Brunch Inger Ash Woife Diner compleet 32 Aan u de keuze menu Schrifturen bij Actien88 ln een b00tie Landlust Jv I De dwaling "1 Spionage Van metal naar akoestisch duo Leukemie 1, ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL De Bevelander Goes De paden op, het museum in dé Weekkrant All-in, inclusief dranken TIP: Reserveer nu Expositie, galerie en tentoonstellingen Landlust is dè locatie voor bruiloften en partijen. ff Middelburg 3 Kanaalkunst rijen, olieverf, Anja den Ouden per persoon per persoon Kunstspoor Noord-Beveland uur. De entree is gratis. Exposante op deze locatie is Regi welkomstdrankje soepen luxe koudbuffet luxe warmbuffet luxe dessertbuffet koffie/thee Iedere zondag van 12.00 14.00 uur en van 18.00 - 20.00 uur Kinderen t/m 2 jr gratis Kinderen 3 t/m 11 jr 10,- ledere zaterdag van 19.00 - 23.00 uur. Zaal open vanaf 18.30 uur. soep luxe koudbuffet luxe warmbuffet luxe dessertbuffet drankenbuffet live muziek Uw 3-gangenmenu stelt u samen uit: 3 voorgerechten 3 soepen 6 hoofdgerechten 3 desserts Kinderen t/m 2 jr gratis Kinderen 3 t/m 11 jr 19,50 Popeye Live Wekelijks livemuziek, Café Po peye Vlissingen, 23.00 uur Van BuitenUit Oud Sabbinge Cursisten In en Uit de Kunst ex poseren Overig Beveland Galerie G achttien 88 Baarland Galerie 't KUNSTUUS, Hein- kenszand Schilderijen Catrien van Sparre- tak-Geschier en beelden Comy Riemens Visrestaurant De Polderkamer Kamperland, MaritiemeVerkoop expositie van zeven kunstenaars Nicolaaskerk Kortgene Marthy van derWerff (schilderij en, gouaches) en Hanna Bolier (keramiek) Galerie-T Augustusexpositie met o.a. ke ramiek Anne Kemerink, schil derijen Greet Lyklema en Onno de Graaf GalleryMaritime Maritieme inspiratie van Ro nald van Rikxoort en Rijk Grisel, schilderijen Het Zeeuws Archief Tekeningen van het Kralenman- netje, het Zeeuwse slavernijver leden door Ramon de Nennie Synagoge, Wandelkerk, De Os- senberg Grijpskerke Sanquin Celieke van der Linden, water- schilderijen nen om 13.30 uur, 14.30 uur en 15.30 uur en duren elk ongeveer twintig minuten. Bij de concer ten is catering aanwezig. De groep komt zelf uit Kats. Ze verbeelden notities uit een soort van kettingreactie: waar nemen en noteren. Beelden waargenomen uit foto’s, boe- de minimale bezetting is de muziek transparant, puur en zonder opsmuk. "Onze plannen en ambities zijn om dit najaar verder met eigen werk aan de slag te gaan en een demo op te nemen. Begin 2011 zou dit klaar moeten zijn. Onze muziek moet vooral warmte, passie en -heel belangrijk- sfeer uit stralen". laat het tweetal we ten. Nadat de gelijknamige metalformatie Innominata in 2008 werd ontbonden, be sloten Van de Port en Olivier verder te gaan als duo. Het concert bij Het Loze Visser tje is een debuutoptreden voor het muzikale tweetal. Baarland, in de Zak van Zuid- Beveland. Voor meer informatie Voor meer informatie zie www.kunstspoor.nl. da Cameron een aantal jaar geleden, haar moeder die niet in zelfmoord gelooft, een rechercheur die het allemaal goed wil maken, een schrijver die de schuld krijgt. En natuurlijk de waarheid. Naast die spanning zijn het vooral de persoonlijke verhoudingen die het boek interessant maken. Met haar gewonde rug bivakkeren Hazel en haar moeder Emily bij haar ex Andrew en zijn nieuwe vrouw Glynnis. Bijzonder interessant... Inger Ash Wolfe, De dwaling Boekerij, 19,95. en filosofie aan dient. Ondertus- Maak een afspraak voor een op maat gemaakte en vrijblijvende offerte. Het Zeeuws Museum