Bliek is gek op Bloemen de Bevelanden Beleid voor vrije tijd MKB wil impuls voor Zeeuwse gemeenten werkgelegenheid een duwtje tot een verantwoord vrij- in de rug geven. MKB Zeeland wil de gemeenten inspireren om zo’n visie te maken. makers^ap Mooiere kapsalon Nieuwe stek leerlingen Uit het Zakenhart van... Super voor goed doel De Bevelander Binnenuit OQ dé Weekkrant Ovememers en ondernemers I i I I Racketcentrum breidt fors uit Voetspecialist bij De Witte Voet Woensdag 13 december 2006 - Pagina 45 TIOO Amanda Plasschaert en medewerksters, foto léon janssens in Zeeuwse wateren, maar zien elders het le- De gebruikelijke methode om Bij de uitbreiding van het pro- Adrienne van Vliet in de nieuwe ruimte, foto leon janssens consu- ken aan een door de klant Speciaal voor deze gelegenheid polder. Gedurende zes we- Karin Bloemen. I Een zeer complete avond voor ruim 850 klanten van Bliek Mo de. Zij genoten van een fantas- De bedoeling is op een verant woorde wijze mosselzaad op te vangen om hiermee tekorten aan mosselzaad voor een deel te compenseren. YERSEKE - De mosselin- dustrie zoekt naar steeds nieuwe manieren om mos selzaad te kunnen vissen. Koninklijke Prins Dinge- manse uit Yerseke begon in 2003 in samenwerking met onderzoeksinstituut TNO in het Malzwin bij Den Helder een onderzoek naar de bio- logische, technische en commerciële haalbaar- heid van mosselzaad in- Ja vanginstallaties (MZI). Volgend seizoen wordt het project fors uitgebreid. Niet alleen is de sector het visi tekaartje voor gemeenten, Onder Zeeuwse gemeenten is een handreiking verspreid, die de ambtenaren moet inspire ren etijdsbeleid. maar wereldwijd horen toeris- Werkgelegenheid me, recreatie, evenementen, Vorig jaar besteedden om ‘late-night’ setting, zonder toe- hun voorstelling aan iedereen te ters en bellen. laten zien. snelst groeiende economische sectoren, zo stelt MKB Zee land. Een stimulerende visie kan de lokale economie en Een bezoeker van een evene ment geeft gemiddeld 35 euro uit in de plaats waar de happe ning plaatsvindt. Een congres ganger levert zo’n stad zelfs 370 euro per dag op. ingezet. Dit nieuwe schip is een unicum voor Nederland. Het betreft namelijk een multifunc- Vergrijzing en individualise ring zorgen voor een toena me van starten door bedrijfs- overdracht. Deze groep on dernemers verschilt sterk van de ondernemers die starten door een bedrijf op te richten. Dat blijkt uit onder zoek van kenniscentrum EIM. Belangrijk verschil tus sen beide groepen is hun be hoefte aan financiering. Vol gens EIM blijken vooral overnemers meer startkapi taal nodig te hebben. Ander punt van verschil is het soort problemen waar de twee groepen mee te maken krij gen. GOES - Fotogroep Goes houd van dinsdag 28 no vember tot en met zaterdag 27 januari haar jaarlijkse clubtentoonstelling in Bin nenuit, Schouwersweg 7 te Heinkenszand. Deze is te be zichtigen tijdens opening stijden. De 36 leden tellende club komt eens per twee we ken bijeen in wijkgebouw De Spinne. Verdere info op www.fotogroepgoes.nl. i i i i I Kip/Satc Salade menten ruim 77 miljard euro aan de invulling van de vrije uurtjes. De 54 duizend bedrij ven in de sector (exclusief de tailhandel) zijn met vierhon derd duizend banen goed voor vijf procent van de werkgelen genheid. Daarnaast is er ook een grote spin-off. Honderd banen in de vrijetijdssector le veren nog eens twintig banen elders op, zoals in de detail handel of bij toeleveranciers. GOES - Als hoogtepunt van de jubileumviering, ter ge legenheid van het zeventig jarig bestaan van Bliek Mo de, waren de klanten van Bliek Mode uitgenodigd voor een concert van Karin Bloemen en Cor Bakker in de Grote Kerk in Goes. GOES - Leerlingzorg Goes is verhuisd naar Piet Hein- straat 6a. Het is een combi natie van remedial teaching en huiswerkbegeleiding. Beide worden gegeven door Adrienne van Vliet. "Hulp bij studie voor leer lingen in het voortgezet on derwijs die moeite hebben met studie en huiswerk, in GOLFF SCHEELT ENORM VÉÉL! Lenghts die door Petra projectplan worden