Uit gemeenteraad januari Aanleg Sloelijn begonnen Vacatures vrijwilligers Openbare kennisgevingen Goes gaat aan de blauwe papierbak Goes J r -fl Vrijstellingsprocedure vestiging restaurant Wijngaardstraat 49 Goes Kappen van bomen Blikbakken verdwijnen uit straatbeeld Intrekken Milieuvergunningen Ingekomen bouw- en sloopaanvragen Verkiezingen gemeenteraad Ter inzage J Woensdag ISianaan 2006 geWOOnte Goes Verleende bouw- en sloopvergunningen in de periode van 16-01 t/m 20-01-2006 nieuwe Stadljn. Belgie r 10-01 Trumanlaan 16 20-01 1. 2. 3. Baalsewegje 19-01 4. 5. 6. 20-01 20-01 7. 8. Trainer rolstoelhockey voor jeugdige deelnemers (306) Ambassadeur voor de Nederlandse Hartstichting (277) Vrijwilliger kindertelefoon (217) Collectanten werven voor het diabetesfonds (303) Coördinator tuinenproject voor het Steunpunt Zorgvrijwilligers (301) Voetbalmaatje (Feyenoordfan) voor j.man met verst, beperking (298) Medewerk(st)er public relations voor museum (223) Zwemvrijwillig(st)er voor vrouw met verstandelijke beperking (245) Inloopspreekuur dinsdag van 9.30 tot 12.00 uur of op afspraak telefoon 27 71 11. Organisaties die een vrijwilliger zoeken, kunnen gratis een vacatu re plaatsen. Steunpunt vrijwilligers 's-Heer Elsdorpweg 12, Goes. E-mail: vrijwilligers@smwo.nl. Website: www.smwo.nl voor meer vacatures. Gemeente Kapelle Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij van plan zijn met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van bestemmingsplan Binnenstad-Centrum (buiten horecazone) voor de vestiging van een restaurant in het pand Wijngaardstraat 49 te Goes. Het ontwerp-besluit en de relevante stuk ken liggen met ingang van 26 januari 2006 tot en met 9 maart 2006 ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk of mon deling zijn/haar zienswijze over het ontwerp-besluit kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders. Voor het geven van een mondelinge zienswijze is het noodzakelijk tijdig een afspraak te maken via telefoonnummer 24 97 09. Het college van burgemeester en wethouders maakt bekend dat het kapvergunningen heeft verleend voor de volgende bomen: Zandweg 12 Kattendijke: 1 kastanje, 1 hazelaar, 1 krukhazelaar en 5 essen Putwei 23 Goes: 1 spar en 1 den Indira Gandhilaan 46 Goes: 1 wilg M. Nijhofflaan 40 Kloetinge: 1 den En voor de volgende gemeentelijke bomen: Europalaan Goes: 8 esdoorns bij skatebaan Troelstralaan/Troelstrapad Goes: 9 iepen, er worden 21 bomen teruggeplant. Binnen zes weken na de dag van verzending van de kapvergunningen op 24 januari kunnen belanghebbenden een schriftelijk en gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. Oe werking van de kapvergunning wordt opgeschort tot de bezwarenter- mijn is verstreken of, als er bezwaar is ingesteld, tot op het bezwaar is beslist. Informatie: afdeling Stadsbeheer, telefoon 24 97 70. De dertien knalgele blikbakken die in de gemeente te vinden zijn, gaan op korte termijn ver dwijnen. Ze hebben vele jaren dienst gedaan, raken versleten en zijn dus aan vervanging toe. Er is echter ook een andere methode om metalen van het restafval te scheiden, waarna ze hergebruikt kunnen worden. Dat gebeurt met magneten, net voor het restafval de verbrandingsoven in gaat. Die methode werkt inmiddels uitste kend en daarom is besloten mee te gaan in de landelijke trend en niet in nieuwe blikbakken te in vesteren. Het niet vervangen van de blikbakkep levert de gemeente een besparing op 19.500,00. Voor dat werk krijgen zij een ver goeding, die vergelijkbaar is met wat zij tot nu toe ontvingen door zelf oud papier op te halen. Door de blauwe bak te vullen, steunt u dus ook deze verenigingen. 19-01 19-01 19- 01 20- 01 16-01 16-01 19-01 19-01 19-01 19-01 Elke maand vindt u op deze pagina een greep uit de besluiten van de ge meenteraad. Tijdens het vragenuurtje voor de leden van de raad wilde de fractie van D66 informatie van wethouder 't Hart over de uitbreidingsplan nen van Topsy Baits. Wethouder 't Hart zei dat de gemeente medewerking verleent aan een proef om zagers te kweken op landerijen aan de Muiden- weg. Het CDA wilde duidelijkheid over de naam van het huidige kantoor. Wordt het Stadskantoor, Stadhuis of Gemeentehuis, vroegen zij zich af. Wethouder Linssen komt met een voorstel. De raad stelde 11.034.803,00 beschikbaar voor de bouw van een parkeergarage aan het Bleekveld. In de garage komen ongeveer 500 parkeerplaatsen. Dat is een uitbreiding in dat gebied met 200 plaatsen. Deze parkeergarage is een