MODEMETMONIQUE, Zwart- voet Indianen, De paden op, de lanen in Landlustweg 1 4455 TK Nieuwdorp 0113 61 25 89 www.landlust.nl Kinderdijk 56 Kunstenaarsinitiatief MON CA- PITAINE Iedere zondag van 13.00 uur tot 17.00 uur k per persoon Sanquin Atie de Visser, schilderijen, im pressionisme, realisme, symbo- in haar beelden en panelen het lisme en kubisme thema in de richting van groei. De spiraalvorm, de lagen, de groei, de vooruitgang, de ont wikkeling in het leven. Expositie Schrifturen, Katja Tem- Bij Alex Kiefmeijer is het thema pelaars keramiek en Alex Kief- meijer gemengde technieken MIDDELBURG - Het Zeeuws Museum in Middelburg presen- Kloostergangen Abdij teert deze zomer de tentoonstelling De paden op, de lanen in, Tentoonstelling Onder de hoede landschappen en stadsgezichten. Hierin worden schilderijen en van de heer, brieven uit de sla- tekeningen getoond van landschappen, gezien door de ogen van vernij kunstenaars uit de 16e eeuw tot nu. Kunstenaar Nanda Runge uit Middelburg heeft in de tentoonstelling een mix gemaakt van schilderijen en tekeningen uit de collectie van het Zeeuws Museum en haar eigen werk. Openingstijden Zeeuws Museum Expositie Samenspel, schilde- di-zo van 11.00 tot 17.00 uur. Jeugd tot en met 17 jaar gratis, rijen en textiele kunst www.zeeuwsmuseum.nl foto: ivo wennekes. Zeeuws Museumcafé KATS - Zangformatie Mag het Nanda Runge, beeldend kunste- licht uit geeft tijdens Kunst naar spoor Noord-Beveland, zondag 29 augustus in het Witte Kerkje De Vleeshal van Kats, verschillende concer- Stichting Beeldende Kunst Mid- ten. De miniconcertjes begin- delburg presenteert groepsten toonstelling Psychosculptures Ooit werd Kim Kiyong als spion van Noord-Korea naar de grote vij and in het zuiden gestuurd. Na die tijd lijkt hij echter vergeten door zijn regering en heeft hij een heel nieuw leven opgebouwd in Seoul. Niemand kent zijn ware iden titeit maar hij is wel getrouwd met een Zuid-Koreaanse en samen hebben ze een dochter. Hun gelukkige leven samen wordt echter ruw verstuurd als hij een e-mail krijgt met de opdracht terug te komen naar zijn land. Dat brengt hem in grote problemen. Bij terugkeer loopt hij het risico geëxecuteerd te worden. Als hij niet gaat is zijn leven, en dat van zijn vrouw en dochter, evengoed in gevaar. De twijfels, de overwegingen, de gesprekken hierover met ande ren. Vanuit verschillend perspectief krijgt de lezer een beeld van wat Kiyong op de dag van de mail bezighoudt. En passant komen vraagstukken rond identiteit, normen en waarden en afkomst aan bod. Met uiteindelijk een niet al te voorspelbaar einde. Kim Young-Ha, Het rijk der lichten, Anthos, 22,95. Iedere dag vanaf 17.00 uur WILHELMINADORP - Het duo Innominata geeft zon dag 29 augustus om 15.00 uur een akoestisch optreden in Café 't Loze Vissertje aan 't Goese Sas (Wilhelmina- dorp). Het tweetal, bestaan de uit de 38-jarige zangeres Wendy van de Port uit Mid delburg en 39-jarige gitarist Marco Olivier uit Vlissingen. brengt nummers ten gehore van onder andere Within Temptation. Cyndi Lauper en Depeche Mode. Het concert is een mix van akoestische-, intieme luisterliedjes uit het recente pop- en rockrepertoi- re aangevuld met bewerkte hits uit de jaren tachtig. Door aar Leo is een popu- g laire puber op een middelbare school. Zoals dat zo gaat, is hem er veel aan ge legen om toch vooral stoer bij Mag het licht uit van Driel. De kleurrijke doeken andere uit zijn bevatten abstracte landschap- houding en