VVWJKUTO De Seat Ibiza is terug en hoe! Seat aanwezig bij 3e Groove to Chill Toyota's voor nieuwe oplei- 55fÖS]ELNBEDRIJF dingen Verkeersschool Dek i t Dek Verkeersopleidingen uit Goes heeft samen met het CBR een nieuwe lesmethode ontwik keld: Smartpack. Toyota-dealer De Jonge heeft de vier bijpas sende Toyota's Auris geleverd. Dek Verkeersopleidingn uit Goes heeft een naam hoog te houden als het gaat om innovatief lesgeven, al sinds de oprichting van de opleidin gen houdt directeur Ko Dek, samen met zijn instructeurskorps, de vinger aan de pols voor wat betreft verbete ringen in het rijonderwijs. Door Marina Meijers De Ibiza is terug, groter dan ooit. Om precies te zijn 138 li ter groter. Bovendien is er van af volgende maand de SEAT Ibiza 1.2 TDI Ecomotive, een auto met voordelen want je betaalt géén BPM en géén wegenbelasting. Maar nu terug naar het type waar wij deze ochtend in rijden, de Seat Ibiza ST 1.4 Style. Een auto die je de vrijheid geeft alles mee te nemen wat je nodig hebt, verpakt in een verfrissend modern sportief design. De nieuwe Ibiza ST combineert de sign, technologie en ruimte. Je hebt meer ruimte tot je beschikking, maar de wagen behoudt wel degelijk zijn sportieve karakter. Het is geen ver- Smartpack Samen met het Centraal Bureau Rij vaardigheidsbewijzen CBR heeft Dek de methode Smartpack ontwikkeld. „Bij deze methode begeleidt één instructeur maximaal 6 leerlingen. Na een uitgebreide test door een in structeur gaan leerlingen twee-aan- twee zelfstandig op pad in een auto. Uiteraard niet op de openbare weg, maar op ons afgesloten oefenter rein,” legt Ko Dek de nadruk op de veiligheid van de cursisten. Deze leerlingen zijn om beurten leer ling en instructeur. Aan de hand van een instructiekaart met stappenplan leren ze elkaar de auto te besturen. Ze zijn hierbij op zichzelf aange wezen en hebben niet het vangnet Ruimte De Ibiza ST is 18 centimeter langer dan de gewone Ibiza, waardoor hij op een totale lengte van 4,23 meter komt. Kinderstoeltje en kinderwagen kunnen met gemak mee, ook dat hebben we getest en de kofferbak van een instructeur die het stuur kan overnemen. Hierdoor werken de leerlingen zeer zelfstandig en geconcentreerd. Hoewel het wellicht een onorthodoxe methode lijkt, is hij didactisch volledig onderbouwd en werkt hij fantastisch" Goedkoop Dat deze methode zijn vruchten af werpt is duidelijk geworden. In één dag hebben de meeste leerlingen de auto’s prima onder controle. Ko Dek gaat verder: ’’Waar nodig stap pen na deze dag de leerlingen nog met een instructeur in de auto, om individueel de laatste puntjes op de i te zetten. Al met al wordt hiermee de volledig cursusduur stevig ingekort, wat zeker financieel het nodige kan schelen voor de leerlingen. We pra ten over een besparing van al gauw de helft van het lesgeld” Toyota Zonder het vangnet van de instruc teur? „Nou, niet helemaal: het blijven tenslotte leerlingen en er kan altijd iets gebeuren. Wij als Dek Verkeersopleidingen nemen onze verantwoordelijkheid serieus.” De relaties tussen Verkeersschool Dek en Toyota De Jonge zijn spreek woordelijk goed. Vestigingsmanager Alex Vermare van Toyota de Jonge heeft de vier Toyota’s Auris afgeleverd. Het zijn vier mooie, witte 1400 cc Diesels. Moderne diesels, met de kracht van waarvoor vroeger een tweelitermotor nodig was. Ko Dek: „In eigen be heer hebben we ze aangepast voor onze Smartpack-cursussen. Via een draadloos systeem kunnen onze instructeurs de pedalen in de auto pneumatisch bedienen en zo waar nodig ingrijpen.” biedt maar liefst 430 liter ruimte. Door de in delen neerklapbare ach terbank passen zelfs lange spullen achterin. Maximaal is er 1.164 liter mee te nemen en de lage tildrempel maakt het natuurlijk wel erg mak kelijk. Voorin is meer dan voldoende beenruimte en gelukkig zien we ook aan het interieur dat comfort en sportiviteit prima te combineren zijn. Derde editie Dat kan ook niet anders met een programmering als van dit jaar: tien uur muziek, zestien dj’s en drie areas zijn de hoofdingredienten voor