Zomer in concerten Sawasdee I Druksels van Althaea Pers I I ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Steun een kind Sawasdee heeft tien nieuwe projecten Atie de Visser verdiept en verwondert zich keer op keer GOES Atie de Visset expo seert tot en met 30 septem ber bij Sanquin. afnameloca- tie in Goes. Atie ontdekte op latere leeftijd haar talent voor schilderen. Na één jaar schilderen op het ROC in Goes heeft ze in 2003 de stap genomen om naar de kunstacademie in St.Niklaas (Belgie) te gaan waar ze na een vierjarige studie in 2007 afstudeerde als bachelor in de schilderkunst. Atie kreeg les van de kunstenaar Jaques Neeve waar ze haar liefde voor de natuur teerde vast te leggen in landschappen en stillevens. Geïnspireerd door het impressionisme, realts- De Bevelander fP Arthur Adam in Panta Rhei lp dé Weekkrant Tip Hier staat een kraam met gebruikte paar- denaccessoires, er worden Aziatische producten verkocht, zoals houtsnijwerk, placemats en Boeddhabeeldjes. Verder is er een stand te vinden met brochures en voorlichting over de stichting. Bezoekers kunnen meespelen met een loterij en daarmee kans maken op een reischeque ter waarde van 600 euro. De opbrengst is bestemd voor de Stichting Sawasdee. Een bezoek brengen aan Jumpin de Weel kan van donderdag 29 juli tot en met zondag 1 augustus. Kijk voor meer informatie op www.deweelruiters.nl. Stichting Sawasdee heeft de afgelopen maanden maar liefst 10 nieuwe projecten opge start in Cambodja en Thailand en is momenteel druk bezig met het organiseren van aller hande acties om de projecten financieel haalbaar te maken. Loontjes zet zich al vanaf 1976 in voor kansarme kin deren in Thailand en Cambodja. ”We hebben in die tijd zelf twee kinderen geadopteerd uit Thailand,” legt hij uit. “Dus je krijgt affectie met zo’n land. Er heerst daar in grote mate armoede, het is echt schrijnend. Daarom zijn we toen al begonnen met actievoeren.” En daar bleef het niet bij, want een kleine 35 jaar later is Loontjes nog steeds nauw betrokken bij het reilen en zeilen van de stichting. ”De laatste 10 jaar heb ik ”De Stichting Sawasdee zet zich in om arme kinde ren en weeskinderen onderwijs te bieden", vertelt Hector Loontjes, voorzitter van de stichting. ’’Niet al leen basisonderwijs, maar ook beroepsonderwijs zodat de kinderen een vak kunnen leren. Daarvoor za melen we geld in en goederen.” De Stichting Sawasdee maakt het ook mogelijk om door middel van een finan ciële bijdrage een kind in Cambodja of Thailand een betere toekomst te geven. ”We hebben vanuit Zeeland 550 kinde ren die gesponsord worden”, vertelt Hec tor Loontjes, voorzitter van de Stichting Sawasdee. ”Het kost 165 euro per jaar en omdat wij betrekkelijk klein zijn, heb ben de mensen ook veel informatie over deze kinderen. We gaan er elk jaar naar toe. Soms nemen we pakjes mee voor de kinderen en we zoeken ook wel kinderen op van bepaalde sponsors en maken een foto.” Kijk voor meer informatie op www.cambodja-sawasdee.nl. De stichting blijft doorvechten voor een betere toekomst voor deze landen. Ter ondersteuning van de educatieve school projecten voor weeskinderen in Cam bodja is de Stichting onder meer aanwezig op het sportevenement Jumpin de Weel Nisse. er een volledige dagtaak aan, dat had ik me toen niet voor kunnen stellen. Inmiddels gaat het ook wel een beetje wegen”, geeft Loontjes toe. Toch heeft hij niet het gevoel dat hij water naar de zee draagt. "Het houdt nooit op, dat weet ik wel. Maar we heb ben zo’n ontredderd land aangetroffen. Het is maar heel matig, maar de mensen gaan echt vooruit”, zegt Loontjes stellig. Woensdag 28 juli 2010 - Pagina 45 druk - zetwerk in lood en een Visrestaurant De Polderkamer leden door Ramon de Nennie Theo van Doesburgcentrum Oost Az r Domburg Zorgcentrum Simnia textielschilderijen van Josina Buijs en keramiek van Anneke Berings Maritiem MuZEEum van zeezeilers in de Whitbread Round the world race WHiem.3 Vier schilders: Jeanny Golem- biewski, Michel Boekhoudt, Kees Roovers en Toon Truyens Zeeuwse Bibliotheek De Althaea Pers 1997-2010: Dubbelslag, Jos Swiers Vlissingen Bibliotheek’t Spui Vlissingen Foto-expositie cursisten Kun steducatie Walcheren Zeeuws Museumcafé Nanda Runge, beeldend kun stenaar De Vleeshal Stichting Beeldende Kunst Mid delburg presenteert groepsten toonstelling Psychosculptures Sanquin Celieke van der Linden, water- schilderijen Galerie De Norenburgh Zomerexpositie: Assemblages, houten- en bronzen beelden en schilderijen Hof van Buren Regine Geerse, Elly van Laatum en Diny Schuurman, schilde rijen De Drvkkery MMHC 100 jaar, New York-Am sterdam, schrijversportretten, Petra van Noort Kloostergangen Abdij Tentoonstelling Onder de hoe de