Wie heeft het eerste kaartje gestuurd? Lessons and Carols OHC WALCHEREN VELE KOOPJES Wij wensen u fijne feestdagen en een sfeervol 2008! START OUDEJAARSRALLY VUURWERK kachels - haarden - schouwen a WALCHEREN Tuincentrum De Keij goes mode lemekinders De Bevelander i| ons dé Weekkrant Los Lange Kerkstraat 14 - 4461 JH Goes Tel. 0113-216903 OpenHaardCentr um Klarinetweg 2c. Industrieterrein Mortiere Middelburg Tel. 0118-674955 www.ohcwalcheren.ni Schitterende showroom met enorme keuze natuurstenen schouwen, hout- en gaskachels. Elektrische kachels en inbouwhaarden, modellen 2007-2008. Ook uw adres voor accessoires en onderhoudsproducten. Voorverkoop t/m 24 december met GRATIS VUURWi (kortingen oplopend tot maar liefst 37,5%) Ook te bestellen via vuurwerkp en af» halen bij ons Noordstraap^Bieze^ge, 0113-343137 Geopend: Donderdag en vrijdag van 10-18 uur Zaterdag van 10-17 uur of op afspraak Woensdag 19jiecember 2007 - Pagina 7 Ontwerpers gaan los Kerstkaartjes zijn er te kust en te keur, foto jo dingemanse iber Ruime parkeergelegenheid landag 31 D.30 uur ook veel voor overheden en scholen. Eén daarvan staat op DOOR cindy buteun GOES - Het vullen van brieven bussen is weer aangebroken. Menig postbode trekt zuchtend voorbij met een bulk aan kerst kaarten die dagelijks moeten worden bezorgd. Veel kaarten, die zowel particulier als zakelijk verstuurd worden. En die kaar ten zijn allemaal een keer ver zonnen en ontworpen. Het zul len dan ook ongekend drukke tijden zijn voor een reclamebu reau? “Voor ons valt het mee”, zegt Jos de Keijzer. Hij is art director bij Boom Creatie en Communicatie in Goes. De medewerkers van Boom houden zich bezig met vtfdag 28, zati Ejdag 9.00-1 zaterdag 8.00-17.00 uur maandag 9.00-1*00 uur t grote klanten die dito grote op drachten bij ons hebben uitge- Vocaal ensemble Musica Cordis verleent zijn medewerking aan deze traditie en Bram Beekman Jaarlijks worden er in Neder land ongeveer 200 miljoen kerstkaarten verstuurd. Al in de Middeleeuwen werden op het Europese vasteland houtsnij werken met religieuze kersttafe- relen aangeboden aan geliefden of kasteelheren. Het massaal verzenden van kerst- en nieuw jaarsgroeten stamt uit de 19e eeuw. De Engelse tekenaar John speelt op het orgel. Musica Cor dis is een kamerkoor uit Zee land, bestaande uit 22 zangeres sen en zangers. Musica Cordis betekent muziek uit het hart. Op 12 juni 2004 zong het koor zich naar een eerste plaats op het concours Oude Muziek Nu te Hoorn. De toegang is gratis. HEINKENSZAND - Het 12e fes tival of Lessons and Carols vindt zondag 23 december om 20.00 uur plaats in de kerk van de H. Blasius te Heinkenszand. WHC Calcott Horsely maakte in 1843 de eerste kerstkaart met de tekst A Merry Christmas and a Happy New Year to You. Opdrachtge ver Sir Henry Cole was een drukbezet zakenman en zag er met Kerst tegenop om al zijn fa milieleden en vrienden een handgeschreven brief te sturen. De eerste kaart toonde een kerstviering van een gezin. Vrije-verkoopdagen Openingstijden: J Ontwerpers bij Boom Creatie en Communicatie ontwerpen veel meer dan kaartjes met kerst. FOTO: FELICE BÜONADONNA communicatie in de breedste zin van het woord: van het uitdokte ren van een campagnestrategie tot het ontwerpen van bijvoor beeld kerstkaarten. De Keijzer legt uit dat zijn vak van art direc tor inhoudt dat hij een vaak abs tract geformuleerde communi catiestrategie vertaalt naar een concreet én creatief concept. Vervolgens gaat een team van vormgevers met dit idee aan de slag. “Je ziet vaak dat bedrijven het sturen van een kerstkaart combi neren met iets anders wat ze op dat moment willen vertellen”, zegt De Keijzer. “Kerst is een mooi communicatiemoment lag 29 eit Den 18.4i een uitgelezen moment voor. Maar op zich komt het dus niet door de kerstkaarten dat wij het Enthousiast op dit moment aangenaam druk “Zoals elk jaar het geval is, heb- hebben. Het ontwerpen van ben we in deze periode een paar kerstkaarten is immers maar een heel klein onderdeel van onze dienstverlening”. dat bijvoorbeeld kan worden zet”, zegt De Keijzer. “We werken aangegrepen om een nieuwe huisstijl te introduceren. Over het algemeen zie je dat bedrijven het punt een grote campagne te meer en meer gaan benadruk- beginnen. Aan dit soort mooie ken dat ze maatschappelijk ver- opdrachten, zijn we dan ook en- antwoord ondernemen. De klant thousiast bezig. Het is ook lo- verwacht dat ook Dat het bedrijf gisch dat ze dat in deze periode een bijdrage levert aan goed doel willen. Als je je imago wilt verfris- bijvoorbeeld. Of dat bepaalde sen of een nieuw gezicht wilt to- waarden die verankerd zijn in de nen, is het begin van het jaar daar organisatie met de kerstbood schap worden uitgedragen.” In de kerstuitingen die Boom voor haar klanten ver zorgt, is er volgens De Ke ijzer geen trend te ontdek- ken. “Het verschilt per be- drijf. Waar het ene een heel sobere uiting heeft, wil het andere zo'n kaart veel wervelen- der. De opdrachten waaie- TIK ren dan ook net zo uiteen. Sommige klanten hebben al een vrij duidelijk beeld van hoe hun kerstwens eruit moet gaan zien. Anderen niet, die laten het creatieve proces aan ons over. Dat doen overigens de meesten en daar kan ik als art director het beste mee uit de voeten. Die zijn het leukst, dan ga ik echt helemaal los”, lacht hij. Kerst

Bevelander | 2007 | | pagina 7