Dat 2006 een goed en gelukkig jaar mag zijn Boeken om even te vergeten Het gemeentebestuur wenst u een gezond en gelukkig 2006! gemeente Goes Openbare kennisgevingen Kandidaatstelling Wijkelijkse berichten Nieuwjaarsbijeenkomst gemeentebestuur 2 januari 16.30 uur Openingstijden gemeentelijke diensten 600 jaar stadsrechten nieuws Verhoging bouwleges bij legalisatie van een overtreding Woensdag 28 december 2005 Jacoba-menu 28 en 29 december Activiteiten 600 jaar Goes De Bevelander wenst u een gelukkig nieuwjaar, (foto: Jaap Wolterbeek) 1’ i f. 4. s. c. De Bevelander GOES - Met 2006 in het ver schiet leert een blik achterom dat het afgelopenjaar nogal wat inhield. Opnieuw was het een roerig jaar met de nodige diepte-, maar gelukkig ook hoogtepunten. 2005 begon hoopvol met aller lei acties voor de slachtoffers van de tsunami. Alexia werd ge boren, Nederland zei nee tegen de Europese grondwet, Beatrix vierde haar 25-jarig jubileum als koningin. Talpa zorgde voor veel ophef in de Nederlandse te levisiewereld, PSV haalde de dubbelslag en Yuri van Gelder werd wereldkampioen aan de ringen. Nederland maakt verder kennis met terrorisme en criminaliteit, Londen werd opgeschrikt door bomaanslagen, Pakistan werd getroffen door een verschrikke lijke aardbeving, Katrina ver woestte een gedeelte van New Orleans en er waren bloedige afrekeningen in de onderwe reld. Frits Philips - eerder in het Vergaderdata welstands/monumentencommissie Ook particulieren reageerden. Zo Vroeg Marion de Putter een pakket aan voor een asielzoe- kersgezin in Goes. “Wat zou ik hen een plezier kunnen doen”, schreef ze. Ook Astrid Onder dijk van de kinderafdeling van het Oosterscheldeziekenhuis in Goes klom in de digitale pen “Omdat een ziekenhuisopna me voor kinderen (en de rest van het gezin) ingrijpend kan Vrijstellingsprocedures Vrijstelling bestemmingsplan Nieuwwest Aanlichten gebouwen en cultuurhistorische objecten Toepassing artikel 7 van de "Verordening parkeerbelastin gen 2006" Ter inzage zijn (en dan ook nog met de feestdagen), leek mij deze gift van harte welkom. Zo hebben de kinderen iets leuks waar door ze even kunnen vergeten dat ze in het ziekenhuis lig gen.” Wet geluidhinder voor 8 appartementen Akkerdistelstraat Aanwijzing koopzon- en feestdagen 2006 7 Dertig boekpakketten vonden een goede bestemming. De Bevelander was erbij toen Astrid Onderdijk haar pakket kwam ophalen, (foto: Tannie de Jonge) G°es 600 Revalidatiecentrum Reigerbos, crisisopvang Montgomery, Vluchtelingenwerk Kapelle, Logeerhuis Via Phila, Pleeg- zorg A.7JL, scholen, peuter speelzalen, het is slechts een greep uit de e-mailtjes die Fierloos op zijn oproep kreeg. “Een groot succes”, noemt de boekhandelaar de actie. jaar honderd jaar oud geworden - overleed in december, paus Jo hannes Paulus de tweede werd met alle eer bijgezet in het Vati- caan. En dit is nog maar een kleine greep uit ale gebeuretnissen die zich in Nederland en de rest van de wereld voordeden. Vooruit kijken Oud en nieuw staan voor de deur. Het is nu tijd om de blik vooruit te richten en met vertrouwen een nieuwjaar tege moet te gaan. De feestelijkhe den van 31 december tekenen zich af met vuurwerk en cham pagne. Knallen om de boze geesten te verjagen en toasten op de voorspoed. Op 1 januari kan iedereen zijn geliefden, familie, vrienden en kennissen een voorspoedig 2006 wensen. Dan draait het om liefde, gezondheid, hoop, geluk en alles wat nodig is om 365 da gen later - hopelijk - een jaar goed af te sluiten. De medewer kers van De Bevelander wensen alle lezers een heel gezond en voorspoedig 2006. Ontwerp-besluiten waartegen geen zienswijzen zijn ingediend GOES - Dertig pakketten met twaalf prentboeken, dat had boekhandel Het Paard