerd in zeebaarsvisserij. “Die is sterk in opkomst. Zag je vroeger een handvol vissers op zeebaars vissen, tegenwoordig zie je er veel meer”, weet Bas. “Vorig jaar mei heb ik een start gemaakt en de bekendheid groeit. Vissers Bas Arkenbout voor Bass Hengelsport. Project Monique de Winter: ‘“t Siepje is ontstaan uit een project van de gemeente Borsele om vrou wen, met behoud van uitkering, wat werkervaring te laten op doen. Vanaf januari 2005 ben ik eigenaar van ‘t Siepje. In de wijnmakerij had ik wat erva ring opgedaan, maar wilde toch wat meer.” In 2008 is het pand aan de Beeldhoeveweg gereali seerd en in mei 2009 begon ‘t kinderen. Een workshop is ook leuk als kinderfeestje.” Landwinkel biedt een breed as sortiment met zuivel zoals bo ter, yoghurt, kruidenboter, vla maar ook fruitsappen, honing en scharrelroomproducten. “Wij werken ook met Zeeuwse Vlegelproducten. En we zijn een goed adres voor een echt leuk Zeeuws pakket als kerst- of rela tiegeschenk.” Donderdag tot en met zaterdag geopend van 10.00 tot 18.00 uur of op afspraak. www.jammakerijsiepje.nl Biezelinge De bekende winkel van De Visser Fruithandel in het zelfde pand als Aldi Markt en Action aan de Hoofdstraat in Biezelinge, heet voortaan De Visser Fruitshop Gold label. Niels en Michael de Visser namen per 12 april het bedrijf van hun ouders over die er al zes jaar actief waren. Niels gaat De Vis ser Fruitshop runnen en Michael verzorgt de inkoop en staat op weekmarkten in Middelburg, Vlissingen en Goes. “Duidelijk herkenbaar, 'JJK!

Bevelander | 2011 | | pagina 19