Stille kracht hard aan het werk voor Indonesische weeshuizen i De Bevelander Provincie Zeeland Besluit accepteren i dé Weekkrant Onzichtbaar i i i i i i i i i i "Tijdens een persoonlijk bezoek aan Indonesië kwam ik in aanra king met het weeshuis Sidhi Astu", vertelt Umberto. "Het eer ste wat ik zag was een kind dat achtergelaten werd voor de deu- Omgevingsplan Zeeland 2006 - 2012 vastgesteld Ontgronding Inlaag 2005. door verschillende onderne mers", vervolgt Umberto. Bak kerij de Gouden Korenaar heeft het balibroodje geïntroduceerd en Ho-Vers Poeliersbedrijf de Ja vaanse Kip in braadzak. Van elk verkocht artikel ontvangt de stichting vijftig cent. Op hun toonbank staat ook een spaarpot en bij de Jumbo kunnen klanten hun statiegeldbonnetjes of klein wisselgeld doneren. Studenten die stage willen lopen of vrijwilli gerswerk doen zijn ook van har te welkom. Over enkele weken gaat er weer iemand op stage in Denpasar. Dit is tot stand geko men met medewerking van De- wi Sri Travel uit Vught, die de weeshuizen ook kent en be zoekt Op basisschool’t Honk in Kapelle sparen de kinderen in Aannemings- en verhuurbedrijf J. Hoondert en Zn. B.V. ren van het weeshuis. Dat heeft indruk gemaakt Het geld is daar besteed.” Hoe help je vanuit Goes? Um berto: “Nu probeer ik in mijn netwerk en door kleinschalige acties sponsorgeld te vinden voor de studiekosten van de kin deren. Natuurlijk zijn grote be dragen welkom, maar uit erva ring weet ik dat het geven van kleine bedragen aan de zusters beter werkt. Ik probeer mensen persoonlijk te betrekken en geef ze kleine bedragen mee als ze bijvoorbeeld naar Indonesië op vakantie gaan. Ik zeg dan: breng dit maar naar de zusters. Je zult I I GOES - In 2000 kwam een bescheiden erfenis vrij’ met als opdracht dit geld te ge bruiken voor een goed doel. Umberto maakte er zijn le vensdoel van. Inmiddels krijgt hij vanuit Zeeland alle steun. Waarvoor? Weeshui zen op het Indonesische Ba lk er hartelijk ontvangen worden en kunt er zelfs logeren voor maar acht euro. De zusters we ten waar de hulp het hardst no dig is. Zeg maar dat het van Um berto is.” Sinds 2000 kunnen 34 kinderen studeren. Dat lijkt weinig, maar alle kleine beetjes helpen. Uiter aard zoeken de weeshuizen in Indonesië zelf naar eigen inkom sten door onder andere het hou den van kleinvee en het verko pen van eigengemaakte snacks of rozenkransen. Maar dat is nauwelijks genoeg voor het da gelijkse bestaan. “In Goes word ik ondersteund september en oktober voor Sidhi Astu. "We zoeken nog meer scholen die eventueel voor de andere weeshuizen kunnen spa- ren.” Meer informatie via www.sidhiastu.nl. Hoe blijf je onzichtbaar als je je onvermoeibaar inzet voor je me demens, een stichting opzet en je voortdurend aandacht vraagt voor je ideaal om kinderen in Bali en Java te ondersteunen? Dat is het probleem van de altijd in touw zijnde Umberto Hagen. Hij is de drijvende en stille kracht achter de stichting Sidhi Astu, wat op Bali Hoop op Geluk betekent. De stichting is vernoemd naar één van de drie weeshuizen die worden ondersteund. Ze staan onder leiding van de Zusters Franciscanessen. “Ikzelf hoef niet zo op de voorgrond te treden; zeg maar dat het van Umberto is”. 0ffiCI6l6 Mededelingen Ml instellen bij de Afdeling Woensdag 20 september 2006 - Pagina 37 Hoop op wat geluk gen van 8.30-12.30 uur. Diversen belangen. De vergunning, de informatiecentrum van de ming van het milieu. I is hier eveneens verkrijg- I 16.30 uur. Gedeputeerde Staten van vens niet bekend te maken. Voor het inzien buiten kan- Het vastgestelde omge vingsplan is verder te vin- De gemeentehuizen van alle Zeeuwse gemeenten. Gedeputeerde Staten van Zeeland geven kennis van hun besluit tot het accep- drijf J. Hoondert en Zn. B.V. te 's-Heerenhoek. De melding heeft betrekking aan de Spanjeweg 4 te Nieuwdorp. van 8.00-17.00 uur en desgevraagd buiten kan tooruren; Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben vergun ning ingevolge de Ontgrondingenwet ver leend aan Grontmij werkzaamheden ten behoeve van de inrichting van het natuurontwikke- Naar aanleiding van de ontwerp-beschikkingen is een zienswijze ingediend. De vergunning wordt op 4 november 2006 van spraak van de Raad van