de Bevelenden Halve eeuv^chadevrij Meer bio is logisch Idee achter Moei Wanne Zorg op een landgoed Vrouwelijke zaken... Uit het Zakenhart van... Stijging van biologische verkopen k De Bevelander 'I dé Weekkrant 'J Beste bolusbakker zit in Zierikzee Admiraalsbrood voor De Ruyter Waterschap houdt 4,9 miljoen over L.: v JH i- Woensdag 11 april 2007 - Pagina 33 De?Porschedokter Het Middelburgse familiebedrijf bestaat vijftig jaar. foto: jaap wolterbeek De winkel net buiten Goes, foto: leon janssens DOOR ELLEN DE VRIEND Rob Bakker op het landgoed, foto: leon janssens I bedrijf van 1957, de verkoop het bedrijf over GOES - Lingerie, speciale collecties van Pleasure Sta te Couture en badmode in een midden en hoog prijs segment heeft Lenns Wo mans Bussines. Eigenares se Marlijn van Damme: “De hoofdzaak is toch schoe nen, Vooral Otazu schoe nen zijn een gewild artikel. Deze collectie heb ik, net als andere trendy Italiaanse om voor Moei Wanne een grote variëteit leuke spullen te zoeken en deze unieke stukken een tweede leven te laten beginnen. Moei Wanne is vrijdag en zater dag van 10.00 tot 17.00 uur geopend. De winkel is te bereiken via 06-14748885 en de website www.moei- wanne.nl. culiere zorginstelling met individuele zorg. Mensen moeten de beste zorg krij gen, het idee dat ze zich ge borgen voelen.” Voor een vrijblijvende kennismaking zijn er elke zondag van 13.00 tot 16.00 uur Open Dagen met een Lente markt. Informatie: 0113- 302100 en www.landgoed- rijckholt.nl. GOES - Klanten die al vijftig jaar autorijden en nog nooit schade hebben gehad, worden door In terpolis in het zonnetje gezet. Zo ook de familie Janssen uit Kruin- ingen. Een aantal klanten van Interpo lis rijdt al ruim vijftig jaar rond zonder schade te hoeven clai men. Een zeer bijzondere pres tatie, zeker omdat het gros van de Nederlanders niet verder komt dan tien schadevrije jaren. Reden voor de verzekeraar om deze goede klanten op een ludie ke manier te verrassen. Met een cheque ter waarde van duizend euro mogen zij een wens laten uitkomen. Afgelopen week werd de familie Janssen in het zonne tje gezet. Maar liefst 54 jaar rij den die al schadevrij rond. De fa- DOOR PETER VRANCKEN MIDDEL BURG - Stel Je woont in Dub; rijdt in een ge droom. Wie wil er nu niet in een Porsche rijden? Door de komst van het internet is het bedrijf wereldwijd actief. Vaak zijn de bezorgkosten hoger dan de aan schafprijs van een onderdeel. Ook leveren de Middelburgers aan dealers en soms ook aan de fabrikant, omdat zij de onderde len nog hebben, terwijl ze niet meer worden gemaakt. Dankzij de Europese Unie en de open grenzen is de papierwinkel alle maal wat minder geworden. - Internethandel is lastig. Je moet precies uitvogelen welk bouwjaar het is en welk type, marktaandeel naar 2,1 pro cent, wat in 2005 nog 1,8 pro cent was. Alleen bij de verse aardappe len, groenten en fruit is het marktaandeel gedaald. Dit komt vooral door gestegen prijzen. Voor zover het markt aandeel van Europese landen bekend is, kan geconstateerd worden dat Nederland het met 1,9% goed doet. De stijgende cijfers in 2006 hebben nog geen gevolgen gehad voor de omvang van de biologische land- en tuinbouw in Neder land. Verwacht wordt dat de groei aanhoudt en dat er dit jaar weer nieuwe omschake- laars bij zullen komen. want ik heb het wel eens meege maakt dat er onderdelen voor een Porsche werden besteld waarvan het stuur rechts zat. Tja, als je dat niet weet, stuur je zo een verkeerd onderdeeltje. Hoeveel onderdelen we op voorraad'hebben? Kom maar tellen, ik begin er niet aan." Het magazijn is enorm met onder delen variërend van complete motorblokken tot kabeltjes en van voorfronten tot olieringe- tjes. Van Zweeden pakt het zo uit een van de vele en huizenho ge stellingen. Deze maand be staat het bedrijf een halve eeuw. ZIERIKZEE - De Vlissingse zeeheld Michiel de Ruyter ontving onlangs bij bakkerij- grondstoffenbedrijf Zeelandia in Zierikzee het allereerste Ad miraalsbrood. Het nieuwe product is speciaal ontwik keld door Zeelandia ter gele genheid van het herdenkings jaar van Michiel de Ruyter. Het Admiraalsbrood