I Miniatuur Walcheren vanaf I 15 maart dagelijks geopend! Wat is kwijtgescholden durfkapitaal? Paasbrunch op Ie en 2e paasdag bij Speelcircus Bambini I Drive in shows. Mosselmeiden op de barricaden voor behoud mosselvisserij De Bevelander Elies, Shanice, Issey, Celine, Evelien en Anouk voor de Yerseke 55. dé Weekkrant Motie Verbijstering Een kwijtgescholden investering in een piramidespel. Het tegenovergestelde van kwijtgescholden lafkapitaal. Ql Belastingdienst Kijk op de site voor meer info en de paasactiviteiten www.miniatuurwalcheren.nl Ga naar www.aangifteservice.nl voor alle antwoorden op uw aangiftevragen. Je helemaal uitleven in de pistes van het speelcircus en daarnaast genieten van een heerlijke paasbrunch. Een kwijtgescholden lening die u heeft verstrekt aan een startende ondernemer. Het Nederlandse Rode Kruis afdeling Noord-West Beveland Met als extra activiteit tijdens de pasendagen, de eierzoek- wedstrijd om 12.00 -14.00 en 16.00 uur!! Werkloosheidsspook Wat denken de meiden zelf van Celine: “Maar ze liggen ook op andere dorpen: Bruinisse, Ka- pelle, Hansweert, Rilland, Kort- gene en bij verschillende win kels in Goes. Zelfs bij Center Parcs in België.” Supertrots Volgens Anouk hebben ze nu al 500 handtekeningen. “Mijn va der dacht dat het niets zou uit halen, maar vond wel dat ik het kon proberen. Hij is nu super- De Raad van State oordeelde woensdag 27 februari dat onvoldoende vaststaat dat de mosselvisserij geen scha de toebrengt aan de Wad denzee. Daarom had er in het voorjaar van 2006 geen vergunning afgegeven mo gen worden. Dinsdagavond 4 maart schaarde de ge meenteraad van Reimers- waal, waaronder het mossel- centrum Yerseke valt, zich unaniem achter een door de heer Van der Hoest van Leef baar Reimerswaal ingedien de motie. Hierin wordt mi nister Verburg van Land bouw, Natuur en Voedsel kwaliteit opgeroepen alles in het werk te stellen om de toekomst van de mosselsec- tor een nieuwe impuls te ge ven, te beginnen met een nieuwe vergunning voor de mosselzaadvisserij in 2008. Reserveren T:0118 415659 het verbod. Issey: Als er in Yer seke geen mosselen meer zijn, komen er ook geen toeristen meer. Elles vindt dat alle mos- selbedrijven er dan voor niets staan, er is immers geen werk meer. Ook Shanice en Evelien zien het werkloosheidsspook opdoemen. “Heel veel mensen hebben alleen de basisschool afgemaakt en zijn daarna gaan varen. Wat moeten die gaan doen? Zij kunnen niets anders.” De mosselsector is verbij sterd over de uitspraak. Vooral omdat een landelijk onderzoek naar’ de mogelij ke schadelijke effecten van mosselvisserij nog in volle gang is en pas in 2010 is af gerond. Van 10.00 tot 19.00 uur *Kassa sluit om 17.00 uur trots. Sinds we bij Omroep Zee land zijn geweest krijgen we ook allemaal telefoontjes van men sen die ons steunen. En mijn opa heeft ook meegeholpen. Toen opa en oma naar Goes gingen om boodschappen te doen kon opa het niet laten en is handtekeningen gaan opha len.” Licht en geluidsverzorging OP FEESTEN EN EVENEMENTEN. Themabijeenkomst borstkanker GOES - Borstkanker Vereni ging Nederland houdt woensdag 19 maart een the mabijeenkomst over leven na borstkanker. De lezing vindt plaats in de vergader zaal van het Oosterschelde- ziekenhuis in Goes en begint om 19.30 uur. Aanmelden kan via 0113- 561907 of marionvdwv@zee- landnet.nl of 0655141504 of emhabee@zeelandnet.nl. Jaarvergadering patiëntenvereniging GOES - De Nederlandse Pa tiënten Vereniging afdeling Midden-Zeeland houdt dinsdag 18 maart haar jaar vergadering. J. Kuiper-Schie- baan zal die avond vertellen over de erfelijkheid van borstkanker. De avond wordt gehouden in het Cal- 'vijn College, Klein Frankrijk 19 te Goes en begint om 20.00 uur. Voor info tel: 0113-311273 of npv.midden-zld@solcon.nl Algemene Ledenvergadering Tentoonstelling kunst als hobby ELLEWOUTSDIJK - 't Kerkje van Ellesdiek te Ellewouts- dijk houdt zaterdag 15 maart een open middag. Belang stellenden kunnen dan de tentoonstelling Kunst als hobby bekijken met kunst werken van Jo Martens en Nellie Grim. Het gaat om to taal Veertig acryl- en olieverf schilderijen en aquarellen. De kunstenaressen zijn zelf aanwezig. De tentoonstelling is open van 13.30 -16.00 uur. De en tree is gratis. Anouk hoorde het nieuws op school van een vriend van haar broer. “Ik wilde niet geloven dat het echt verboden werd. We gingen samen naar de media theek om het nieuws via inter net te bekijken. Het was een klap in m’n gezicht toen ik me realiseerde dat het echt waar was. Ik dacht meteen: Ik wil iets doen, ik ga handtekeningen verzamelen. Daarna heb ik het Elles verteld en zij wilde meteen meehelpen. We zijn daarna sa men handtekeningenlijsten gaan maken. Toen de vier ande ren ervan hoorden wilden ze ook direct meedoen.” Het is nu een paar dagen later en ze hebben bij Het Ostrea Ly ceum en de Pontes Scholen- groep al handtekeningen opge haald. “Veel leraren hebben ge tekend. Sommigen zeiden ech ter dat ze er te weinig van afwis ten en wilden het niet”. De lijs ten liggen inmiddels bij de meeste winkeliers in Yerseke. Zeelandat^esni De leukste dagattracties van Zeeland YERSEKE - Onder de inwo ners van Yerseke is het ver bod op het vissen van mos selzaad hét gesprek van de dag. Issey van Damme, Anouk Sinke, Celine Ver- schuure, Shanice Zoeteweij, Evelien en Elles Bakker la ten het niet bij praten. Zij zijn een handtekeningenac tie begonnen. Woensdag 12 maart 2008 - Pagina 5 Ook losse verhuur voor presentaties/ lezingen. cl NEMENT .1 roept leden en donateurs op voor de jaarlijkse dinsdag 18 maart 2008 aanvang 19.30 in het Rode Kruis gebouw Industriestraat 14e 4462 EZ Goes De vergaderagenda ontvangt u bij binnen komst of is een week voor de vergadering op te vragen op het secretariaat 0113 227280 Het jaarverslag is vanaf 11 maart 2008 op te vragen en een half uur voor aanvang vergadering in te zien. Leuker kunnen we t niet maken. Wel makkelijker. deze wordt gehouden op Veel bijval voor actie DOOR CARRIE FREDERIKS iRDAGi

Bevelander | 2008 | | pagina 5