deze editie van Groove to Chill. Op 17 juli kan er weer genoten wor- Met de derde editie van Groove to Chili weet ondertussen publiek uit heel Nederland en Belgie het festi- valterrein te vinden. groter, hij wordt ook uitgerust met een lange lijst veiligheidsvoorzie ningen. Met hoofd- en zij-airbags voor de bestuurder en passagier en een waarschuwing voor vergeten veiligheidsgordels. Op de achterbank zorgen de Isofix aansluitingen er voor dat zelfs de kleinste passagiers op hun plek blijven. Voor een nog betere en veiligere wegligging kan de Ibiza ST worden uitgerust met het Elektronisch Stabiliteits Programma (ESP) en XDS. En de meest verlichte den van een heleboel fijne muziek op het grasveld aan de Binnenhaven in Scheldestad. Het hoofdpodium staat ‘s middags in het teken staan van fijne house. In de avond swingende techno en met nog twee tenten waarin een andere style wordt gedraaid, voor ieder wat wils. Zie de rest van de “line-up” op www.groovetochill.nl. Ook tickets zijn op deze site te koop. SEAT en Autobedrijf Melse, partner van Groove to chili hoort bij zo’n festival en daarom rijdt er ter pro motie van dit event een Groove to chill promo-auto van Autobedrijf Melse rond. Joop Aarnoutse van Seat Melse vind daar het zijne van: „Mooie muziek, mooie mensen, mooi weer: er zijn meer dan genoeg ingrediënten om zaterdag 17 juli te komen kijken in de Binnenhaven van Vlissingen.” veiligheidsvoorziening zijn de optio nele Bi-xenon koplampen met AFS. De koplampen draaien mee met de bewegingen van het stuurwiel waar door je zicht in de bochten toeneemt. De nieuwe Seat Ibiza ST is er in drie verschillende uitvoeringen: de Refe rence, de Style en de Sport. De Ibiza ST Reference is standaard voorzien van in hoogte verstelbare voorstoe len, elektrisch bedienbare portier ruiten voor, centrale vergrendeling met afstandsbediening en een Radio/ CD/MP3-speler aan de stuurkolom, 4 luidsprekers en een aux-in aan sluiting. Dit type is er vanaf 14.395 euro. De 1.2 Style is er vanaf 15.895 euro. De naam Style zegt eigenlijk al les over het uitrustingsniveau van de Ibiza ST, de perfecte balans tussen stijl en luxe. In vergelijking tot de Re ference is de Style-uitvoering extra voorzien van ondermeer airconditio ning, cruise control, elektrisch ver stelbare, verwarmbare en inklapbare buitenspiegels en lichtmetalen 15” velgen. De 1.6 TDI Sport is er vanaf 22.995 euro en heeft bijvoorbeeld naast de extra’s die de Style biedt, nauwsluitende sportstoelen, donker- getinte ruiten achter en climatronic. Meer informatie over deze nieuwe Seat bij Autobedrijf Melse in Vlis singen en Autobedrijf Blankestijn in Goes. el Didaktiek Ko Dek vertelt. „Niet alleen de veran derende onderwijsinzichten vragen om een steeds verder toegespitse di daktiek van onze instructeurs, maar ook het veranderende verkeersbeeld en de toegenomen technologische ionnovaties in de hedendaagse au to’s vinden hun weerslag op onze manier van lesgeven. Ooit begon nen de rijopleidingen met één les per week. Niet meer en niet minder, Veiligheid De nieuwe Ibiza ST is niet alleen rassing dat Seat het gamma heeft uitgebreid met deze derde car- rosserievariant. Het is een logisch vervolg op de al tijden niet meer leverbare Cordoba Vario. De nieuwe ST is een echte Seat die dankzij het Arrow Design duidelijk binnen het familiegezicht past, de achterzijde heeft wel een kenmerkend nieuw uiterlijk gekregen. Vlissingen staat wijd en zijd bekend als dé festivalstad van Zeeland. Aanstaande zaterdag draagt het festival Groove to Chili daar zijn steentje aan bij. Seat Melse is partner van het festival en verhoogt de feest vreugde met een bijzondere auto. iedereen leste in hetzelfde tempo.” Maar de tijden veranderen en Ver keersschool Dek verandert mee. ’’Ondertussen is bekend geworden dat door zeer intensief te trainen leerlingen met minder lessen beter leren autorijden. Los van het voor deel in tijd, levert zoiets natuurlijk ook een financieel voordeel op.” Woensdag 14 juli 2010 - Pagina 29

Bevelander | 2010 | | pagina 29