K- I Goese juf helpt weeshuis in Sri Lanka aag^l^^pennen, boeken en schriften *5 De Bevelander Kerst- Music- Inn dé Weekkrant Reisadvies Steun Puik in orde Receptie Midwinterdag tussen de bomen Kerstzangdienst Grote Kerk Goes In de modder gezakt Brassband in kerstsferen V "s’ I Woensdag 19 december 2007 - Pagina 57 Sharmila Francke (zittend) en Carla Francke staand, foto: feuce buonadonna Lovende woorden DOOR INE BLOEMEN Cees van Liere, burgemeester van Noord-Beveland. Mens onder de mensen, foto: ine bloemen Jos van de Velde, raadsgriffier: “Het sterkste punt van de bur gemeester vind ik de omgang met de burgers. Hij staat echt midden in het volk. Is erbij bij evenementen en knoopt met ie dereen een praatje aan. Bij de nieuwkomerdag zit hij aan tafel tussen de gasten. Maar ook als er tragische gebeurtenissen zijn, is hij er. Daarnaast is Van Liere echt vele malen aimabeler als zijn voorganger Everaers. Toen Van Liere kwam was het in de gemeentelijke organisatie niet best. Door zijn positieve rol loopt het nu op rolletjes.” Ook Kees van der Weele, wet houder, roemt de burgervaders warme belangstelling voor de mens: “De burgemeester is een bindende figuur, een verbin ding tussen de burgers en de ge meenteraad. Hij is wars van hiërarchie, gaat met iedereen om. Het voorzitten van het col lege gebeurt op een plezierige manier. Je kan natuurlijk altijd WISSENKERKE - Burgemees ter Cees van Liere neemt van daag afscheid van zijn gemeen te Noord-Beveland. Hij maakt gebruik van de regeling ver vroegd pensioen. Zijn ambte naren, raadsleden, wethouders en ook de bewoners gunnen het hem van harte, maar zullen hem erg missen. Een ronde over het eiland. “We brengen het zelf omdat we zeker willen weten dat het bij de kinderen terechtkomt. Het was eigenlijk de bedoeling om veel meer spullen mee te ne men”, vertelt Carla in een lo kaal van school de Kring in Goes. “Maar deze vliegtuig maatschappij wilde ons geen extra kilo’s bagage toestaan. Dus daarom houden we het bij geld. We gaan er voor zorgen dat het bij de mensen van het weeshuis zelf terechtkomt en, nog belangrijker, bij de kinde ren. Sharmila is geboren in Sri Lan ka en heeft het grootste deel van haar jeugd in het betreffen de weeshuis doorgebracht. "Er woont nog familie van mij daar”, zegt ze. “We hebben tele fonisch contact. De scholen zijn daar vanwege de oorlog een tijd gesloten geweest. In ja nuari gaan ze weer open. Daar- GOES - Carla Francke vertrekt een paar dagen voor de kerst voor vier weken naar Sri Lanka. Zij en schoonzus Sharmila gaan daar, samen met hun ge zinnen, naar het weeshuis de Mello Home in Muttur. Mo menteel zijn ze nog druk bezig met het inzamelen van geld. Hiermee willen ze in samen werking met het weeshuis spullen kopen voor de kinde ren. yvel van standpunt verschillen, maar hij zoekt dan naar oploss ingen en wil de zaken niet op het scherp van de snede uit vechten.” Ron Meuldijk, directeur OBS De Vliete in Wissenkerke, en ge meenteraadslid van de PvdA is het gloeiend eens met het voor gaande: "Van Liere heeft geen last van kapsones, voelt zich niet verheven boven de burgers. Het is een innemende man, die om zijn er allerlei schoolspullen nodig. Denk daarbij aan pen nen, boeken en schriften.” Inwoners van de gemeente en medewerkers van de bur gemeester zullen hem mis sen. Door zijn positieve rol is de gemeentelijke organisatie nu puik in orde. Iedereen re specteert zijn keuze om te vertrekken, maar had hem graag wat langer gezien als burgemeester van Noord- Beveland. Ook Esther Isaks- son uit Geersdijk: “Ik vind het echt jammer dat hij weg gaat, uiteraard begrijp ik zijn besluit, maar vind toch dat- j ie te kort is gebleven. Hij is een sociaal mens, zeer be- trokken bij de burgers. En altijd tijd voor je. Bijvoor beeld als hij op Koninginne dag de vlag hijst, blijft hij al tijd napraten. Echt belang stelling voor iedereen. Een geweldige man.” oprecht geïnteresseerd is in zijn gesprekspartner. Door zijn ma nier van menszijn en opvattin gen over het burgemeester schap, heb ik mezelf overge haald in de gemeenteraad te gaan. We gaan hem allemaal erg missen.” Gerard de Fouw, medewerker historisch archief bij de ge meente: “Wat mij bijzonder heeft getroffen, is het fotogra fisch geheugen van de burge- zen en andere duurzame pro jecten bouwt en onderhoudt. Zo krijgen ook de allerarmste en kansarme kinderen moge lijkheden voor een betere toe komst. Ook dragen zij bij aan de exploitatiekosten die met deze gebouwen gemoeid zijn. Hier bij valt te denken aan voeding, kleding, medische zorg en leer middelen. Bij de actie na de tsunami za melden de families geld in door meester. Ik herinner