gemeente Goes Actie tegen zakkenrollers loont Voortgang "Goes Beter Bereikbaar" juli 2010 Open bare ken m scjcvi ncjen www.goes.nl>actueel>Info Goes Informatiepagina woensdag 28 juli 2010 Vergunningen/ontheffingen APV en bij zondere wetten Verleende vergunningen/ontheffingen door burgemeester en wethouders: Hoe loopt de verbindingsweg? Eerst afwegen, dan besluiten Verleende vergunningen door de burge meester Ontheffingsprocedures Volgend voorjaar Verleende bouwvergunningen en onthef fingen Wat kunt u doen? UEMONU VAN BET i AAR 2010 Gehandicaptenparkeerplaats Bent u toch slachtoffer geworden of hebt u een zakkenroller gezien? Ontheffing incidentele festiviteiten (twaalfdagenregeling) voor het geluid Waarom een nieuwe afslag A58? foonnummer 24 98 09. Voor een standplaats op de Grote Markt in Goes, voor het informeren en adviseren omtrent diabe tes op 21 juli en 29 oktober 2010 van 12.00 tot 21.00 uur (verzonden 15 juli 2010); Ontheffing winkeltijdenwet voor de duur van 1 jaar, voor het openhouden van de winkel aan de Marconistraat 1-2 in Goes, op zon- en feestda gen tussen 16.00 en 20.00 uur met ingang van 1 augustus 2010 (verzonden 15 juli 2010). Omwonenden van de aan te leggen zuidelijke verbindingsweg ontvingen kortgeleden een brief. Hierin stond dat de geplande informa tiebijeenkomst verplaatst wordt naar het na jaar in afwachting van een beslissing van het ministerie van Verkeer en Waterstaat over de aansluiting A58. Dit betekent niet dat de ge meente Goes tot die tijd stil zit. Ondanks het ontbreken van "groot" nieuws wil de gemeente omwonenden en belangstellenden graag infor meren over de stand van zaken en de volgende stap op weg naar Goes Beter Bereikbaar. bende stukken liggen gedurende een periode van zes weken ter inzage. Belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de datum van verzending van de ver leende of geweigerde vergunningen en ontheffingen bezwaar indienen bij burgemeester en wethouders. Het bezwaarschrift moet ten minste bevatten: de naam en het adres van de indiener, dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de motivering van het bezwaar. Indien bezwaar is ingediend, kan de voorzieningenrechter van de rechtbank Middelburg, sector bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg worden verzocht een voorlopige voorziening te treffen als onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen dat vereist. Voor het in behandeling nemen van een verzoek om voorlopige voorziening is griffierecht verschuldigd. wordt samengewerkt met de provincie, gemeente Borsele, Rijkswaterstaat en het ministerie van Verkeer en Waterstaat. Zij zien de extra aanslui ting ook zitten. Gewacht wordt op het besluit van de minister van Verkeer en Waterstaat om de aansluiting ook financieel te steunen. Deze steun is nodig om de aansluiting te kunnen maken. Als de nieuwe afslag vanaf de A58 richting Goes wordt gemaakt, dan komt er een weg die het ver keer vanaf de snelweg naar het centrum brengt: de zuidelijke verbindingsweg. De aanleg hiervan lost ook verkeersproblemen op in de Buys Ballot- straat, Fruitlaan, Kloetingseweg en de 's Graven- polderseweg. Er zijn twee routes uitgedacht: Variant A loopt vanaf de Nansenbaan over de Columbusweg/Scottweg naar de Elvis Presleylaan en sluit vervolgens aan op de Van Hertumweg. Omdat uit de eerste onderzoeken blijkt, dat vari ant B meer verkeersproblemen oplost, heeft het college een lichte voorkeur voor deze variant. Deze variant vraagt vanwege de bezwaren van omwonenden, de groenstructuur en de woon-/ werkkavels aan de Columbusweg een zorgvuldige afweging. Bezoekers van de informatieavond in februari hebben suggesties ingebracht om het tracé over de Columbusweg anders te laten lopen. Ook deze mogelijkheden worden nog eens goed onderzocht. Daarnaast is er overleg geweest met de Brede School over de bereikbaarheid van de school. volgende meldingen binnengekomen: Brasserie d'Anvers, Magdalenastraat 7 te Goes, van 19.00 - 1.45 uur op 12 september 2010. Sinds 2009 werken politie, gemeente Goes, Go- ese winkeliers en horeca samen om zakkenrollerij te voorkomen. Het geven van tips via poster en flyers en de publieksgerichte acties van politie en gemeentelijke toezichthouders werpt zijn vruchten af. In 2009 nam het aantal meldingen van zakken rollerij in Goes af met 30% ten opzichte van 2008. In het eerste halfjaar van 2010 is weer een afname te zien met ruim 37 ten opzichte van het eerste halfjaar van 2009. In het eerste halfjaar van 2010 waren er 28 aangiftes. Dat zijn er nog 28 te veel! Samen kunnen we er voor zorgen dat we zakken rollers te slim af zijn en dat het aantal incidenten nog verder daalt. Meer informatie en tips op www.goes.nl >inwone r>veiligheid>veiligheidsbeleid en www.politie.nl/ zeeland/projecten/zakkenrollen Variant B loopt vanaf de Nansenbaan langs de toeristische spoorlijn en sluit ter hoogte van de brede school aan op de Elvis Presleylaan en vervolgens op de Van Hertumweg. -L Exploitatievergunning voor het horecabedrijf Subway