Creatief feest Goes I I Openbare kennisgevingen gemeente Goes In gesprek over verantwoordelijk burgerschap Tentoonstelling Afrikaanse rituelen I Vraagbaak helpt Senioren bij administratie Kaarten, kralen, albums, slippers en nog meer... ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL De Bevelander dé Weekkrant Informatiepagina woensdag 19 augustus 2009 Goes lallen in Goes is de workshop VAM HET JAAR 2009 Vergunningen/ontheffingen APV en bijzondere wetten kerst krijgen dan ook speciale aandacht tijdens de beurs. Zo wel de beginnende als meer ervaren hobbyist kan aan de slag om te shoppen, inspiratie op te doen en de nieuwste technieken te proberen. Spe- ciaal voor de creatieve vakan tieganger en uiteraard voor al le liefhebbers wordt een 'Kra len Sieradenplein' ingericht. Vol kramen met sieraden, kra len en materialen om zelf sie- Tijdens de hobbybeurs in de Zeeland-T slippers pimpen te volgen. raden te maken. Bovendien zijn er workshops zoals slip pers pimpen, wrap-armban- den maken, glaskralen bran den en kettingen van fietsban den maken. Van 20 tot en met 22 augustus zijn hobbyisten welkom tussen 10.00 en 17.00 uur. Volwassenen betalen 7 euro entree. Kinderen tot en met 12 jaar betalen 5 euro voor een kaartje en krijgen daar voor ook nog eens gratis workshops en een leuke ver- rassingstas. Voor mannen is de toegang gratis. Info: www.knotsgekkekaartenda- gen.nl. Hier kan men terecht om een kortingsbon van 1,50 euro te downloaden. GOES - De Zeelandhallen in Goes worden van van 20 tot en met 22 augustus het creatieve walhalla voor kaartenmakers en scrappers. De nieuwste technieken en materialen zijn samen met workshops, de monstraties en verkoopkra- men de ingrediënten voor de Knotsgekke Kaarten- en Scrapdagen. Dit evenement, inmiddels al jaren een begrip in ’s-Hertogenbosch en Zwol le, heeft er nu Goes als derde beurslocatie bijgekregen. Ook al vallen de mussen van het dak, de eerste kerstkaarten worden deze zomer al ge maakt. Tips, trends en tech nieken voor een creatieve cfl Ontheffingsprocedures www.goes.nl>actueel>Info Goes Woensdag 19 augustus 2009 - Pagina 8 J •••••••••••a* Met ingang van 20 augustus tot en met 30 sep tember 2009 liggen de ontwerpbesluiten om de gevraagde bouwvergunningen en ontheffingen te verlenen, met de daarop betrekking hebbende stukken, zes weken ter inzage. Gedurende deze ter mijn kunnen belanghebbenden naar keuze schrifte lijk of mondeling een zienswijze over de ontwerp besluiten naar voren brengen bij burgemeester en wethouders. Voor het geven van een monde linge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodzakelijk tijdig een afspraak te maken via telefoonnummer 249 809. een bouwvergunning en een ontheffing als be doeld in artikel 3.23 Wet ruimtelijke ordening van het bestemmingsplan 'Bebouwde kom Oud- Sabbinge' voor het uitbreiden van de woning aan de Prins Bernhardstraat 45 te Wolphaarts- dijk. Verleende vergunningen door de burgemeester Voor het houden van een polderfeest aan de Meestoofweg en in het Wilhelminahuis in Nederlanders vinden het gebrek aan respect en solidariteit een groot maat schappelijk probleem. Tegelijkertijd zijn we er niet zo van gediend dat de overheid ons aanspreekt op ons ge drag. Maar iemand moet het voortouw nemen. Om die reden wil het kabinet in overleg met u komen tot een overzicht van de gedeelde waarden in Nederland. Het is belangrijk voor de kwaliteit van onze samenleving om die waarden weer goed op ons netvlies te hebben.Via de website www.handvestburgerschap.nl kan iedereen meedoen aan de discus sie. De eerste discussieronde is inmid dels afgerond. In de verdiepingsronde wordt per element van burgerschap een aantal stellingen geselecteerd, waarvan u mag bepalen of