de pen die uit vele kleurrijke lagen vragen die hij zijn opgebouwd. “De inspiratie stelt als zich een is ontstaan tijdens mijn vliegrei- nieuwe leraar zen, waarbij je al naar beneden geschiedenis kijkend het landschap, in aller lei kleurschakeringen, als een lappendeken aan je voorbij ziet sen is Leo echter ook tot over zijn oren verliefd glijden”, aldus Regi. op de roodharige Beatrice, die een klas hoger zit. Zij beantwoordt zijn sms'jes echter niet en blijkt dan ook nog ziek. Doodziek. Gesteund door de kent zesentwintig deelnemen- woorden van de nieuwe leraar, die al snel de bij- de kunstenaars, die te zien zijn naam ‘de Dromer' meekrijgt en geholpen door zijn op eenentwintig locaties in vriendin Silvia besluit toch zijn liefde bij Beatrice Kats, Kortgene, Kamperland, te getuigen. Wat volgt is misschien geen onvoor- Wissenkerke, Geersdijk, en Co- spelbaar verhaal met Leo, Beatrice en Silvia in de lijnsplaat. Deze zijn zaterdag 28 hoofdrollen, maar Alessandro D’Avenia slaagt erin en zondag 29 augustus nog te de onzekerheden en emoties van de jonge Leo en bezoeken van 11.00 tot 18.00 niet te vergeten de altijd aanwezige Silvia treffend op papier vast te leggen. Niet sentimenteel maar toch om te janken zo mooi! Alessandro D’Avenia, Wit als melk, rood als bloed, Cargo, 18,90. Wat is dit voor BAARLAND - Onder de titel Schrifturen is nog tot en met 29 augustus werk te zien van Katja Tempelaars en Alex Kief meijer in Galerie Achtien88 in Baarland. Gelaagdheid is het trefwoord voor de keramiek van Katja Tempelaars. In haar kera- Expositieroute langs kanaal mische objecten is een stape- Goes ling te zien van platen klei, maar ook van papier en boeken. Eer- Gasthuis der putte zij inspiratie uit gesta- Klassieke en moderne schilde- pelde en golvende steenlagen in dwarsdoorsneden van rotsen. In haar recente werken wordt deze inspiratiebron meer en meer losgelaten en verschuift “We zingen bij nacht en ontij, Galerie De Norenburgh we zingen jrank, we zingen vrij, Zomerexpositie: Assemblages, bij duister en donker, bij maan houten- en bronzen beelden en en sterrenpracht, zingen we luid, schilderijen zingen we zacht. We zingen van helden en verle- Hof van Buren den, over wat we doen, wat we Regine Geerse, Elly van Laatum deden, en als het echt moet.... en Diny Schuurman, schilde- dan vooruit, hoejt het licht niet rijen uit!” zijn visie op het geziene beeld, onwaarschijnlijk I verhaal? denk je 3 als je nog maar net aan het lezen bent. Een toeval- ken, tijdschriften, kranten, lig opgeviste eta- andere tekeningen of door lagepop met een voorwerpen uit de directe om- code die adjudant geving, geluid, muziek. Lijnen, Hazel Micallef en vlekken en nieuwe vormen krij- rechercheur James gen een plaatsing op de beeld- Wingate via inter- drager. Verhoudingen van deze net op het spoor onderling spelen geen rol, ze brengt van een ge- zijn onafhankelijk van elkaar gijzelde man. Wel en creëren een eigen ritmische erg onwaarschijn- compositie. De Galerie is te vin- lijk dat iemand die den aan de Oude Polderdijk 2 in ontdekking heeft gepland. Vreemd genoeg raak je dat idee in de loop van het verhaal kwijt; lijkt het er allemaal niet zoveel meer toe te doen. Dat heeft 0113-639209 of zie www.g-acht- alles te maken met de spanning die in de loop van tien88.nl. Openingstijden zater- het verhaal wordt opgebouwd. De dood van Bren- dag en zondag van 12.00-17.00 uur én op afspraak. Diverse kindermenu’s

Bevelander | 2010 | | pagina 41