I 20 - «WcMè JAAR DroomDomein ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL 9 I Bij aankoop van een Slaapkamer. www.droomdomein.nl i 8 ■L v 5 De Bevelander Marktconcert Goes dé Weekkrant Zeeland Seaports wordt gevormd door de haven van Borsele, Vlissingen en Terneuzen en is de derde zeehaven van Nederland op basis van zeeoverslag. In het havengebied zijn zo’n 250 bedrijven gevestigd die onder te verdelen zijn in 2 clusters: industrie en logistiek. Samen zijn ze goed voor zo’n 16.000 directe arbeidsplaatsen. De indirecte werkgelegenheid meegerekend heeft ongeveer 18 procent van de Zeeuwse werkende bevolking werk dankzij de Zeeuwse havens. De komende jaren wil Zeeland Seaports zijn positie verder uitbouwen door de ontwikkeling van grootschalige containerfaciliteiten in Vlissingen en het uitbouwen van de biogebaseerde industrie in Terneuzen. Dit moet leiden tot een groei van de zeeoverslag van 50 miljoen ton in 2020. (Foto: Dennis Rijsbergen) haven van Antwerpen kende een stijging van 13 procent, Zeebrugge had een groei van 20 procent en Gent herstelde zich zelfs met 46 procent. Rotterdam en Amsterdam moeten hun cij fers nog presenteren. GOES - Organiste Joletta Bok geeft zaterdag 31 juli een marktconcert in de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes. Op het programma staat muziek van Johann Sebastian Bach, Marcel Du- pré en Felix Mendelssohn Bartholdy. Het concert be gint om 13.30 uur en is vrij toegankelijk. Voor meer in formatie: www.muziekinde- grotekerkgoes.nl. DroomDomein WOONBOULEVARD GOES Marconistraat 32, Goes tel: 0113 - 230181 Record aantal auto’s door tunnel ELLEWOUTSDIJK - Dat het vakantieseizoen is begon nen, is ook bij de Wester- scheldetunnel goed merk baar. De afgelopen twee we ken werd het ene record met het andere gebroken. In week 27 begonnen de schoolvakanties in de eerste Nederlandse regio en in Bel gië. Er vonden in die week 117.693 passages plaats bij de Westerscheldetunnel. Een lichte verbetering van het record tot dan toe, te we ten 116.353 passages in week 30 in 2009. In week 28 werd het prille record echter alweer over troffen. Maar liefst 121.450 voertuigen maakten in die week gebruik van de Wes terscheldetunnel. Vooral in het weekend waren er sub stantieel meer passages dan normaal. De toename was vooral terug te zien in het aantal contante betalingen. Deze extra kassahandelin- gen hebben niet geleid tot oponthoud op het tolplein. Ook in de tunnel zelf en op de toeleidende wegen was er ondanks de extra passages een vlotte doorstroming. BORSSELE - De overslag van Zeeland Seaports vertoont in de eerste zes maanden van 2010 een stijgende lijn. In het eerste half jaar is bijna 16,5 miljoen ton via zee overgeslagen, ten opzichte van 13 miljoen ton in 2009. Met deze stijging van 25 procent bevindt de overslag zich weer op het niveau van het eerste half jaar van 2008. Het jaar waarin de Zeeuwse havens een recordoverslag boekten van ruim 33 miljoen ton. De stijging in de havens van Borsele, Vlissingen en Temeu- zen deed zich vooral voor in de natte en droge bulk. Dit zijn on der meer olieproducten, steen kool, ertsen en chemische pro ducten. Ook landbouwproduc ten scoorden goed. Bovendien zat ook het vervoer van auto’s flink in de lift. De stijging betrof zowel de in- als de uitvoer van goederen. De Zeeuwse havens herstellen zich sneller en krach tiger dan verwacht. Na een goed eerste kwartaal blijft de overslag zich ook na een halfjaar positief ontwikkelen. Natuurlijk is het nog te vroeg om een voorspel ling te doen voor het totale jaar want het blijft afwachten of de wereldeconomie zich in het zelfde tempo als nu zal blijven ontwikkelen. Ook de overige havens maken deze periode hun overslagcijfers bekend. De 0 c R O N vraag naar de voorwaarden Woensdag 28 juli 2010 - Pagina 49 4* Havens scoren flink beter DROOM SCOOTER CBW-erkend O I j N O s "W 1

Bevelander | 2010 | | pagina 49