1O tot 50% korting os wijdemans ■■■■■■■■■■■■■■■I ■■■■■■■■■■■■I Openbare kennisgevingen Winternummer Samenspel verspreid Vacatures Steunpunt Vrijwilligerswerk I A Brandveiligheid tijdens de feestdagen Uit de gemeenteraad van 15 december 2 januari 16.00 uur '.<9 gemeente GOOS Fotokalenders Resultaten enquête Wolphaartsdijk Wijziging ophaaldag huisvuil kerst Toekomstige verkeers- structuur Goes-Zuid Webprint(5)nl i Besteding wijkbudgetten Centrum en Goese Polder Politie en stadswachten verwijderden fietswrakken Eerste paal Zonnewoningen in Ouverture Nieuwjaarsreceptie Eerste bankje geplaatst bij stadskantoor 600 jaar stadsrechten nieuws OPHOKGEBOD POSTDUIVEN Samen pel 16-12 Geldeloozepad 30 F Bij: T A met uw digitale foto's vanaf 9,95 MHMMMMI Woensdag 21 december 2005 600 15-12 De Graaffstraat 1 t/m 47 Activiteiten 600 jaar Goes Slotspektakel Flonkerende televisietoren t/m 6 januari Wijzigingen voorbehouden. Actuele informatie: www.goes600.nl. Opup ng I VERKEERSVISIE GOES-ZUID I k Kijk op www.webprint.nl Burgemeester en wethouders van Borsele, Goes, Kapelle, Reimerswaal en Noord-Beveland Vrijdag hield de politie Goes in samen werking met de toezichthouders en stadsbeheer een fietswrakkenactie. Op het Stationsplein, de Lijnbaan en stal ling zuid werden in totaal 100 fiets wrakken verwijderd. De gemeente slaat ze op en registreert ze ook. De politie controleert of er sprake is van gestolen fietsen. Deze worden bij de rechtmati ge eigenaar terugbezorgd. Rechtmatige eigenaren van fietsen kunnen bij de ge meente kijken of hun tweewieler ertus sen staat. Zij moeten zich legitimeren, Maandag werd het eerste bankje ge plaatst op het terrein van het Stads kantoor. Wethouder Linssen en Geor ge Schade verrichtten samen de officiële handeling. De Goese kun stenaar George Schade maakte het De brandweer heeft tips en trucs voor een veilige feestmaand verzameld in 'Veilige feestdagen bij u thuis'. Bedrij ven en instellingen (niet alleen de ge- bruiksvergunningplichtige) hebben te maken met gemeentelijke regelgeving, de bouwverordening. Deze is te vinden in 'Feestversiering en brandveiligheid, een gezamenlijk streven!'. Hierin staan onder andere eisen aan het vrijhouden van nooduitgangen, het gebruik van De Bewonersorganisatie Centrum wil het wijkbudget van 2005 6.400,-) reserveren voor het sfeervol verlichten van de Sint Maartensbrug bij de stads haven (ca. 7.500,-, vergunningaan vraag en uitvoering in 2006). De Stichting Buurtwerk Goese Polder wil de opgespaarde wijkbudgetten 2001-2005 64.642,-) reserveren voor projecten die pas in 2006 of later uitgevoerd kunnen worden: een kunst object bij winkelcentrum De Spinne 25.000,-; uitvoering in 2006), een kunstobject bij de te bouwen Brede School 20.000,-; uitvoering in 2007) en inrichting/aankleding Brede School annex wijkgebouw 20.000,-; uitvoe ring in 2007). Wilt u als belanghebbende op deze be stedingsvoorstellen reageren, dan kan dat binnen vier weken via telefoon 24 98 71 of E-mail a.vander.wel@goes.nl. een bewijs van eigendom tonen en een ontvangstbevestiging tekenen bij even tuele teruggave van een fiets. Voor in formatie kunnen eigenaren van fietsen terecht bij de Goese toezichthouders, telefoon 249849. Periodiek verwijdert de politie in samenwerking met de gemeente fiets wrakken, zodat de stallingscapaciteit optimaal beschikbaar komt. Over het verwijderen, opslag, bewaartermijn, af voeren maakte de politie afspraken met het Openbaar Ministerie. 