van de heer, brieven uit de slavernij Synagoge, Wandelkerk, De Os- senberg Grijpskerke Expositie Samenspel, schilde rijen en textiele kunst Het Zeeuws Museum Modemetmonique Zwartvoet Indianen, De paden op, de la nen in Ruiter, Rieke van de Stoep en Eric Goede koop expositie van zeven kun stenaars heeft hij hier uit pure liefheb berij een vervolg aan gegeven. Hij kiest bewust niet voor het elke zomer door onder meer Europa, Polen, Spanje, Italië en me. symbolisme en kubisme en geboeid door de natuur, kleuren en mensen werkt ze met verschillende mate rialen. Vanaf 2000 heeft zij diverse reizen gemaakt naar onder meer Frankrijk. Italië. Griekenland. Polen. Spanje en Portugal. Veel van de indrukken die zij tijdens deze reizen heeft opgedaan, heeft zij vastgelegd op beeld en zijn een inspiratiebron voor haar schilderijen. 'Ik verdiep en verwonder mijzetf steeds weer", aldus Atie. De openingstijden van de afname locatie zijn te vinden op www.sanquin.nl onder het kopje donor. maakt daarbij in toenemende mate ook gebruik van de bij- =L Kinderdijk 56 Kunstenaarsinitiatief Mon Ca- pitaine Iedere zondag van 13.00 uur tot vanouds ambachtelijke hoog- 17.00 uur VLISSINGEN - Arthur Adam staat zondag 1 augustus om 16.00 uur in Strandpaviljoen Panta Rhei in Vlissingen. Adam is een Rechtbank Middelburg songwriter die al even meedraait in de muziekbusiness. Hij Tentoonstelling Ron Scherpe- schrijft jazzy popsongs in de richting van Joni Mitchell, Brian nisse, schilderijen Wilson, Damien Rice and Suljan Stevens en de onlangs versche nen cd Awake, werd goed ontvangen. Eerder was hij te horen bij 3FM en de Wereld Draait Door en in VPRO’s Nederpopshow, zondag is Arthur te zien bij het Nollenstrand. roro: roei deiermeuer Galerie de Blauwe Horizon Schilderijen van Arendsen VLISSINGEN - De Sint Jacobs- kerk in Vlissingen heeft donder dag 29 juli om 20.00 uur muzi- Hongarije. Toegangskaarten Gallery 48 kale gasten uit Engeland. Het zijn aan de kassa van de kerk Fotografisch werk in Prints op Suffolk Youth Orchestra geldt verkrijgbaar en kosten 7,50 eu- hout als één van de toonaangevende ro. Kinderen tot en met 16 jaar jeugdorkesten van Engeland, betalen 5,00 euro. Zij zijn niet alleen ontzettend Ook de dag erop is er een con- Mathisse populair in hun eigen regio eert in de kerk aan de Oude (met optredens voor Her Royal Markt. Organist Henk van Put- Highness, Proms in the Park), ten uit Kapelle geeft vrijdag 30 maar waren ook al te gast op juli een middagpauzeconcert. diverse podia in Europa. Het Al vele jaren organiseert de Or- orkest onder leiding van Philip gelcommissie Vlissingen een Shaw bestaat uit 92 musici van serie middagpauze-orgelcon- 13 tot 21 jaar. De jonge musici certen, ook wel marktconcerten schilderijen van San Cornelis- brengen een breed klassiek pro- genoemd, op de orgels van de Wemer gramma van de negentiende tot Sint Jacobskerk. Hiervoor wor- en met de 20ste eeuw. Zo speelt den gerenommeerde organis- het orkest onder meer werken ten uit binnen- en buitenland van Gerswin, Cuban Over- uitgenodigd. De bespelingen ture, M .Arnold, Overture Tam beginnen om 12.00 uur en du- O’Shanter en Rachmaninoff ren 30 a 40 minuten. De entree symphony nr 2. De groep toert is gratis. Galerie 't Kunstuus, Heinkens- zand Schilderijen Catrien van Sparre- tak-Geschier en beelden Corny MIDDELBURG - In de exposi- Riemens tieruimte van de Zeeuwse Bibli- daarbij behorende drukpers otheek in Middelburg is tot en - maar maakt gebruik van de met 4 september de tentoon- computer en een hoogwaardige Kamperland, Maritieme Ver- stelling De Althaea Pers 1997- laserprinter. Bovendien legt hij 2010: Dubbelslag te zien. Het zichzelf een aantal beperkingen laat een overzicht zien van het op: tekst alleen in een tekstver- werk van de Althaea Pers van werkingsprogramma en geen Middelburg Jos Swiers. Zijn druksels liggen gebruik van (tekst)kleur. Swiers Galerie-T in vitrines, bijzondere tekenin- Juli expositie met o.a. Susan gen zijn uitvergroot en sieren de wanden. De Althaea Pers is een dragen door kunstenaars, druk- private, niet commerciële druk- kers, vormgevers, fotografen en kerij en uitgeverij van hoofd- boekbinders. Het grote aantal Het Zeeuws Archief zakelijk bibliofiele uitgaven in uitgaven met werk van en over Tekeningen van het Kralenman- een beperkte oplage. De pers Anneke Brassinga, Constantijn netje, het Zeeuwse slavernijver- is in augustus 1997 uit een ze- Huygens, J.H. Leopold, Johan ker toeval door Jos Swiers uit Breuker en Theo Gootjes en de Den Haag gestart en vervolgens jaarlijkse uitgave ter gelegen heid van koppermaandag zijn daar de zichtbare voorbeelden van. Zie www.zeeuwsebibliotheek.nl.

Bevelander | 2010 | | pagina 45