Lekkerste bouillabaisse Harlekino en Junior Store de Bevelenden Twintig jaar Bruins Tien jaar Equilibre Sportplezier voor elk Uit het Zakenhart van... hl FpB 4 De Bevelander S gische wandelaars en fietsers. nuari de eerste prijs tijdens Marco Bobeldijk. Addy de Jonge. =1. dé Weekkrant GOES - Sinds begin februari zijn Harlekino en Junior Store samen in één pand ge vestigd op het adres Schut tershof 22 in Goes. GOES - Bruins Sanitair Tegels, Amudsenweg 2 in Poel II, viert het twintigjarig bestaan met een Tegel- proeverij op 22, 23,24 fe bruari met een hapje en een drankje. In die tijd werd uitgebreid naar een groter magazijn, en showroom voor sauna, stoomdouches, vloer- en wandtegels, pla- van de Vereniging van Zeeuwse koks (VZK). (voor pasgeborenen) tot 176 juist binnen. De zaak aan het (voor flinke pubers). Schuttershof is elke maandag De nieuwe zomercollectie is gesloten. jury roemde behalve smaak, ook de creativiteit en se. En beoordeelden ook de smaak, originaliteit en de alge- Zout in Middelburg. Eén voor de jury en één voor de showta- fel. De juryleden Ben Willemse en Tonnie van de Ameele ke- Van der Zaag opent accountantskantoor GOES - Burgemeester D. van der Zaag opende vrij dag (9 februari) het nieu we kantoor van Pricewa terhouseCoopers (PwC) in Goes. Het kantoor is gelegen aan het Station spark, direct tegenover het NS station. De provincie heeft daarvoor toestemming gegeven. De nieuwe hal kan gebruikt worden voor grote indoor evenementen. De manege heeft al een binnenhal en een buitenpiste. Inwoners van Nieuw- en Sint Joosland, aan de zuidkant van het dorp, zijn tegen de bouw van de hal door geluidsoverlast en overlast van auto’s en paardenwagens. In de nieuwe vestiging zijn de krachten gebundeld van de kantoren in Middelburg en Bergen op Zoom. In het kantoor in Goes verlenen zo’n honderd medewerkers accountantcy-, belasting- en adviesdiensten aan regiona le ondernemers en non-pro- fitinstellingen (waaronder gezondheidszorg, gemeen ten en onderwijs). Tussen 13.30 en 16.30 uur presenteren verschillende werkgevers zich. Op het Werkplein zijn de sociale dienst, het CWI (Centrum voor Werk en Inkomen) en het UWV (Uitvoeringsinsti tuut Werknemersverzeke ringen) verenigd. Het is te - vinden in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. MIDDELBURG - Eén op de drie Belgen winkelt wel eens in Zeeland. Bood schappen doen en funshop pen zijn bij onze zuiderbu ren erg in trek. En er komen er steeds meer... IN BEELD Zeeland in trek bij Vlaming I Het onderzoek is gedaan voor de Kamer van Koophandel voor Zeeland, de Economische Raad voor Oost-Vlaanderen (EROV) en het West-Vlaams Econo misch Studiebureau. Zij willen inzicht krijgen in het bezoekge- drag van de Belgen aan Zee land. Ook is de Kamer be nieuwd naar het effect van de Westerscheldetunnel. De eind rapportage wordt rond de zo mer verwacht. vuizen en sanitaire installa ties. “Badmeubels zijn uit gebreid met de actuele kleuren zwart, rood en antraciet”, weet Eric Bruins, “Wij adviseren, ontwerpen en voeren uit.” Afdeling Te- geltroef biedt eerste kwali teit voor lage prijzen, direct afhalen en betalen. Infor matie: 0113 - 214049. Eigenares Addy de Jonge geeft als toelichting op het samen gaan: “We verkochten per win kel verschillende maten. Dat wefd door de klanten toch niet als prettig ervaren. Bovendien is het economischer om vanuit één pand te werken.” Het op deze manier leeggeko men pand staat nu te huur. In de gecombineerde winkel ver koopt De Jonge leuke, aparte kinderkleding van bekende merken voor een betaalbare prijs. Zowel voor jongens als meisjes in de maten van 50 Manege De Kroo mag uitbreiden NIEUW- EN SINT JOOS LAND - De Kroo Ruiter sport in Nieuw- en Sint Joosland mag uitbreiden met een grote evene mentenhal. HEINKENSZAND - Marjo de Pree startte tien jaar