3 formaten; 13 foto afdrukken; incl. ophangsysteem; plaats uw eigen foto's. Elke maand vindt u op deze pagina een greep uit de besluiten van de ge meenteraad. De raad heeft afgelopen donderdag het gemeentelijke riole- ringsplan en het waterplan vastge steld, waarmee ze het beleid voor het waterbeheer en de rioleringszorg binnen de gemeente voor de komende jaren heeft onderschreven. Met de vaststelling van de beleidsnota voor het aanlichten van gebouwen en cul tuurhistorische objecten is beleid uit gezet voor die situaties waarin de ge meente daadwerkelijk de mogelijkheid Wethouder M.L.'t Hart en gedeputeerde J. Suurmond hebben 15 december de of ficiële starthandeling verricht voor de bouw van twaalf vrijstaande woningen in het project "Luminoso" aan de Elvis Presleylaan. Gemeente en provincie heb ben vanuit het milieubeleid een bijdrage geleverd aan het project. Tien woningen hebben een Energie Prestatie Coëfficiënt van 0,50 en twee zelfs van 0,15. Het Wereld Natuur Fonds heeft aan deze wo ningen dan ook het predikaat "Zonne- woning" toegekend. Op dit moment moet een woning in Nederland een EPC hebben van ten hoogste 1, per 1 janua- De nieuwjaarsreceptie wordt maandag 2 januari vanaf 16.00 uur gehouden in het Stadhuis op de Grote Markt. U bent van harte welkom. 28 en 29 december 28 en 29 december Om de overlast door verwilderde duiven te verminderen, mag in de periode van zaterdag 31 december 2005 tot en met zaterdag 14 januari 2006 (met uitzondering van de daarin vallende zonda gen 1 en 8 januari 2006) iedere jachthouder in zijn eigen jachtge bied verwilderde duiven bejagen. Om afschot van tamme duiven te voorkomen is het noodzakelijk dat in de betreffende periode een ophokgebod wordt vastgesteld. Met inachtneming van het bepaalde in de Algemene Plaatselijke Verordening hebben wij bepaald dat eigenaren, houders of ver zorgers van postduiven verplicht zijn er zorg voor te dragen dat hun duiven niet uitvliegen gedurende het tijdvak van: zaterdag 31 december 2005 tot en met zaterdag 14 januari 2006. Dit gebod geldt niet op zondag 1 en 8 januari 2006. Theaterstuk vreemd in Goes Jacoba-menu feestelijk geprijsd heeft om iets te regelen. Dit is alleen mogelijk in het beschermd stads- en dorpsgezicht en bij monumenten, zo lang de armaturen aan de gebouwen zelf vastgemaakt worden. De PvdA heeft een voorstel ingediend om de premie voor de aanvullende ziekte kostenverzekering voor cliënten van de afdeling Sociale Zaken voor de helft te vergoeden. Dit idee wordt ver der onderzocht en besproken in de commissievergadering Maatschappe lijke Ontwikkeling van dinsdag 20 de cember. ri is dit 0,8. Deze waarde is een maatstaf voor energieverbruik. Bij een waarde van 0 heeft een woning per saldo geen ener gie van de netwerken nodig. Er zijn nog enkele woningen te koop. Podium 't Beest Gratis, reserveren gewenst Zeelandhallen. Bij Agrimarkt zijn nog gratis kaarten verkrijgbaar voor de generale repetitie woensdag 13 uur Grieks restaurant Rhodos, voormalig Slot Ostende Medewerk(st)er Best Buddie project (311) Medewerker slachtofferhulp (204) Huishoudelijke gastvrouw/heer voor hospice (87) Wasmachinemonteur (179) Boodschappenhulp voor lichamelijk gehandicapten (160) Assistent fysiotherapeut bij activiteitencentrum (239) Begeleider bij uurtje paardrijden voor man met verst, handicap (99) Enthousiaste leiders voor de scouting (43) Voorlicht(st)er over ongewenste zwangerschap (72) Medewerk(st)er palliatieve afdeling (69) Website bouwen voor de.wereldwinkel (314) Het Steunpunt is gesloten tijdens de kerstvakantie van 27-12-05 t/m vrij dag 6-1-06. Ook op het nieuwe adres 's-Heer Elsdorpweg 12 bent u van harte welkom om een kijkje te nemen in de vacaturebank. Op dinsdagmorgen is het inloopspreekuur van 9.30 tot 