Zomeravondconcert Landlust Brunch I Aan u de keuze menu Diner compleet Lezing merklappen Klankconcert in De Zandput Kampioenschap ringlopen Middagpauze orgelconcert ÖpdörpJ GOES h Zomersamenwerking €14,50 Zomerconcerten klinken in de Grote Kerk van Veere All-in, inclusief dranken RESTAURANT ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL De Bevelander WEEKMENU HEERLIJKE ZOMER 8,50 WALDKORN 1,45 5 KRENTEBOLLEN 1,35 per persoon per persoon dé Weekkrant restaurant partycentrum Het Gilde van de Betere Banketbakkers Iedere dag vanaf 17,00 uur Diverse kindermenu’s WALNOOTTAARTJE 4,95 MISS AARDBEITAART welkomstdrankje soepen luxe koudbuffet luxe warmbuffet luxe dessertbuffet koffie/thee Iedere zondag van 12.00 - 14.00 uur en van 18.00 - 20.00 uur Iedere zaterdag van 19.00 23.00 uur. Zaal open vanaf 18.30 uur. soep luxe koudbuffet luxe warmbuffet luxe dessertbuffet drankenbuffet live muziek Uw 3-gangenmenu stelt u samen uit: 3 voorgerechten 3 soepen 6 hoofdgerechten 3 desserts Kinderen t/m 2 jr gratis Kinderen 3 t/m 11 jr 10,- Kinderen t/m 2 jr gratis Kinderen 3 t/m 11 jr 19,50 Visrestaurant De Polderkamer Kamperland, Maritieme Ver koop expositie van zeven kun stenaars Middelburg Galerie-T Juli expositie met o.a. Susan Ruiter, Rieke van de Stoep en Eric Goede Het Zeeuws Archief Tekeningen van het Kralenman- netje, het Zeeuwse slavernijver leden door Ramon de Nennie Kloostergangen Abdij Tentoonstelling Onder de hoe de van de heer, brieven uit de slavernij Galerie De Norenburgh Zomerexpositie: Assemblages, houten- en bronzen beelden en schilderijen Rechtbank Middelburg Tentoonstelling Ron Scherpe- nisse, schilderijen Willem3 Vlissingen Vier schilders: Jeanny Golem- biewski, Michel Boekhoudt, Kees Roovers en Toon Thtyens Van BuitenUit Oud Sabbinge Cursisten In en Uit de Kunst exposeren De Drvkkery MMHC 100 jaar, New York-Am sterdam, schrijversportretten, Petra van Noort De Vleeshal Stichting Beeldende Kunst Mid delburg presenteert groepsten toonstelling Psychosculptures Sanquin Celieke van der Linden, water- schilderijen Anja den Ouden Sanquin Atie de Visser, schilderijen, im pressionisme, realisme, symbo lisme en kubisme Galerie 't Kunstuus, Heinkens- zand Schilderijen Catrien van Sparre- tak-Geschier en beelden Corny Riemens Nicolaaskerk Kortgene Marthy van der Werff (schilde- Kinderdijk 56 Kunstenaarsinitiatief Mon Ca- pitaine Iedere zondag van 13.00 uur tot 17.00 uur Synagoge, Wandelkerk, De Os- senberg Grijpskerke Expositie Samenspel, schilde rijen en textiele kunst Het Zeeuws Museum Modemetmonique, Zwartvoet Indianen, De paden op, de la nen in tuin Kom-Komen-Kom, keramiek GOES - Naar aanleiding van de expositie 't zijn weer Lappen en ze komen uit Kontich, België houdt het Historisch Museum MIDDELBURG - Pottenbakkerij/keramiekwinkel Aardewerk in Middelburg houdt tot en met 14 augustus weer een zomersamenwerking. Expo- VEERE - De Grote Kerk van Veere is al vanaf veraf te zien. Deze prachtige (pop)tempel voltooid als gebedshuis in 1521 dient sinds de jaren negentig als podium voor klassieke en nieuwe muziek. Regelmatig spelen hier de groten der aarden, maar vrijdag 23 juli krijgt ook de jeugd er een plek. Het Schouws Jeugdorkest onder leiding van Marien Stouten en het Duits Jeugd Orkest onder leiding van Renate Eckhardt geven vanaf 20.00 uur een uitwisselingscon- cert. Het Apollo Ensemble bestaande uit internationale topmusici is zondag 25 juli GRIJPSKERKE - De Zeeuwse Ringrijders Vereni ging viert haar 60e verjaardag met activiteiten voor alle leden. Voor de allereerste keer in de historie is 28 juli het Zeeuws kampioenschap ringlopen voor basisschoolleerlingen. Om 13.00 uur begint het bij Stal de Pagter aan de Hoge- landseweg in Grijpskerke.Er zijn drie banen en diverse lansen om mee te lopen. Burgemeester Van der Zwaag reikt om 16.30 uur de prijzen uit. Aanmelden viaringlopen@ringrijden.nl. VLISSINGEN - Het middagpauze orgelconcert in de Sint Jacobskerk in Vlissingen wordt op 23 juli Een duo van ardennerham en paté met ham Schnitzel van de chef met gebakken ui, paprika en champignons Tropische-vruchtensorbet BUTTINGE - De Middellandsezeetuin in Buttinge houdt vanaf Hof van Buren vrijdag 23 juli vanaf 13.00 uur drie dagen feest. Onder de titel Regine Geerse, Elly van Laatum Arabian Experience is de tuin van Wim Uilenbroek het podium en Diny Schuurman, schilde rijen Vlissingen Bibliotheek ’t Spui Vlissingen Foto-expositie cursisten Kun- jongste leerlingen op blokfluit steducatie Walcheren bespelen dit instrument