DECEMBERAKTIE 16 Shantykoor zingt op watersporbeurs En we noemen het waterstad... of niet? LEERMODE Kinderdagverblijf Villa Valentijn 4 €40,- - €100,- Middelburg GEOPEND TIJDENS DE FEESTDAGEN Va v KASSAKORTING prettige feestdagen! MOSSELEN OESTERS 50 Eind ©JElERgAi. Viskwekerij Nedtje JailS BV Méér dan... Extra 0900 92 Wij wensen u e a a r s opruiming De Bevelander L dé Weekkrant www.merral.nl Momenteel geen wachtlijsten Gezellige en veilige opvang met volop activiteiten Grote buitenspeelplaats Zeer gunstige tariefstelling 2 kilo wintermosselen (met receptflyer) •12 Zeeuwse creuses-oesters(met receptflyer) Oestermes Fles Muscadet mosselwijn 9 o u 0118-416056 0118-418864 0118-582390 0118-583525 0113-232357 0118-639095 06-42080821 0111-692163 0113-621262 0113-371624 0113-374180 06-42081384 Bestel tijdig dat voorkomt teleurstelling GELDIG TOT 31 DECEMBER 2007 A Faelweg 1, Vrouwenpolder (naast Deltapark Neeltje Jans) Telefoon 011 1-653451, fax 0111-652862 Openingstijden: ma./vr. 8.00-16.00, za. 8.00-13.00 uur Feestdagen gesloten Tfi Woensdag 19 december 2007 - Pagina 5 tukje? Wil Het koor zingt zeemansliederen, foto: shaniykoor MOSSELEN WGGGNGR huis-aan-huiskranten Sander en Mathijs tijdens de workshop, foto: rachel van westen Wij zijn gevestigd aan de Rouaansekaai 61, Middelburg. Bel vrijblijvend voor een rondleiding: tel. Ol I8 - 623 563 www.villavalentjinmiddelburg.nl DOOR RACHEL VAN WESTEN NISSE - Werk- en leerboerderij De Akkerwinde, aan de Lage- weg bij Nisse, hield afgelopen zaterdag een winterfeest. Deze zorgboerderij biedt een werk en leeromgeving voor mensen met een verstandelijke handi cap en autisme. In het atelier en in de tuinen is de afgelopen maanden hard ge werkt door de deelnemers van De Akkerwinde. De zelfgemaak te natuurlijke decoraties, plan tenbakjes, gedroogde kruiden uit de tuin en zelfgebakken koekjes worden in de winkel bij de boerderij verkocht. In de loods staan verschillende fris geschonken en appeltaart en warme oliebollen verkocht. verschillende decoraties gevuld met vogelvoer. Sander en Ma- Marjo Boonman, projectlei der van werk- en leerboer derij De Akkerwinde was ja renlang werkzaam op een school voor zeer moeilijk le rende kinderen. Toen haar partner de boerderij over nam van familie waren ze het er snel over eens. “We wilden méér dan alleen aardappelen en suikerbieten telen”, vertelt ze. ’’Nadat ik op excursie was geweest naar een zorgboerderij wist ik het. Dit wil ik gaan doen.” Inmiddels krijgen 13 men sen van maandag tot en met vrijdag hun dagbesteding op De Akkerwinde. Ook op za terdag wordt er wordt ge werkt met kinderen met au tisme en een verstandelijke beperking. Informatie: www.de-akkerwinde.nl GOES - Shantykoor Het Veerse Scheepstuig uit het Zeeuwse Veere krijgt een prominente plaats tijdens het openingsgala van Europa’s grootste water- sportbeurs Boot 2008 in Dusseld orf. Aan de beurs nemen ruim 1600 bedrijven en instellingen uit de gehele wereld deel. Zaterdag 19 januari, verzorgt Het Veerse Scheepstuig onder leiding van de vermaarde uit Rusland afkomsti- derd. De Bat (CDA) en Heining (WD) vinden het eveneens merkwaardig. "Het was spijtig dat de pers eerst ingelicht werd over de nieuwe naam”, is de kritiek van Hoogerland (PvdA). “De raad wist nog van niets.” Wethouder Dieleman geeft uit leg: “De private partijen, waar wij mee samenwerken, willen een andere naam.” Het CDA, evenals de SGP en de WD gaan na de verklaring van de wet houder, gauw overstag. ge diligente Emilia Tabachnik-Li als enige shantykoor een aantal optredens. Het Nederlandse top- koor in de categorie het interna tionale zeemanslied heeft de uit nodiging te danken aan het feit dat zij tijdens het laatstgehouden Oostzeeshantyfestival in sep tember 2007 van de Internation al Shanty and Seasong Associa tion (ISSA) als beste shantykoor uit de bus is gekomen. Bellamypark 54 4381 CK Vlissingen tel. +31 (0) 118 - 413 919 kraampjes. Woon- en werk voorziening Het Spectrum, een onderdeel van Emergis, ver koopt zelfgemaakte glazen schalen en ander decoraties. Bij een volgend kraampje kunnen de bezoekers kaas en andere producten van kaasboerderij Temisse proeven én kopen. Mi randa, een van de deelneem sters van De Akkerwinde, zit zichtbaar trots achter een kraam met zelfgemaakte kerst stukjes. Zorgvuldig prikt ze sie- rappeltjes in de kerststukjes en ondertussen begint ze spontaan een praatje met de bezoekers van haar kraampje. “Mevrouw, heeft u een paard?” Even later 7 s I D R goes Merral Goes Da Vinciplein 2 bij de Zeelandhailen GOES - “Ik vind de Goese Schans geen mooie naam”, is het bezwaar van raadslid Henk Hoogerland PvdA) tijdens de raadsvergadering van afgelo pen donderdag. Het raadslid vindt de vorige naam: Waters tad, een prima keuze voor de nieuw te bouwen woonwijk in het havengebied. Hij is niet de enige die verrast is over de nieuwe naam. Ook raadslid Westrate (SGP/CU) is verbaasd dat de naam zomaar is veran- vraagt ze aan een voorbijgan- ken de eerste kerstliedjes in de ger: “Meneer, heeft u wel eens loods. Achterin de ruimte is een een echt stuntvliegtuig gezien?” workshop, speciaal voor kinde- Ze heeft het erg naar haar zin op ren. Ze mogen kiezen uit twee De Akkerwinde. “Het is hier al tijd gezellig”, zegt ze, “ik ben hier bijna elke dag. Wilt u een thijs willen allebei een kerst- kerststukje kopen? Deze is het klokje maken. Een omgekeerd mooist. Er wordt thee, koffie en terracotta potje, met een vetbol en een slinger van rozijntjes en sierappeltjes. Met hulp van een Met slechts een paar graden bo- vrijwilligster rijgen ze ingespan- ven nul en een zonnetje is het nen de rozijntjes aan het draad- echt winterweer. De glaasjes je. Ten slotte mogen ze het klok- glühwein zijn dan ook erg in je versieren met mos en pinda’s, trek bij de bezoekers. Aan het Mathijs houdt het zelfgemaakte begin van de middag komt er klokje omhoog; “Nou zullen de een delegatie van de fanfare van vogels bij ons in de tuin blij 's-Heerenhoek. Even later klin- zijn!” Deze actie is ook te verkrijgen bij de volgende visdetaillisten: Vlissingen: Visspeciaalzaak De Paardevisser Vlissingen: Visgilde Heijdens Domburg: Vishandel Brassem Oostkapelle: Vishandel van de Kreeke Goes: Viskiosk Het Beste Maatje Middelburg: Haringhandel Het Beste Maatje Renesse: Vishandel De Marlijn Brouwershaven: Vishandel van Beveren Wemeldinge: Visjes Eten Drinken Kamperland: Verscentrum Sandee Kamperland: Roompot Supermarkt Vishandel de Kok een ke

Bevelander | 2007 | | pagina 5