State. bestuursrechtspraak van de Raad van State. ceerd. Naar aanleiding van deze ontwerpbeschikking milieu en water, Het Groene Woud 1 te Mid delburg, op werkdagen beroep tegen de beschik king instellen bij de spraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. voorlopige voorziening is gedaan. In dat geval treedt het besluit niet in werking, voordat op dat verzoek is beslist. Donge” B.V. aan de Portugalweg 3 te Nieuw dorp. Het verzoek heeft betrekking op het intrek- eens per kwartaal naar eens per jaar. Als laatste hebben wij de vergunning op grond van art. 8.23, eerste lid Wm, geactualiseerd. Deze actu alisatie heeft betrekking op de externe veiligheid. De ontwerp-vergunning ligt van 20 september 2006 tot en met 1 november 2006 ter inzage: bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Heinkenszand, op werkda gen van 8.30-12.30 uur. Vlissingen-Oost (kadastraal bekend Het besluit en de melding kunnen worden ingezien tot en met 23 oktober 2006: - bij de Directie ruimte, Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand, maandag tot en met vrijdag van 8.30-12.30 uur. mevrouw M. de Bokx (tel. 0118-631722). 1 631400. E-mail: infocen- trum@zeeland.nl. Een Tot en met 3 november 2006 kunnen belangheb benden tegen voornoemde Vlissingen-Oost gepubli- vergunning beroep instel len bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ‘s-Gravenhage. Gedeputeerde Staten willen de vergunning verlenen met Gedurende de behandeling voorschriften ter bescher- van het beroep kan op grond van artikel 8:81 van Enkel belanghebbenden die zienswijzen hebben ingediend of belangheb benden aan wie redelijker wijs niet kan worden ver- Ontwerp-vergunning weten geen zienswijzen te hebben ingediend over de ontwerp-vergunning en de adviseurs die advies heb ben uitgebracht over de ontwerp-vergunning kun nen later beroep instellen. gelegen in de Ellewoutsdijkpolder ten noordwesten van Ellewoutsdijk. Tevens hebben gedepu teerde staten een machtiging ex artikel 12 Ontgrondingenwet ver leend ten behoeve van een de Voorzitter van de spoedige aanvang van de Afdeling bestuursrecht werkzaamheden. Aan de vergunning en de vraagd buiten kantooru ren, en in het gemeente huis van Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand, op werkda- ken van twee voorschrif- Zeeland hebben een ver zoek ontvangen om aan passing van de vigerende vergunning Wet milieube heer van Scheepswerf “De tooruren, mondelinge toe lichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot A. de Pijper, (tel. 0118- 631958). Het vastgestelde Omgevingsplah ligt ter inzage van 2 oktober tot en met 13 november 2006 op de volgende plaatsen: Provincie Zeeland, infor- milieu en water, Het matiecentrum, Nieuwe Groene Woud 1 te Burg 42 te Middelburg. Middelburg op werkdagen Informatie over het provinciaal bestuur, zoals AbdijNieuws, vindt u op www.zeeland.nl bestuursrechtspraak van de Raad van State, post- machtiging zijn voorschrift bus 20019, 2500 EA 's- ten verbonden ter Gravenhage. bescherming van de bij de Op basis van de verleende dat zij geen zienswijzen - in het gemeentehuis van ontgronding betrokken Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand, op werkda- den op de provinciale web- gen van 8.30-12.30 uur. site: www.zeeland.nft omgevingsplan. Het Belanghebbenden kunnen Omgevingsplan kan tevens tot en met 23 oktober worden opgevraagd bij het 2006 tegen dit besluit schriftelijk bezwaar maken machtiging, de aanvraag en overige stukken liggen van 21 september tot en van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift heb- samenvatting van het plan ben ingediend kunnen om een voorlopige voorzie ning vragen bij de Voorzitter van de afdeling vraagd buiten kantooruren (voor het inzien buiten kan- Bodemverontrei- tooruren, mondelinge toe- niging locatie aan Postbus 20019, 2500 EA lichting en kopieën van ter de Scaldiahaven te ‘s-Gravenhage. inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot Voor het inzien buiten kan- G. Beckers, tel. 0118- tooruren, mondelinge toe- 631786) alsmede in het lichting en kopieën van ter gemeentehuis van inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot dhr. P. Beijaard (tel. Milieu (0118)631071). 