Uit de commissies Gemeenteraadsverkiezing DigiD Politiek forum voor dorpen gemeente Goes Verslag 's Heer Arendskerke Openbare kennisgevingen I Politieke Groepering Aanduiding van de eerste kandidaat Lijstnummer L Westhavendijk 84 06-01 v. d. Boschstraat 49 10-01 Stephensonweg 9 10-01 Westhavendijk 9 18-01 Oranjeplaatweg 4A 19-01 Peary weg 1 25-01 Bertiusstraat 1 26-01 Het dorpenplatform Goes orga niseert op 15 februari 2006 vanaf 20.10 uur een politiek forum in de openbare biblio theek van Goes. Het thema voor dit politieke forum is 'kleine kernenbeleid in relatie tot de WMO' (Wet Maatschappelijke Ondersteuning). U wordt hier voor van harte uitgenodigd. Het dorpenplatform maakt zich sterk voor het behouden en rea liseren van voorzieningen in de kleine kernen van Goes. De voorzitter maakt volgens artikel I 15, lid 1 van de Kieswet bekend dat aan deze kandidatenlijsten de volgende nummers zijn toegekend: 1 2 3 4 5 6 Vergunning Drank- en Horecawet Burgemeester en wethouders zijn van plan aan Stichting Service flats De Schakel en De Horst in Goes een vergunning te verlenen volgens de Drank- en Horecawet voor de uitoefening van het hore- baarheid op het platte land. Het dorpenplatform wil horen op welke manier de politiek deze verantwoordelijkheid concreet gaat invullen in de kleine ker nen van de gemeente Goes. Alle politieke partijen zijn aanwezig. Doe mee aan dit debat en stel uw vragen aan de politiek. cabedrijf in de instelling aan de 's Gravenpolderseweg 9 (De Schakel) in Goes. Aan de vergunning wordt, volgens artikel 4, lid 1 van de Drank- en Ho recawet, het voorschrift verbonden, dat in de inrichting geen alcohol houdende drank verstrekt mag worden tijdens bijeenkomsten van per soonlijke aard, zoals bruiloften en partijen. Ter inzage De stukken liggen gedurende vier weken na de datum van deze publi catie ter inzage. Belanghebbenden kunnen hun zienswijze binnen deze periode naar voren te brengen bij de afdeling Bestuurszaken. Dit kan schriftelijk of telefonisch via tel. 24 97 54. Commissie Grondgebied 23 januari De heer P. Vermue uit Wolphaartsdijk bepleitte een project windener gie in Wolphaartsdijk voor te dragen voor het ontwerp-Omgevingsplan van de provincie. Gesproken werd over de zienswijze van de gemeente Goes op het ontwerp-Omgevingsplan. De commissie wenst tussen Goes en Kapelle en tussen Goes en Heinkenszand geen bebouwing. Het Poel- bos moet zo blijven zoals het is. In het gebied Poelbos - A 58 kan nog wel iets gebeuren. De commissie vroeg aandacht voor de commotie over het beleid van de NS om eventueel enkele stations aan de Zeeuwse lijn te sluiten. De wethouder werd gevraagd de zienswijze van de commissie schriftelijk ter kennis te brengen van de NS. Tevens vroeg de commissie aandacht voor de toegankelijkheid van de Zeelandhallen voor fietsers en de par keergelegenheid aldaar. De wethouder zei dit toe. De commissie ging akkoord met de voorstellen tot het evalueren van de subsidieverorde ning Duurzaam bouwen, het aanpassen van de sneltoetscriteria Wel- standsnota en het vaststellen van het investeringsbudget stedelijke vernieuwing 2000-2004. Commissie middelen 26 februari De commissie stond uitgebreid stil bij de resultaten van het onder de ambtelijke organisatie gehouden Medewerkerstevredenheidsonderzoek. College en Managementteam zijn gestart met de aanpak van de geble ken knelpunten en wensen. De commissie beschouwt het onderzoek als een 0-meting; in de tweede helft van 2007 zal opnieuw een onderzoek worden gehouden om de ontwikkelingen te volgen. Commissiebreed werd ongenoegen geuit over de geconstateerde over schrijdingen bij de Centrale Post Ambulancevervoer. In een volgende commissievergadering zullen de gestelde vragen worden opgehelderd. De commissie ging graag akkoord met het onderbrengen van de bead- visering van bij de gemeenteraad ingediende bezwaar- en beroep schriften bij de bestaande commissie voor behandeling van bij het col lege ingekomen bezwaar- en beroepschriften. Het verslag