aan de Singelstraat 19 in Goes (verzon den 15 juli 2010); Voor het houden van 't Ouwelandse Feast' aan de ring bij Oud Sabbinge op 31 juli 2010 van 14.00 tot 23.30 uur (verzonden 20 juli 2010); Voor het schenken van zwak- alcoholhoudende drank tijdens 't Ouwelandse Feast' aan de ring bij Oud Sabbinge op 31 juli 2010 van 14.00 tot 23.30 uur (verzonden 21 juli 2010); Voor het houden van het openlucht concert 'Proms' aan de Kade aan de kades in Goes op 31 juli 2010 van 20.30 tot 23.30 uur. Tijdens het evenement zal er afsluiting plaatsvinden van de Bier- en Turfkade (verzonden 16 juli 2010). Bezwaar De op vergunningen/ontheffingen betrekking heb- Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij van plan zijn op basis van ontvangen aanvragen de volgende bouwvergunningen en ontheffingen te ver lenen. Het betreft aanvragen die in strijd zijn met de ter plaatse geldende bestemmingsplannen en waar aan met toepassing van een ontheffing van het be stemmingsplan medewerking wordt verleend. een ontheffing van het bestemmingsplan 'Oost- molenpark' voor het vestigen van een kapsalon in een deel van de woning aan de 's-Gravenpol- derseweg 102C te Goes; een bouwvergunning en een ontheffing van het bestemmingsplan 'Goese Polder7 voor het uitbrei den van de woning aan de Carterlaan 33 te Goes; een bouwvergunning en een binnenplanse ontheffing van een bouwregel uit het bestem mingsplan 'Bedrijventerrein De Poel II' voor het plaatsen van een prijzenbord bij 'Car Village' aan de Pearyweg 9 te Goes. Van 29 juli tot en met 8 september 2010 liggen de ontwerpbesluiten om de gevraagde bouwvergun ningen en ontheffingen te verlenen, met de daarop betrekking hebbende stukken, ter inzage. Gedurende deze periode kunnen belanghebbenden schriftelijk of mondeling een zienswijze over de ontwerpbesluiten naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders. Voor het geven van een mondelinge zienswijze moet u tijdig een afspraak maken via tele- De komende maanden worden beide varianten op dezelfde manier uitgewerkt en doorgerek end qua aantegkosten zodat ze goed met elkaar vergeleken kunnen worden. Er wordt een voor lopig ontwerp gemaakt van de weg en de kruis punten. Vier externe partijen zijn uitgenodigd om hiervoor een offerte uit te brengen. Als alle gevolgen van beide keuzes goed in kaart zijn gebracht, dan kan door het college en de gemeenteraad een goed afgewogen en defini tieve keuze worden gemaakt. Verwacht wordt dat dit het volgend voorjaar gebeurt. Voor meer informatie over Goes Beter Bereikbaar kunt u terecht op onze website www.goes.nl -> inwoner->verkeer en vervoer. Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende bouwvergunningen en ontheffingen van het bestemmingsplan hebben verleend. een bouwvergunning en een voor het bouwen van een wagenstalling bij het bedrijf aan de 's-Gravenpolderseweg 57 te Goes; een bouwvergunning en een ontheffing voor het uitbreiden van de woning aan de Golfzichtlaan 13 te Goes. Van 29 juli tot en met 8 september 2010 liggen de besluiten, met de daarop betrekking hebbende stuk ken, ter inzage. Voor inzage kunt u een telefonische afspraak maken met de afdeling Vergunningen en Handhaving, bureau Vergunningen, via telefoon nummer 24 97 00. Gedurende de periode van zes we ken kan tegen de besluiten beroep worden ingesteld bij de rechtbank Middelburg, sector bestuursrecht, postbus 5015, 4330 KA Middelburg, door: een belanghebbende die een zienswijze naar voren heeft gebracht over het ontwerpbesluit; een belanghebbende aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten dat hij geen zienswijze naar voren heeft gebracht over het ontwerpbe sluit. Het indienen van een beroepschrift schorst de werking van het besluit niet. Wel kan een belang hebbende die beroep heeft ingesteld, de voorzie ningenrechter van de rechtbank verzoeken een voorlopige voorziening te treffen, indien on- Hang uw tas niet aan de winkelwagen Leg uw portemonnee niet op de collator Houd grip op uw spullen bij kassa en pinautomaat Op basis van het Besluit Administratieve Bepalingen inzake het wegverkeer hebben burgemeester en wet houders besloten een gehandicaptenparkeerplaats te reserveren op het kenteken van een gebruiker wo nende te Goes in de buurt van of aan: Schipperswegeling 33, Goes Bel direct de politie via 112 Waarschuw omstanders Blokkeer direct gestolen bankpassen en creditcards Doe altijd aangifte! Voor bedrijven, waarbij het Activiteitenbesluit van de Wet milieubeheer van toepassing is, is het mo gelijk om 12 keer per jaar ontheffing te krijgen van de geluidsvoorschriften. Hierbij moet door het bedrijf gezorgd worden dat er geen overmatige hinder ont staat. In de periode van 1 tot 22 juli 2010 zijn de Goes zet zich in voor de aanleg van een nieu we aansluiting op de A58. Deze is nodig om er voor te zorgen dat Goes beter bereikbaar wordt en om verkeersopstoppingen in de toekomst te voorkomen. De gemeente is niet de enige par tij die te maken heeft met deze aansluiting. Er

Bevelander | 2010 | | pagina 8