Afr* Winter is begonnen Sfeerverlichting Grote Markt Uitwisseling Oeganda Goes Uit de gemeenteraad en de commissie van 20 november Vacatures Steunpunt Mantel zorg en vrijwilligerswerk Energiebesparingsmarkt in studio's ZeelandNet Waarschuwing blauwalg Goese Vesten ingetrokken Geen inzameling oud papier 5 december Verbetering verkeers veiligheid Nansenplein ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL De Bevelander YlkA dé Weekkrant GOES - De afgelopen dagen was het flink koud. De sjaals, mutsen en handschoenen konden weer uit de kast worden gehaald. Dat de winter nu echt is begonnen is duidelijk te zien op deze foto's. Woensdag 26 november 2008 - Pagina 8 <1wil. nr Vorige week heeft wethouder Dieleman de nieuwe sfeerverlichting in de bomen op de Grote Markt ontstoken. De verlichting van de bomen is een initiatief van de horeca in samenwerking met het OOG. De ge meente ondersteunt dit in het kader van het Masterplan Binnenstad. Een werkgroep die in het leven geroepen is om meer sfeer in de binnenstad te brengen, heeft de verlichting van de bomen op zich ge nomen. In de winkelstraten is inmiddels ook sfeerverlichting in de vorm van kroonluchters aangebracht. De kerstboom voor het stadhuis komt ook weer terug. Daarnaast zal StichtLicht na Sinterklaas weer zorgen voor de spiegelbollen achter de ramen van het stadhuis en de kerstverlichting van de televisietoren. Op vrijdag 28 november as. wordt in het kader van de Zeeuwse klimaat- week in de studio's van ZeelandNet van 17.00 tot 21.00 uur een ener giebesparingsmarkt voor huishoudens gehouden. De markt wordt georganiseerd door de Zeeuwse Milieufederatie, DELTA NV en het Milieu Educatie Centrum de Bevelanden. Tijdens de bijeen komst wordt onder andere energie- en besparingsadvies gegeven, wordt verteld over hoe u uw woning klimaatbestendig kunt maken en kunt u zich opgeven voor de campagne 'het Nationale Klimaatstraat- feest' (waarbij u met uw gehele straat aan de slag gaat om energie én geld te besparen). Het complete programma vindt u op www.zmf.nl en op www.delta.nl/klimaatstraatfeest. Kinderen zijn ook van harte wel kom, voor hen zijn speciale activiteiten georganiseerd. De waarschuwing om contact met het water in de Goese Vesten te ver mijden is niet meer van kracht. Uit de metingen blijkt dat de waarden weer onder de norm liggen. Dit betekent dat mens en dier gewoon weer met het water in contact kunnen komen. Ontmoeting met Els van Teijlingen uit Goes Op 14 november reisde een Goese delegatie op uitnodiging van VNG Inter national naar Oeganda voor een uitwisselingsproject met het Oegandese district Kamuli. De delegatie bestond uit burgemeester Van der Zaag, wet houder Sophie van 't Westeinde, raadslid Gert van der Slikke, Albert Boon man en Cock van den Wijngaard. Allereerst is een bezoek gebracht aan het weeshuis voor aidskinderen in Soroti, dat wordt geleid door Els van Teij lingen uit Goes. De burgemeester van Soroti was daar ook bij. Vervolgens hebben Els van Teijlingen, burgemeester Van der Zaag en de burgemeester van Soroti in een radio-uitzending verteld over het project, in relatie tot de Millënniumdoelen. In verband met de sinterklaasviering wordt er op vrijdagavond 5 december geen papier ingezameld in Kattendijke en Wil- helminadorp. In plaats daarvan worden de papiercontainers in Kattendijke en Wilhelminadorp op donderdagavond 11 decem ber geleegd. Een pianiste voor een koor (581) Telefoniste/receptioniste bij een instelling voor dagbesteding (574) Winkeldames/heren voor Terre des Hommes (517) Stepsleid(st)er (578) Bestuurslid met boekhoudkundige en financiële taken (582) Diverse vrijwilligers voor een zorgcentrum met spoed (70) Docente-Nederlandse les voor allochtone vrouwen (352) Individuele computerhulp voor het programma Lunar (570) Kleding sorteerders voor het Leger des Heils (377) Ons adres is de 's-Heer Elsdorpweg 12 in Goes. Er zijn ongeveer 250 va catures waaruit u kunt kiezen. Op dinsdag en donderdag is het inloop spreekuur van 9.30 tot 12.30 uur. Wilt u liever op een ander moment langskomen dan kunt u ons daar voor dagelijks bellen van 9.00 tot 17.00 uur tel. 27 71 22. Indien u als organisatie een