van de bewonersavond in 's Heer Arendskerke op 2 novem ber 2005 kunt u nalezen op www.goes.nl in de rubriek Leefbaarheid onder Bewonersavonden. Kappen van bomen Het college van burgemeester en wethouders maakt bekend dat het kapvergunningen heeft verleend voor de volgende bomen: Burg, van Oeverenstraat 19 Wolphaartsdijk: 1 berk En voor de volgende gemeentelijke bomen: Schaepmanstraat Goes: 1 iep Fluitekruidstraat Goes: 12 diverse bomen t.b.v. nieuwbouw Europalaan/ Troelstralaan Goes: 17 stuks esdoorn en iep Mecklenburglaan 38 tot 42 Goes: 8 stuks bolacacia Anthony Fokkerstraat Goes: 8 stuks populier Binnen zes weken na de dag van verzending van de kapvergunnin gen op 31 januari kunnen belanghebbenden een schriftelijk en ge motiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. De werking van de kapvergunning wordt opgeschort tot de bezwa- rentermijn is verstreken of, als er bezwaar is ingesteld, tot op het bezwaar is beslist. Informatie: afdeling Stadsbeheer, tel. 24 97 70. Proces verbaal I 12-2 De voorzitter van het centraal stembureau maakt volgens artikel I 1, lid 2 van het kiesbesluit bekend dat ter inzage ligt: het proces-verbaal van de zitting van het centraal stembureau voor het nummeren van de kandidatenlijsten en voor de beslissing over de geldigheid van de lijstencombinaties voor de verkiezing van de gemeenteraadsleden op 7 maart 2006. Vrijstellingsprocedure dakkapel Wagnerlaan 6 Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij van plan zijn met toepassing van art. 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening vrijstelling te verlenen van: bestemmingsplan Buitengebied voor de bouwaanvraag van een dakkapel op de woning Wagnerlaan 6 in Goes. Ter inzage Het ontwerp-besluit en de relevante stukken liggen met ingang van 2 februari 2006 tot en met 16 maart 2006 ter inzage. Gedurende deze termijn kunt u schriftelijk of mondeling uw zienswijze over het ontwerp-besluit kenbaar maken bij het college van burge meester en wethouders. Voor het geven van een mondelinge ziens wijze is het noodzakelijk tijdig een afspraak te maken via tel. 24 97 09. Ontwerp-bestemmingsplan Binnenstad-Zuid Burgemeester en wethouders maken, op grond van artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, bekend dat het ontwerp-bestem mingsplan 'Binnenstad-Zuid' met ingang van 2 februari 2006 zes weken ter inzage ligt. Het ontwerp-bestemmingsplan heeft betrekking op het gebied dat grofweg wordt begrensd door het spoor, de M.A. de Ruijterlaan, Wil lem Barentzstraat, Westsingel, v.d. Spiegelstraat, J. Valckestraat en de Voorstad. Het plan heeft hoofdzakelijk een conserverend karak ter, dat wil zeggen dat de bestaande situatie zoveel mogelijk is vastgelegd. Gedurende deze termijn kunt u een schriftelijke of mondelinge zienswijze op het ontwerp indienen bij de gemeenteraad. M.K. Dieleman M.L. 't Hart S.M. van 't Westeinde A.B. van der Reest D. van Ewijk R. de Koster Commissie Maatschappelijke Ontwikkeling 24 januari De commissie stemde in met het Beleidsplan Reïntegratie en Armoe debeleid 2006. Dat is een plan gericht op de thans bestaande moge lijkheid om reïntegratietrajecten naar eigen inzicht vorm te geven en (onderdelen van) trajecten meer zelf uit voeren. Ook ging commissie akkoord met het wijzigen van de Verordening voorzieningen huis vesting onderwijs; een wijziging waardoor de Ithakaschool als een zelfstandige school wordt gezien. De commissie stelde het huis- vestingsprogramma onderwijs 2006 vast. Dit is een programma waarin het resultaat van een beoordeling van aanvragen om huisvestingsvoor zieningen die in 2005 zijn ingediend is opgenomen en het onderhouds- programma voor 2006 is vervat. Tenslotte ging de commissie akkoord met het voorlopig ontwerp van de Brede School in de Goese Polder; een ontwerp waarmee de contouren van het gebouw en de.plaats van de verschillende functies daarin worden bepaald. Christen Democratisch Appèl (CDA) Partij van de Arbeid (P.v.d.A.) VVD SGP-ChristenUnie GROENLINKS