II I I II Keizerlijk genieten in Oostenrijk! :k: pitytrip Antwerpen 1 Worteltaart is oranje Zondagochtend 11 juli. S ii n ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL De Bevelander www.de-bevelander.nl COLUMN I HENK SPAAN KÓWKT nt.nl/actie ga snel naar www.dewe Ga naar www.deweekkrant.nl/arjen-kookt dé Weekkrant Optredens Cd Prijzen 245 325 345 275 245 Win een 3 dagen, 2 personen Braderie Lewedorp Panorama in Kerkje van Ellesdiek Arrangement ACTIE I QLICK WIN ARJEN KOOKT I MAKKELIJK EN GEZOND Wat eten we vandaag? LEZERSACTIE I PHAROS-REIZEN VAN ANWB 6-,7- of 8-daagse All Inclusive Bad Gastein, vanaf 175,- p.p. ii ii X' Woensdag 14 juli 2010 - Pagina 37 Opgericht in zotte bui M DE KOK FOTO: JOHN DE KOK TIPS? GA NAAR... FOTO: PETER ELENBAAS 6-d 7-d 8-d Humor Dirigent en oprichter Sjaak La- roes neemt tussendoor ook de tijd om met veel humor veertig jaar herinneringen met de aan wezigen te delen. “Veertig jaar geleden hebben we de band opgericht in een zotte bui. Dat is een hele tijd voor een big band en ik ben erg trots op wat de mensen nu presteren.” KAPELLE - Na veertig jaar vol met heerlijke swingmuziek is de Kapelse dance Bigband The Evergreens nog altijd ‘In the mood’. Om dit heugelijke mijl- punt te vieren heeft de band een nieuwe cd uitgebracht onder de naam ‘40’. Een jubi leum, een nieuwe cd en voor de muzikaal leider Sjaak Laroes nog een geheimpje achter de hand was er daarom afgelo pen zaterdag alle reden om een feestje te bouwen. De zinderende zon probeerde nog de mensen uit clubgebouw Dicwale weg te houden, maar de pure passie en het plezier dat de optredens van The Ever greens kenmerkt, zorgde ervoor dat de echte liefhebbers toch aanwezig waren. Bij het inzet ten van de herkenningsmelodie komt de stemming er al snel in en worden publiek en bandle den opgewarmd voor wat nog komen gaat. 10/07-16/07 17/07-30/07 31/07-13/08 14/08-01/10 02/10-30/10 175 225 235 195 175 215 275 285 245 215 Opgericht in 1970 hebben The Evergreens vele hoogte punten gekend. Ze hebben door heel Nederland én in het buitenland opgetreden vaak ook samen met beken de artiesten zoals Oscar Har ris, The Blue Diamonds, Lee Towers en Maywood. Andere hoogtepunten waren optre dens op een wijnfeest langs de Moezel en de concert reis naar Praag. Het geluid van de band kenmerkt zich door veel blazers, drijvend op een stevige swingbeat. Het repertoire spreidt zich van dansnummers tot jazz en varieert van oude ever greens zoal ‘In the mood’ tot UB40 of Nederlandstalige klassiekers zoals ‘De Vlieger’ en ‘Dromen zijn bedrog’. lie en thee, dagelijks gebruik wellnesscentrum (incl. o.a. sauna, thermaalbad, kneipp- becken), per volbetalende: wellness-tegoedbon van 10, lx gebruik solarium, lx magneetveldtherapie, Gastein card met o.a. gratis begeleide wandelingen, en korting op thermische baden en berg- bahnen. Voor deze verdiensten krijgt Laroes uit Kapelle een Konink lijke Onderscheiding en wordt benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Ontroerd en verbaasd spreekt Sjaak Laroes zijn dankwoord uit. Het officiële gedeelte is nu voorbij, het is tijd voor een vrolijke noot samen met oud leden. in Zeeland. “Ondanks tegensla gen heeft hij altijd volgehouden en gestimuleerd”. LEWEDORP - In en rondom het dorpshuis wordt zater dag 17 juli tussen 10.00 en 17.00 uur de Lewedorpse braderie. Behalve een groot schalig aanbod van de meest uiteenlopende artikelen, wordt er raku gestookt (oude Japanse stookstijl) en zijn er demonstraties glasfuseren en aardewerk draaien. Kin deren kunnen hun gezicht laten schmincken en er zijn springkussens. ELLEWOUTSDIJK- Wie niet in de gelegenheid was om het ‘Panorama van Wemel- dinge’ te bekijken, kan dat nog doen in het Kerkje van Ellesdiek in Ellewoutsdijk. Henk Bisschop maakte het achttien meter lange kunst werk voor het bezoek van Koningin Beatrix aan We- meldinge. Ook ander werk van Bisschop wordt tentoon gesteld. Het kerkje is open vanaf zondag 4 juli, op elke woensdag- en zondagmid dag van 13.30 -16.00 uur. De toegang is gratis. Voor meer informatie: 0113-548257 of kerkje@ellesdiek.nl. De nieuwe cd van The Ever greens heet toepasselijke ‘40’. Het album bevat een col lage van swingnummers zoals ‘Basie, Straight