uitgebreid Vriese aangebracht wor den. ’s Avonds op afspraak. Informatie via telefoon nummer 0113-567520 betreft namelijk een multifunc- Foto’s Van tioneel aquacultuur schip wat speciaal wordt aangepast om de diverse MZI werkzaamheden uit te kunnen voeren. Het wordt onder andere voorzien van spudpalen waarmee het schip zichzelf kan verankeren, een ge patenteerde oogstmachine, een speciale voortstuwing en diver se kranen. Aangezien het MZI bedrijf zich in het Noorden be vindt zal in die regio een thuis haven voor het schip worden gezocht. nauwe samenwerking met ouders en scholen. Ik geef instructie hoe je het beste kunt leren, help met de planning. Het uitgangspunt is een individuele benade ring door doelgerichte hulp.” Basisschoolleerlin gen kunnen woensdagmid dag terecht. Info via www.leerlingzorggoes.nl. KAPELLE - Het Racketcen trum aan de Vroonlandse- weg in Kapelle wordt flink uitgebreid, er komen een zaal voor circuittraining, een zonnestudio en een ruimte voor sportmassage bij. Eind december zou de verbou wing klaar moeten zijn. Het vernieuwde centrum wordt in januari in gebruik geno men. Info: 06-41294161. Hans de Jonge (Golff) en Maryse van de Plasse (KWF). MIDDELBURG - In de sPort’ kunst en cultuur tot de meeste Zeeuwse gemeen ten ontbreekt specifiek be leid voor de vrijetijdsin- dustrie. Dat zou het Mid den- en Klein Bedrijf Zee land (MKB) graag anders zien. WOLPHAARTSDIJK - Een voetdeskundige brengt dins dag 19 december een bezoek aan De Witte Voet in Wolp- haartsdijk. Die maakt gratis een voetafdruk en geeft tekst en uitleg over de werking van de Vtbrionveer, een vervan gingsmiddel van de klassieke steunzool. De Witte Voet is te vinden aan de Burg. Hack- straat 9. Info: 0113-586227. HEINKENSZAND - Met een drukbezochte ‘walk in’ heropende dames-, heren en Idnderkapsalon Moooi Makers Kappers 2 de cember op Dorpsstraat 7. Klanten waren uitgeno digd. Sfeervolle eigentijdse kleuren in de uitgebreide kapsalon met nieuwe stoe len en een gezellige koffie- markt vervolgens om naar strijding ontving het hoog- vijftig eurocent, te schen- ste bedrag. naar zestig installaties. Het mi nisterie van LNV verleent subsi- de nieuwe innovatieve wijze om die. aan mosselzaad te komen kan in een vaste aanvulling van de De gebruikelijke methode om (sectorbrede) zaadbehoefte de mosselkweekpercelen te be- worden voorzien. De mossel voorraden is het bevissen van zaad invanginstallaties bestaan natuurlijk mosselzaad op mos- uit netten aan drijvers die zijn selzaadbanken. Dit mossel- uitgezet in het Malzwin. Langs zaad, in feite gewoon baby- zwemmende mossellarven mosseltjes, wordt vervolgens op hechten zich vast aan de netten percelen van de mosselkwekers en groeien uit tot mosselzaad, gelegd om verder te groeien. Dit zaad wordt vervolgens van Deze methode wordt al meer de netten gehaald en op de dan honderd jaar toegepast, kweekpercelen uitgezaaid. Echter, er zijn jaren waarin de natuur geen of te weinig mos selzaad geeft. Met behulp van ject wordt ook een nieuw schip tafel. Eigenaar Amanda Plasschaert en de vijf me dewerkers werken met Ma- compenseren. Aanvankelijk trix, professionele lijn van werd het onderzoek gestart met kappersproducten. Nieuw zes installaties. Volgend seizoen zijn Hair Extensions, Great zal de MZI overeenkomstig het Zeeuwse mosselen groeien venslicht foto jaap wolterbeek ’s-GRAVENPOLDER - KWF 1 Kankerbestrijding ontving zelf aangewezen goed doel, was er door Karin Bloemen een recent 1248 euro van Golff De speeltuin vereniging Bliek Lied gecomponeerd. Supermarkt in ’s-Graven- kan bijvoorbeeld overgaan polder. Gedurende zes we- tot de aanschaf van twee Intieme setting ken kregen de klanten van wipkippen, de stoomtrein de Golff Supermarkt bij be- kan investeren in de mo- steding van 25 euro een delspoorbaan in Hoede- muntje. Die zette de super- kenskerke. KWF Kankerbe- tisch concert en van de receptie treden samen op in een intieme Ze reizen door Nederland i naafloop. Karin Bloemen en Cor Bakker zaad W00l>/j

Bevelander | 2006 | | pagina 45