van Troje uit Goes te verge ven. Eigenaar Anthoni Fier loos dacht, indachtig de kerstgedachte, aan het goede doel. En dus riep hij via De Bevelander instellingen, stichtingen en clubs die met kinderen werken op zich voor zo’n gratis boekenpak ket aan te melden. De reac ties stroomden binnen. Woensdag 28 december 2005 ■HMMMI Goes 23 januari Zeelandhallen Burgemeester en wethouders van Goes Wijzigingen voorbehouden. Actuele informatie: www.goes600.nl. Waar nu Grieks specialiteitenrestaurant Rho- j dos is, was vroeger Slot Ostende. Heel vroe- fl ger heette het Torenburg. Een deel van de toren, een hal met gewelven en verschillen- de ornamenten zijn er nog. Tijdens een B heerlijk menu, een Griekse interpretatie van een Middeleeuwse maaltijd 25 incl. 1/2 halve fles wijn), kunt u alles te weten komen over wat er nog over is van dit oude kasteel, het oudste gebouw van Goes! Reserveren: w.van.mee- gen@goes.nl of telefoon 24 98 78. Woensdag 28 december, 13.00 en 19.00 uur en donderdag 29 december, 14.00 en 19.00 uur Woensdag 28 en donderdag 29 december Slotspektakel (alleen nog kaarten beschikbaar voor woensdagmiddag) Special Jacoba-menu 'Op zoek naar Jacoba' Grieks specialiteiten restaurant Rhodos Wanneer u een bouwvergunning aan vraagt, brengt de gemeente u daarvoor leges in rekening. In deze leges zijn alle kosten doorberekend die door de ge meente worden gemaakt voor het be handelen van een bouwaanvraag. In de regel wordt de bouwvergunning ver leend binnen zes of twaalf weken (af- Van de laatste bewonersavond in Kloetinge (23 november) is het verslag te lezen op www.goes.nl bij bewonersavonden onder de rubriek Leefbaarheid. U kunt ook een exemplaar ervan aanvragen via telefoon 24 98 71 of e-mail a.van- der.wel@goes.nl. hankelijk van het soort vergunning) na ontvangst van de aanvraag. Met de bouw mag u uiteraard pas beginnen op het moment dat u de gevraagde vergun ning heeft gekregen. Helaas constateren medewerkers van de afdeling Bouwen en Wonen ook regel matig dat wordt gebouwd zonder een daarvoor benodigde bouwvergunning. In zulke gevallen volgt een beoordeling of het illegale bouwwerk moet worden afgebroken of dat er alsnog een bouw vergunning voor kan worden verleend. Het legaliseren van een reeds gebouwd bouwwerk door achteraf een vergunning te verlenen, betekent relatief veel werk. De extra kosten voor dit werk konden tot op heden niet op de overtreder wor den verhaald. Met ingang van 1 januari 2006 beschikt de gemeente in over een nieuw instru ment. In de raadsvergadering van 15 december jl. heeft de gemeenteraad de legestarieven voor 2006 vastgesteld. In de nieuwe tarieventabel is opgenomen dat, indien sprake is van legalisatie van een overtreding, het normale legesbe- drag wordt verhoogd met 50%, waarbij de verhoging minimaal 154,00 be draagt. Een gevolg van de nieuwe rege ling is dat het niet langer loont om eerst te bouwen, vervolgens af te wach ten tot de illegale bouw wordt ontdekt en uiteindelijk alsnog een bouwvergun ning aan te vragen. Welstandscommissie Monumentencommissie 9 januari 23 januari 6 februari De bouwplannen moeten uiterlijk zeven werkdagen voor de welstand- /monumentencommissievergadering worden ingediend bij het bureau Bouwen. Afhankelijk van de bestemmingsplantoets en de kwaliteit van de tekeningen zal het plan behandeld worden. E-mail: stadskantoor@goes.nl Internet: www.goes.nl het plan bij burgemeester en wethouders. Voor informatie kunt u terecht bij F.E.W. van Dijk, tel. 24 96 73. Verordeningen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat de gemeenteraad in de vergadering van 15 december 2005 besloten heeft tot vaststelling van: de Verordening afvalstoffenheffing 2006; de Verordening forensenbelasting 