van de belangrijk ste onderdelen vgp het Masterplan binnenstad. De gemeenteraad stelde 35.000,00 beschikbaar om veld 7 van hetSchen- ge van lichtmasten te voorzien. Voor een efficiënte indeling van de trai ningen tijdens de wintermaanden is het van belang dat er voldoende ver lichte velden zijn. Op dit moment zijn dat er te weinig. Na plaatsing van de lichtmasten zal veld 7 voornamelijk gebruikt gaan worden voor trainin gen van Rugbyclub Tovaal en als overloop voor de voetbaltrainingen. Tijdens de raadsvergadering in december diende de fractie van de PvdA al een initiatiefvoorstel in voor een tegemoetkoming in de premie Aanvul lende Ziektekostenverzekering voor minima. Het college van burge meester en wethouders stelde de raad nu voor om tegemoet te komen aan het voorstel van de PvdA. De gemeenteraad ging donderdag unaniem ak koord met het voorstel om minima tegemoet te komen met een bijdrage van 5,00 per maand voor de premie van de Collectieve Aanvullende Ziek tekostenverzekering. Verder stelde de raad de woningbouwplanning 2006-2015 vast. De raad vond dat er de komende jaren sneller gebouwd moet worden. Het ontwik kelingsplan voor de brede school in de Goese Polder werd vastgesteld. De SGP/ChristenUnie diende een motie in bij het vaststellen van de Startno titie Regionale bibliotheekvisie waarin de mogelijkheid van een Jongeren informatiepunt wordt meegenomen. Deze motie werd door de raad ge steund. De fractie van de VVD diende een motie in om de (verlengde) Nansenbaan tot aan de 's-Gravenpolderseweg versneld aan te leggen. Ook deze motie werd aangenomen. De fractie van Groenlinks kwam .met een ini tiatiefvoorstel om de Stemwijzer, de verkiezingseditie van Samenspel, te laten bezorgen door TPG in plaats van mee te zenden met de Woonkrant. Ook dit voorstel werd door het grootste deel van de Raad gesteund. 17-01 17- 01 18- 01 19- 01 E-mail: stadskantoor@goes.nl Internet: www.goes.nl Brugstraat 8 Deestraat 3 I. Gandhilaan 18 Kattendijksedijk 27 Scheldestraat 91 Tervatenseweg 7 Wagnerlaan 4 Dorpsstraat 32 Floris de Voogd- straat 1 en 3 Meeuwenweg 5 Muidenweg 13 Dooldijk 5 Zomerweg 65 Heernisseweg 43 Magdalenastraat 3 het bouwen van 2 woningen het uitbreiden van de woonkamer het vergroten van de berging het verplaatsen van een schuur het plaatsen van een luifel boven de voordeur het plaatsen van kozijn in berging het bouwen van een tuinmuur het aanbrengen van reclame Stadskantoor M.A. de Ruijterlaan 2 4461 GE Goes Openingstijden: Ma t/m vr 9.00 - 12.30 uur Do-avond 17.00 - 20.00 uur Op afspraak: Ma t/m do 13.30 - 17.00 uur Openingstijden Sociale Zaken: Ma t/m vr 9.00 - 12.30 uur Ma t/m do 13.30 - 17.00 uur Op grond van art. 8.25 lid 1 sub c, hebben wij besloten de volgen de vergunningen in te trekken. Stadseweg 2a Wolphaartsdijk Op het perceel Stadseweg 2a te Wolphaartsdijk was een slachterij gevestigd waarvoor de volgende milieuvergunningen van toepassing waren: de oprichtingsvergunning d.d. 05-10-1990, met reg.nr. 22788 en de ambtshalve wijziging van bovengenoemde beschikking d.d. 14-11-1997, met reg.nr. 97004544. Wij hebben vastgesteld dat (in ieder geval) sinds 27-11-2002 binnen de inrichting geen hande lingen zijn verricht met gebruikmaking van de vergunningen. Sloelijn Zeeuwse lijn Havenspoorlijn Gemeente J Bergen op Zoom Tegen ingekomen aanvragen kunt u nog geen bezwaar maken, dit kan pas als er een besluit is genomen op de aanvraag. Tijdens de ope ningstijden kunt u de aanvragen inzien bij bureau Bouwen. Hiervoor kunt u een afspraak maken, telefoon 24 97 00. 29-12 Singelstraat 2 het restaureren van de ramen Gemeehlé «Middelburg Postbus 2118 4460 MC Goes ■cremeente Roosendaal Gemeente Goes Gemeente Borsel^. Lierri^ltite Reimerswaal In het uiterste puntje van de ge meente Goes, ten noorden van Le- wedorp, zijn de voorbereidingen voor de aanleg van de Terinzagelegging kandidatenlijsten De voorzitter van het hoofdstembureau voor de op 7 maart 2006 te houden verkiezing van de leden van de raad van de gemeente Goes maakt bekend dat de kandidatenlijsten met de daarbij overlegde ondersteuningsverklaringen ingevolge de Kieswet ter inzage zijn ge legd. Stemmen bij volmacht De burgemeester maakt bekend dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van de gemeenteraad een kiezer is toegestaan bij vol macht te stemmen. Daarbij gelden de volgende bepalingen. Machtiging op schriftelijke aanvraag Op het Stadskantoor zijn kosteloos verkrijgbaar de formulieren voor de verzoekschriften om bij volmacht te mogen stemmen. Het verzoekschrift moet uiterlijk op 21 februari worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente waar de kiezer op de dag van de kandidaatstelling (23 januari 2006) is geregistreerd. Het verzoek wordt niet ingewilligd als het verzoekschrift ontvangen wordt nadat de oproepkaart door de kiezer is ontvangen. Wie zich bereid heeft verklaard als gemachtigde op te treden, moet op de dag van de kandidaatstelling (23 januari 2006) als kiezer zijn geregistreerd. