Klant filmt commercial Scharrelen is gezond de Bevelanden Jü Lamper is nu echte EP Uit het Zakenhart van... Stijlvolle verbouwing Al 150 jaar een begrip Agrimarkt viert De Bevelander dé Weekkrant ZLM Verzekeringen beste verzekeraar Recordoverslag Zeeuwse havens Peter Butler uitvaart houdt een open dag KAPELLE -Uitvaartverzor ging Peter Butler in Kapelle houdt op zaterdag 12 mei een open dag. Belangstellenden kunnen een kijkje nemen in het rouwcentrum aan de Maalstede la. Verschillende bedrijven en instellingen die met de uitvaart zijn verbon den geven er informatie. Be--* zoekers kunnen er ook hun vragen kwijt op het gebied van begraven of cremeren, maar ook ideeën opdoen over een uitvaart. Of het nu op het gebied van een rouwkaart, uitvaartkist, bloemstuk of persoonlijke begeleiding is, het is allemaal mogelijk. Ver der zijn het Zeeuws Steun punt voor Verlies en Rouw en Stichting Pallazolli aanwezig. Notariskantoor Meijling en Sameel infonneert over een testament, verklaring van erf- recht en andere zaken. De open dag is van 10.00 tot 16.30 uur. Info: 0113-340381. IO 1 X 1 Ik -J. Woensdag 9 mei 2007 - Pagina 37 De Zeeuwse gemeenten willen meer milieubewust gaan bouwen, foto, whk Dagelijks is op Omroep Zee- van rum 25.000 euro. De directeur van EP kwam naar de opening. De familie In 't Anker runt de boerderij, foto: henk mallekote I GOES - ’t Gouddoppertje begon in 1857 als vergulderij bij de Grote Kerk in Goes en is vier generaties later een begrip geworden, een zaak van vertrouwen. Eigenaars Joke en Cor van der Have: “Wij zijn met de tijd meege gaan, met winkels in Goes, Middelburg en Oostburg.” Het familiebedrijf voert schitterende collecties ju welen van Fabergé, Cartier en Rolex horloges, sieraden van Ferrari, Leon Winter, Victor Mayer. “Gouden sie raden blijven toch het be langrijkste in onze collec ties.” De zaak is aan de Lan ge Kerkstraat 48 en te berei ken via 0113-214863. Info: www.gouddoppertje.nl. Op een vernieuwende manier werden deze middag twee bouwlocaties bekendgemaakt. Via beelden van Google Earth kwamen de deelnemers aan het meentes Borssele en Veere. Daar zullen respectievelijk zeventien en twaalf huizen CO2 neutraal SCHORE - Niets is zo lekker als scharrelvlees. En niet alleen dat, de dieren hebben een veel beter leven gehad dan hun collega's in de bio-industrie. Een boerderij die scharrelvlees verkoopt is bij voorbeeld In 't Anker aan de de Schoorse Bredeweg 1 in Schore. Elke zaterdag is de boerderijwin- kel open van 8.00 tot 12.00 uur. Zaterdag 12 mei is er echter een open dag en is In 't Anker open van 10.00 tot 16.00 uur. Bezoekers kunnen behalve de winkel ook de scharrelkoeien en kalfjes komen een grote stal. Ze krijgen gezond voer en hormonen en groeibe vorderaars zijn In 't Anker uit den Blonde d' Aquitaine ras, bekend om de goede vleeskwaliteit. In de satie haar klanten uitdaagt om te laten zien of te vertellen zon in de zomer tegen. Met een optimale isolatie is in de winter bovendien nauwelijks energie nodig voor ruimteverwarming. ontstaat een stabiele tempera tuur die het huis comfortabel be woonbaar maakt. Voor de elek triciteit die nog nodig is worden zonnepanelen gebruikt. Zeeuwse aannemers, installa teurs, architecten, gemeenten en provincie zijn er klaar voor, zo bleek tijdens het symposium. De enkele aanwezige die nog twij felde over het draagvlak in Zee land voor dit CO2-neutraal bou wen werd snel uit de droom ge holpen. Dit concept vormt een welkome aanvulling op de ener giezuinige huizen die nu al in veel grootschalige bouwprojec ten worden toegepast. Want in de passieve bouw zijn geen dure warmteregulerende installaties nodig. Het streven is om in 2009 de eerste CO2-neutrale straat ge reed te hebben. Op deze wijze willen de initiatiefnemers en de betrokken gemeenten bijdragen aan het Nederlandse beleid dat inzet op 60 tot 80% reductie van de uitstoot van broeikasgassen in 2050. KAPELLE - Directeur Meeuwsen van inkooporga nisatie Electronic Partner opende vorige week EP Elek tra Lamper aan de West- straat 13 in Kapelle. Diet en Cockie Lamper waren per 1 januari aangesloten bij EP en hun winkel heeft nu de uit straling van een EP winkel gekregen. Met een totaal an dere indeling kan meer ge toond worden van led- en plasmatelevisies, was- en droogmachines, en koel- en vrieskasten. EP Lamper heeft bekijken. De koeien zijn van het een eigen technische servi- cedienst voor wit- en