2 november 2006, bij voorkeur schriftelijk, ziens- wijzen over de ontwerp- vergunning indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus Voor het inzien buiten kan- 165, 4330 AD Middel- zijn geen zienswijzen oht- tooruren, mondelinge toe- burg. Hierbij kan worden vangen. lichting en kopieën van ter verzocht persoonlijke gege- inzage gelegde stukken Gedeputeerde Staten heb- kunt u zich wenden tot Gelijke bevoegdheid komt ben vastgesteld dat de toe aan de vergunninghou- bodemverontreiniging op der voor zover betreft de deze locatie ernstig is, aan de vergunning verbon- maar dat bij gebruik als den voorschriften. Middelburg op werkdagen van 8.00-17.00 uur en desgevraagd buiten kan tooruren. in het gemeentehuis van gemeente Borsele, sectie Postbus 20019, 2500 EA Borsele, Stenevate 10 te A, nummer 1459) ‘s Gravenhage. De beschikking treedt 3 november 2006 in wer- Zeeland hebben op 20 juli king, tenzij binnen die ter- Een ieder kan tot en met 2006 de ontwerpbeschik- mijn een verzoek om een king betreffende de bodemverontreiniging op een braakliggend terrein aan de Scaldiahaven te Gedeputeerde Staten van Zeeland maken bekend dat op 30 juni 2006 door provincie Zeeland, Nieuwe bij Gedeputeerde Staten Provinciale Staten het Om- Burg 42 te Middelburg, gevingsplan Zeeland 2006 telefoonnummer: 0118- - 2012 is vastgesteld. machtiging kan reeds met hebben ingebracht, kun de ontgrondingswerkzaam- nen binnen deze termijn heden worden begonnen, tenzij het ontbreken van andere benodigde vergun- Afdeling bestuursrecht- ningen/ontheffingen, dat nog verhindert. Met betrekking tot de machtiging kan een ver zoek tot het treffen van een voorlopige voorzie- met 2 november 2006 ter ning worden gedaan bij de de Algemene wet inzage bij de Directie ruim- Voorzitter van de Afdeling bestuursrecht, juncto arti- te, milieu en water, Het bestuursrechtspraak van kei 36 van de Wet op de Groene Woud 1 te de Raad van State. Raad van State, een ver- Middelburg, op werkdagen zoek tot het treffen van van 8-17 uur en desge- een voorlopige voorzie ning worden ingediend. Dit Groene Woud 1 te verzoek moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Tot en met 3 november gen van 8.30-12.30 uur. ten. Het gaat om voor- 2006 kunnen belangheb- schriften die de rapporta- benden tegen het afgeven Belanghebbenden die naar ge van afval en energie van de machtiging beroep aanleiding van de ontwerp- regelen. Verder wordt ver- beschikking een zienswijze zocht de frequentie van naar voren hebben het legen van de afschei- gebracht of belanghebben- ders wordt verminderd van den aan wie redelijkerwijs niet verweten kan worden Het Omgevingsplan Zeeland is een integrale herziening van het vigeren- baar. Het informatiecen- de Streekplan Zeeland, het trum is van maandag tot Milieubeleidsplan Groen en met vrijdag geopend Licht en het Waterhuishou- van 9.30 uur tot 12.30 dingsplan Samen Slim met uur en van 13.30 uur tot Water. Centraal uitgangs punt in het plan is duur zaam ontwikkelen. Als hoofddoelstellingen zijn geformuleerd: - Het faciliteren van de noodzakelijke en gewenste economische dynamiek. - Het bevorderen van de sociaal-culturele dyna miek en het vasthouden melding aan een gematigde bevolkingsgroei. - Het versterken van de bijzondere Zeeuwse omgevingskwaliteiten. Het ontwerp Omgevings plan heeft van 15 decem ber 2005 tot en 27 januari teren van de melding Wet Nederland b.v. te 2006 op de gebruikelijke milieubeheer van Middelburg voor het uit- manier ter inzage gelegen. Aannemings- en verhuurbe- voeren van ontgrondings- De tijdens deze periode ingediende zienswijzen hebben aanleiding gege ven het Omgevingsplan op op de overslag van ferrosi- lingsgebied Inlaag 2005, verschillende punten te wij- licium binnen de inrichting zigen. bedrijfsterrein geen verde re saneringsmaatregelen nodig zijn. Scheepswerf “De De beschikking ligt van 22 Donge” B.V. kracht, tenzij overeenkom- september tot en met 2 stig art. 36 van de Wet op november 2006 ter inzage Gedeputeerde Staten van de Raad van State, juncto bij de directie ruimte, art. 8:81 van de Algemene wet bestuurs recht een verzoek tot het treffen van een voorlopige van 8-17 uur en desge- voorziening is gedaan bij

Bevelander | 2006 | | pagina 37