me dat de heer Van Liere een aantal jaren geleden, toen nog burgemees ter van Sluis, eens een pakketje foto’s bij de balie afgaf. Ik had daar nog wat vragen bij. Ben naar Sluis gegaan, maar de heer Van Liere was in bespreking. Zo’n negen maanden later bij de opening van de presentatie van het Emelissebier, zit Van Liere naast me en haalt dit voor val aan.” middel van een huis aan huis collecte in Vlissingen. De Kring hield toen een geldinzame lingsactie voor Sri Lanka. "Er is een sponsorloop gehouden, er zijn spelletjes georganiseerd en tot slot is er een daverende feest- en verkoopavond gehou den”, vertelt Carla. “Van het geld dat er toen ingezameld is, heeft de stichting een kleuter school gebouwd”, vult Sharmi la aan. Iedereen is welkom vanmid dag, woensdag 19 decem ber, om burgemeester Van Liere de hand te schud- den.Van 17.00 tot 20.00 uur in Dorpshuis Onder de To ren, Voorstraat 20 in Wissen kerke. GOES - Eerste kerstdag (25 december) is er om 17.00 uur een kerstzangdienst in de Grote- of Maria Magdalena Kerk te Goes. M.m.v. Gem. Koor Hamaalóth, Mannen koor Sjaloom, Kinderkoor Immanuël en Jongerenkoor Elsafan. Toegang gratis. De kerk is open vanaf 16.30 uur. HEINKENSZAND - Vorige week woensdag zijn politie agenten en brandweerlui een moeder en haar zoontje te hulp geschoten die vastza ten in de modder. Het jonge tje van 7 jaar was aan het spelen op een terrein aan de Hoefbladstraat in zijn woon plaats Heinkenszand toen hij tot zijn middel in de mod der zakte. Zijn moeder wist hem eruit te halen maar kwam vervolgens zelf vast te zitten. Het terrein is inmid dels afgezet met linten. COL1JNSPLAAT - Brassband Wilhelmina is in kerstsfeer. De band gaat vrijdag 21 de cember de straat op in Co- lijnsplaat en collecteert dan voor het instrumentenfonds. Zondag speelt de brassband om 16.00 uur in De Brug. Ze krijgen dan medewerking van koor Harpe Davids onder leiding van Arjo Briggeman en solist Sarie lingenbergh. Het is nog wel even span nend of de reis door zal kun nen gaan, zeker sinds de ge rapporteerde gevechten van afgelopen week Het minis terie van Buitenlandse Za ken geeft vooralsnog een reisadvies van veiligheidsni veau 3, oftewel niet-essen- tiële reizen naar bepaalde gebieden worden afgeraden. Al sinds 1983 voeren Tamil- rebellen een gewapende strijd tegen de Sri Lankaanse overheid en het leger. Hoe wel er in 2002 een wapenstil stand overeen was geko men, wordt deze overeen komst sinds eind 2005 meer en meer geschonden. Het Oosten, waar de familie Francke naar toe gaat, zou veilig moeten zijn. “De laat ste dagen geven de check points aan dat het er rustig is”, zegt Sharmila. OVEZANDE - In de katholie ke kerk in de Hoofdstraat in Ovezande is zondag 23 de cember om 19.00 uur een speciale kerstbijeenkomst De koren PIUS X en Oal In zingen met kinderen van ba- t sisschool De Zandplaat. Na afloop is er volop gelegen- k. heid om gezellig na te pra- ■k ten onder genot van warme chocomel en glüli- wein. De ingerichte kerststa- lis dan ook te bewonderen. Dat kan overigens ook voor en na de vieringen in de nachtmis (om 22.00 uur) en op eerste kerstdag (om 9.30 uur). Op tweede kerstdag kan men ook terecht tijdens de openstelling van de kerk van 14.00 uur tot 16.00 uur. Wie Carla en Sharmila wil steunen, kan contact met ze opnemen via weeshuis@zeelandnet.nl of een bijdrage storten op reke ningnummer 31.63.07.130, ten name van Sharmila Francke te Vlissingen, onder vermelding van Weeskinde ren Sri Lanka. Een eerdere actie was al succes vol. Nadat de tsunami het ge bied danig verwoest had, gin gen de Franckes er ook heen. Sharmila is aangesloten bij ACNS Projecthulp (www.acns- projecthulp.nl). Dit is een stichting die. in Sri Lanka schoolgebouwen, kindertehui- KAPELLE - Fruitteeltmuse- um aan de Biezelingseweg 10 te Kapelle houdt donder dag 27 december een Mid- winterdag. De Midwinterdag duurt van 13.30 uur tot ca. 16.30 uur. De wandeling is onder leiding van een gids en gaat langs de fruitboom gaarden in de omgeving van het fruitteeltmuseum. Na een koffiepauze geeft de heer G. Smallegange van de Zeeuwse Boerderijenstich ting in het museum een le zing over Appels en peren op 't Hof. De middag wordt af gesloten met een glas heerlij ke warme glühwein. De wandeling start om 13.30 uur vanuit het fruitteeltmu seum. De lezing door de heer Smallegange begint om 15.30 uur in het fruitteeltmu seum. De Midwinterdag wordt om ca. 16.15 uur afge sloten. De jaarlijkse Midwin- terdag met de wandeling en lezing is gratis voor dona teurs, kinderen en museum kaarthouders. Niet-leden betalen 3,00 euro. 'We brengen het liever' DOOR CINDY BUTEUN

Bevelander | 2007 | | pagina 57