bruin goed. De speciale openings- winter lopen de dieren binnen in actie loopt nog even door. Informatie: 0113-343055 en www.elektrolamper.nl. Directeur Johan Hoekman, foto: leon janssens Links Joke van der Have, foto: leon janssens BORSSELE - Zeeland Se aports heeft in het eerste kwartaal van 2007 een record- stijging van elf procent naar 8,7 miljoen ton overslag be reikt. Dit is de hoogste over slag die ooit in een kwartaal in de Zeeuwse havens is be haald. Belangrijkste product groepen voor de overslag in Zeeland zijn natte en droge bulk met respectievelijk een stijging van eenentwintig en tien procent De haven van Vlissingen heeft in totaal ruim 5,1 miljoen ton goederen overgeslagen en groeide daar door met zestien procent. boze. In de zomer lopen ze in het dingsmiddelen worden gebruikt, natuurgebied De Kapelse Moer Het vlees is dus super gezond, waar geen kunstmest of bestrij- Meer info: 0113-341455. Bouwen aan 't milieu HEINKENSZAND - Naar aanleiding van het vorig jaar uitgebrachte rapport CO2 neutraal Zeeland 2050 heeft de Zeeuwse Milieufederatie op 26 april een symposium georganiseerd over de noodzaak en mogelijkhe den van klimaatneutrale huizen. Een duurzaam con cept CO2 neutrale woning bouw is inmiddels door ver schillende gemeentes om armd. GOES - Verzekeraars van woonhuizen en inboedels krij gen van hun klanten gemid deld een 6,8. ZLM Verzekerin gen wordt gewaardeerd met een 7,9. De beste landelijke verzekeraar is FBTO Achmea (7,3). Reaal (6,4), RVS (6,4) en Erasmus (6,3) krijgen van hun klanten de laagste waardering. Dit zijn de belangrijkste uit komsten uit het klanttevre- denheidsonderzoek van Inde- pender onder 15.000 mensen. familie- en spreekkamers zijn vernieuwd en de rouw kamers zijn 24 uur per dag, worden gebouwd. De deelne- centrum in gebruik. Het is zeven dagen per week toe- mende gemeenten werden door een gebouw met een aan- gankelijk voor nabestaan- M. van Mierlo, directeur van de trekkelijke, strakke vormge- gankelijk voor nabestaan den middels een aparte en- ZMF, in het zonnetje gezet. Zij ving en een uiterst stijlvol, tree. Info: 0113-311444 en kregen het‘Hier logo’van de Ki- comfortabel interieur. Het www.uitvaartzorgcen- maatcampagne Hier uitgereikt, pand voorziet in alle facili- trum.nl. Hier is een initiatief van veertig maatschappelijke organisaties, die zich grote zorgen maken En door het ontbreken van tocht over klimaatverandering en daar serieus werk van maken. In het woningbouwconcept worden verrassend eenvoudige oplossingen aangedragen. Om het schadelijke broeikasgas CO2 tot nul te reduceren is gekozen voor een uitgekiend ontwerp. De woning wordt zo geplaatst dat maximaal gebruik gemaakt wordt van de zon in de winter. Overkappingen houden de hete GOES - Agrimarkt .opent deze of haar supermarkt is. Niet per meest originele of beste film- zomer een nieuwe supermarkt brief of tekening maar met pjes worden dan's avonds uit- aan de Kalverstraat in Middel- mobiele telefoon, camcorder, gezonden op Omroep Zeeland burg. Bijzonder is dat Agri- pc of een zelf gemaakt filmpje TV. markt ter gelegenheid van die van dertig seconden, opening haar klanten oproept mee te doen aan de homema de Tv-commercialcompetitie. GOES - Uitvaartdienstver- teiten die van een modem lening De Bevelanden aan rouwcentrum verwacht symposium terecht in de ge- het Geldeloozepad 20 in mogen worden. De rouw-, Goes nam eind april het fraai gerenoveerde en aan zienlijk uitgebreide rouw- "Een multimediale primeur”, nieuwe super meent Lameijn van de super- marktorganisatie. met filmactie Alle ingezonden filmpjes zijn en blijven gedurende de com petitie te zien op de website. Want vanaf de openingsdag van Agrimarkt Middelburg tot vijf dagen daarna kan iedereen via internet zijn stem uitbren gen op één van de filmpjes. La- Deelnemers kunnen vanaf af- meijn: “De kijkers bepalen dus land de commercial 'Da’s mijn gelopen weekend hun filmpje straks wie er wint.” Er is een Agrimarkt' te zien. Deze vormt uploaden en andere bekijken competitie voor individuele de start van een wedstrijd via de speciale actiesite deelnemers en één voor ver- waarin de supermarktorgani- www.dasmijnagrimarkt.nl. De enigingen en stichtingen, inzendingen worden dagelijks Hiervoor is een gezamenlijk beoordeeld door een deskun- prijzenpakket uitgetrokken waarom nu juist Agrimarkt zijn dige jury. De twee leukste, TT’ I

Bevelander | 2007 | | pagina 37