4b Bob-campagne gaat weer van start Lopen bij het fort Schap scoort goed Officiële Mededelingen diversen natuur en landschap De Bevelander Meer info op www.rovz.nl dé Weekkrant Informatie over het provinciaal bestuur, zoals AbdijNieuws, vindt u op www.zeeland.nl GOES - Tegelijk met de landelij ke aftrap is ook maandag 17 de cember de Zeeuwse Bob-cam- pagne van start gegaan. Traditiegetrouw is dat een cam pagne die van kerst tot en met camaval loopt. In totaal zijn er ruim 1.200 posters verspreid onder wegbeheerders, bedrij ven, bibliotheken, benzinesta tions, dorpshuizen, en scholen voor voortgezet onderwijs. Kroegen Speciale aandacht krijgen de kroegen en de restaurants in Dat het Zeeuwse waterschap zo goed scoort is het gevolg van het aanpassen van instal laties, zodat die duurzamer zijn. Daarnaast is veel geld gestopt in installaties die stikstof en Rioolgemalen Wat minder goed gaat is het transport van afvalwater. De pompen die het water vanuit de rioleringen doorvoeren naar de riolwaterzuiveringen zijn niet overal groot genoeg. fosfaat uit het water halen. Het schap voldoet hiermee ruim schoots aan de Europese eisen voor fosfaat- en stikstofverwij- dering. Samen met gemeenten gaat het schap daarom in 2008 ri oolgemalen in onder andere Goes en Middelburg aanpas sen. In de kerstvakantie geeft een vakkundige gids van het IVN rondleidingen. De extra rond leidingen vinden plaats op 26 en 27 december en starten om 14.00 uur. Een rondleiding kost 2,50 euro, kinderen onder de 6 jaar kunnen gratis meewande len. Kaarten kunt u ter plaatse kopen. U vindt het fort aan de Rammekensweg bij Ritthem. Fort Rammekens is van maart tot en met oktober dagelijks ge opend van 13.00 uur tot 17.00 uur, met uitzondering van de maandag. Voor meer informa tie kunt u kijken op de website www.fortrammekens.nl. Tele foon 0118-412 498. Provincie Zeeland VLISSINGEN - Tijdens de kerst vakantie zijn er extra rondlei dingen in het oudste zeefort van West-Europa (1547). Fort Ram mekens is een groene oase op Walcheren, waar historie, cul tuur en natuur samenkomen. Ooit speelde het fort een grote rol in de rijke Zeeuwse maritie me geschiedenis. Het nu ge deeltelijk vervallen fort vormt het hart van een uniek natuur gebied aan de oevers van de Westerschelde. Ook kinderen vinden het fort reuze spannend en gaan graag op ontdekkings tocht. Het is dan ook bijzonder ronddwalen over de wallen rondom het fort. GOES - Waterschap Zeeuwse Eilanden gaat goed met ener gie om vergeleken met andere waterschappen in het land. Als slibverwerker staat het water schap zelfs bovenaan de lijst. Dit blijkt uit een onderzoek dat de Unie van Waterschap pen deed onder alle water schappen in Nederland. Zeeland. Van 21 januari t/m 24 februari 2008 wordt de Bob-di- neractie gevoerd. Dit keer doen honderd restaurants mee aan de actie. Tijdens de Bob-dineractie maakt een Bob in de deelne mende restaurants kans op één van de vele dinercheques van 50 euro. Met de campagne wil het platform voor de verkeers- veilgheid, ROVZ voorkomen dat mensen met alcohol op aan het verkeer deelnemen. 1 van de Provincie Zeeland I Woensdag 19 december 2007 - Pagina 26 Ontheffing Flora- en faunawet De Algemene Vergadering van het waterschap Zeeuwse Eilanden heeft het plan tot verbetering van de glooiing van het dijkvak Koude- en Kaarspolder vastgesteld. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben dit plan ingevolge artikel 7 van de Wet op de waterke ring bij besluit van 16 november 2007goedgekeurd en geoordeeld dat voor de uitvoering van de werken geen Milieu Effectrapportage behoeft te worden opgesteld. Goedkeuring plan en MER- beoordeling verbetering glooiing Koude- en Kaarspolder Goedkeuring plan en MER- beoordeling verbetering glooiing Leendert Abrahampolder polder vastgesteld. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben dit plan ingevolge artikel 7 van de Wet op de waterkering bij besluit van 27 novem ber 2007goedgekeurd en geoordeeld dat voor de uitvoering van de werken geen Milieu Effectrapportage behoeft te worden opgesteld. Goedkeuring plan en MER- beoordeling verbetering glooiing Onrustpolder Woud 1 te Middelburg en in het ge meentehuis van Noord-Beveland te Wissenkerke op werkdagen van 9.00 - 12.00 uur en 14.00 - 16.00 uur. Vergunning Natuurbeschermingswet 1998 Gedeputeerde Staten van Zeeland delen mede dat zij in week 49 in het kader van artikel 19d, eerste lid, van de Natuurbeschermingswet 1998 de volgende vergunning hebben verleend. Voor het storten van baggerspecie in de Westerschelde afkomstig uit het Kanaal door Zuid-Beveland ter plaatse van het Natura 2000-gebied Wester schelde Saeftmghe is vergunning verleend aan Rijkswaterstaat Directie Zeeland. Voor de goede orde wijzen wij erop dat het bezwaar niet de werking van het besluit schorst. Op grond van art. 8.81, lid 1 van de Algemene wet bestuurs recht kan de indiener van een be zwaarschrift bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om een voorlopige voorziening indienen, indien - gelet op de betrokken belangen - onverwijlde spoed dit vereist. Van 24 december 2007 tot en met 3 januari 2008 liggen de stukken ter inzage bij het Zeeuws Documentatie Centrum in de Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7 te Middelburg. Gedeputeerde Staten van Zeeland delen mede dat zij in week 50 in het kader van artikel 68 van de Flora- en faunawet de volgende ontheffingen hebben verleend. Belanghebbenden kunnen binnen 6 weken na de dag van verzending van de ontheffingen bezwaar tegen de ontheffingen indienen bij Gedeputeer de Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA te Middelburg. Belanghebbenden die van mening zijn rechtstreeks in hun belangen te zijn getroffen door het goedkeurings- en/of MER-beoordelingsbesluit kun nen tot en met 15 februari 2008 beroep in stellen bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Tevens bestaat op grond van artikel 8.81, lid 1 van de Algemene wet bestuursrecht de mogelijkheid om, indien -gelet op de betrokken belan gen- onverwijlde spoed dit vereist, gelijktijdig met_of na het indienen van een bezwaar een voorlopige voorzie ning te vragen bij de president van de rechtbank te Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken bij de provincie Zeeland, dir. RMW kunt u zich wenden tot dhr. W.A. Besuyen (tel. 0118-6311571. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken bij de provincie Zeeland, dir. RMW kunt u zich wenden tot dhr. W.A. Besuyen (tel. 0118-631157], Bezwaar De vergunning ligt 6 weken ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1, Middel burg, werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelin ge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot Mevrouw A.G. Noltes (tel. 0118-631716) of de heer B. Bouwman (tel. 0118-631795). Bezwaar De ontheffingen liggen 6 weken ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1Middel burg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantooruren, mon delinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot mevrouw L. Wijgman (tel. 0118-631984) mevrouw H.J. Mersie-du Cloo (tel. 0118-631907) of de heer R. Steijn (tel. 0118-631196). Van 24 december 2007 tot en met 3 januari 2008 liggen de stukken ter inzage bij het Zeeuws Documentatie centrum in de Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7, Middelburg op maandag van 17.30-21 uur, dinsdag tot en met vrijdag van 10-21 uur en zater dag van 10-13 uur. De Algemene Vergadering van