I I dag van de LecrpUcht Planten van bomen in het Hollebolleweidje gemeente Goes Weekend Amateurkunst Uit raad en commissie van 12 maart School? Bekijk 't...eens anders! Fairtradeproducten op Goese basisscholen Vergadering gemeenteraad en raadscommis sie 26 maart Informatiepagina woensdag 18 maart 2009 Goes r~ i L. Quick scan Goese Polder In november 2008 heeft Groenlinks een voor- Op woensdag 11 maart hebben leerlingen van de Beatrixschool en wethouder J. Adriaanse struik jes en fruitbomen geplant in het Hollebolleweid je aan de Watervlietweg in de wijk Ouverture in Goes. Het plantwerk doet de gemeente in samen werking met Stichting Landschapsbeheer Zeeland Voor de tweede keer organiseert de gemeente Goes het WAK, het Weekend van de Amateur kunst. Op vrijdagavond 15 en zaterdag 16 mei zal de binnenstad bruisen van allerlei vormen van amateurkunst. De huidige editie van het Goese WAK staat zoveel mogelijk in het teken van 'Goes Op donderdag 19 maart is het de Dag van de Leerplicht. Dit jaar is het thema: School? Be kijk 't...eens anders! Tijdens de Dag van de Leerplicht staan leerlingen, ouders en leer krachten stil bij het feit dat kinderen in Nederland het recht hebben om zich te ontwik kelen en een diploma te halen. en en te in Afrikajaar'. Muzikanten, beeldend kunstenaars, dansers, verenigingen of solisten kunnen zich tot 12 april opgeven om mee te doen aan het week end. Dit kan door een e-mail te sturen naar l.theune@goes.nl master en de Holtkampschool) met betrekking tot de leerplicht verzorgd. Verder ontvangen alle scholen voor basis- en voortgezet onder wijs een attentie op de dag zelf. Meer informatie over leerplicht kunt u vinden op www.goes.nl. Financiële ontwikkelingen 2009 - 2012 De commissie heeft gesproken over de finan ciële vooruitzichten voor de jaren 2009-2012. Door de economische crisis wordt de rijksuitke- ring vermoedelijk lager, komen er minder leges binnen en vragen meer mensen een uitkering aan. Dit is voor het college aanleiding geweest om nu al maatregelen te nemen. Deze houden in dat vacatures niet vervuld worden tenzij dit onoverkomelijke problemen geeft. Verder wor den, daar waar mogelijk, de budgetten met 10% verlaagd. De raadscommissie kan instemmen met deze maatregelen. Prestatieafspraken RWS-gemeente Goes 2009 - 2012 Alle fracties zijn vol lof over de nieuwe presta tieafspraken die de gemeente met woningbouw corporatie RWS heeft gemaakt. Met name de aandacht voor sociale woningbouw en regelin gen voor starters op de woningmarkt sprak de partijen aan. Wethouder Dieleman stelde dat RWS met deze afspraken laat zien dat zij maat schappelijk verantwoord ondernemen. www.goes.nl>actueel>Info Goes stel ingediend voor het knippen van de Troel- stralaan en het verplaatsen van het benzinesta tion. De raad wilde een onderzoek naar het idee van Groenlinks. Volgens die 'quickscan' kost het alternatief van Groenlinks 500.000,- meer dan het college heeft uitgetrokken voor herin richting van het kruispunt. CDA, VVD, PvdA en SGP/ChristenUnie vonden het alternatief te duur. D66 steunde het plan van Groenlinks. Goes is Fairtrade Gemeente. Op maandag 9 maart overhandigde een jurylid van de Fairtrade Gemeente campagne de titel officieel aan burgemeester Dick van der Zaag. De gemeente Goes heeft aantoonbaar ge maakt dat de lokale overheid, bedrijven, organisaties en consumenten bijzonder veel aan dacht besteden aan fairtrade. De supermarkt Jumbo heeft speciaal voor deze feestelijke week een fairtradepakket samengesteld. Dit pakket krijgen alle Goese basisscholen om ze zo te laten kennismaken met de producten. Natuurlijk in de hoop dat de leerkrachten op school voortaan Fairtrade koffie en thee gaan schenken. Deze pakketten worden deze week naar alle basisscholen gebracht. Herinrichting Louise de Colignylaan In de commissievergadering van 11 december 2008 hebben bewoners van de Louisse de Colig nylaan "Met de raad om tafel" gesproken over de herinrichting van hun straat. Afgelopen don derdag is nogmaals over dit onderwerp gespro ken. De fracties van CDA, Groenlinks, SGP/ChristenUnie en D66 steunen het plan van het college om de laan als een 30 kilometer zone in te richten. De PvdA en VVD houden be denkingen en vinden dat onnodig geld wordt uitgegeven. L Tijdens de hamerraad van afgelopen donderdag is de heer S. de Fouw beëdigd als lid van de ge meenteraad voor de PvdA. Verder werden me vrouw W.M.C. Heesters-Lavrijsen, de heer E.Wagter en de J. Coossen benoemd tot nieuwe leden van de Culturele Raad Goes .De raad heeft het bestemmingsplan "De Poel I, III en IV" vastgesteld en ging akkoord met de herin richting van de Adenauerstede. Ook met de ver volgrapportage van het Movisierapport (een rapport over wat Goes te bieden heeft aan soci ale voorzieningen in de brede zin van het woord) werd ingestemd. De meerderheid van de raad stemde in met de Uitstallingsverordening Goes 2009. Groenlinks stemde tegen dit be sluit. School? Bekijk 't eens anders! Naar school gaan is niet alleen een plicht maar vooral ook erg leuk. Om zoveel mogelijk leerlingen leerkrachten op het primair, voortgezet middelbaar onderwijs hiervan bewust maken, organiseert de gemeente Goes samenwerking met de andere gemeenten in de Oosterschelderegio een actie. Met betrekking tot het project' Kansen voor de Goese Polder', worden drie gastlessen op het basisonderwijs ('t Noorderlicht, de Twee- 19.30-19.45 uur Hamerraad Tijdens de Hamerraad komen onderwerpen aan de orde waarover niet gediscussieerd wordt. De agendapunten zijn: Wijziging verordening cliëntenparticipatie 2009, Prestatieafspraken RWS- gemeente Goes 2009-2012, Financiële ontwikkelingen 2009-2012 en Versneld afschrijven investeringen met maatschappelijk nut. 19.45-20.15 uur Met de raad aan tafel Dit is het inloopspreekuurtje voor de raad. Wanneer u de raad uw visie laten horen, meldt u zich bij het begin van de vergadering. U kunt dan tijdens 'Met de raad aan tafel' uw verhaal doen en meepra ten met de raadsleden over een onderwerp. U kunt ook een onderwerp aan de orde stellen dat niet op de agenda staat. Er zal niet altijd direct antwoord gegeven kunnen worden, maar in dat geval komt het onderwerp de volgende keer terug. Aan het begin van de commissievergaderingen kunt u inspreken over het betreffende agendapunt. 19.45-20.15 uur Agendacommissie Deze commissie bereidt de agenda voor de volgende vergadering voor. Verder vergadert de commissie informerend en meningvormend in verschillende kamers. 20.15 - 21.15 uur Kamer A (raadszaal) Masterplan aanlichten 20.15 - 21.15 uur Kamer B (bestuurskamer) Omvormen Goese Sportraad 21.15 - 21.45uur kamer C (raadszaal) Wijziging subsidie zonne-energie cH r Seaside Rendez vous

Bevelander | 2009 | | pagina 8