2006; de Verordening marktgeld 2006; de Verordening lijkbezorgingsrechten 2006; de Verordening infectieziektenrechten 2006; de Verordening precariobelasting 2006; de Verordening binnenhavengeld 2006; de Verordening leges 2006; de Verordening toeristenbelasting 2006; de Verordening watertoeristenbelasting 2006; de Verordening parkeerbelastingen 2006; de Verordening onroerende-zaakbelastingen 2006. De besluiten genoemd onder a tot en met l zijn onder de volgnummers 371 tot en met 382 opgenomen in het 'Register van algemeen verbinden de voorschriften', dat ter inzage ligt. Tegen betaling van de verschuldigde leges kan een kopie van een besluit verkregen worden. Openingstijden: Maandag t/m vrijdag 9.00 - 12.30 uur Donderdag 17.00 - 20.00 uur Op afspraak: Maandag t/m donderdag 13.30 - 17.00 uur In verband met de jaarwisseling zijn alle gemeentelijke diensten op vrijdag 30 december gesloten. Op maandag 2 januari 2006 zijn de ge meentelijke diensten, de balies van het CWI gesloten tot 10.30 uur in verband met een nieuwjaarsbijeenkomst voor de medewerkers. Vanaf 10.30 uur staan wij weer voor u klaar. Bij noodgevallen kunt bellen met 06 - 53 29 81 41. voor uitbreiding woning Tervatenseweg 40 in Kloetinge Burgemeester en wethouders zijn van plan met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan Landelijk Gebied (overschrijding minimale afstand van 2 meter tot de zijdelingse perceelsgrens) voor het uitbreiden van de woning Tervatenseweg 40 in Kloetinge. voor appartementengebouw Kennedylaan in Goes Burgemeester en wethouders zijn van plan met toepassing van artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan Goese Polder op grond van het voor het bouwplan vastgestelde voorontwerp-bestemmingsplan voor het bouwen van een ap partementengebouw aan het begin van de Kennedylaan (hoek Troelstra- laan/ Laan der Verenigde Naties). voor noodstal Oude Rijksweg 56 in 's-Heer Hendrikskinderen Burgemeester en wethouders van 'Goes zijn van plan met toepassing van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan Landelijk Gebied (bouwen voor een hobbyma- tig te houden paarden in een agrarische bestemming) voor het plaatsen van een noodstal op het perceel Oude Rijksweg 56 in 's-Heer Hendrikskin deren voor een termijn van drie maanden. voor bouw kantoorpand Stationspark in Goes Burgemeester en wethouders van Goes zijn van plan met toepassing van artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan Stationspark 2003 (overschrijding van bebouw- ingsgrens aan waterzijde en tot de zijdelingse perceelsgrens voor enkele carportdelen) voor het bouwen van een nieuw kantoor voor Archikon bv aan het Stationspark in Goes. Ter inzage De ontwerp-besluiten en de relevante stukken liggen met ingang van 29 december 2005 tot en met 08 februari 2006 ter inzage. Gedurende deze termijn kunt u schriftelijk of mondeling uw zienswijzen over het ontwerp besluit kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders. Voor het geven van een mondelinge zienswijze is het noodzakelijk tijdig een afspraak te maken via tel. 24 97 09. Burgemeester en wethouders maken, op grond van de Wet op de Ruimte lijke Ordening, bekend dat zij van plan zijn vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan Nieuwwest. Het plan heeft betrekking op het realiseren van een appartementencom plex met bijbehorende infrastructuur op het perceel aan de Akkerdistel- straat in Goes. Het appartementencomplex omvat 27 appartementen. Het ontwerp-vrijstellingsbesluit (inclusief relevante stukken) ligt met in gang van 29 december 2005 voor zes weken ter inzage. Gedurende deze termijn kunt u schriftelijke of mondelinge reageren op Stadskantoor M.A. de Ruijterlaan 2 4461 GE Goes Postbus 2118 4460 MC Goes De raad van de gemeente Goes heeft bij besluit van 15 december 2005 het beleid voor aanlichten van cultuurhistorische objecten vastgesteld. In dit beleid is aangeven op welke wijze de gemeente Goes omgaat met het aanlichten van gebouwen en cultuurhistorische objecten. Dit beleid treedt per 1 januari 2006 in werking. De beleidssnota ligt vanaf 29 de cember twee weken ter inzage. Volgens artikel 8:2 van de Algemene wet bestuursrecht kunt u tegen dit besluit géén bezwaar en beroep indienen. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij hebben besloten tot: de aanwijzing van de plaats waar, het tijdstip en de wijze waarop tegen betaling van de belasting bedoeld in artikel 2/ onderdeel a, van de 'Ver ordening parkeerbelastingen 2006' mag worden geparkeerd; Dit besluit is onder volgnummer 383 opgenomen in het 'register algemeen verbindende voorschriften', dat ter inzage ligt bij de publieksbalie in het Stadskantoor. Tegen betaling van de verschuldigde leges kunt u een kopie van het besluit verkrijgen. Verkeersplateaus Oostmolenweg Om verkeersveiligheidsredenen werd in de zomer besloten de Oostmolen weg in één richting af te sluiten voor het autoverkeer. Het besluit stuit te op bezwaren vanuit de omgeving. Op basis hiervan is een alternatief uitgewerkt. Met de aanleg van twee plateaus wordt de snelheid van het autoverkeer teruggedrongen. Dit verbetert de veiligheid voor het fietsver- keer. De plateaus komen in het gedeelte Oostmolenweg ten zuiden van de Groote Waterleiding op ruime afstand van de bebouwing. Het ontwerp ligt ter inzage. Alle stukken liggen tijdens kantooruren (zie openingstijden) ter inzage bij de publieksbalie, tenzij het anders is aangegeven in de bekendmaking. Openingstijden Sociale Zaken: maandag t/m vrijdag 9.00 - 12.30 13.30 - 17.00 Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij van plan zijn gedepu teerde staten van Zeeland te verzoeken om een hogere geluidbelasting toe te staan dan de voorkeurgrenswaarde om het mogelijk te maken acht appartementen te bouwen, deel uitmakend van een appartementencom plex aan de Akkerdistelstraat. De procedure daarvoor is omschreven in ar tikel 12 van het 'Besluit grenswaarden geluidhinder spoorwegen1' Het ontwerpverzoek met de daarbij behorende stukken ligt met ingang van 29 december 2005 gedurende zes weken ter inzage. Gedurende bovengenoemde termijn kan iedereen schriftelijke opmerkin gen over het ontwerpverzoek bij burgemeester en wethouders indienen. Iedereen kan tevens mondeling opmerkingen maken over het ontwerpver zoek tijdens een openbare zitting, die wordt gehouden op 24 januari 2006 om 16.00 uur in het stadskantoor, kamer 5.52. De Winkeltijdenverordening Goes biedt de mogelijkheid maximaal vier zon- en feestdagen aan te wijzen voor winkelopenstelling. Voor het jaar 2006 hebben wij de volgende dagen aangewezen: Binnenstad van Goes: de zondagen 26 maart, 30 april, 24 september en 17 december 2006. Overig Goes: 17 april (2e Paasdag), 25 mei (Hemelvaartsdag), 5 juni (2e Pinksterdag) en 26 december (2e Kerstdag). Wanneer u plannen heeft om bijvoor beeld uw woning te verbouwen of een bijgebouw te plaatsen, heeft u in veel gevallen een bouwvergunning nodig. Op de website van het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer (VROM) www.vrom.nl/bouwvergunningen_onli- ne kunt u nalezen voor welke bouwacti viteiten een vergunning is vereist. Een bouwvergunning vraagt u aan bij de af deling Bouwen en Wonen van de ge meente. Voordat u echter een officieel bouwaanvraagformulier inlevert, is het verstandig eerst vooroverleg met de af deling Bouwen en Wonen te voeren over uw bouwplan. Tijdens dit vooroverleg wordt bekeken of het bouwvoornemen past binnen het