deze essentieel zijn voor verantwoordelijk burgerschap. Dus hoe vindt u datje met open vizier naar de samenleving kunt kijken? We horen het graag. De stellingen zijn gebaseerd op de eerdere discussie. Doet u mee? De resultaten van de discussie komen te rug in een handzame uitgave. We laten uw inbreng en die van anderen er graag in terugzien! Steeds meer ouderen krijgen moeite met het voeren van hun administratie. Veel mensen zitten met vragen over geldzaken. Wetten, regelingen, voorzieningen en formulieren zijn voor velen ingewikkeld. Binnen de gemeente Goes biedt de Vraag baak Ouderen voor Ouderen de helpende hand. Het afgelopen jaar werden zo'n 250 hulpvragen door de ouderenadviseurs van de Vraagbaak behandeld. De verwach ting is dat dit aantal in 2009 verder zat toenemen. FOTO PR Verleende vergunningen/ontheffingen door burgemeester en wethouders: Voor een standplaats aan het Wolfertsplein in Wolphaartsdijk, voor de verkoop van friet, snacks, ijs en limonade van maandag t/m za terdag, vergunning tot 15 juli 2010 (verzonden 16 juli 2009) Hiermee komt de vergunning die verleend is op 1 juli 2009 te vervallen. Voor een standplaats op de Grote Markt in Goes voor het houden van de campagne 'Beter wel zijn van kalveren' op 2 september 2009 van 10.00 tot 17.00 uur (verzonden 11 augustus 2009). Al honderden bezoekers hebben deze week de Goes- I Afrika tentoonstelling over rituelen bezocht in de Grote Kerk, het Afrikaanse deel gaat in op de fascinerende rituelen bij de in Mali wonende Dogon. Het Nederlandse deel gaat in op de geschiede- nis van het rouwritueel in Nederland. Deze dubbeltentoonstelling is te zien tot en met 29 augustus van dinsdag t/m zaterdag van 13.00 tot 1600 uur. De toegang is gratis. Wilhelminadorp op 29 augustus 2009 van 10.00 tot 17.00 uur (verzonden 12 augustus 2009). Voor het houden van een straatbarbecue aan de Klaproosstraat ter hoogte van de nummers 33 en 35 in Goes op 12 september 2009 van 17.00 tot 24.00 uur (verzonden 10 augustus 2009). Voor het houden van Fashion Event in de Grote of Maria Magdalenakerk aan de Singelstraat in Goes op 18 september 2009 van 18.00 tot 24.00 uur (verzonden 12 augustus 2009). Voor het schenken van zwak- alcoholhoudende drank tijdens het Fashion Event in de Grote of Maria Magdalenakerk aan de Singelstraat in Goes op 18 september 2009 van 18.00 tot 24.00 uur (verzonden 12 augustus 2009). Voor het houden van een tuinfeest aan de Brugstraat 41 in Wilhelminadorp op Wie vragen heeft kan zich melden bij SMWO afd. Ouderenwerk. Vervolgens wordt één van de ouderenadviseurs ingeschakeld. Zij komen bij de mensen langs om informatie en advies te geven of om te helpen bij het invullen van formulieren. Ook kunnen zij helpen om de administratie weer op orde te krijgen. De meeste ouderenadviseurs zijn aan gesloten bij één van de ouderenbonden. Aan de dienstverlening van de Vraagbaak zijn geen kosten verbonden. Informatie en aanmelding: SMWO afd. Ouderenwerk tel. 277 179. Burgemeester en wethouders zijn van plan op basis van ontvangen aanvragen de volgende bouwvergunningen en ontheffingen te verlenen. Het betreft aanvragen om bouwvergunning die in strijd zijn met de ter plaatse geldende bestem mingsplannen en waaraan met toepassing van een ontheffing van het bestemmingsplan medewerking wordt verleend. een bouwvergunning en een binnenplanse ontheffing van een bouwregel uit het bestem mingsplan 'Bebouwde kom Wolphaartsdijk' voor het uitbreiden van de woning aan het Garde- nierhof 60 te Wolphaartsdijk; een bouwvergunning en een binnenplanse ontheffing van een bouwregel uit het bestem mingsplan 'Overzuid' voor het uitbreiden van de berging bij de woning aan de Wagnerlaan 10 te Goes;

Bevelander | 2009 | | pagina 8