Eisen aan kerstbomen Een lekker gegrild kippetje de Bevelenden li Kantoorruimte op maat Alles voor huisdieren Uit het Zakenhart van... Knusse warmte de zaak uit De Bevelander s dé Weekkrant Energieplaatje Vermindering regeldruk Winnaars Reuze actie BE more dog I I I I woensdag 19 icember 2007 - Pagina 69 DOOR 80 VAN SCHEYEN 3 Add Bussinescentre. DOOR LEON JANSSENS Het energielabel voor huiseigenaren is verplicht foto: vrom hangt. DOOR LEON JANSSENS Alex van de Sluis. Bas en Anita van Daele staan op de markt. HEINKENSZAND - Dieren speciaalzaak van de Sluis. Dorpsstraat 68 in Hein- kenszand, is heropend. De ruitersportartikelen zijn verplaatst naar de winkel op Wouwsestraat 120, Bergen op Zoom. Eigenaar Alex van de Sluis: “Ruitersportartike len kunnen gewoon on-line besteld worden. De dieren- Gezelligbeid en sfeer van een kachel of inbouwhaard met echt vuur. In te passen GOES - Add Bussinescent re, Stationspark 45 in Goes, voorziet in pasklare kan toorruimte en wil klein schalig doorverhuren aan kleinere bedrijven, op zoek naar kantoorruimte. Florentijn van den Bos: "Je huurt een ruimte voor een vaste prijs per unit met alle in bestaande verwarmings- systemen en tot 70% bespa ring op energiekosten. Ge stookt wordt met hout of pellets, een nieuwe brand stof. Pietro e Calore legt de installaties zelf aan en heeft contact met erkende instal lateurs die dit ook doen. In formatie www.pietroecalo- re.nl telefoon 0113-548982 Bas en Anita staan voor kwali teit en service. Vanaf januari staat Les Poulets d'Anvers in HANSWEERT - Les Poulets d’Anvers staat voortaan iedere zaterdag op de markt in Goes met een verkoopwagen met ge grilde kippen en aanverwante artikelen. Overheerlijke kipcurry soep, drumsticks, kippenvleugeltjes, en niet te vergeten de kant-en- klare gegrilde kippetjes. Alles klaar voor consumptie. VLISSINGEN - Het energiel abel voor huizen komt er aan. Het zal niemand ontgaan zijn dat zowel op de televisie als in andere media de consument overspoeld wordt met informa tie over deze maatregel. Niet iedereen is er positief over. Toch is vanaf 1 januari 2008 het energielabel verplicht bij elke verkoop- of verhuurtransactie. De maatregel is in het kader van de Europese richtlijnen voor vermindering van de CO2 uit stoot en klimaatbeheersing in het leven geroepen. Eerst waren er de energielabels voor auto’s en witgoed, nu zijn ook de huizen aan de beurt. Hoe energiezuinig is uw huis? ervoor zorgen dat Nederland een van de schoonste en zuinig ste energielanden in Europa wordt. Toch is nu al duidelijk dat het laatste woord over het gesproken is. Onlangs was in het televisieprogramma Radar te zien dat drie EPA-adviseurs onafhankelijk van elkaar een ander energielabel aan hetzelf de huis hingen. In de Tweede Kamer worden hier vragen over gesteld aan minister Cramer van VROM. Ook zijn veel make laars van mening dat het voor veel woningzoekenden niet van Velen kopen een huis omdat ze de plek zo geweldig vinden of omdat het precies is wat ze zoe ken. En natuurlijk speelt de prijs daarin een grote rol. Vaak wordt bij de berekening (taxatie) in de vraagprijs rekening gehouden met het energieplaatje. Hoe ver zorgder en hoe zuiniger het huis, hoe hoger de vraagprijs wordt. GOES - Vanaf 1 januari treedt het Activiteitenbesluit in werking. Bedrijven hoe ven vanaf die datum in veel minder gevallen een milieu vergunning aan te vragen of een onderzoek te doen. Het Ministerie van VROM werkt aan de vereenvoudiging en uniformering van algemene milieuregelgeving voor be drijven. Het nieuwe besluit heeft vermindering van re geldruk en van administra tieve lasten voor het bedrijfs leven tot gevolg. Meer informatie over het Ac tiviteitenbesluit kunt u vin den op www.infomil.nl (on der - Wetgeving en handha ving - Activiteitenbesluit) en op www.vrom.nl (onder - Onderwerpen- Activiteiten besluit). Voor vragen kunt u ook con tact opnemen met de afde ling VROM, telefoonnum mer 0113 333188 of 0113 333187. KAPELLE - De Reuze actie van Cees Kole Garantie- makelaars heeft heel veel bij zondere en prachtige kleur platen opgeleverd. Iedereen tussen de 