vrijwilliger zoekt, dan kunt u bij het Steunpunt (gratis) een vacature plaatsen. E-mail vrijwilligers@smwo.nl.Website www.smwo.nl voor meer vaca tures. Ontmoeting met de Nederlandse en Oegandese gemeentes Het doel van het bezoek was samen met een Oegandese gemeente een projectplan voor de kennisuitwisseling te maken. De andere deelnemende Nederlandse gemeenten zijn Gemert-Bakelen De ronde venen. De gemeen tes wordt gekoppeld aan een Oegandese gemeente of district. Goes is ge koppeld aan Kamuli. Onder leiding van vertegenwoordigers van de Vereni ging Nederlandse Gemeenten (VNG) (die het millenniumproject hebben bedacht), is gewerkt aan de opzet van het Goes-Kamuli-project. Het ging erom problemen in beeld te brengen en oorzaken en de effecten. Dat lijkt simpel, maar "voor je het weet ben je vanwege het aidsprobleem con dooms aan het uitdelen op straat. Wij schijnen er last van te hebben om in oplossingen te denken. Het ging juist om de onderliggende oorzaken", zoals een van de Goese vertegenwoordigers het verwoordde. De Goesena- ren kregen schokkende feiten te horen, zoals de kindersterfte van kinde ren tot 5 jaar, die 13,7 procent is. Half augustus was het water in de Vesten veranderd in een groenblau we massa. Het bleek om blauwalg te gaan. Hoewel er in eerste instan tie geen gevaar was voor de volksgezondheid, raadde het waterschap af om honden te laten drinken van het water. Eind augustus is dit ad vies aangescherpt door algeheel contact met het water te vermijden. Wekelijkse metingen vertoonden een te hoog gehalte aan potentieel toxische cyanobacteriën (blauwalg). De laatste weken is het gehalte weer onder de norm. In 2005 is op het kruispunt A.Fokkerstraat-Nansenbaan de ro tonde Nansenplein gerealiseerd. In een relatief korte periode na ingebruikname van de rotonde is er een aantal ongevallen met fietsers geweest. Om dit te voor komen heeft de gemeente Goes de mogelijkheid voor het aanleg gen van fietstunnels onderzocht. In dit onderzoek is tevens aan dacht besteed aan de files die in de ochtend- en avondspits in de omgeving van het Nansenplein staan. Gebleken is dat fietstunnels in derdaad mogelijk zijn, maar door ruimtegebrek moeilijk inpasbaar en daardoor erg duur. Naast een oplossing met fietstunnels is ook een aantal andere varianten uit gewerkt waarbij zowel de ver keersveiligheid als de doorstro ming wordt verbeterd. Alle varianten zijn op 20 november aan de Gemeenteraad gepresen teerd. Binnenkort zal een beslis sing worden genomen welke vari ant daadwerkelijk zal worden uitgevoerd. Heeft u vragen over de waterkwaliteit, stel ze dan gerust via info@wze.nl of bel met tel. 62 10 00. Info Goes Woensdag 26 november 2008 G O 6 S Tijdens de hammerraad afgelopen donderdag is besloten om een inci dentele en structurele subsidie aan Sportpunt Zeeland van 963.257,-; en 15.000,-; te verstrekken om de realisatie van de -** turnvoorziening en een dubbele gymvoorziening mogelijk te maken. Dit is nodig in verband met de nieuwbouw en uitbreiding van het CIOS. Verder heeft de raad Verordening materiële financiële gelijkstelling onderwijs en het Bestemmingsplan 'Zuidelijke Randweg Wilhelmina dorp' vastgesteld. Tot slot werd de heer L. Openneer benoemd tot steun fractielid van de SGP/ChristenUnie. Tijdens de commissie werd meningvormend gesproken over het Be stemmingsplan Riethoek. Van het spreekrecht maakten de heren J.S. Janse en P.3. Pieterse gebruik. De heer Janse vroeg aandacht voor de waterafwikkeling de omgeving. De heer Pieterse wilde de procedure stilleggen om voor de verkeersafwikkeling vooral in de Buijs Ballot- straat een goede oplossing te vinden. Alle fracties vonden het plan Riethoek een mooi en aanvaardbaar plan maar waren van mening dat zowel naar de waterafwikkeling als naar een oplossing voor het verkeer in de Buijs Ballotstraat gekeken moet worden. Wethouder Dieleman zegde toe binnenkort met een advies naar de gemeenteraad te komen waarin goed gekeken is naar alternatieven voor de verkeersafwikkeling. Na afloop van de commissievergadering informeerde wethouder Diele man de gemeenteraadsleden over de fietserstunnels bij het Nansen plein.

Bevelander | 2008 | | pagina 10