is bin nenkort bij veel ambachtelijke bakkers te koop. GOES - Tijdens een bijeen komst van de Zeeuwse bak kers heeft Stadsbakkerij Drop pers uit Zierikzee de jaarlijkse Bolustrofee in de wacht ge sleept. De trotse Wilfred Droppers ontving de felbe geerde prijs uit handen van zeeheld Michiel de Ruyter. Zijn bolus was precies zoals die zijn moet: stroperig, mals en kleverig. De tweede en der de plaats als beste bolusbak kers waren voor Bakkerij Den Soeten Inval in Goes en Echte Bakker Jan Rijk uit Heinkens- zand. In totaal deden eenen dertig Zeeuwse bakkers aan de webstrijd mee. ’S-GRAVENPOLDER Moei Wanne is ontstaan uit de ideeën van verschillende mensen om een eigen win keltje te willen starten in brocante en cadeaus. Die ideeën van Maartje, Reina, Sanne en Wiebeke werden op Groeweg 5, net buiten Goes werkelijkheid. Zij heb ben er samen veel plezier in GEERSDIJK - Landgoed Rij- ckholt aan de Provinciale- weg 2 in Geersdijk is een residence met zorg, waar twintig zorgappartementen gerealiseerd zijn met name gericht op de ouderen. Ei genaar Rob Bakker, is ook arts. "Wanneer men geen behoefte heeft om naar een zorg- of verpleeghuis te gaan, dan zijn wij de parti- MIDDELBURG - Het Water schap Zeeuwse Eilanden heeft vorig jaar 4,9 miljoen eu ro overgehouden, blijkt uit de vorige week gepresenteerde jaarrekening. Het resultaat bestaat grotendeels uit inci dentele meevallers in de op brengsten. De verkoop van de grond en een waterschaps- loods leverde ruim één mil joen op, de Nederlandse Wa- terschapsbank keerde een ho ger dividend uit van ruim zes ton en de lage tarieven op de geld- en kapitaalmarkt lever den ook vier ton op. Boven dien vielen de belastingop brengsten hoger uit dan was begroot, mede door een hoge re WOZ-waarde van de wo ningen. Op 18 april vergadert het waterschap over de be stemming van het resultaat van de jaarrekening. Het da gelijks bestuur stelt voor om een deel toe te voegen aan de algemene reserves. GOES - De consumentenbe stedingen voor biologische voedingsmiddelen zijn vorig jaar gestegen met negen pro cent tot 460,3 miljoen euro. Het marktaandeel voor biolo gische producten steeg naar 1,9 procent. In 2005 was dit 1,8 procent. Deze cijfers werden gepresenteerd door Biologica. Het Bio-Monitor jaarrapport laat over de hele linie groei zien. Supermarkten plusten met 9,4 procent, de speciaalza ken met 9,6 procent en in de cateringsector met 6,2 pro cent. Huisverkoop en webwin kels zagen de verkoop vorig van je leven 1 voor gezien. 0 blijken in het van Domburg naar het bedrij venterrein Amestein 1 in Mid delburg, waar een fraaie showroom, garage en magazijn werden neergezet. Daar worden nu nieuwe en gebruikte onder delen voor Porsches wereldwijd verhandeld, reparaties en APK ’s uitgevoerd en auto’s gesloopt om de onderdelen te hergebrui ken. Ook staan er fraaie Por sche's in de showroom. "Rob kocht een Porsche, maar het ding liep voor geen meter. Ook niet na vijfduizend gulden repa ratiekosten. Toen ben ik er aan begonnen en nooit meer ge stopt”, zegt Tonny van Zwee den. Voor hem is een jongens- milie besloot het bedrag te be- vond plaats bij Rabobank Beve- steden aan een tv-toestel. De of- land. Pieter van Gorp reikte de ficiële uitreiking van de cheque cheque uit namens Interpolis. Corrie en eigenaresse Marlijn, foto: leon janssens De familie Janssen rijdt als 54 jaar schadevrij, foto: pr schoencollecties, exclu sief.” Lenns Womans Bus sines, Koningsstraat 9 in Goes, heeft steeds op het seizoen gerichte collecties en vanzelfsprekend de bij behorende accessoires. In stappen kan vanaf 995 eu ro. In de zaak is het relaxed en gezellig winkelen, met koffie. Maandag gesloten, info: 0113-212012. 4... jaar zelfs met elf procent toe nemen. Dagverse biologische zuivel, exclusief kaas en boter, doet het goed bij de consu ment met een omzet van 77 miljoen euro. Het marktaan deel steeg van 3,4 naar 3,8 pro cent. Het marktaandeel vlees steeg naar 2,3 procent bij een omzet van 57,6 miljoen euro. Bij brood steeg de omzet met veertien procent naar 29 mil joen euro. Hierdoor klom het O, WW

Bevelander | 2007 | | pagina 33