het waterschap Zeeuwse Eilanden heeft het plan tot verbetering van de glooiing van het dijkvak Leendert Abraham- Belanghebbenden die van mening zijn rechtstreeks in hun belangen te zijn getroffen door het goedkeurings- en/of MER-beoordelingsbesluit kun nen tot en met 15 februari 2008 beroep in stellen bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Het betreffende plan, het beoorde- lingsbesluit en het goedkeuringsbe sluit liggen van 7 januari 2008 tot en met 15 februari 2008 ter inzage bij de de provincie Zeeland, directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg en in het ge meentehuis van Reimerswaal te Kruiningen op werkdagen van 9.00 - 12.00 uur en 14.00 - 16.00 uur. Het betreffende plan, het beoorde- lingsbesluit en het goedkeuringsbe sluit liggen van 7 januari 2008 tot en met 15 februari 2008 ter inzage bij de de provincie Zeeland, directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Het betreffende plan, het beoorde- lingsbesluit en het goedkeuringsbe sluit liggen van 7 januari 2008 tot en met 15 februari 2008 ter inzage bij de de provincie Zeeland, directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg en in het gemeentehuis van Noord-Beveland te Wissenkerke op werkdagen van 9.00 - 12.00 uur en 14.00 - 16.00 uur. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken bij de provincie Zeeland, dir. RMW kunt u zich wenden tot dhr. W.A. Besuyen (tel. 0118-631157). Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na bekendmaking van het besluit tot verlenen van de vergunning bezwaar tegen de vergunning indienen bij het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg Ter voorkoming van belangrijke scha de aan gewassen, vee, bossen, bedrijfsmatige visserij en wateren is ontheffing verleend aan 1. J.H. Noteboom te 's Heer Arends- kerke voor het doden van smient en daarbij gebruik te maken van het hagelgeweer van een half uur voor zonsopkomst tot 12.00 uur. voor de periode van 13 december 2007 t/m 31 maart 2008. De onthef fing heeft betrekking op een per ceel wintertarwe gelegen aan de Meerkoetweg en een perceel win tertarwe aan de Nieuwe Kraaijert- sedijk te s Heer Arendskerke, gemeente Goes, zoals op de bij het besluit behorende kaart aangege ven. 2. A.P.F.M. van Hasselt te Ettên-Leur voor het doden van smient en daar bij gebruik te maken van het hagel geweer, van een half uur voor zons opkomst tot 12.00 uur, voor de peri ode van 12 december 2007 tot en met 31 maart 2008. De ontheffing De Algemene Vergadering van het waterschap Zeeuwse Eilanden heeft het plan tot verbetering van de glooiing van het dijkvak Onrustpolder vastge steld. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben dit plan ingevolge artikel 7 van de Wet op de waterke ring bij besluit van 8 november 2007goedgekeurd en geoordeeld dat voor de uitvoering van de werken geen Milieu Effectrapportage behoeft te worden opgesteld. Belanghebbenden die van mening zijn rechtstreeks in hun belangen te zijn getroffen door het goedkeurings- en/of MER-beoordelingsbesluit kun nen tot en met 15 februari 2008 beroep in stellen bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. heeft betrekking op een perceel wintertarwe in de Borsselse polder aan de Jurjaneweg/Zeedijk, ge meente Borsele, zoals op de bij het besluit behorende kaart aangege ven. 3. J.J. de Jager te Kapelle voor het doden van smient en daarbij gebruik te maken van het hagelge weer van een half uur voor zonsop komst tot 12.00 uur, voor de perio de van 13 december 2007 t/m 31 maart 2008. De ontheffing heeft betrekking op een perceel winter tarwe gelegen aan de Piasweg te Kapelle, gemeente Kapelle, zoals op de bij het besluit behorende kaart aangegeven. I

Bevelander | 2007 | | pagina 26