I Een specialist in je vak worden? Vedior Een eigen plekje! Jeugdarchitectuur bij CBK Zeeland H! I Tijd voor een hypotheekgesprek? Voor kinderen met spraak- of gehoorstoornis Moeders willen woongroep voor autisten Ti De Bevelander Rabobank van dé Weekkrant Praat ’ns met een consultant van Vedior Techniek Willian Heesters is coördinator en projectleidster van de peuter- groep. De pedagogisch ge schoolde begeleidsters Dianne van 't Westende en Ineke Smith gen de peuters maximaal drie dagen per week van negen tot graag meer informatie 0113- 323264 w.heesters@auris.nl bracht om te laten zien hoe ar chitecten te werk gaan bij het ontwerpen van een gebouw. De eerste ruwe maquette van een bouwwerk is voor ontwer per en opdrachtgever belang- MIDDELBURG - Conny Hane- graaf en Angelique Eekman uit respectievelijk Axel en Temeuzen zijn beide moeder van een puber met een aanverwante stoornis van autisme. Ze willen voor hen en hun lotgenoten in het hart van Zeeland een woongroep vormen. Op Walcheren en de Bevelanden zijn ze op zoek naar een plekje. Conny's zoon heeft PDD-NOS, Angelique’s zoon MCDD. Hun kinderen, als vele anderen in Zee land met deze stoornissen en een normaal tot hoog IQ, behoren tot een vergeten groep. Zij kunnen niet thuis wonen en kunnen bin nen de provincie nergens goed worden opgevangen voor de ten bij- een- ge- menwerking met het CBK Zeeland heeft ingericht. De eer- ste expositie be- trof de succes- volle prijs- vraag Nieuw Tij- Techniek De Koninklijke Auris Groep aan de Nassaulaan in Goes biedt onderwijs, begelei ding en zorg aan kinderen, jongeren en volwassenen met gehoor-, spraak- en taalmoeilijkheden. Deze maand is het centrum ge start met de Peutergroep voor kinderen van ander half tot vijf jaar. Barendrecht (bij het RMPI) en Capelle a/d IJssel, maar daar gel den lange wachtlijsten voor. Con ny en Angelique zijn daarom een project gestart voor deze ‘verge ten groep' kinderen van tien tot noodzakelijke langdurige perio de. Ze hebben goede, intensieve begeleiding, structuur, veiligheid en stabiliteit nodig op lange ter mijn. Vooralsnog zijn de dichtst bijzijnde long stay-plaatsen in Omdat het belangrijk is zo vroeg mogelijk te helpen, kunnen baby's en kinderen nu al vanaf de eerste constatering van gehoor-, spraak- of taalmoeilijkheden terecht op de peutergroep Peutergroep verzorgen de opvang van de kin- drie uur op en helpen ze op weg deren in de kleurrijk ingerichte in hun ontwikkeling. Kleine kin- afdeling van het centrum in deren leren veel tijdens de zich Goes. steeds herhalende dagelijkse be- Willian: ‘Omdat het belangrijk is zigheden als eten, spelen en sla- deze kinderen zo vroeg mogelijk pen. Spelenderwijs vergroten ze hun woordenschat en krijgen ze de nodige prikkels tot interactie met leidsters en andere peuters. Alles is gericht op de kennis van het individuele kind en wordt ondersteund door gebarentaal. Een logopedist en een orthope- te helpen, kunnen baby's en kin- dagoog begeleiden de opvang.’ deren nu al vanaf de eerste con- In Bergen op Zoom is ook een statering van een achter-stand of peutergroep, aan de Kometen stoornis bij ons terecht. We van- laan 38. Willian Heesters geeft Conny Hanegraaf en Angelique Eekman vinden dat hun kinderen buiten de boot vallen, rota peter VERDURMEN MIDDELBURG - Unieke ma quettes van basisschoolleerlin gen en van studenten van het ROC Zeeland flankeren driedi mensionaal werk van bekende Zeeuwse architectenbureaus in de tentoonstelling ‘PS Huisjes’, rijk. Aan de hand van een teke- Zondag 3 december opende het ning maakt de ontwerper een CBK Zeeland haar deuren. De klein model. Deze eerste driedi- tentoönstelling duurt tot en met mensionale schets geeft een 15 december. idee hoe het er in werkelijkheid Kinderen uit de bovenbouw van uit gaat zien. Het gaat daarbij de basisscholen De Oleander in hoofdzakelijk om vorm en ver- Amemuiden en De Schutte in houdingen, in een latere fase Gapinge hebben hun fantasie volgen details. De meeste mo de vrije loop gelaten. Gewapend dellen zijn van piepschuim met een scherp mes, veel lijm (polystyreen-PS) gemaakt, en een plaat piepschuim heb- sommige van karton. ben zij zich laten inspireren Hoe dan ook, het zijn door werkmaquettes van stuk voor stuk echte Zeeuwse architecten. kunstwerken. Zij knutselden een huis met een ‘PS Huisjes’ is de dakvullend zwembad in elkaar, tweede ten bouwden kastelen en gedurfde toonstelling paalwoningen. die Het Dinsdag zetten ook studenten van het ROC Zeeland een aantal achttien jaar met MCDD en/of PDD-NOS en een normaal tot hoog IQ. Zij willen een AWBZ- woonvorm in Zeeland realiseren die I Zeeuwse Gezicht maquettes bij het CBK Zeeland in sa neer. De leerlingen, die in het eerste leerjaar van de afdeling bouwkunde design zitten, bo gen zich onder andere over de vormgeving van Romeinse bad kamers. Dit fantasievolle werk staat tussen tientallen werk- maquettes van Zeeuwse architecten waar de ten waar deze pubers in kleine groe- toonstelling ‘PS Huis- pen onder professionele, indivi- jes’ uit bestaat. Het duele begeleiding en behande- CBK Zeeland en ling voor meerdere jaren tot hun Het Zeeuwse Ge- achttiende kunnen wonen. Daar- zicht hebben de om roepen zij ouders op die in schetsma- dezelfde situatie zitten, te reage- queries van ren, mee te denken en te helpen architec- deze unieke woonvorm tot stand te brengen. Dat zal gaan met be hulp van MEE-Zeeland en het RMPI in Barendrecht. Belangstel lenden kunnen mailen naar woonvorm.pddnos.mcdd@gmail. com. Woensdag 6 december 2006 - Pagina 9 r-P P Oostelijk Bolwerk 9, Temeuzen tel. (0115) 68 98 87 vestiging.0059@vedior.nl The Better Match Op de dam zijn wij 6 dagen per week geopend voor alle bankzaken. De openingstijden zijn: maandag dinsdag t/m vrijdag donderdag zaterdag U heeft het huis van uw dromen gezien en wilt direct weten wat de financiële consequenties zijn? Dat kan. Loop nu binnen op ons kantoor Dam 9-11 in Goes. Onze nieuwe hypotheekadviseur, René Kuiper, staat u graag te woord. 13.00- 17.00 uur 09.00 - 17.00 uur 18.30 20.00 uur 09.00 13.00 uur Voor viagen bel de afdeling Huis Hypotheekadvies van Rabobank Beveland, tel. (0113) 23 92 40 o( kijk op www.beveland.rabobank.nl Hef is tijd voor de Rabobank.

Bevelander | 2006 | | pagina 9