Muziek op Schoot Eerete Mnbil. MmBH 1 F Open Dagen ■I BS- Voor informatie: 0118-633095 I v.d. Spiegelstraat 4, Goes 14 lessen, 66,- Start: vrijdag 17 februari 2006 Een cursus voor kinderen van 1 t/m 4 jaar ÉL 09.00-10.00: 1 - 2,5 jaar 10.00-11.00: 2,5 -4 Jaar 11.00-12.00: 1 -2,5 Jaar Jaarboek onderwijs in cijfers 2006 Het achtste Jaarboek Onder wijs in Cijfers 2006 is uit. Hierin presenteert het CBS ieder jaar zijn meest recente cijfers over onderwijs in de vorm van korte artikelen, geïllustreerd met grafieken, en tabellen. Het boek is be doeld als naslagwerk voor ie dereen die beroepshalve of anderszins geïnteresseerd is in het onderwijs in Neder land. Elk kind heeft er een broertje dood aan. Maar ook drukke ouders doen liever leuke dingen dan steeds te vragen: “Kind, heb jij je huis werk al af?” In het moderne huishouden hebben niet alleen leerlingen moeite met een schrift vol opgaven, maar hikken ook hun ouders er behoorlijk tegenaan. Uit onderzoek voor het boek ’Van basis- naar voortgezet onderwijs’ blijkt dat slechts zestien procent van de leerlingen thuis altijd hulp krijgt bij het schoolwerk: de rest niet. Het uitgangspunt is de wens om de arbeidstijden van werkende ouders en de schooltijden van de kinderen goed op elkaar te laten aansluiten. Vanaf 2007 wordt het schoolbestuur ver antwoordelijk voor het (laten) organiseren van de voor- en na schoolse opvang van 7.30 en 18.30 uur. Het schoolbestuur kan de opvang van de leerlingen op verschillende manieren ver zorgen. Hoe en waar het wordt georganiseerd is aan de school en ouders. Het schoolbestuur heeft de verantwoordelijkheid voor de kwaliteit van het onder wijs, maar kan niet verantwoor delijk zijn voor de uitvoering en kwaliteit van activiteiten buiten schooluren voor zover deze door anderen dan de school worden uitgevoerd. 1 De Toolkit is gebaseerd op een integrale aanpak van overgewicht bij de jeugd. Het biedt een volledig en actueel overzicht van projecten en materialen om overgewicht aan te pakken binnen het primair en voortgezet onder wijs. Hij is ontwikkeld op ini tiatief van het nationaal ge- zondheidsinstituut NIGZ in samenwerking met het NISB en het Voedingcentrum. Overgewicht vormt in Ne derland een steeds belangrij- ker volksgezondheidspro bleem. Steeds meer volwas senen en kinderen hebben (beginnend) overgewicht door een verstoorde balans tussen voedingsinname en beweeggedrag. Het kabinet komt in april met een concreet stappenplan waarin de randvoorwaarden, het overleg met het onderwijs en de kinderopvang, een reactie op de adviezen en het financië le kader is opgenomen. Dit staat in een brief van minister Van der Hoeven en minister De Geus aan de Tweede Kamer, waarmee de ministerraad eind vorig jaar akkoord is gegaan. Bestrijding van over gewicht op school Tijdens het congres Overgewicht bij Kinderen dat vorige week werd ge houden in Ede is het eer ste exemplaar van de Toolkit Overgewicht overhandigd aan prof, dr. RA Hirasing van het Kenniscentrum Overge wicht. Minister Van der Hoeven en minister De Geus willen de motie Van Aartsen/Bos over de voor- en naschoolse op vang samen met de scholen, vak- en ouderorganisaties en de organisaties voor kin- deropvang uitvoeren. Ontdek de werelden van het VMBO- en MBO- Groen 8 f 11 De Bevelander dé Weekkrant I FOTO ELLEN DE DREU Opvang via schi tl K woensdag 1 februari 2006 zaterdag 4 februari 2006 van.14.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur van 10.00 tot 15.00 uur 4) Groen College Goes, Stationspark 39, 4462 DZ Goes, (0113)272250, www.groencollegegoes.nlinfo@groencollegegoes.nl GROEN COLLEGE GOES GROEN COLLEGE GOES Im - r jr - k Woensdag 25 januari 2006 - Pagina 44

Bevelander | 2006 | | pagina 44