ge leden in ’s-Gravenpolder en zit nu op Heinkenszand- seweg 45 in Heinkenszand. “Bij de verhuizing gingen alle klanten mee”, zegt Marjo. De schoonheidsspe cialiste werkt met Guinot. “Altijd de nieuwste produc ten en technieken voor dat alle Zeeuwse steden, behal ve Axel, meer Belgen op bezoek De meeste Vlamingen komen krijgen dan drie jaar geleden, meermalen per jaar. Driekwart Sluis, Hulst en Temeuzen zijn is ouder dan vijfendertig jaar. de favoriete winkelsteden van de zuiderburen. Maar ook aan de andere kant van de Wester- schelde komen zij graag. Zo’n 46 procent van de Vlamingen komt in Goes funshoppen en 13 procent komt wandelen of fiet sen. In Vlissingen is dat anders om met 40 procent Vlamingen die er komen wandelen en fiet sen en 12 procent funshoppers. Middelburg trekt 32 procent funshoppers en 14 procent Bel- Hulst MIDDELBURG - Chefkok leveren bij restaurant Peper en Raymond Broekhuis van Brasserie Are en Bleu uit Renesse maakt de lekker ste klassieke bouillabaisse van Zeeland. Hij won 31 ja- Chef-kok «o»*» nn nn»*ctn rvwic fiiztnvic de twaalfde kookwedstrijd Broekhuis wint eerste prijs Deelnemers kregen de op- ken naar de kleur, portionering dracht om zeven verschillende en opmaak van de bouillabais- vis, schaal- en/of schelpdieren in hun bouillabaisse te verwer ken. Zij konden in hun eigen mene uitvoering van de be- vertrouwde keuken experi- kende vissoep uit Marseille. De menteren en moesten twee jury roemde behalve de borden met hun brouwsel in- Dat blijkt uit de eerste ruwe cij fers van een onderzoek naar het grensoverschrijdend consu mentengedrag tussen Vlaande ren en Zeeland. De Belgen zijn telefonisch en op straat bevraagd. Daaruit bleek Horeca banenmarkt MIDDELBURG - Het Werkplein Walcheren in Middelburg houdt don derdag 1 maart haar tra ditionele Horeca Banen markt. ontspanning door sauna, massage, horeca corner plus ’s zomers een terras. Preventief sporten via de werkgever en trajectbege leiding bij ziekteverzuim, revalidatie en reïntegratie. Wij openen begin mei.” Voorinschrijven met hoge korting via www.fitland.nl of0113-215733. huidverzorging. En met het gebruik van geavanceerde apparatuur kun je net iets meer bereiken zoals met lymphedrainage tegen huidveroudering.” Op 24 februari en 3 maart Visagie- dagen met Karin Melissant, die per 45 minuten geboekt kan worden. Vooraf reser veren: 0113-3111791 GOES - Fitland opent in de Zeelandhallen, op Da Vin- ciplein 8. Fitland onder scheidt zich door een ruim aanbod aan groepsactivi teiten en altijd aanwezige professionele begeleiding. Marco Bobeldijk: “Fitland is een sport- en gezond- heidscenüum. Met fitness, groepslessen, spinning, opmaak en het hoge niveau van de diverse gerechten. Raymond Broekhuis (30) is erg blij met zijn eerste prijs. “Ik heb veel verschillende berei dingswijzen in de soep ge- bruikt zoals een flan van mos selen en zalm, een tartufi van kreeft en een groot aantal schelpdieren.” Een tweede prijs ging naar Bert Schrier van het Arion Hotel in Vlissingen. Derde werd Marco Adriaanse van restaurant Pe per en Zout. VZK-secretaris Broekhuis vindt het jammer dat van de veertig leden er maar acht Zeeuwse chef-koks meededen aan de kookwedstrijd. - A „JSJ IP’- if Woensdag 14 februari 2007 - Pagina 33 Belg is graag hier 46% 42% De showroom, foto léon janssens 40% /i Steeds meer Belgen weten de weg naar Zeeland te vinden, foto jaap wolterbeek t I Funshoppen Boodschappen Bron KvK DOOR ELLEN DE VRIEND Eén op de drie Vlamingen bezoekt wel eens Zeeland. Wat komt de Vlaming doen'2 ■M Marjo de Pree, foto léon janssens Boodschappen Funshoppen 53% i Goes Funshoppen Wandelen/fietsen 13% Sluis Funshoppen Wandelen/fietsen 23% Vlissingen Wandelen/fietsen J Funshoppen 12%; Middelburg Funshoppen 32% Wandelen/fietsen 14% Temeuzen 16% j

Bevelander | 2007 | | pagina 33