bestemmingsplan en wordt een advies van de welstandscom missie ingewonnen. Vooroverleg kan voorkomen als een bouwvergunning moet worden geweigerd omdat later blijkt dat het bouwen niet aan alle wet telijke vereisten voldoet. Voor vragen over uw bouwplannen kunt u contact opnemen met de medewerkers van de afdeling Bouwen en Wonen. De burgemeester van gemeente Goes maakt bekend: Op dinsdag 23 januari 2006 zal de kandidaatstelling voor de verkiezing van de leden van de raad van de gemeente Goes plaatshebben. Op die dag kunt u bij de afdeling Publiekszaken, M.A. de Ruijterlaan 2, bij het daar gevestigde hoofdstembureau van 9.00 tot 15.00 uur lijsten van kandidaten inleveren. De benodigde formulieren: - de lijsten van kandidaten de verklaringen van instemming van de kandidaten met hun kandidaatstelling - de machtigingen tot het plaatsen van de aanduiding van de politieke groepering boven een kandidatenlijst - samenvoegingen daarvan, boven een kandidatenlijst - de verklaringen van ondersteuning van een kandidatenlijst (niet nodig voor zitting hebbende partijen). De verklaringen betreffende het verbinden van de kandidatenlijsten tot eep lijstencombinatie kunt u tot en met de dag van de kandidaat stelling bij de afdeling Publiekszaken kosteloos verkrijgen. Voor de kandidaatstelling moet een waarborgsom van tweehonderdvijftig Euro 250,-) worden betaald door overmaking van dit bedrag op rekeningnummer 2257780 ten name van Legeskas afdeling Publiekszaken, tenzij bij de laatstge houden verkiezing van de leden van de raad van de gemeente een of meer ze tels aan de politieke groepering is/zijn toegekend. Nadere inlichtingen over de wettelijke voorschriften betreffende de inlevering van kandidatenlijsten kunt u krijgen bij de afdeling Publiekszaken, tel. 24 96 00. De jaarlijkse nieuwjaarsbijeenkomst voor de inwoners van onze gemeente en voor de vertegenwoordigers van de in Goes gevestigde instellingen, vereni gingen en bedrijven wordt maandag 2 januari vanaf 16.30 uur gehouden in het Stadhuis aan de Grote Markt. U bent van harte welkom op deze informe le bijeenkomst om de goede wensen voor het nieuwe jaar uit te wisselen. Tel.: (0113) 24 96 00 CalamiteitenteL: (0113) 24 97 70 In noodgevallen buiten kantooruren: 06 53 29 81 41 0p vrijdagmiddag zijn alle gemeentelijke diensten, behalve Sociale Zaken, gesloten. Burgemeester en wethouders maken bekend dat geen zienswijzen naar voren zijn gebracht tegen de volgende ontwerp-besluiten: het verlenen van vrijstelling van bestemmingsplan Ouverture/Aria voor het gebruik als kantoor van de te bouwen woning op het per ceel Elvis Presleylaan kavel 121 in Goes; het verlenen van vrijstelling van bestemmingsplan Kattendijke voor het bouwen van een atelier en keuken aan de woning Dorpsstraat 23/25 in Kattendijke; het verlenen van vrijstelling van bestemmingsplan Bekhof voor het plaatsen van een reclamezuil op het perceel Piet Heinstrat 9-61 in Goes; het verlenen van vrijstelling van bestemmingsplan Landelijk Gebied voor het bouwen van een loods op het perceel Tervatenseweg 7 in Kloetinge; het verlenen van vrijstelling van bestemmingsplan Buitengebied voor het plaatsen van een dakkapel op de woning Wagnerlaan 4 in Goes; het verlenen van vrijstelling van bestemmingsplan Oost-I voor het bouwen van een tuinmuur achter de woningen Nassaulaan 31-39 en 81-89 in Goes; het verlenen van vrijstelling van bestemmingsplan Ouverture/Aria voor het plaatsen van een tijdelijk reclame- en bouwbord op het per ceel Elvis Presleylaan 1-79 in Goes; het verlenen van vrijstelling van bestemmingsplan Goese Meer-I voor het plaatsen van afmeerpalen op enkele meters buiten de waterper- ceelsgrens van Nieuwe Diep 14 in Goes.

Bevelander | 2005 | | pagina 7