12.00 uur. Wilt u liever op een ander moment langskomen dan kunt u ons daarvoor dagelijks bellen van 9.00 tot 14.00 uur. Organisaties die een vrijwilliger zoeken, kunnen gratis een vacature plaatsen. E-mail vrijwilligers@smwo.nl. Website www.smwo.nl voor meer vacatures. Begin dit jaar konden de bewoners van Wolphaartsdijk en Oud-Sabbinge in een enquête hun mening geven over verschillende onderwerpen. Op de bewoners- avond van 29 november zijn de resultaten van deze enquête gepresenteerd. U kunt de resultaten bekijken op de website www.goes.nl. Klik op de rubriek Leef baarheid en vervolgens op Bewonersavonden. Kappen van bomen Het college van burgemeester en wethouders van Goes maakt bekend dat het een kapvergunning heeft verleend voor de volgende gemeentelijke bomen: E-mail: stadskantoor@goes.nl Internet: www.goes.nl De studie die de gemeente heeft laten maken naar de toekomstige wegenstruc tuur van Goes-Zuid ligt ter inzage. U kunt deze ook inzien of downloaden op www.goes.nl/verkeer en vërvoer/verkeersbeleidsplan/verkeersonderzoekgoeszuid. Op tweede kerstdag, maandag 26 december, wordt geen huisvuil (GFT in de groene bak) opgehaald in 's-Heer Hendrikskinderen, Wolphaartsdijk, Oud-Sab- binge, Kattendijke, Goese Meer, Wilhelminadorp en Goes-West. Dit gebeurt op woensdag 28 december vanaf 7.00 uur. Begraafplaats te Goes: 33 populieren i.v.m. uitbreiding begraaf plaats. Binnen zes weken na de dag van verzending van de kapvergunningen op 20 december kunnen belanghebbenden een schriftelijk en gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. De werking van de kapvergunning wordt opgeschort totdat de bezwarentermijn is verstre ken of, als er bezwaar is ingesteld, tot op het bezwaar is beslist. Infor matie: telefoon 249770. 09-12 Planketent 1 13-12 Oostmolenweg 101 13-12 Oude Kade 3 13-12 Veerweg 21 13-12 Scottweg 2 14- 12 Sint Adriaanstraat 7 15- 12 Oude Zeedijk 2 16-12 Oude Zeedijk 2 16-12 Torenring 1 15-12 Indira Gandhilaan 63 15-12 Klein Frankrijk 2 15-12 Nieuwstraat 34 15-12 Noord Kraaijertsedijk 15-12 Stationspark 27 15-12 Pinksterbloemstraat 59 15-12 Pinksterbloemstraat 61 15-12 Dokter Vosstraat 17 15-12 Carterlaan 31 15-12 Kolveniershof 1 15-12 Langemeet 1 het uitbreiden van de berging en plaatsen dakkapel het slopen van asbesthoudende leidingen het vergroten van de keuken het maken van een nieuwe ingang aan zuidgevel het veranderen van de voordeuren het verbouwen van garage naar hobbyruimte het vernieuwen van het dakkapel het bouwen van een viaduct het bouwen van een kantoorgebouw het maken van een aanbouw het maken van een aanbouw het plaatsen van een erfafscheiding het veranderen van de achtergevel Openingstijden: Maandag t/m vrijdag 9.00 - 12.30 uur Donderdag 17.00 - 20.00 uur natuurlijke kerstbomen, verlichting en de toepassing van kaarsen en open vuur. Beide documenten zijn op te vra gen bij het brandweerbureau Borsele- Goes (0113-238388 of 0113-276600) of te downloaden via de website www.brandweerbureauborsele-goes.nl. Mocht er toch brand ontstaan, zie het pand te ontvluchten en breng uzelf en anderen in veiligheid. Alarmeer de brandweer via 112. Goedkeuring bestemmingsplan 'Binnenstad-Centrum, partiële herziening Zusterstraat' Burgemeester en wethouders maken ter uitvoering van artikel 28, lid 6 van de Wet op de ruimtelijke ordening bekend, dat Gedeputeerde Staten van Zeeland bij besluit van 13 december 2005, nr. 0512543, dir. RMW goedkeuring hebben verleend aan het op 25 augustus 2005 door de raad vastgestelde bestemmingsplan 'Binnenstad-Centrum, partiële herziening Zusterstraat'. Dit bestemmingsplan heeft betrekking op de gehele noordzijde van de Zusterstraat en de hoek van de Wijngaardstraat. Het voorziet in de ver smalling van eerstgenoemde straat. De betreffende stukken liggen met in gang van donderdag 22 december 2005 gedurende zes weken voor ieder een ter inzage. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan tegen het besluit tot goedkeuring beroep worden ingesteld door een belanghebbende die aan toont, dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest zich overeenkomstig artikel>27, eerste of tweede lid van de Wet op de ruimtelijke Ordening tot het college van Gedeputeerde Staten te wenden. Het beroep wordt inge steld bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het goedkeuringsbesluit treedt in werking daags na afloop van de beroep stermijn. Binnen deze termijn kan degene die beroep heeft ingesteld te vens een verzoek om voorlopige voorziening bij de voorzitter van de Af deling bestuursrechtspraak van de Raad van State indienen. Indien binnen de beroepstermijn een verzoek om voorlopige voorziening bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak is ingediend, treedt het besluit van Gedeputeerde Staten niet in werking, voordat op dat verzoek is beslist. Milieuvergunning Amundsenweg 17 Goes Burgemeester en wethouders maken bekend dat vanaf vandaag ter inzage is gelegd het besluit op een aanvraag om milieuvergunning van Ingeny International B.V., Amundsenweg 17, 4462 GP Goes. De aangevraagde ver gunning betreft het oprichten en in werking hebben van een bedrijf voor het monteren van instrumenten uit kunststof halffabrikaten en een labo ratorium voor moleculair biologische activiteiten t.b.v. de analyse van biopolymeren op het adres Amundsenweg 17, 4462 GP Goes. Tegen het ontwerp-besluit zijn geen zienswijzen ingebracht. Wij hebben - onder voorschriften ter bescherming van het milieu - deze vergunning verleend. De vergunning wijkt niet af van het ontwerp zoals wij dat eerder ter in zage hebben gelegd. Beroep De vergunning, voorschriften en andere daarop betrekking hebbende ge gevens liggen gedurende de bezwarentermijn ter inzage. Tot en met 30 ja nuari 2006 kan tegen deze beschikking beroep worden ingesteld door be langhebbenden die: zienswijzen hebben ingebracht tegen het ontwerp-besluit; aantonen dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn geweest zienswijzen in te brengen; bezwaar hebben tegen wijzigingen die bij het verlenen van de vergunning ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht. Een beroepschrift moet worden gericht aan de Raad van State, afdeling bestuursrechtspraak, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenha- ge. Wie beroep tegen de vergunning instelt, kan bij de voorzitter van de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek indienen tot het treffen van een voorlopige voorziening. In dat geval wordt de ver gunning niet van kracht dan nadat op dit verzoek is beslist. Informatie: telefoon 24 97 18. Stadskantoor M.A. de Ruijterlaan 2 4461 GE Goes Postbus 2118 4460 MC Goes Op afspraak: Maandag t/m donderdag 13.30 - 17.00 uur Openingstijden Sociale Zaken: maandag t/m vrijdag 9.00 - 12.30 13.30 - 17.00 Foto's afdrukken met het gemak van internet. N v Goes SCHOENENSPECIAALZAAK en REPARATIES Oude Vismarkt 10 - 4461 AE Goes Tel. (0113) 22 75 26 De Bevelander Tel.: (0113) 24 96 00 CalamiteitenteL: (0113) 24 97 70 In noodgevallen buiten kantooruren: 06 53 29 81 41 Woensdag 21 december 2005 t/m vrijdag 23 december, 19.00 en 21.00 uur Jacoba-menu Waar nu Grieks specialiteitenrestaurant is, was vroeger Slot Ostende of Toren burg. Een deel van de toren, een