3 en 13 jaar kon de hele maand november mee doen aan een speciale kleur- wedstrijd. De kleurplaat kon worden ingeleverd bij Cees Kole Garantiemakelaars aan de Weststraat 1 in Kapelle. De winnaars zijn deze week bekend gemaakt zij krijgen vrijkaartjes voor Maduro- dam. In Madurodam zijn tien wel heel bijzondere wo ningen in de verkoop geno men door Garantiemake laars. Marlyn Hoekman en Jorinde Slingerland uit Ka pelle hebben kaarten ge wonnen en kunnen deze mi- ni-woningen nu zelf van dichtbij gaan bekijken. Mar lyn van 5 jaar reageert vol enthousiasme: "Ik ben er nog nooit geweest en heb er heel veel zin in!” heeft, moet in elk geval een exemplaar kopen dat vers en nat is. Een verse kerstboom is zelfs met een brandende prop papier niet goed aan te steken, aldus de onderzoekers. De boom moet steeds in minstens vijf centimeter water staan. Versiering is bij voorkeur van glas of aluminium. Echte kaarsjes zijn uit den boze. Kerstverlichting waarvan som mige lampjes het niet meer doen is eveneens onveilig. Rondom de boom moet vol doende vrije ruimte zijn en de boom mag nooit een uitgang blokkeren. Wie de richtlijnen niet opvolgt, schept een bran- donveilige situatie. OUDELANDE - Pietro e Ca lore, Gorter sfeer- en warmte-installaties, Eve- ringsweg 2 in Oudelande, brengt een uniek systeem van houtgestookte centra le verwarming. naar de versnipperaar. Dat staat in een brochure van het Nederlands Instituut Fy sieke Veiligheid Nibra en Efec- de voorwaarden waaronder le vende kerstbomen nog in openbare ruimten kunnen belang is te weten welk ener- gielabeltje er aan een huis Pietro e Calore, de gezelligheid en sfeer van een kachel. Reimerswaal en in Kapelle. In winkelcentrum De Spinne. Goes donderdag vanaf 17.00 Ook voor catering en bestellin- uur Molenplein en vrijdag bij gen. Telefoon 0630272158 voorzieningen inclusief re ceptie als telefoon aanne men, postverwerking, en zovoort. Een concept, toe- Het kan natuurlijk nooit kwaad gespitst op het gemak van om eens goed te kijken naar uw de ondernemer. Werk je energieverbruik en op welk vlak thuis en wordt die slaapka- het verbeterd kan worden. Een mer toch te krap, of heb je erkend EPA-adviseur brengt ad- als bedrijf tijdelijk extra vies uit op welke punten u ver- ruimte nodig? Add bussi- betering aan kunt brengen en nescentre heeft het.Infor- op welke punten u geld kunt be- matie www.addbc.nl sparen. Nadat er een adviseur is geweest kunt u via een gecertifi ceerd bureau een energielabel aanvragen. Een energiezuinig nieuwe energielabel nog niet huis krijgt eerder een A-label dan een woning waar nog veel aan moet gebeuren. De laagste aanduiding is een G-label. Wordt een huis verkocht of ver huurd, dan wordt er in de koop overeenkomst vermeld of er een energielabel aanwezig is. De notaris zal er bij de eigen domsoverdracht naar vragen. Deze overheidsmaatregel moet speciaalzaak is uitgebreid met vogelkooien, aquari ums, nieuw onverwoest baar speelgoed en een mooi Bas van Daele, startend onder - assortiment leren riemen.” nemer met jarenlange ervaring Van de Sluis is dealer Royal in deze branche, verkoopt sa- Canin honden- en katten- men met zijn vrouw Anita aller- voer en heeft Eukanuba lei soorten kip. honden- en kattenvoer. In fo 0113-568284 of www.budgetruitersport.nl. MIDDELBURG - Zaaleigena- onderzoeken en landelijke ren en horeca-exploitanten richtlijnen uit te geven. De bro- die een echte kerstboom in chure is een samenvatting van hun zaak willen zetten, moe- een onderzoek dat het Nibra ten een vers exemplaar zonder en Efectis hebben gedaan naar kluit kopen. Bij aankoop mo gen er geen groene naalden uit Na drie weken de boom vallen en na drie we ken moet de boom in elk geval moet de boom a 68 - tis (het vroegere Centrum voor Brandveiligheid van TNO). Sinds de ramp in Volendam worden geplaatst. Een kunst- worden elk jaar de eisen rond- kerstboom, die met een brand- om brandveiligheid in de ho- werend middel is behandeld, reca aangescherpt. Daarom is is het veiligst. Maar wie toch dit jaar besloten de risico's te liever een natuurlijke boom

Bevelander | 2007 | | pagina 67