Ahead’ en ballades als ‘Sophia’ en ‘Over the Rainbow’. De cd is verkrijgbaar via www.big- band-evergreens.nl. 5x Zin in een ritje met de tijdma chine? In Bad Gastein stapt u terug in de tijd van de kortin gen en keizers! In dit kuur oord met z’n geneeskrachtige bronnen heerst nog een aris tocratische sfeer. U kunt er badderen in de ba den waar keizerin Sissi kwam ontspannen. Maar ook prach tige wandelingen en excursies maken: Bad Gastein ligt mid den in de ongerepte natuur van Nationaal Park Hohe Tau- em. Bij dit arrangement zijn zeer veel extra’s inbegrepen! Kinderkorting Bij 2 volbetalenden op de kamer; kinde ren t/m 14: 100% korting; kinderen 15 jaar en ouder: 10% korting. Prijzen in p.p. Niet inbegrepen: reserveringskosten, toeristenbelasting en kosten calamitei tenfonds. Uw verblijf U verblijft in het elegante 19e- eeuwse hotel Weismayr, in Bad Gastein. Dit hotel combineert de flair van de keizertijd met het com fort van nu! U verblijft in een kamer met o.a. bad of douche, toilet, tv, föhn en kluis Nog nooit eerder heeft een zondag zo in het teken gestaan van de kleur oranje. In 1974 liepen we nog niet in oranjeshirts. Wel konden vrouwen en meisjes dat jaar in de winkel van 'Cruijff Sports' op de Elandsgracht in Amsterdam bij de broer van Johan oranje jurkjes kopen. Die Henny was zijn tijd ver vooruit. Hier in Frankrijk zullen we het oranjegevoel uit onszelf moeten halen. Het zoontje van de buren loopt in het shirt van ‘Les Bleus'. Mijn dochter belt. “Pap, het is een zaak van leven en dood. Heb je nog ergens een oranje shirt? Ik durf anders echt de straat niet op", zegt ze. “Kijk in de kast op mijn werkkamer. Misschien ligt er nog een oranje shirt met Holland is OKerop en een rood-wit-blauw molentje.” Intussen denkt mijn vrouw na over het diner. Ze overweegt om te beginnen met wortelsoep. Ik gru wel een beetje. Russische salade dan? Wortel, biet en aardappel: oranje, rood en wit, aangemaakt met olie en schijfjes augurk. Dat klinkt beter. Het toetje weet ze al: worteltaart. Het hoofdgerecht zal bestaan uiteen wortelsoufflé! Dat gaat zo. Eerst de wortels zachtjes laten ko ken in bouillon. Intussen een boter en bloemsausje slaan. Dan de worteltjes fijnmalen en door de roux heen doen. Dan eigeel toevoegen. Het eiwit slaat ze stijf, crème fraiche erbij en het geheel een halfuur in een vooraf sterk verwarmde oven. Na vijf minuten de oven iets lager zetten. Alles doen om niet aan de wedstrijd te denken. Zondagmiddag. De spanning is bijna niet meer te harden. In 1974 was de finale om vier uur. Ik stond toen op om een uur of elfen ben gaan wandelen langs het IJ. Voordat je het wist was het zover. Waarom begint de finale nu zo laat? Ik houd het niet meer uit, loop over het pad naar de buren en weer terug. De buren snappen niet veel van mij. Reageren op de column? Ga naar www.deweekkrant.nl/spaan Informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/weekkrant of via 0900 -365 65 65 (20 cpm, max. 10,- per gesprek) Zoekcode 32459 Inbegrepen 5/6/7 x overnachting met ontbijtbuffet (incl. bio-hoek), 5/6/7 x middagsnack of lunchpakket, dagelijks koffie, thee en versnapering, ijs voor kinderen! 15-16 uur), 5/6/7 x driegangen-keuzeme- nu met saladebuffet, dagelijks drankjes van 10.00 - 20.00 uur, incl. bier, wijn, limonade, kof- Sjaak Laroes is de drijvende kracht achter The Evergreens. Hij kreeg voor zijn werk een Konink lijke Onderscheiding. Niet alleen de band is jarig, er lijk is er ook een boeketje voor zijn ook een aantal leden die veertigjarig lid Sjaak Laroes en hun twintigjarig jubileum vie- de welverdiende hulde voor veertig jaar muziek schrijven en tomeloze inzet. ren. Daarom komt na de over handiging van de nieuwe cd aan Burgemeester Siebe Kra- Het geheim hangt nog altijd in mer zoon Serge Laroes aan het de lucht wanneer burgemeester woord om deze jubilarissen in Siebe Kramer nogmaals aan het het zonnetje te zetten. woord komt. Hij spreekt jubi laris Sjaak Laroes toe en heeft Liefde vooral veel lof voor de wijze Vriendschap is naast de liefde waarop Laroes anderen stimu- voor muziek de drijvende kracht leert en zijn vele activiteiten van The Evergreens. Natuur- voor veel muziekverenigingen I* I

Bevelander | 2010 | | pagina 37