tijdens deze avond voor de laatste keer. Ze zijn allemaal acht jaar ge worden en gaan daarna verder studeren om een koperblaas- instrument te leren bespelen. voor onder meer lekker eten, muziek, buik- en flamencodans en kraampjes. Er is een arabic lounge, kinderen kunnen leren mo zaïeken, er zijn workshops en optredens van djembe mzungu, Zeeuws Museumcafé marokaanse high tea en een oriental barbeque. De tuin is te vin- santen zijn Thea van Dijk met sieraden en Cecilia Nanda Runge, beeldend kun- den aan de Middelburgsestraat, ingang Stenen Kruisweg. Vervoort met zilverklei sieraden en keramiek, stenaar Aardewerk is open van maandag tot en met don derdag van 12.00 tot 16.00 uur. COLIJNSPLAAT - Het jaarlijkse zomeravondconcert van Brass band Wilhelmina wordt vrijdag 23 juli gehouden onder het motto Wilhelmina komt naar u toe deze zomer. Het concert be- Zeeuwse Bibliotheek gint bij goed weer om 19.30 uur De Althaea Pers 1997-2010: in de Voorstraat in Colijnsplaat. Dubbelslag, Jos Swiers Bij slecht wordt uitgeweken naar De Brug. Tijdens dit zomeravondconcert trakteert Wilhelmina haar pu bliek op zomerse klanken en bekende nummers van onder meer Tina Turner en Frank Si natra. Daarnaast geeft ook het jeugdorkest een optreden. De Overig Beveland Galerie G achttien 88 Baarland Buitenwerk - Verzending, twaalf de Bevelanden woensdag 28 juli exposanten, kunst in heggen en een lezing met als titel De col lectie merklappen uit Kontich nader belicht. Tijdens de lezing zal Hilde Schollen, oud bestuurslid van de Heemkundige Kring Kon tich, op de collectie merklap pen van Kontich ingaan, hoe deze tot stand is gekomen en aan de hand van enkele afbeel dingen wat dieper ingaan op een aantal exclusieve exempla ren. Bijzondere verhalen over de achtergrond van de merk lappen komen aan bod, waar onder een lap ontworpen en rijen, gouaches) en Hanna Bo- gemaakt door een man en een lier (keramiek) Sommigen gaan verder op de trommel. Er wordt tijdens het concert afscheid genomen van de blokfluit. Het concert van de brassband staat onder leiding van dirigent Arjo Briggeman. Na het concert van Wilhelmina verzorgd door Kees van Eersel. Hij is beiaardier van Veere. Hij speelt tijdens het orgelconcert werken van J.Pz. Sweelinck, J. E. Kindermann, J. S. Bach en A. C. Schuurman. lap uit Zeeuws Vlaanderen. Ver der komen de verschillen in het handwerkonderwijs in Neder land en België aanbod en vertelt ze meer over lapzussen. Het arrangement start om 10.30 uur waarbij de gasten ontvan gen worden met koffie en wat lekkers in het museumcafé. De lezing is van 11.00 uur tot 12.30 uur waarna het pauze is. Van 14.00 tot 15.00 start er een rondleiding in de Grote Kerk in Goes, waar de merklappen te zien zijn. Tussen 15.00 en 17.00 uur is er gelegenheid tot het bezichtigen van het Historisch Museum De Bevelanden. Prijs 10 euro per persoon inclusief entree voor het museum en consumptie. Aanmelden via secretariaat@hmdb.nl. neemt de band Massive het stokje over. Zij spelen van 21.00 uur tot 00.00 uur in de Voor straat op het podium vóór Café Juliana en Cafetaria De Linde. Brassband Wilhelmina speelt een week later op PeeRock. Voor het nieuwe seizoen kun nen er weer nieuwe leerlingen geplaatst worden voor de Al gemene Muzikale Vormingsles- SEROOSKERKE - In De Zandput in Serooskerke sen. Dit is al mogelijk vanaf 6 is zaterdag 24 juli, van 19.00 tot 22.00 uur, een jaar. De Brassband speelt regel- concert met klankschalen, gongen, trommels en matig op concoursen en festi- zang. Door je open te stellen voor klanken wor- vals. Voor meer informatie over den de zintuigen geraakt. Jan van der Stappen Wilhelmina zie legt de werking uit. Entree is 10 euro. Aanmelden: www.demuzieknote.nl. 0118-591796. om 15.30 uur te beluisteren met werken van Biber. Rossi en Bertoli. Het ensemble legt zich toe op de uitvoering van minder bekende barok- en vroeg klassieke muziek op authentieke instrumenten. Violist en artistiek leider is David Rabinovich, bekend van onder meer Ton Koop- mans Amsterdam Baroque Orchestra. Orchestra of the Age of Enlightenment en het Kings Consort. Op het pro gramma staat onder meer Heinrich Ignaz Franz Biber, een befaamd componist uit de barok. Kaartverkoop: 0900-3300033 en www.the- aterverkoopzeeland.nl. f I F Sfef d? Geserveerd met frites of gebakken aardappeltjes en diverse groenten Middelburg, Stationsstraat 1, tel. 0118-61 23 40 Goes, Korte Kerkstraat 15, tel. 0113-21 61 08 Grote Markt Telefoon 0113-22 79 52 32° 27°

Bevelander | 2010 | | pagina 27