Democraten 66 (D66) Wet Milieubeheer meldingen (art.8.40) Burgemeester en wethouders maken bekend dat, de volgende meldin gen zijn ontvangen op grond van het besluit opslag- en transportbe drijven milieubeheer: Installatiebedrijf J.D. van der Klooster Raadhuisstraat 11 's Heer Arendskerke voor het van toepassing worden van het Besluit op een bestaand installatiebedrijf. De meldingen liggen van 1 t/m 15 februari 2006 ter inzage. Kandidatenlijsten De geldige kandidatenlijsten voor de aanstaande verkiezing van de gemeenteraadsleden, met vermelding van de daaraan toegekende nummers en de aanduidingen van de politieke partijen liggen ter inzage. Overheidsinstellingen kunnen met DigiD de identiteit verifië ren van klanten die gebruik maken van haar elektronische diensten. Op dit moment kent DigiD deze klanten een gebrui kersnaam met wachtwoord toe. De WMO is hierin duidelijk; de gemeente is o.a. verantwoorde lijk voor het realiseren van voorzieningen voor zelfred zaamheid en participatie van mensen én het versterken van de sociale samenhang en leef- DigiD (spreek uit: Diegiedee) is de manier om als burger makke lijker zaken te doen met de overheid. Vanaf 1 januari 2005 kunnen burgers dankzij DigiD met één gebruikersnaam met wachtwoord (samen vormen zij een inlogcode) op internet bij elektronische diensten van steeds meer overheidsinstellin gen terecht. DigiD staat voor Digitale Identiteit; het is een gemeenschappelijk systeem van en voor de overheid. Ontwerp-bestemmingsplan Goes-Zuid, gedeelte Beuken- straat 2, 2005 Burgemeester en wethouders maken, op grond van artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, bekend dat het ontwerp-bestem mingsplan Goes-Zuid, gedeelte Beukenstraat 2, 2005 met ingang van 2 februari 2006 zes weken ter inzage ligt. Het ontwerp-bestemmingsplan heeft betrekking op de herontwikkeling v^n het terrein van de voormalige Casembrootschool aan de Beuken straat 2 in Goes. De locatie wordt voornamelijk bestemd voor woon-, centrum- en maatschappelijke doeleinden. Gedurende deze termijn kunt u een schriftelijke zienswijze op het ont werp indienen bij de gemeenteraad. Een mondelinge zienswijze kunt u desgewenst op donderdagmiddag 23 februari 2006 in het stadskantoor inbrengen. Hiervoor kunt u tot uiterlijk 22 februari 2006 een afspraak maken met dhr. J. Huisman, tel. 24 96 82. DigiD is nu al te gebruiken voor het aanvragen van kinderbijslag en AOW-pensioen bij de Sociale Verzekeringsbank (SVB), het ondertekenen van de aangifte inkomstenbelasting 2005 bij de Belastingdienst en werkzoeken den kunnen zich online inschrij ven bij het Centrum voor Werk en Inkomen (CWI). Ook steeds meer gemeenten sluiten aan op DigiD. De ge meente Goes is gestart met de voorbereidingen om.het elektro nisch aanvragen van verschil lende diensten via internet mo gelijk te maken. Inwoners van Goes kunnen per 1 januari 2007 minimaal tien diensten met hun DigiD-inlogcode aanvragen. Meer informatie over DigiD: www.digid.nl. Info Goes <5 Woensdag 1 februari 2006 rrnmn/in 4-^ Voor aanvang van het politiek forum kunt u vanaf 19.00 uur de biblioservicebus bezichtigen, die speciaal voor dit doel naar Goes komt. Informatie: Tako Wispelweij (dorpenplatform Goes) wispel- weij@zeelandnet.nl of tel. 06 10 36 00 06, Jos Bekker (SMW0), j.bekker@smwo.nl of tel. (0113) 27 71 11 of uw eigen dorpsvereniging. Ingekomen bouw- en sloopaanvragen Tegen ingekomen aanvragen kunt u nog geen bezwaar maken, dit kan pas als er een besluit is genomen op de aanvraag. Tijdens de openingstijden kunt u, de aanvragen in komen zien op de afdeling Bouwen en Wonen, bureau Bouwen. Hiervoor kunt u een telefonische afspraak maken 24 97 00. het plaatsen van een dakkapel aan voorzijde het bouwen van een tuinhuis met afdak het bouwen van een toegangs gebouw met dienstruimte het plaatsen van een container voor weegbrug het plaatsen van fundatie t.b.v. naverbrander het uitbreiden van een verdiepings vloer het wijzigen van voordeurkozijn

Bevelander | 2006 | | pagina 8