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een volmachtbewijs. Hij moet de volmachtstem tegelijk met zijn eigen stem uitbrengen. Machtiging door overdracht van de oproepingskaart De kiezer kan ook, in plaats van een verzoekschrift in te dienen, na ontvangst van zijn oproepingskaart, tot en met de dag van de stemming, zelf een andere kiezer machtigen voor hem te stemmen, door zijn oproepingskaart aan die kiezer over te dragen. Een op deze wijze aangewezen gemachtigde moet op de dag van de kandidaatstelling (23 januari 2006) in dezelfde gemeente staan ingeschreven als de kiezer die de volmacht geeft. De aldus gemachtigde kan de volmachtstem uitsluitend tegelijk met zijn eigen stem uitbrengen. Een kiezer mag niet meer dan twee aanwijzingen als gemachtigde aannemen. De volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. Nadere in formatie wordt verstrekt door de afdeling Publiekszaken. Sloelijn voor goederenvervoer volop aan de gang. Op www.sloe- lijn.nl kunt u meer lezen over dit werk. Informatie (0117) 30 19 98. De gemeenteraad heeft vorige week krediet beschikbaar gesteld voor de invoering van de papier- container, beter bekend als de blauwe bak. In mei krijgen alle inwoners van de gemeente een brief met informatie. In juni wor den de blauwe rolcontainers be zorgd en in juli voor de eerste keer opgehaald. Dat gebeurt maandelijks. De ervaring in andere steden leert dat door een aparte bak voor oud papier en karton aanzienlijk meer papier wordt opgehaald en dus hergebruikt. Dit 'milieurende- ment' is de voornaamste reden om ook in Goes op deze manier papier in te zamelen. Alleen laagbouwwoningen krijgen een blauwe bak; bij hoogbouw wordt meestal een papiercontai- ner geplaatst, die eenmaal per veertien dagen wordt geleegd. De verenigingen die tot nu toe zorg den voor het ophalen van papier, helpen bij het ophalen van de bakken door de vuilophaalwagen. Alle stukken liggen tijdens kantooruren (zie openingstijden) ter in zage bij de Receptie, tenzij het anders is aangegeven in de bekend making. Burgemeester en Wethouders van Goes Westhavendijk 152 Goes Op het perceel Westhavendijk 152 te Goes was een drukkerij gevestigd waarvoor de volgende milieuvergunning van toepassing was: de zgn. revisievergunning d.d. 22.12.1994, met registratuurnummer 94000782. Wij hebben vastgesteld dat (in ieder geval) sinds begin 2002 geen handelingen zijn verricht met gebruikmaking van de ver gunning. Bezwaar/beroep De stukken liggen ter inzage tijdens openingstijden, er kan ook een af spraak worden gemaakt om de stukken in te zien. Belanghebbenden kunnen bezwaar en beroep instellen tot 6 weken na de datum van pu blicatie. Gemotiveerd bezwaar moet worden gericht aan burgemeester en wethouders onder vermelding van "bezwaarschrift". Schorsing en/of voorlopige voorziening kan tegelijkertijd worden aangevraagd bij de voorzitter van de afdeling Bestuursrecht van de Raad van State, Post bus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Tel: (0113) 24 96 00 Calamiteitentel.: (0113) 24 97 70 In noodgevallen buiten kantoor uren: 06 53 29 81 41 Op vrijdagmiddag zijn alle gemeentelijke diensten gesloten Gemeent? Info Goes Binnen 6 weken na de dag van verzending (zie vermelde datum) van de vergunning kunnen belanghebbenden een schriftelijk en gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Tevens kan een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de rechtbank. Informatie: afdeling Bouwen en Wonen, bureau Bouwen, telefoon 24 97 09. het aanbouwen van een tuinkamer het veranderen van het winkelpand en de woning het bouwen van een schuilhok voor schapen het uitbreiden van de woning het plaatsen van een reclamezuil het plaatsen van een garage het uitbreiden van ambachtscentrum met smederij het verbouwen van de woning het bouwen van een loods het plaatsen van een dakkapel het uitbreiden van het café 'Onder de toren' Nassaulaan 31 t/m 39, 81 t/m 89 en 129 Piet Heinstraat 31

Bevelander | 2006 | | pagina 8