entreehal en verschillende ornamenten zijn er nog. Tijdens een heerlijk menu, een Griekse interpretatie van een Middel eeuwse maaltijd, kunt u alles te weten komen over het oude kasteel, de ge welven onder het gebouw etc. Informatie en reserveren tel.: 249878 Ter inzage Alle stukken liggen tijdens kantooruren (zie openingstijden) ter inzage bij de Receptie, tenzij het anders is aangegeven in de bekendmaking. Burgemeester en wethouders van Goes <sc 3'“' Op vrijdagmiddag zijn alle gemeentelijke diensten, behalve Sociale Zaken, gesloten. Goes ontwerp voor de eenenvijftig gra nieten bankjes. Het stratenplan van de Goese binnenstad is op de banken gepro jecteerd. Elke bank heeft zo zijn eigen unieke stukje plattegrond. het bouwen van een speeltoestel het slopen van asbesthoudende leidingen het bouwen van een woning het wijzigen van inrichting en gevel het plaatsen van een poort het plaatsen van een dakkapel het uitbreiden van het pand met een verdieping 13-12 E. Presleylaan 121 t/m 143 het wijzigen van 12 energiezuinige woningen het verbouwen van de voorgevel het slopen van de woning, berging en garage het plaatsen van een besturing- container het herbouwen van een woning het bouwen van een schuur Boek Stadswandelingen 18e eeuw is uit Burgemeester Van der Zaag heeft 14 de cember het eerste exemplaar van het boek 'Wandelingen door Goes in de achttiende eeuw' door Joost Adriaanse in ontvangst genomen. De publicatie is een initiatief van de Stichting Maatschappelijke Belangen. De auteur maakt vijftien wandelingen door de stad in de achttiende eeuw. In Goes is nog zoveel van de oude historie bewaard gebleven dat de wandelin gen het stuk voor stuk waard zijn om te worden 'nagelopen'. De verhalen zijn goed gevuld met leuke citaten uit de stadsarchieven. De stadswandelingen schetsen een prachtig beeld van het leven, wonen en werken in Goes om streeks de achttiende eeuw. Het zijn bewerkingen van wandelingen die eer der in Samenspel gepubliceerd zijn, aangevuld met nieuwe verhalen. De vele foto's uit de omvangrijke collectie van Hans Lindenbergh maken het beeld compleet. Het is voor het eerst dat het publiek in deze omvang kennismaakt met die schitterende verzameling foto's. Het boek ligt in de boekhandel voor 14,95. Op de foto Hans Lindenbergh (links) en Joost Adriaanse. Ingekomen bouw- en sloopaanvragen Tegen ingekomen aanvragen kunt u nog geen bezwaar maken, dit kan pas als er een besluit is genomen op de aanvraag. Tijdens de openingstijden kunt u de aanvragen inzien op de afdeling Bouwen en Wonen, bureau Bouwen. Hiervoor kunt u een telefonische afspraak maken, telefoon 249700. 30-11 Evertsenstraat 100 09-12 De Graaffstraat 1 t/m 47 Verleende bouw- en sloopvergunningen in de periode van 12-12 t/m 16-12-2005 Binnen 6 weken na de dag van verzending (zie vermelde datum) van de vergunning kunnen belanghebbenden een schriftelijk en gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Tevens kan een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de.rechtbank. Voor informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Bouwen en Wonen, bureau Bouwen, telefoon 249709. 15-12 Binnenhof 2 Afgelopen vrijdag (in sommige dorpen begin deze week) is het winternummer van het ge meentelijk informatieblad Samenspel huis aan huis verspreid. Omdat het overheidsin formatie betreft, mogen de bezorgers NEE- stickers negeren. Heeft u Samenspel niet ontvangen, dan kunt u bellen met 249600 of E-mailen naar, stadskantoor@goes.nl. U krijgt dan een exemplaar thuisgestuurd. Samenspel is ook te lezen op www.goes.nl/actueel. o sém i

Bevelander | 2005 | | pagina 7